Skarby Stanisława Augusta UWAGA OSZUŚCI

Dyskusje o monetach złotych, srebrnych, Nordic Gold wydawanych po 1995 roku

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Skarby Stanisława Augusta UWAGA OSZUŚCI

Postprzez Krugerrand85 » 22 Gru 2014 15:31

Nic by to nie dalo bo podaje za kazdym razem inne dane wlascicielowi konta. Zadnego telefonu. Wszystko przez lewego maila. Defakto policja nawet po 4 tygodniach nie wie czy szuka mezczyzny czy kobiety. Konta bankowe tez pewnie beda zalozone na slupa. Tak mi powiedzial policjant. Jak bym to zostawil to znowu byloby oszukanych szesc osob a ona miala by kolejne 15000 zl!!!!! A tak tranzakcja nie doszla do skutku bo wlascicielka konta usunela aukcje i podala mi kolejne lewe dane oszusta/tki. Tym razem podaje sie za marlene stanek.
Awatar użytkownika
Krugerrand85

Re: Skarby Stanisława Augusta

Postprzez platinum » 22 Gru 2014 17:36

Grzegorz_Wroclaw napisał: ludzie potrzebują kasę na święta.

Potrzebują, ... dlatego oszukują o kradną. Szczególnie przed świętami. W grudniu odchodzą największe wałki na allegro. Pamietam, jak kilka lat temu kolesie przez cały rok budowali reputacje konta na allegro (sprzęt AGD), tylko po to by zgarnąć wiele zamówień i wpłat w okresie przedświatecznym (ludzie kupowali sprzęt AGD w atrakcyjnej cenie na prezenty choinkowe).
Wyrazy współczucia, ale trzeba być głuptasem, by komuś nieznanemu użyczać konta allegro. To tak jakby komuś pożyczyć karte płatniczą i PIN, albo telefon....
Duże oszustwo - większe szanse że skukinkota znajdą.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 22 Gru 2014 18:28

Krugerrand85 napisał:Nic by to nie dalo bo podaje za kazdym razem inne dane wlascicielowi konta. Zadnego telefonu. Wszystko przez lewego maila. Defakto policja nawet po 4 tygodniach nie wie czy szuka mezczyzny czy kobiety. Konta bankowe tez pewnie beda zalozone na slupa. Tak mi powiedzial policjant. Jak bym to zostawil to znowu byloby oszukanych szesc osob a ona miala by kolejne 15000 zl!!!!! A tak tranzakcja nie doszla do skutku bo wlascicielka konta usunela aukcje i podala mi kolejne lewe dane oszusta/tki. Tym razem podaje sie za marlene stanek.

Ale zrobienie tego po zakończeniu aukcji (lub tuż przed samym końcem) dało by trochę czasu policji... z drugiej strony patrząc, to chyba za dużo filmów sensacyjnych się naoglądałem ;) bo nasza policja działa raczej po fakcie, niż z wyprzedzenia... Ale ktoś zakłada te konta, a pózniej z nich przelewa lub wypłaca kasę...
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Re: Skarby Stanisława Augusta

Postprzez wordlord » 23 Gru 2014 01:35

ralf09 napisał:Kasy raczej nie odzyskasz. Bądź ostrożny i czekaj na reakcję policji. Rozpracowali Pruszków, Wołomin, przechwytują setki kilogramów narkotyków - to z namierzeniem takiej Pani by sobie nie poradzili :wink: ???

Jak mnie orżnęli w bardzo podobny sposób (kupowałem w sklepie), to po pójściu na komendę dowiedziałem się, że to ich pierwszy taki przypadek, a danych strony nawet nie cieli bo jak stwierdziła Pani przyjmująca zgłoszenie nie mieli dostępu do Internetu. Było to 3 lata temu, a komanda znajdowała się w samym centrum Łodzi...
Oczywiście gnojki umorzyli śledztwo braku dowodów, a i 300 zł poszło się przejść.
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin
<b style='color: #ff0000'>Site Admin</b>

Miejscowość: Łódź

Postprzez nowicjusz19 » 23 Gru 2014 01:47

Nie wieże, aby ktoś bezstronny mógł wystawić aukcję osobie której nie zna...
Kolejna rzecz jest następująca odzyskanie pieniędzy nawet jak ustalisz na czyje konto wpłaciłeś nie jest wcale takie proste
Awatar użytkownika
nowicjusz19

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 23 Gru 2014 09:09

Odpowiednia kwota prowizji od takiej czynności czyni cuda... - jeśli w ogóle bym się na coś takiego decydował, to pierwszy warunek - oferowany towar musiał by być u mnie w ręku... Nigdy nie sprzedaje czegoś czego nie posiadam - nawet jeśli jest już do mnie wysłane lub na 100% zamówione...
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez Makot0072 » 23 Gru 2014 10:36

Mam nadzieje ze dorwą tego kogoś i zrobią porządek tak jak ja miałem kiedyś problem z Apollo54 :)
Kolekcjonowanie i Poszukiwanie
II RP, PRL, III RP
Awatar użytkownika
Makot0072

Miejscowość: Gliwice

Postprzez Krugerrand85 » 26 Gru 2014 23:28

No to juz sa jaja. Ta [wymoderowano] zamiescila posty o sprzedazy na naszym forum!!!po tym jak dzieki moim informacjom babka z Plocka zakonczyla jej aukcje SSA. Tryptyku i kanonizacji 500zl na allegro. Niech ktos napisze do niej ze chce odebrac monety osobiscie. Napewno powie ze nie wchodzi to w gre. Nie dajcie sie nabrac. A policja juz jej szuka.

-Usunąłem obraźliwe sformułowania.
-Rozumiem rozgoryczenie sytuacją, ale nie możesz prowadzić krucjaty przeciw użytkownikowi forum nie posiadając niezbitych dowodów.
wordlord
Awatar użytkownika
Krugerrand85

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 26 Gru 2014 23:34

tak właśnie myslalem... te same monety, co na Allegro - jeśli ro prawda, to ktoś tu sobie niezłe pogrywa i czuje sie bezkarny
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez Krugerrand85 » 27 Gru 2014 11:42

Już opisałem każdą z monet żeby, ci co rzadko odwiedzają forum nie dali się nabrać :)
Awatar użytkownika
Krugerrand85

Postprzez julk1 » 27 Gru 2014 16:55

Pełno tych oszustów w okresie przedświątecznym. Przypadkowo wszedłem na forum wizaz.pl, a tam o kobiecie, która od 2005 r. z kilku nicków stosuje podobna metodę. Niby chce się wymienić na kosmetyki, ale jak otrzymuje od innych kosmetyki, to swoich nie wysyła. Potem te wyłudzone oferuje innym. Odbiera paczki na poczcie w Sandomierzu i nikogo to nie dziwi, ze na różne nazwiska. Policja tez nie może jej namierzyć! A działa tak już 9 lat...
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 27 Gru 2014 17:53

to się w naszym kapralu fachowo nazywa "niska szkodliwość społeczna czynu"
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez sowa2012 » 27 Gru 2014 18:34

Ja w okresie przedświątecznym też zostałem oszukany na kwotę przekraczającą trzy tysiące złotych. Zakup odbył się poprzez allegro, wygrałem licytację i chciałem dokonać zapłaty- niestety przez Payu nie było możliwości ponieważ była tylko opcja "płatność przy odbiorze" (wcześniej ustaliłem mailowo możliwość wysyłki kurierem). Kontakt z kupującym znakomity, zarówno mailowy jak i telefoniczny, ale po wpłacie gotówki towaru brak, kontakt również się urwał. Po dwóch tygodniach sprawa zgłoszona na policję a kilka dni później zadzwonił do mnie "prawdziwy" właściciel konta na allegro celem wyjaśnienia sprawy. Jak się okazało ktoś włamał się na jego konto i sprzedał przedmiot. Pieniądze wypłacone kartą prepaid, numer telefonu na kartę, więc z policji otrzymałem informację, że "raczej" nie namierzy się oszusta. Z informacji uzyskanych okazuje się, że takich przypadków jak mój jest coraz więcej, więc uważajcie od kogo kupujecie.

Mam nadzieję, że uda mi sie odzyskać pieniądze z POK.
Awatar użytkownika
sowa2012

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 27 Gru 2014 18:37

Myśle, że w twoim przypadku sprawa jest bezdyskusyjna i odszkodowanie z POK wypłacą bez problemów.
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez Krugerrand85 » 27 Gru 2014 19:54

a przedmiotem zakupu też były monety?
Awatar użytkownika
Krugerrand85

Postprzez sowa2012 » 27 Gru 2014 22:25

Krugerrand85 napisał:a przedmiotem zakupu też były monety?

Tak, ale nie z serii SSA.
Awatar użytkownika
sowa2012

Postprzez julk1 » 28 Gru 2014 01:19

SupremaLex, twoje posty zniknęły z powodów regulaminowych (brak określonej liczby postów i "zasiadania" na tym forum)...
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 28 Gru 2014 08:59

rozumiesz, ze złamałeś zasady tutaj panujące, pretensje mozesz miec wyłacznie do siebie
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez Krugerrand85 » 28 Gru 2014 10:40

Widzę że kolejny raz bardzo zabolało, tak jak usuniecie tych samych aukcji z allegro ( to też moja robota:0 ) właścicielka konta tylko potwierdziła moje domysły i usunęła aukcje. Obiecuje Ci że tak będzie z każdą następną aukcją, gdziekolwiek ją wystawisz. Już nikogo nie naciągniesz. Moja w tym głowa. Piszesz że nikt nie dodawał aukcji z monetami SSA, i to jest tylko prawda, bo wszystkie aukcje z tym kompletem monet, jakie pojawiły się od listopada to była twoja robota!! (dowód wszystkie konta zostały zablokowane) Allegro potwierdziło mi też że to było oszustwo, a kupujący nie dostali monet. Rozmawiałem z wszystkimi właścicielami kont. Schemat oszusta był zawsze taki sam. Oni też zgłosili sprawę na Policję. A takie bajeczki że ci się odechciało handlować, to możesz dzieciom opowiadać na dobranoc, może ci uwierzą. Pamiętaj czas ucieka a cela czeka. Art 286 paragraf 1.

-Usunąłem obraźliwe sformułowania.
-Rozumiem rozgoryczenie sytuacją, ale nie możesz prowadzić krucjaty przeciw użytkownikowi forum nie posiadając niezbitych dowodów.
wordlord
Ostatnio edytowany przez Krugerrand85 28 Gru 2014 11:17, edytowano w sumie 4 razy
Awatar użytkownika
Krugerrand85

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 28 Gru 2014 11:04

Rozumiem, ze zostałeś oszukany, ale to tez nie jest powód zaśmiecać grupę inwektywami, odrobina kultury, a jak już musisz to inwektywy ewentualnie na PW
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez Triplex » 28 Gru 2014 11:25

Czy istnieje jakikolwiek twardy dowód (ale nie taki http://pu.i.wp.pl/k,MTAxMjQyMjgsNjEyODU ... ard2sm.JPG ) że ten użytkownik jest oszustem lub to ta sama osoba której tak się tutaj nienawidzi? Może robie lekki offtop no ale ile można czytać wyzwiska na w sumie nie wiadomo kogo...
Na oszustów i naciągaczy trzeba uważać to jasne ale nie wiadomo kiedy się na nich trafi.
Image
Awatar użytkownika
Triplex

Miejscowość: Żywiec

Postprzez Krugerrand85 » 28 Gru 2014 11:34

Nie chcesz czytać, to po co wchodzisz w ten temat??? Pomyśl, kilka dni po tym jak te same monety znikają z lipnej aukcji allegro i trafiają tutaj do sprzedaży. Zbieg okoliczności? Nie sądzę. A jak chcesz dowodów to przeczytaj temat od początku, podam ci też numer do gościa z Nowego Targu który wtopił 10000 zł na tych aukcjach. Inaczej byś mówił jak byś to był Ty. Admin stworzył ten temat na moją prośbę żeby był przestrogą dla innych. Nikt nie karze Ci go czytać na siłę.
Awatar użytkownika
Krugerrand85

PoprzedniaNastępna

Wróć do Monety polskie - III RP po denominacji

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości