Królewska kolekcja medali SSA - temat ogólny

Dyskusje o monetach złotych, srebrnych, Nordic Gold wydawanych po 1995 roku

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Królewska kolekcja medali SSA - temat ogólny

Postprzez luca brasi » 04 Cze 2016 20:42

Opcja pierwsza. Wszystko z dużej litery.
Awatar użytkownika
luca brasi

Postprzez el-dziubek » 08 Cze 2016 07:04

Czy posiada ktoś dwupiętrową skrzyneczkę na SSA, oferowaną po ok. 200 zł? Jestem ciekawy jak wygląda w rilu :) Będę wdzięczny za fotkę tu lub na PW. :)
el-dziubek

Miejscowość: Wrocław

Postprzez platinum » 20 Cze 2016 00:25

Tak sobie przeglądam album z wystawy Łazienkach Królewskich i wychodzi na to, że współczesne monety z tej serii są bardziej doskonałe niż pierwowzory- medale :-). Przynjamniej pod pewnym względem.

Chodzi o złote monety/medale. NBP zastosował wyjątkowo wysoką próbe złota dla monet z tej serii, gdy tymczaswem medale były wybijane ze złota dukatowego (w praktyce w tamtych czasach pewnie to była najwyższa próba): .986.
Z drugiej jednak strony pierwowzory były o kilka gramów cięższe niż współczesne 62.2 g monety.

Natomiast odnośnie sprzedawanego srebrnego medalu Zygmunt III Waza, to wnosząc po jego masie to faktycznie wygląda na oryginał:
http://allegro.pl/4019-suita-krolewska-srebro-zygmunt-iii-waza-i6260059795.html
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez platinum » 20 Cze 2016 23:08

Medal z Zygmuntem III Wazą poszedł za 5100 zł.!
I niech teraz ktoś powie, że ta seria nie ma potencjału :-). Mówiłem, że Wacława za taniej niz 5000 nie sprzedam ;-). Seria - miałem na myłsi serie medali.
Jestem ogromnei zaskoczony ceną. To musiał być pierwotny medal z epoki, oryginał.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez Mad_Tiger » 27 Cze 2016 00:03

Dobra wrzucę tutaj bo po części pasuje ;)

Co powiecie na takie monety jako dodatek do SSA:
Image
Image
Stylizowane na SSA, 2 oz Ag999, cena podobna ;)
Link musiałem wymoderować - meszuzel
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Postprzez platinum » 27 Cze 2016 06:39

dwie królowe na jednej monecie ...
Chociaż, mennica dokonała tutaj nadużycia: Chrobry zostal koronowany na króla tuż przed śmiercią, a więc w 1025 roku. Ona już wtedy od 8, może nawet 9 lat nie żyła. I przypomnę, że Chrobry byl pierwszym koronowanym władca (pierwszym królem). Zatem w rozumowaniu Mennicy - pierwszym królem, pierwszym koronowanym władcą Polski była Emnilda, co jest ewidentną bzdurą. Była księżną polską, nigdy nie była królową.
Ciekawe kogo mennica umieści ne "monecie" w okolicach panowania Jadwigi :P

Jak dla mnie takie pomysły na biznes to kradzież własności intelektualnej i podszywanie się. Mogli pójśc po całości
new island, na awersie Elżbieta II, a na awersie Chrobry, Wacław, Łokietek itd. Prawa autoskie chyba nie chronią ponad 200 letnich wizerunków medali. W końcu to są historyczne medale. Ciemny lud by to kupił.

Thietmar z Merseburga napisał:Trzecią (żoną) [Bolesława] była Emnilda, córa czcigodnego księcia Dobromira, która – Chrystusowi wierna – niestateczny umysł swego męża ku dobremu zawsze kierowała i nie ustawała w zabiegach, by przez wielką szczodrobliwość w jałmużnach i umartwienia odpokutować za grzechy ich obojga
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez stork » 27 Cze 2016 18:30

Spieszcie sie - to tylko 500 egz - bo ROYAL z ekipa inwestycyjno-spoldzielcza wykupi! :)
stork

Postprzez platinum » 27 Cze 2016 18:48

stork napisał:Spieszcie sie - to tylko 500 egz - bo ROYAL z ekipa inwestycyjno-spoldzielcza wykupi! :)

Długo nad tym myślałeś? Nie stać Cię na więcej niż na prymitywne złośliwości pod adresem forumowego kolegi? A może być napisał coś mądrego? Bez sensu.
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez Morgon » 28 Cze 2016 12:30

Trudno napisać coś mądrego o tej serii. A na temat tego złomu z ostatnich postów to już zupełnie. ..
Awatar użytkownika
Morgon

Postprzez platinum » 28 Cze 2016 16:47

Morgon napisał:Trudno napisać coś mądrego o tej serii. A na temat tego złomu z ostatnich postów to już zupełnie. ..

dlatego czasami lepiej milczeć, niż rozwiać wszelkie wątpliwości swoją wypowiedzią ;-). Jaki tam złom? Mnie dziwi, że nikt nie jest oburzony jak to drogo mennica sprzedaje 2 uncje srebra :P.
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez meszuzel » 29 Cze 2016 16:44

Ja zacząłem pisać o wygórowanej cenie i plastikowym wyglądzie, ale ostatecznie odpuściłem, bo to nie moja piaskownica :)
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez jans » 03 Sty 2017 13:36

dostałem ofertę zakupu od pewnego sklepu wszystkich kolejnych monet z serii po cenie emisyjnej NBP + abonament 40zł na rok
hehehe po podniesieniu nakładu panowie handlarze zeszli z tonu
trzeba było z tą ofertą startować od początku
teraz to pozamiatane
sam sobie w NBP kupię
jak dostane ofertę, że w cenie emisyjnej bez dodatkowych opłat i przesyłka w cenie pod drzwi mieszkania to może przemyślimy temat
jans

Poprzednia

Wróć do Monety polskie - III RP po denominacji

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości