Zwierzęta Świata – pszczoła miodna

Dyskusje o monetach złotych, srebrnych, Nordic Gold wydawanych po 1995 roku

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Zwierzęta Świata – pszczoła miodna

Postprzez BARY64 » 24 Paź 2015 09:04

Zdjęcia monety na stronie NBP o wiele ładniejsze,moneta w realu skromna :(
Awatar użytkownika
BARY64

Postprzez emsi » 11 Lis 2015 20:02

Na żywo monetka prezentuje się bardzo ładnie. Jak dla mnie najładniejsza od emisji foki.
Image
Jest też pierwsza bez "dwójki".
emsi

Miejscowość: WLKP

Postprzez platinum » 26 Lis 2016 12:45

NBP nie był pierwszy z pomysłem na monetę z pszczołą :P
https://wcn.onebid.pl/auction/67/category/3273/lot/2/
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez modsog » 05 Sty 2017 14:05

Nie siedzę ostatnio w temacie ale jako, że z dawnych czasów zbierałem tą serię mam pytanie: czy ktoś się orientuje czy to już definitywny koniec? W 2017 NBP nie planuje nic to wiem ale do żadnych innych oficjalnych źródeł nie dotarłem.
modsog

Postprzez platinum » 05 Sty 2017 14:46

zdefiniuj "definitywny koniec".

Nie było informacji o zakończeniu serii, więc wszelkie tego twierdzenia lub przypuszczenia są niezasadne.
http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/banknoty_i_monety/monety_okolicznosciowe/serie/zwierzeta_swiata.html
Brak info o zakończeniu serii. Inna sprawa, że dla serii które ewidentnie zostały zakończone rówież nie ma takiej informacji :-).

Nie pamiętam gdzie, ale widziałem pisemną informację NBP dla wybranych serii o ich zakończeniu (np Hisoria Jazdy Polskiej, Dzieje Złotego, Polska Muzyka Rozrywkowa).
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez el-dziubek » 05 Sty 2017 15:22

Przy muzyce rozrywkowej było takie info, jak podawali, ze wycofują ostatnia pozycje z planu emisyjnego i tym samym nie bedą juz kontynuować serii. Chyba nawet to na maila z kolekcjonera wysyłali.
el-dziubek

Miejscowość: Wrocław

Postprzez platinum » 05 Sty 2017 16:06

el-dziubek napisał:Przy muzyce rozrywkowej było takie info, jak podawali, ze wycofują ostatnia pozycje z planu emisyjnego i tym samym nie bedą juz kontynuować serii. Chyba nawet to na maila z kolekcjonera wysyłali.

Własnie kojarzę ten przypadek, ale nie kojarze sposobu dystrybucji tego info. Byłem przekonany, że jest to ładnie zebrane przy opisie każdej z serii. Widać byłem w błędzie.

Co do zwierzaków. Jak mają serię kontynuować (jestem za) to warto by wizerunki nadal trzymały wysoki poziom. Głupio by było spaprać chyba najdłuższą serię 1-2 nietrafionymi monetami.
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez Mad_Tiger » 05 Sty 2017 23:38

modsog napisał:czy ktoś się orientuje czy to już definitywny koniec?

Wiele serii jest rozgrzebanych :) i żadnego info niema i chyba nie zbiera się na kontynuację ...

Brak zwierzaka na 2/5 zł był sporym błędem ...

Rozpoczęta seria Wielkie bitwy ... jedna emisja i koniec ... natomiast mamy nowy temat Polskie Termopile ...

Miasta w Polsce :
Image
temat dość słaby ale seria mogłaby być liczna a tak to mamy tylko miasta z kilku województw ...

"Dzieje złotego" czy "monety II RP"?

Jazda jest raczej wyczerpana ale chciałoby się kontynuacji :(

Okręty - więcej nie mamy?
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Postprzez modsog » 06 Sty 2017 00:03

platinum napisał:zdefiniuj "definitywny koniec".

No właśnie chodzi mi o to, że koniec i szlus. Stronę NBP widziałem, fakt niby nic nie ma, że kontynuacji nie będzie ale z racji tego, że nie śledzę zbytnio poczynań NBP a "Zwierzęta..." to jedyna seria (oprócz króli i zamków ale ich mam tylko w GNach) którą lubię to pytam :)
No w 2014 wyszedł konik 20zł i 2zł, potem w 2015 pszczoła tylko w 20zł bo im się dwójki skończyły a w piątkach widać ciągnąć nie chcieli. 2016 cisza, teraz plany na 2017 też cicho więc teoretycznie seria umarła...
modsog

Postprzez el-dziubek » 06 Sty 2017 00:16

Ja mam nadzieje, ze jeszcze cos będzie. Nie musi być co roku, ale warto zeby tego typu nie umarła.
el-dziubek

Miejscowość: Wrocław

Postprzez mustang82 » 26 Lut 2017 16:31

Ja mam pytanie zatanawawiam sie nad zbieraniem tej serii i czy wzytskie monety przychodzily z certyfikatem i w pudelku?jak Pszczola Miodowa?
mustang82

Postprzez platinum » 26 Lut 2017 16:43

mustang82 napisał:Ja mam pytanie zatanawawiam sie nad zbieraniem tej serii i czy wzytskie monety przychodzily z certyfikatem i w pudelku?jak Pszczola Miodowa?

Skąd miały przychodzić?
Certyfikaty (i pudełka, wczesniej blistry) do monet Ag pojawiły się w okolicy roku 2012, regulanie od 2013 czy nawet 2014. Zwierzaki wydawane są od roku 1993 r. więc ...
Awatar użytkownika
platinum

Poprzednia

Wróć do Monety polskie - III RP po denominacji

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: jahu oraz 3 gości