Żołnierze niezłomni – Witold Pilecki „Witold”

Dyskusje o monetach złotych, srebrnych, Nordic Gold wydawanych po 1995 roku

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Żołnierze niezłomni – Witold Pilecki „Witold”

Postprzez Alex » 04 Wrz 2017 23:26

Wizerunki:
pilecki rv.png

pilecki av.png

Zarządzenie:
http://monitorpolski.gov.pl/MP/2017/833/1

Emisja 28 września.
Mój zbiór na uCoin :-)
Awatar użytkownika
Alex

Miejscowość: Gdańsk

Re: Żołnierze niezłomni – Witold Pilecki „Witold”

Postprzez julk1 » 04 Wrz 2017 23:38

Ta moneta ładnie wygląda. I jak nie jestem zwolennikiem kolorowanek, tak na tej monecie nasze barwy pięknie wyglądają i kolor na niej jest uzasadniony.
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez leices » 05 Wrz 2017 07:46

faktycznie bardzo fajnie wygląda oj chyba się skuszę :)
leices

Postprzez platinum » 05 Wrz 2017 10:23

Podoba mi się. Wizerunek Ładny, bo nie taki natłoczony jak w pierwszych dwóch monetach. Do tego tło gładkie i nie "zagłusza" pierwszego planu.
Miłośnikiem tampdruku nie jestem, ale ten jest ok - bo dyskretny. Trochę podobnie jak w malarzach - komuś w tej serii przeszkadza tampodruk?
Często monety "z głową" (popiersiem, postacią) nie przypadają mi do gustu jako małociekawe, czasami nawet nieładne. Tutaj wygląda to nieźle.

Chociaż, gdyby zamiast tampodruku było lustro - moneta wyglądałaby jeszcze lepiej.
Ciekawe co z ceną. 120 zł trzeba będzie uznać za cenę atrakcyjną. Bo jednak nakład będzie ciut niższy.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez Bumer » 13 Wrz 2017 20:02

NBP dodało już znany nam wizerunek, ale ceny nadal brak.
Against Modern Football

"My nie jesteśmy politykami i w ramach obrony wizerunku nie będziemy odsuwać się od osób, które znamy wiele lat i które zrobiły wiele dla środowiska kibicowskiego. I nie obchodzi nas to, co kto robi poza stadionem. Jeśli ktoś wybiera wizerunek, a nie kolegę, to niech się trzyma z daleka od nas, bo my reprezentujemy inne wartości i zawsze tak będzie".
Bumer

Postprzez joxer » 13 Wrz 2017 23:49

obstawiam, że będzie za 130 zł tak jak rzeź woli i ochoty, ale nie zdziwiłbym się jak by za 140 zł puścili
Joxer The Mighty
Image
Awatar użytkownika
joxer

Miejscowość: Biała Podlaska

Postprzez meszuzel » 14 Wrz 2017 13:54

Jest już cena - 120 zł.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez joxer » 14 Wrz 2017 17:01

meszuzel napisał:Jest już cena - 120 zł.

czyli cena spoko :) ciekawe ile zechcą za 10 zł z Tadeuszem Kościuszko
Joxer The Mighty
Image
Awatar użytkownika
joxer

Miejscowość: Biała Podlaska

Postprzez leices » 28 Wrz 2017 08:49

Jak tam w nbp ktos juz byl ?
leices

Postprzez Mad_Tiger » 28 Wrz 2017 09:12

Kurka wodna zapomniałem :)
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage
ImageSprzedam trochę monet i banknotówImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Postprzez leices » 28 Wrz 2017 09:37

Na allegro juz wystawione okolo 500 sztuk w kolekcjonerze 50%:) jak to fajnie jak nie ma nagonki na super okazje i szybkie zyski
leices

Postprzez takietam » 28 Wrz 2017 09:54

Na tej monecie można tylko stracić. Kolekcjoner wykopał pierwsze dwie z serii. Cudów nie ma.
takietam

Postprzez el-dziubek » 28 Wrz 2017 09:59

Bo monety kolekcjonerskie są do zbierania a nie inwestowania :P Kiedy nasi janusze to zrozumieją?
el-dziubek

Miejscowość: Wrocław

Postprzez leices » 28 Wrz 2017 10:07

Ja zbieram a nie handluje:) dlatego sie cieszę ze inwestorzy temat odpuścili bo na spokojnie można bedzie kupic mam nadzieje ze bez większych kolejek będę w nbp k-ce za godzinkę to sprawdzimy jak z kolejkami :)
leices

Postprzez mbajorek » 28 Wrz 2017 10:30

W kolekcjonerze widzę dostępne również poprzednie dwie monety z tej serii.
Awatar użytkownika
mbajorek

Postprzez takietam » 28 Wrz 2017 11:18

el-dziubek napisał:Bo monety kolekcjonerskie są do zbierania a nie inwestowania :P Kiedy nasi janusze to zrozumieją?

Januszem biznesu nie jestem, jednak "Kubusiem zbieraczem" nie będę na pewno. Ta moneta powinna kosztować najwyżej 60 zł. I być może tyle będzie za rok trzeba dać. Cenię kolekcjonerów za ich poświęcenie, za chęć posiadania, za upór, za bezgraniczną wiarę w enbepowską dobroć - dobra wystarczy. Każdy robi ze swoimi pieniędzmi co chce. Jednak bezkrytyczne godzenie się na rabunkową politykę NBP jest zwyczajnie głupie. Sami nie obniżą cen - jeśli ich do tego nie zmusicie. Nie odkryłem Ameryki - wiem o tym. Podziwiam dystrybutorów NBP, podpisujcie umowy i topcie kasę ( w Numimarkecie kartony monet nowych emisji są do wzięcia ) licząc, że te hieny same zmienią politykę cenową.
takietam

Postprzez leices » 28 Wrz 2017 11:38

Kolejek brak towar spokojnie dostępny i uwaga niespodzianka sa tez w Katowicach banknoty 300 lecia koronacji :)
leices

Postprzez platinum » 28 Wrz 2017 13:25

Rano kolejka w oddziale niestety była. Możę nie jakaś bardzo długa, ale krótka też nie - sięgała do tyłu schodów, i powoli się poruszała (tylko 2 okienka).
Fajnie, że można w drugiej połowie dnia emisji kupić bez kolejki czy przez Kolekcjonera monetę o nakładzie 15K.

Tanio owszem, nie jest, ale pisanie o cenie 60 zł to abstrakcja. Ostatnio monety w okolicach 60 zł (w rzeczywistości bliżej 70 zł) to w NBP (mowa o 10 zł) były w 2010 lub 2011 r. I to były monety o nakładzie grubych dziesiątek tysięcy. Zmiana nakładów, to dobry kierunke i to się dzieje od 6-7 lat, ale potrzeba jeszcze zmniejszyć liczbę emisji w roku, bo liczba tematów w tym roku to gruba przesada.

Moneta bardzo ładna, pomimo, że nie przepadam za wizerunkami z popiersiami.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez takietam » 28 Wrz 2017 19:53

Wartość srebra w tej monecie , to około 26 zł. Numizmatyka przeżywa ogromny kryzys, a poprzez taką politykę jaką uprawia NBP, będzie się pogłębiał. Stare rzymskie przysłowie aż ciśnie się na usta: OWCE SIĘ STRZYŻE, A NIE OBDZIERA ZE SKÓRY. Dajcie się doić dalej. NO I Z WYPIĘTĄ PIERSIĄ, ZWIJCIE SIĘ PO KRES SWOICH DNI - KOLEKCJONERAMI. Ja, śmieszny ludzik NIE ZAMIERZAM UTRZYMYWAĆ TYCH PIJAWEK. A TAK POWAŻNIE - NBP ZABIŁO WE MNIE CHĘĆ ZBIERANIA WARTOŚCI KOLEKCJONERSKICH. Tematyka jest ściśle polityczna - dla mnie żołnierze wyklęci zabijający komunistów - POLAKÓW -( robili to co trzeba )... brzmi obrzydliwie i obraźliwie. No i kosmiczne ceny... brak słów.
takietam

Postprzez el-dziubek » 28 Wrz 2017 20:06

Kiedyś porównywałem ceny naszych monet do innych krajów. Wniosek był taki, ze na tle świata wcale nie jesteśmy specjalnie drodzy. Walory innych krajów również potrafią sporo stracic po czasie. Nie jest wiec to przypadłość tylko naszego rynku. Przestańmy wiec się czepiać tego strzyżenia owiec. Ok jest drogo. Ale w końcu jest to hobby dla ludzi z odpowiednim portfelem :)
el-dziubek

Miejscowość: Wrocław

Następna

Wróć do Monety polskie - III RP po denominacji

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 6 gości