Kolekcjoner uruchamia sklep internetowy

Dyskusje o monetach złotych, srebrnych, Nordic Gold wydawanych po 1995 roku

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Kolekcjoner uruchamia sklep internetowy

Postprzez Enso » 18 Lis 2015 01:28

Au 900 te złoto z NBP
Enso

Postprzez platinum » 18 Lis 2015 01:38

PP05 napisał:Jest nawet tańsza niż bielik...
\

eh to bardzo ciekawe - kolekcjonerska lustrzanka tańsza niż bulion ! :-). Nie takie numery w NBP juz były. Pamiętam okolice szczytu cen złota (2011 albo 2012 rok). W ciągu dnia w usa (czyli nasze popołudnie wieczór, noc) ceny złota rosły po około 3-4 %, i tak co najmniej 2 dni z rzędu, a akurat to się zbiegło z wysypem starych monet w Kolekcjonerze (2006-2008), w tym monet złotych i było dostęnych wiele 200 zł. Złoto zdrożało, a zanim NBP w swojej nieruchawości podniosło cenę (po kilku dniach o ile nei po tygodniu) to się okazało, że monety mają cenę niższą niż ... zawarte w niej złoto. Zanim NBP się zorientował, to niektóre z monet zostały wykupione. Pamiętam, że w 2011 roku do dostania były (np u Domela) z tych najbardziej masowych 200 zł niektóre tematy po 1850 zł - praktycznie w okolicach spot Au.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez kajas666 » 21 Gru 2015 20:52

200zł Soczi w sklepie :-) Poszperałby w tych ich skarbczykach ;-) i inwentaryzacje zrobił bo NBP istnieje tylko teoretycznie.
kajas666

Postprzez platinum » 22 Gru 2015 16:35

kajas666 napisał:200zł Soczi w sklepie :-)

Spokojnie, długo nie poleży - najwyżej miesiąc i znikie :-).

A poza tym obecnie są tylko 3 sztuki...
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez kolekcjonermg » 24 Kwi 2017 13:11

platinum napisał:
Linda84 napisał:A zdarza się, że w kolekcjonerze "dorzucają" monety z danej serii?

Owszem, zrzadka, ale na to bym nie liczył. Szanse marne. Już większe szanse są (co nie znaczy, że dużę - bo nadal niskie), że po okresie odbiorów w którymś z oddziałów zostanie kilka nieodebranyhc monet i pojawią się one w okienkach.

Platinum nie zgadzam się z Tobą, ze zrzadka (za uzycie takiego słowa).
Jak do tej pory niedorzucane monety do Kolekcjonera w późniejszym okresie to:
- wszystkie SSA
- Cichociemni
- Żołnierze niezłomni

Jedynie moneta Cichociemni miała nakład taki sam jak dzisiejsza emisja czyli 15000.
Zresztą liczę, że ta moneta pojawi się w ciągu 1-3 miesięcy w Kolekcjonerze (bym mógł ją zakupić po cenie emisyjnej).
Niezłomni chyba faktycznie już nie trafią ponownie do sprzedaży.
SSA to inna "kategoria".

Prawie wszystkie emisje monet można było kupić w późniejszym okresie ( po zniknięciu w dniu emisji), jednakże warunek 20000 i powyżej nakład monety.
kolekcjonermg

Re: Wielcy polscy ekonomiści – Mikołaj Kopernik

Postprzez platinum » 24 Kwi 2017 13:45

kolekcjonermg napisał:Prawie wszystkie emisje monet można było kupić w późniejszym okresie ( po zniknięciu w dniu emisji), jednakże warunek 20000 i powyżej nakład monety.

To konkretnie - które monety z 2016 i 2017 r, (przjymijmy jako wyznacznik ostatni rok) ZNIKNĘŁY z kolekcjonera (sprzedał się w dniu emisji) i pojawiły się raz jeszcze? :-). Bo rzecz w tym, że monety z grubsza można podzelić na te które znikają i te które nie znikająi zalegają 2 lata.

Cichociemni - nie ma, nie wiem czy była, chyba zniknęła raz a dobrze
UW - nadal jest, więc nie mogła wrócić, bo nie zniknęła.
250 lat założenia MW - j.w.
Legia Warszawa - wyprzedana w dniu emisji, potem pojawiała się na moment
Centurm Pieniądza Skrzypka - do tej pory jest
Wrocław - Solica Kultury - do tej pory jest
SGGW - do tej pory jest
SSA Olbrach - zniknął i nie było
HMP Zygmunt I Stary - jest do tej pory
Rio Igrzyska - jest do tej pory
Boznanska - jest do tej pory
Haller- jest do tej pory
SSA Aleksander J. - zniknąła i nie było
HMP Talar Batorego - do tej pory jest
Kopalnia Wujek - jest do tej pory
Sokół - jest do tej pory
Niezłomni Niezłomni - zniknąła i nie było
Niezłomni Inka - zniknąła i nie było
Kopernik - ???

Reasumując - ja od początku 2016 r. znalazłem jedną monetę, która została "wyprzedana" i przez moment pojawiła się znowu - Legia Warszawa.
Reszta monet: wyprzedały się i nie wracały:
SSA (2 tematy)
Cichociemni
Niezłomni (2 tematy).

Zatem z czym się nie zgadzasz w sformułowaniu "z rzadka"? Mam jeden przypadek na 16 miesięcy.
Pytanie nie dotyczyło tego czy monety są po emisji, tylko czy te które się wyprzedały pojawiają się znowu :-). Bo przyznasz, że pytanie o dorzucanie monet którenadal są to sensu nie ma.

kolekcjonermg napisał:SSA to inna "kategoria".

wszystkie monety które szybko się wyprzedają to inna kategoria :-).

Powiedzmy sobie szczerze - nie zdarzało się w ciągu ostatniego roku, by moneta o nakładzie 15K zniknęłą i wróciła do Kolekcjonera. Owszem pojawiały się niedobitki (pojedyncze sztuki) w oddziałach np SSA, ale nie w Kolekcjonerze. Od "zamordowania" aukcji Kolekcjoner ledwo dycha, tym kanałem dystrybuują niestety znikomą część nakładu.
Ostatnio edytowany przez platinum, 24 Kwi 2017 13:51, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 24 Kwi 2017 13:49

To, że Ty ich nie widziałeś, to nie znaczy, ze ich nie było. Niektóre z monet pojawiały się w ilości kilku sztuk i znikały w przeciągu kilkunastu minut...
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez platinum » 24 Kwi 2017 13:53

Grzegorz_Wroclaw napisał:To, że Ty ich nie widziałeś, to nie znaczy, ze ich nie było. Niektóre z monet pojawiały się w ilości kilku sztuk i znikały w przeciągu kilkunastu minut...

To konkretnie - która i kiedy. Dla ułatwienia wypisałem te które wyprzedały się w dniu emisji. I to pozwoli ustalić, czy bardziej poprawną odpowiedzią jest:
- rzadko, czy też
- często

Szczególnie interesują mnie te o nakładzie kilka tysięcy mniejszym niż 20K :-).
Wg mnie - większosć monet zalega, kilka znika. Są niewielkie szanse by kupić w kolekcjonerze monetę która zniknęła w dniu emisji. Bo nawet jak coś się pojawia w ilości kilku sztuk nagle - to szanse są czystoteoretyczne by to kupić.
Przynajmniej przez ostatnie 16 miesiecy (wcześniej były wyższe nakłady).
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez kolekcjonermg » 24 Kwi 2017 14:05

By zakończyć te "przepychanki".

Monety "pojawiające się". Numeracja niechronologiczna:
1."Wujek" - po miesiącu moneta ponownie pojawiła się w sprzedaży i jest do dzisiaj.
2. 50. rocznica wystosowania orędzia biskupów polskich do niemieckich - przez 1,5 roku niedostępna w sprzedaży i z miesiąc temu pojawiła sie w sklepie internetowym i jest do dzisiaj.
3. Moneta Legia- wykupiona bardzo szybko i z oddziałów NBP jak i ze sklepu internetowego i nagle po kilku tygodniach pojawiła się w sklepie NBP na kilkanaście minut
4. 20 zł Dukat Zygmunta Starego- w dniu emisji zniknęła by pojawić się ponownie (nie w dniu emisji)
5.10 zł Wrocław-Europejska Stolica Kultury- zniknęła by się ponownie pojawić
6. 10 zł 200-lecie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie również zniknęła by sie ponownie pojawić.

Pierwsze 3 pozycje są ewidentnym przykładem, że monety wracają. Orędzie biskupów to przykład długoterminowy. 1,5 roku tej monety nie było w sklepie.

Monety które nie wróciły do Kolekcjonera:
- wszystkie SSA
- Cichociemni
- Żołnierze niezłomni

Reasumując, dla mnie często monety wracają do ponownej sprzedaży. I podkreślam ponownie. Jak do tej pory do sprzedaży ponownej nie wróciły monety poniżej 20000 nakładu.
kolekcjonermg

Postprzez platinum » 24 Kwi 2017 15:07

kolekcjonermg napisał:Reasumując, dla mnie często monety wracają do ponownej sprzedaży. I podkreślam ponownie. Jak do tej pory do sprzedaży ponownej nie wróciły monety poniżej 20000 nakładu.

No właśnie, to jest sedno sprawy, bo pytanie padło w kontekście - czy jest szansa kupić monetę, która dzisiaj była i sprzedałą się.

Co do reszty: wymieniłeś 6 tematów monet które wracały. HMP dokładnie obserwuje i pamiętam, że bylo inaczej, ale nie upieram się. Podobnie SGGW i Wrocław. Wujek nie wiem - bo byłem na urlopie. Niech będzie 6 szt które powróciły.
Z drugiej strony w tym okresie (2015-2017) były 4 emisje SSA + 1 Cichociemni, + 1 Niezłomni. Wychodzi też 6 sztuk.
Biskupi wrócili tylko dlatego, że ich zabrakło, bo pewnie zarezerwowana więcej dla VIP-ów i się nie rozeszły.
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 24 Kwi 2017 17:52

Sam widzisz jakie, kolega mnie na szczęście wyręczył z wyjaśnieniami. Zapomnial o złotym Piłsudskim 8)

Ale z ostatniego wpisu rozumiem, że nadal trwasz przy swoim :lol:

Pytanie padło, Twoja odpowiedz też, jak widać nie mająca wiele wspólnego ze stanem rzeczywistym. Nie jest ważne w jakim to było kontekście.

Kolejne odwracanie kota ogonem :lol: zamiast przyznać, ok myliłem się. Ale ten urlop wszytko usprawiedliwia :roll:
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez platinum » 24 Kwi 2017 18:28

Grzegorz_Wroclaw napisał:Pytanie padło, Twoja odpowiedz też, jak widać nie mająca wiele wspólnego ze stanem rzeczywistym. Nie jest ważne w jakim to było kontekście.

Nawet jeezli było (naciągane) fifty-fifty to czy to znaczy, że czesto? Dla mnie to rzadko
Jak to kontekst nie jest ważny? Wg mnei człowiek zadal pytanie bo chce mieć tę monetę. Naszym obowiązkeim jest mu pomóc. Dla ciebie ważniejsze jest kto ma racje. Ot kompleksy wychodzą.
Jak liczymy złote monety, to ok, doliczmy 1 Piłsudskiego i 4 SSA, które były i się zmyły z kolekcjonera.
I jak wygląda to Twoje często?
7 monet (o ile wszystkie) wróciło, 10 nie wróciło. Zawsze mi się wydawało, ze często to min 50 % :-), no ale jak widać są inne, "nowatorskie" i "postępowe" definicje często. Coś jak twoja definicja rzadkości w numizmatyce - jak ktoś nie może kupić monety i jej nie ma to juz jest rzadka :>.
Na pewno takie dywagacje i przekonywanie na siłę "podnoszą" szanse na powrót Kopernika do Kolekcjonera :-).
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 24 Kwi 2017 18:35

Hihi, jak nie wiem co napisać, żeby przypadkiem się do błędu nie przyznać, to wyciągnę kompleksy, i tak nieźle :) bo zwykle czytam nie rozumiejąc :lol:Jest postęp

Szanse na powrót tej monety do sklepu są, takie same jak w każdym innym opisywanym przypadku

EOT
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez platinum » 24 Kwi 2017 19:34

Grzegorz_Wroclaw napisał:Szanse na powrót tej monety do sklepu są, takie same jak w każdym innym opisywanym przypadku

Oczywiście. Szansa (rozumiana równiez jako prawdopodobieństwo) = 0 to też szansa. Dalej zaklinajmy rzeczywistość.
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez medyk1 » 25 Wrz 2017 07:43

https://www.monnaiedeparis.fr/fr/boutiq ... dium=email

można ku... można, wystarczy tylko chcieć :!: :twisted:
a u nas 20 zł 28,28 g za 180 zyla :shock:
Jakby ktoś wyskoczył z nakładem to tu 25000 i dodatkowo 5 euro za kolor - wyżej 50 k na 67 milionów obywateli

https://www.monnaiedeparis.fr/fr/boutiq ... 0eu-argent
kłamać zdarza się rządom, bankierom, a czasem nawet audytorom. Tylko złoto mówi prawdę - Rees Mogg
Awatar użytkownika
medyk1

Miejscowość: PYRLANDIA

Postprzez el-dziubek » 25 Wrz 2017 07:53

Ok, masz 100EUR za 100EUR, szkoda, że poza ag900, nie napisali wagi.

Znam takie monety np. z Canady: 20 for 20, 100 for 100. Mam też z Anglii 100GBP kupione za 100GBP. Ale wszędzie jest odnośnik, że choć moneta ma nominał, to nikt nie ma obowiązku jej w sklepie przyjąć, bo są to monety okolicznościowe dla kolekcjonerów. Nie wiem jak jest we Francji, ale może się okazać, że te 100 EUR nagle nie można upłynnić po nominale... Patrząc po średnicy srebra będzie nie więcej niż 1 oz (czyli razem 2 oz). 2 oz za 100EUR już takiego wrażenia nie robi :P
Ostatnio edytowany przez el-dziubek, 25 Wrz 2017 07:55, edytowano w sumie 1 raz
el-dziubek

Postprzez medyk1 » 25 Wrz 2017 07:54

Wyraźnie napisali 41 gram
kłamać zdarza się rządom, bankierom, a czasem nawet audytorom. Tylko złoto mówi prawdę - Rees Mogg
Awatar użytkownika
medyk1

Postprzez el-dziubek » 25 Wrz 2017 07:56

Ja widzę diameter 41 mm, a to chyba średnica
el-dziubek

Postprzez medyk1 » 25 Wrz 2017 07:58

https://www.monnaiedeparis.fr/fr/boutiq ... dium=email

wagę podają przy pojedyńczej monecie, przeoczyłem, że w zestawie wagi nima
Awatar użytkownika
medyk1

Postprzez el-dziubek » 25 Wrz 2017 08:00

Rzeczywiście, to mamy trochę więcej niż uncja na sztuce, czyli 2 oz i trochę za 100 EUR. Jeżeli we Francji takie monetki w obiegu nie budzą zastrzeżeń, to jest to dobry deal. Jeżeli jest tak jak w Kanadzie i Anglii, to słaba cena :)
el-dziubek

Poprzednia

Wróć do Monety polskie - III RP po denominacji

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 5 gości