Skarby Stanisława Augusta UWAGA OSZUŚCI

Dyskusje o monetach złotych, srebrnych, Nordic Gold wydawanych po 1995 roku

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Skarby Stanisława Augusta UWAGA OSZUŚCI

Postprzez Krugerrand85 » 21 Gru 2014 20:37

Proszę moderatora o wystawienie tego postu w najczęściej odwiedzanym temacie forum aby jak najwięcej osób mogło go przeczytać, żeby nie dali się naciąć!!

Podłącze się do tematu SSA i oszustwa. Piszę to ku przestrodze innych!!!
Kilka dni temu zdałem sobie sprawę że zostałem oszukany przez osobę która wystawiała komplety 5 monet na aukcjach allegro z kont które "wynajmowała" od właścicieli którzy mieli dużo ilość pozytywnych komentarzy. ci nie spodziewając się oszustwa wystawiali te aukcje. klienci licytowali monety i niczego nieświadomi wpłacali pieniądze na konto sprzedającego, który po odtrąceniu kilkuset złotowej prowizji przelewali pieniądze na konto "właścicielki" monet która podawała fałszywe dane osobowe i numer konta ( prawdziwy). Niestety ci którzy kupili monety dotąd nie dostali towaru ani kasy!!!!

Licytowałem tą oto aukcje (może niektórzy z forum także)

http://allegro.pl/5-x-50-zl-komplet-skarby-stanislawa-augusta-i4820493420.html

Właściciel konta 20 minut przed końcem odwołał ofertę. Zadałem mu pytanie czemu odwołał aukcje. Kilka dni potem otrzymałem maila że oferta jest dalej aktualna ( myślałem że to ta sama osoba)
tydzień temu doszliśmy do porozumienia i ustaliliśmy cenę 2700 za trzy monety. Babka dla potwierdzenia wysłała mi jeszcze zdjęcia monet i swoje dane.

Monety_01.jpg

15 grudnia wysłałem przelew na podany numer konta. Wysyłka miała wyjść tego samego dnia firmą DPD razem z ubezpieczeniem. Na drugi dzień wysłałem maila z prośba o numer przesyłki. Odpisała mi że z powodu wyjazdu paczki nie wysłała, z powodu braku czasu i że wyśle ją jutro rano. Rano dostałem maila że z przyczyn losowych nie wyśle mi przesyłki ale że zwróci mi pieniądze. Następnego dnia zaniepokojony wsiadłem w auto i podjechałem pod podany wcześniej adres (85 km ) okazało się że nikt taki tam nie mieszka. Wtedy już wiedziałem że zostałem oszukany. Zacząłem szperać po allegro i zauważyłem że wszystkie konta które oferowały te monety w zestawie są zablokowane!! Zgłosiłem sprawę do allegro, i zacząłem kontaktować się z właścicielami kont. Jak się okazało wszyscy byli wynajęci do wystawienia aukcji przez tę samą babkę, która posługiwała się fałszywymi danymi, skrzynkami mailowymi i kilkoma numerami kont do wpłaty!!
Gość z Nowego Targu popłynął na 9500 zł bo wystawił dla niej dwie aukcje i przesłał jej pieniądze od kupujących. Oczywiście monety tak jak w moim przypadku, nie trafiły do nowych właścicieli!!!
Oto aukcje które znalazłem, wszystkie konta są zablokowane a ich właściciele maja teraz problemy jako nieuczciwi sprzedawcy ze strony allegro a oszustka chodzi dalej wolno!!!

http://allegro.pl/zestaw-skarby-stanislawa-augusta-5-sztuk-i4882154899.html

http://allegro.pl/5-x-50-zl-komplet-skarby-stanislawa-augusta-i4820493420.html

http://allegro.pl/50-zl-skarby-stanislawa-augusta-komplet-unc-i4791174889.html

Jedynie konto kamila ola jest nowe, a jego właścicielka zaprzecza żeby wystawiała komuś aukcje ( prawdopodobnie to oszustka założyła to konto)

Zgłosiłem sprawę i wszystko opisałem w mailu do allegro.
Jutro idę na Policję, bo nie wierze że dostane zwrot kasy.
Piszę to żeby uchronić kolejne osoby przed tą szmatą, która myśli że jest bezkarna!
Znalazłem konto na które wpłacałem pieniądze na aukcji która została przeniesiona do archiwum. (lipiec 2014) Może na wniosek Policji portal poda dane właściciela.
Znalazłem też artykuł ( szkoda że dopiero teraz :) )

http://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/33226/Oszustwa_przy_sprzedazy_monet__rowniez_na_Podhalu.html

Zatem ku przestrodze dla wszystkich, uważajcie na aukcje nawet jeśli na koncie jest ponad 200 pozytywów.
Policja w nowym Targu zajęła się sprawą. Ja tez jutro idę na komisariat, zgłosić przestępstwo. Znając nasz wymiar sprawiedliwości to trochę to potrwa, ale lepiej żeby oni ją znaleźli, bo jeśli zrobię to pierwszy to ja pójdę do pierdla za wykonanie samosądu!!!!!

