Kolekcjoner uruchamia sklep internetowy

Dyskusje o monetach złotych, srebrnych, Nordic Gold wydawanych po 1995 roku

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Kolekcjoner uruchamia sklep internetowy

Postprzez Matey » 31 Paź 2010 10:36

"Uprzejmie informujemy, że sprzedaż monet i banknotów kolekcjonerskich w sklepie internetowym rozpocznie się od 8 listopada 2010 roku."
When Hell is Full The Death Will Walk The Earth
Awatar użytkownika
Matey

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Shiver » 31 Paź 2010 11:02

To zapowiedz jakiejś rewolucji? Pierwszy sklep intenetowy w Polsce?
Shiver
Expert

Postprzez Janus » 31 Paź 2010 11:06

Shiver napisał:To zapowiedz jakiejś rewolucji? Pierwszy sklep intenetowy w Polsce?

Zapewne chodzi o sklep w Kolekcjonerze :), czyżby przyspieszenie w działaniu po wycofaniu się z finansowania fundacji przez NBP ? :)
pozdr,
Rafał
Awatar użytkownika
Janus

Miejscowość: Wielkopolska

Postprzez ptaku79 » 31 Paź 2010 11:27

Pozwoliłem sobie zmodyfikować tytuł na bardziej czytelny.
Moderator w stanie zasłużonego spoczynku ;)
Awatar użytkownika
ptaku79

Miejscowość: Sochaczew

Postprzez norbi » 31 Paź 2010 14:30

ciekawe jakie ceny zaserwują :P
Pozdrawiam !

"Żyję się tylko raz.
Ale jeżeli żyje się dobrze,
ten raz wystarczy."
Benjamin Franklin
Awatar użytkownika
norbi

Postprzez 58wojtek » 31 Paź 2010 14:54

Info ze strony NBP

Sprzedaż każdej nowej emisji złotych i srebrnych monet oraz banknotów kolekcjonerskich będzie rozpoczynała się w serwisie aukcyjnym. Po zakończeniu aukcji sprzedaż będzie kontynuowana w sklepie internetowym.

Innymi słowy nie będzie już aukcji dodatkowych.
Na zdrowy rozum, cena winna być = cenie uzyskanej podczas aukcji.

Ciekawe, gdzie będzie odbiór?
Czy wysyłka pocztą? A może opcja odbiór w kasie NBP?

Jeśli wysyłka pocztą po cenie licytacji + porto, to jest to koniec aukcji tych monet na Allegro.
58wojtek

Miejscowość: Mikołów/od niedawna Rybnik :)

Postprzez torontokuba » 31 Paź 2010 15:24

Sprzedaż każdej nowej emisji złotych i srebrnych monet oraz banknotów kolekcjonerskich będzie rozpoczynała się w serwisie aukcyjnym. Po zakończeniu aukcji sprzedaż będzie kontynuowana w sklepie internetowym.

Genialny pomysł, ciekawe jak na to wpadli? :P Przecież te aukcje dodatkowe, kończące się tą samą ceną co wcześniej, miały konkretny cel. Tylko nie pamiętam już jaki :wink: .
Trzeba wyleczyć czyszczenie, z pokolenia na pokolenie. - torontokuba

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Miejscowość: Toronto

Postprzez mcrc » 31 Paź 2010 21:11

58wojtek napisał:Innymi słowy nie będzie już aukcji dodatkowych.
Na zdrowy rozum, cena winna być = cenie uzyskanej podczas aukcji.

Ciekawe, gdzie będzie odbiór?
Czy wysyłka pocztą? A może opcja odbiór w kasie NBP?

Jeśli wysyłka pocztą po cenie licytacji + porto, to jest to koniec aukcji tych monet na Allegro.

W sumie tez nie bedzie sensu licytowac skoro pozniej bedzie sobie mozna kupic te monety w sklepie.
mcrc

Postprzez miserus » 31 Paź 2010 21:56

W interesie kolekcjonerów będzie ustanowienie jak najniższej ceny na licytacji. Kilku wariatów może podbić cenę. NBP zareaguje zmniejszeniem nakładów. Czekam po tym roku na informacje o nakładach.
miserus

Postprzez torontokuba » 31 Paź 2010 22:04

miserus napisał:Czekam po tym roku na informacje o nakładach.

Informacje o nakładach są na PDF...

Zapowiedź planu emisji monet kolekcjonerskich oraz monet Nordic Gold w 2011 r.
http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/banknoty ... syjny.html

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez 58wojtek » 31 Paź 2010 22:21

mcrc napisał: w sumie tez nie bedzie sensu licytowac skoro pozniej bedzie sobie mozna kupic te monety w sklepie.

Jest sens. Zawsze może się zdarzyć, że całość nakładu zostanie sprzedana podczas licytacji.

Niemniej, poczekajmy na regulamin sklepu.
58wojtek

Miejscowość: Mikołów/od niedawna Rybnik :)

Postprzez miserus » 01 Lis 2010 09:15

torontokuba napisał:
miserus napisał:Czekam po tym roku na informacje o nakładach.

Informacje o nakładach są na PDF...

Zapowiedź planu emisji monet kolekcjonerskich oraz monet Nordic Gold w 2011 r.
http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/banknoty ... syjny.html

Dzięki. Przeoczyłem tę informację. Nakłady zeszły do normalnych wielkości. Ilość monet również rozsądna. Przypomnę, że może większość środowiska była przeciwna Kolekcjonerowi. Albo tylko handlarze się wówczas uaktywnili.
miserus

Postprzez ptaku79 » 01 Lis 2010 09:23

miserus chyba słabo czytasz forum bo właśnie prawdziwi kolekcjonerzy są przeciwko kolekcjonerowi,który zawyża ceny monet.Jeżeli chodzi o sklep to po prostu widzą,że monety nie schodzą a gdzieś sprzedać muszą :lol:
Awatar użytkownika
ptaku79

Postprzez miserus » 01 Lis 2010 12:09

Śmieszny wykręt kolego ptaku. W stosunku do monet z innych krajów nasze wcale nie są takie drogie. Poza tym na 16 planowanych emisji już mało kto kupuje wszystko jak leci. Tak więc nie przesadzajmy z tą "drożyzną" w wypadku zakupu do kolekcji. Co innego na handel.
miserus

Postprzez norbi » 01 Lis 2010 13:47

Ilość emisji w przyszłym roku nie jest pewna, bo nie raz mogą plan zmienić, choć nie ukrywam, że lepiej by było gdyby było około 10 konkretnych emisji (serie) niż 16.... to się mija z celem.
Pozdrawiam !

"Żyję się tylko raz.
Ale jeżeli żyje się dobrze,
ten raz wystarczy."
Benjamin Franklin
Awatar użytkownika
norbi

Postprzez Grzesio » 01 Lis 2010 15:02

miserus napisał:W stosunku do monet z innych krajów nasze wcale nie są takie drogie. Poza tym na 16 planowanych emisji już mało kto kupuje wszystko jak leci. Tak więc nie przesadzajmy z tą "drożyzną" w wypadku zakupu do kolekcji. Co innego na handel.

Mało kto kupuje wszystkie emisjie - to fakt. Ja sam jeszcze przed śmiesznym Kolekcjonerem kupowałem każdą emisję jeżeli była dostępna w PKO. A teraz co?
Nie strugam wariata i nie licytuję wszystkiego , bo jak obstawię minimalną to wiem, że przegram (tak było przy pierwszych emisjach 2010). Takie obstawianie to ja mogę robić w Lotto , gdzie wiem że jestem skazany na los szczęścia, a nie na przetargu gdzie nic nie widać i nic nie wiadomo aż do zakończenia . A wiadomo, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, ale pomińmy to, bo było już nieraz to poruszane na forum .
Co do cen naszych luster z europejskimi - to najpierw porównajmy zarobki tych europejczyków , a potem nas polaków .
Kolejną sprawa jest drastyczne ceny obecnych lustrzanek.
Zaraz ktoś powie, że ceny srebra poszły w górę , a czy w przyszłości nie było podobnych sytuacji na rynku srebra ? Wiem, tam coś że jest powiazane z dolarem , ale nie wnikam w to, bo są tu lepsi mędrcy od mnie.
A ceny monet nie były aż tak podnoszone - na myśli mam tu ostatniego malarza :shock:
Ostatecznie założyłem sobie, że bedę w tym roku kupował monety z kontynuacji serii w rozsądnych cenach , ale gdzie tam.
Człowiek nie pije mózgojeba i ma trochę rozsądku .
Kolejną sprawą jest ilość emisji (16)
To już przegięcie . Nie przykłada się wielkiej wagi do estetyki i piękna monety, tylko wali się je jak produkt codziennego użytku - aby sztuka .
Proszę uwierzyć mi, że jeszcze 2 lata tego systemu , a NBP swoje dzieła sztuki będzie sprzedawał podobnie jak SN. Pod nazwą Hity Numizmatyczne i inwestycyjne .
Gburem nie jestem krytykę zniosę.
Lepiej czasami być błaznem niż filozofem
http://zakretki.ikro.eu/katalog.php
Awatar użytkownika
Grzesio

Miejscowość: Mazowsze

Postprzez ptaku79 » 01 Lis 2010 19:34

miserus napisał:Śmieszny wykręt kolego ptaku. W stosunku do monet z innych krajów nasze wcale nie są takie drogie. Poza tym na 16 planowanych emisji już mało kto kupuje wszystko jak leci. Tak więc nie przesadzajmy z tą "drożyzną" w wypadku zakupu do kolekcji. Co innego na handel.

Tylko zapomniałeś o małym szczególe a mianowicie,że w innych krajach zarabiają trzy,cztery razy tyle a po drugie osobiście jako kolekcjoner chciałbym mieć wszystkie emisje i nie rezygnować z niektórych tylko dlatego,że ktoś sobie głupi system wymyślił.

Ps.Już się nie wypowiadam na temat tego wspaniałego systemu bo zaraz będę musiał sam siebie upomnieć,że piszę nie na temat :twisted:
Awatar użytkownika
ptaku79

Postprzez miserus » 01 Lis 2010 21:57

Dla mnie to nie jest głupi system. Wręcz przeciwnie. Mam co pragnę. A co do kosztów , to wiadomo, że zbieranie monet jest drogim hobby. Szczególnie dotyczy to starych monet. Dlatego 200 - 300 zł w skali roku, to jest ostatecznie zakup jednej, powtarzam jednej monety. A kolekcjonerzy kupują ich po kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt rocznie. Więc nie róbmy ściemy. Oczywiście można się skoncentrować na GN-ach. Tam też trzeba ponieść koszta.
miserus

Postprzez torontokuba » 01 Lis 2010 22:02

Dobra, niech będzie ta pierwsza aukcja w kolekcjonerze, ale za jaki grzech męczyć ludzi i tracić czas na beznadziejne dogrywki? Ile razy powinno się ustalać tą samą cenę? Reszta monet nie sprzedanych powinna być w sklepie.

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez miserus » 02 Lis 2010 09:56

Dlatego powstaje wreszcie sklep internetowy. Gdyby nie śmierć Prezesa, to pewnie już zostałby uruchomiony.
miserus

Następna

Wróć do Monety polskie - III RP po denominacji

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Rafal_ oraz 4 gości