Jak powiedział Marszałek Piłsudski "Naród wspa­niały, tyl­ko ludzie kur*y"
Awatar użytkownika
Krugerrand85

Re: Skarby Stanisława Augusta

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 21 Gru 2014 21:48

jeśli zakup był poza Allegro, tak wynika z opisu i odwołane zostały złożone oferty to szanse na POK są zerowe... A co do samego oszustwa i zgłoszenia policji, wszystko zależy od przebiegłości tej Pani - jeśli konto Allegro, bankowe było założone na tzw. słupa to nie ma zbyt wielkich szans, ale zawsze policja moze od razu wystąpić o zabezpieczenie np. nagrań monitoringu w banku (o ile jeszcze są) itd. - wszystko jest teraz w ich rękach
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez pkas » 21 Gru 2014 21:54

Z pieniędzmi możesz się raczej pożegnać, skoro kupowałeś poza Allegro. Osoby, które kupiły przez Allegro najprawdopodobniej dostaną zwrot z POK. Swoją drogą, jakim trzeba być bezmózgiem, żeby wystawiać nieznajomej osobie aukcje i w ciemno przelewać pieniądze nie mając żadnej pewności, że ta osoba wyśle towar kupującemu :? Oczywiście zgłosić na policję trzeba, może ją namierzą...
Image
Awatar użytkownika
pkas

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 21 Gru 2014 21:59

pkas napisał:Swoją drogą, jakim trzeba być bezmózgiem, żeby wystawiać nieznajomej osobie aukcje i w ciemno ......

Vhciwość i nic wiecej... zaoferowała odpowiedni %, naiwniaków jak widac nie zabrakło, nauka kosztuje ;) Przecież to typowa przewałka na Allegro...
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez Krugerrand85 » 21 Gru 2014 22:11

Powiem tak. Dużo przedmiotów kupiłem i sprzedałem poza allegro. Dotąd wszystko było ok. Nawet ostatnio kupiłem monety przez to forum. Tez nie znałem gościa. Przelew i dwa dni później monety były u mnie. Co do tej aukcji dostałem zdjęcia monet z imieniem i nazwiskiem plus dane osoby (nie wiedziałem że dane do przelewu można podać lipne a kasa i tak dojdzie) dodatkowo monety były wystawione na koncie które miało ponad 200 pozytywów i to mnie właśnie zmyliło.
Jak to mówią mądry Polak po szkodzie :)
Awatar użytkownika
Krugerrand85

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 21 Gru 2014 22:21

przez forum jest bezpieczniej niż poza Allegro (wg. mnie) Na Allegro tez dużo kupuje poza aukcjami, ale zwykle jednak u sprzedających z którymi już coś miałem do czynienia lub bogatą historią. Szanse masz, nie ma przestępstw doskonałych - zabezpieczenie maili u podstawionych sprzedawców, danych IP, logowań na Allegro, logowań do sieci z tego podejrzanego konta , rejestry połączeń z telefonu to teraz podstawa do znalezienia oszusta. Jeśli kwota jest duża to i presja większa...
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez Krugerrand85 » 21 Gru 2014 22:24

Dodatkowo dodam że babka była świetnie zorientowana w dziedzinie numizmatyki, każdy z wystawiających wpłacał pieniądze na inne konto, podawała różne dane. Całe oszustwo było dobrze zaplanowane.
Kiedy zacząłem węszyć po tej aukcji z Krk odezwała się w piątek i napisała że kasę zwróci, ale w to niewierze. Pewnie gra na czas bo myślała że jeszcze kogoś naciągnie. Zobaczymy co odpisze aledrogo:)
Awatar użytkownika
Krugerrand85

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 21 Gru 2014 22:29

Wbrew pozorom kara za takie coś jest wysoka (z odsiadką włącznie) - postrasz ją jeszcze (np. powiedz, że ją namierzą po logowaniu się komórki do sieci) może jednak odda...
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez ralf09 » 21 Gru 2014 22:42

Kasy raczej nie odzyskasz. Bądź ostrożny i czekaj na reakcję policji. Rozpracowali Pruszków, Wołomin, przechwytują setki kilogramów narkotyków - to z namierzeniem takiej Pani by sobie nie poradzili :wink: ???
Masz rozum? - Mam
Czemuż więc go nie używasz...?
Marek Aureliusz
ralf09

Postprzez Krugerrand85 » 21 Gru 2014 22:48

Ja to jeszcze nic ( 2700 wiadomo że szkoda ale mówi się trudno, kasa rzecz nabyta) ale gościu z nowego Targu będzie musiał oddać kupującym 9500zł tak mu odpisało allegro bo to on wystawił aukcję. Zadzwonię jutro do niego bo miał kontaktować się z gliniarzami czy coś ustalili bo sprawę zgłosił prawie miesiąc temu.
Tą szmatę nastraszyłem i powiedziałem że wiem o tych wszystkich aukcjach i że wszystko udostępnię glinom.
Awatar użytkownika
Krugerrand85

Postprzez ralf09 » 21 Gru 2014 22:50

A wiadomo, czy ten koleś nie był powiązany z tą oszustką/oszustem?
Masz rozum? - Mam
Marek Aureliusz
ralf09

Postprzez Krugerrand85 » 21 Gru 2014 22:56

Sam by na siebie zgłaszał sprawę??? Policja szybko by się pokapowała, a skoro prokuratura się tym zajęła to muszą ją dorwać bo to nie jest odosobniony przypadek. Ta szmata dawała ogłoszenia na portalu podhale 24 o prowizji za wystawienie aukcji i tak łapała konta z dużą ilością komentarzy pozytywnych i tym samym uwiarygadniała swój przekręt. Tyle zdołałem sam ustalić przez 2 dni, znalazłem aukcje i właścicieli kont, byłem pod fikcyjnym adresem, znalazłem aukcje z tym numerem konta na które przelałem kasę. Ustaliłem tez kto jest zameldowany pod tym adresem, może ta osoba tylko zmieniła imię i nazwisko, a adres przy koncie został dobry. Moim zdaniem bank na prośbę Policji przekaże dane posiadacza konta, które jakoś musiało być kiedyś zweryfikowane .Jutro przekaże wszystko policji, może ułatwi im to sprawę.
Ostatnio edytowany przez Krugerrand85, 21 Gru 2014 23:01, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Krugerrand85

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 21 Gru 2014 23:00

Prawdę mówiąc dziwił mnie taki wysyp kompletów w ostatnim czasie, ale pomyślałem, że ludzie potrzebują kasę na święta. A gość z nowego targu to chyba niestety wiem który... szkoda chłopaka...
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez Krugerrand85 » 21 Gru 2014 23:16

Jest już następna taka aukcja tylko że dodatkowo z kasetą!!!!
http://allegro.pl/50zl-skarby-stanislawa-augusta-komplet-w-etui-i4917142321.html?source=mlt
Ciekawe czy to też jest lipa. tym razem Płock.
moim zdaniem też lipa bo gościu pomylił Łokietka z Jagiełłą. Gdyby był właścicielem to chyba by wiedział co ma na stanie.
Ostatnio edytowany przez Krugerrand85, 21 Gru 2014 23:22, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Krugerrand85

Postprzez ralf09 » 21 Gru 2014 23:19

Nowy Targ, Raba Wyżna, Kraków, Warszawa, Płock. Na wszystkich zdjęciach jest bardzo podobny blat stołu.
Przypadek...???
Pozdrawiam :wink: .
Masz rozum? - Mam
Marek Aureliusz
ralf09

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 21 Gru 2014 23:22

odbioru osobistego brak..., zreszta kazdy rozgarnięty człek wie, ze lepiej (drożej) sprzedadzą sie pojedynczo...
Ostatnio edytowany przez Grzegorz_Wroclaw, 21 Gru 2014 23:24, edytowano w sumie 1 raz
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez ralf09 » 21 Gru 2014 23:23

I preferowana wpłata na konto.
Masz rozum? - Mam
Marek Aureliusz
ralf09

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 21 Gru 2014 23:28

jeszcze jest kilówka z Kanonizacji i komplet zwierzaków... zadam kilka pytań sprzedawcy,,wcześniejsze aukcje raczej na poziomie 30-50 zł...
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez Krugerrand85 » 21 Gru 2014 23:31

Następny gościu chwycił bakcyla dużej prowizji za wystawienie. Tym razem idzie po całości bo aż trzy aukcje
Najlepsze jest to że ta .... ma wszystkie te monety fizycznie i doskonale się na nich zna. Właściciele kont niespecjalnie, jak widać na tej aukcji. Wszystko by się zgadzało bo w jednym z maili wspominała że kasetę tez ma do sprzedaży. Wysłałem do alegro zobaczymy co zrobią.
Awatar użytkownika
Krugerrand85

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 22 Gru 2014 00:06

niestety pewnie nic...
Grzegorz_Wroclaw

Następna

Wróć do Monety polskie - III RP po denominacji

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości