Zwierzęta Świata – pszczoła miodna

Dyskusje o monetach złotych, srebrnych, Nordic Gold wydawanych po 1995 roku

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Zwierzęta Świata – pszczoła miodna

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 13 Paź 2015 08:20

Ups... Ja podejdę później zobaczę czy coś zostało :)
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez el-dziubek » 13 Paź 2015 08:31

No, no... Odważnie! Kolejki juz nie ma, monet masa. Żadnego handlarza dzisiaj nie było. Średnia wieku 55+ i ja gorąca trzydziestka :)
el-dziubek

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 13 Paź 2015 08:33

Kupię pewnie i tak za rok, lub dwa w okolicy 100 zł :) idę głównie po foldery :mrgreen: :twisted:
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez el-dziubek » 13 Paź 2015 08:37

Pewnie tak. Ja kupuje w NBP z jednego (niektórzy powiedzą, ze głupiego) powodu. Na rynku wtórnym często monety są "macane" i trzeba sie potem pałować. Wole ciut przepłacić i mieć pewność ze jest mennicza.

Sama pszczoła w realu bardzo ładna :)
el-dziubek

Postprzez Troy » 13 Paź 2015 08:39

W Krk raptem parę osób
Załączniki
IMG_20151013_075646.jpg
Zdjęcie z 7.56
Ironia losu, gdy UBecy, SBecy i ich potomstwo, którzy uciekli do Szwecji lub innej Kanady, mają czelność pouczać Polaków, jak mają żyć i postępować w kwestiach kulturowych, obyczajowych, gospodarczych, z uwzględnieniem czyszczenia i patynowania monet.

Imagehttp://picasion.com/
Awatar użytkownika
Troy

Miejscowość: Ruczaj

Postprzez Enso » 13 Paź 2015 13:56

Bogaty ten nasz kraj. Kupować niecałą 1 uncję srebra po 150zł :P Chyba, że oni wszyscy po foldery :mrgreen:
Enso

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 13 Paź 2015 14:07

Stare przyzwyczajenia nie znikają, zwierzaki zawsze dawały zarobić - vide Sokół ;)
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez Enso » 13 Paź 2015 14:25

Grzegorz_Wroclaw napisał:Stare przyzwyczajenia nie znikają, zwierzaki zawsze dawały zarobić - vide Sokół ;)

Tylko czy oni nie wiedzą jakie są obecne ceny rynkowe monet srebrnych? Chyba, że korzystają z katalogów, podsuwanych przez cwaniaków :wink:
Enso

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 13 Paź 2015 14:33

Ja sobie pszczołę kupię jak będzie w okolicach 100 zł... Jak widać na allegro to nie powinienem zbyt długo czekać, folder już mam :)
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez Enso » 13 Paź 2015 14:49

Grzegorz_Wroclaw napisał:Ja sobie pszczołę kupię jak będzie w okolicach 100 zł... Jak widać na allegro to nie powinienem zbyt długo czekać, folder już mam :)

Ja jeszcze nie byłem w banku, myślisz, że jeszcze będę te foldery?
Enso

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 13 Paź 2015 15:16

We Wrocławiu są, było mówić to bym wziął dwa...

Jestem umówiony w NBP w tym tygodniu, może jeszcze będą ;), to wezmę dla Ciebie.
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez piotero » 13 Paź 2015 15:28

czy Wy naprawdę nie rozumiecie, że jest masa ludzi, którzy wolą zapłacić 30-40 zł więcej i kupić brand new monetę mając pewność, że kapsel nie otwierany, moneta nie tykana paluchami czy czymkolwiek innym, kapsel nie upaćkany i nieporysowany, jak ktoś woli oszczędzić 20-30 zł i mieć monetę z drugiej ręki, to jego prawo, ale za kupnem u emitenta przemawia, to co wyżej napisałem, a poza tym niektórzy kolekcjonerzy są niecierpliwi i jak moneta wychodzi, to lubią ją mieć, a Wy mimo, że uważacie się za rasowych numizmatyków, to myślicie ( niektórzy oczywiście - Ci którzy kręcą sobie bekę z tych, co dzisiaj kupili Pszczołę) jak Ci inwestorzy od Skarbów, jak tu tylko przyciąć 20-30 zł i dostać potem monetę z allegro albo skądś, ale w każdym razie nie od emitenta idealną, nowiutką w czystym, niedotykanym kapslu. A swoją drogą tak sobie kpicie z tych dwóch spekulantów z forum ( mnie też trochę oni bawią, ale lubię obiektywizm ), a jak to nazwać, że nie chcecie kupić za normalną uczciwą cenę, tylko czekacie aż ktoś zmuszony sytuacją, jakiś biedny człowiek będzie przyciśnięty przez życie i będzie sprzedawać może trochę taniej, bo nie będzie to na pewno firma numizmatyczna, bo oni nie są tacy frajerzy żeby płacić po 150 czy trochę mniej z upustem i potem sprzedawać "prawdziwym" numizmatykom, co brzydzą się spekulacjami po 110 zł czy 120 zł. Jak Wam tak zależy na tych 20-40 zł, to mam podpowiedź, zacznijcie foldery sprzedawać jak niektórzy z innego wątku i będziecie mogli kupić Pszczółkę za 150 zł bez bólu, zamiast kręcić tylko bekę z normalnych ludzi, którzy poszli sobie uczciwie kupić monetę dzisiaj w banku.
piotero

Postprzez Enso » 13 Paź 2015 15:32

Grzegorz_Wroclaw napisał:We Wrocławiu są, było mówić to bym wziął dwa...

Jestem umówiony w NBP w tym tygodniu, może jeszcze będą ;), to wezmę dla Ciebie.

Ja tylko żartowałem. Nie zbieram folderów, chociaż może nowa moda i mi się z czasem udzieli :P
Enso

Postprzez piotero » 13 Paź 2015 15:34

A uprzedzając wszelkie ataki ad personam na różnym poziomie informuję, że nie jestem z NBP-u i to, co piszę jest dyktowane wyłącznie zdrowym rozsądkiem i bezinteresownie !
piotero

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 13 Paź 2015 15:35

@piotero cenie twoje opinie, ale tym razem trafiasz kulą w płot, monety za 100 zł kupie w stanie menniczym od firmy numizmatycznej w takim samym stanie jak twoja z NBP. Firma zarobi na SSA, bedzie ją stać na rabat na tej monecie, nie wykorzystuje niczyjej sytuacji, a cena uczciwa za pszczołę to dla mnie 80-100 zł. Rozumiem tych co chcą miec prosto z banku, i nie mam nic przeciwko nim. Do tego zapewniam Cię, że kapsel przed włożeniem do pudełka, jak i moneta był przez kogoś dotykany...
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez piotero » 13 Paź 2015 15:41

Grzegorz_Wroclaw napisał:@piotero cenie twoje opinie, ale tym razem trafiasz kulą w płot, monety za 100 zł kupie w stanie menniczym od firmy numizmatycznej w takim samym stanie jak twoja z NBP. Firma zarobi na SSA, bedzie ją stać na rabat na tej monecie, nie wykorzystuje niczyjej sytuacji, a cena uczciwa za pszczołę to dla mnie 80-100 zł. Rozumiem tych co chcą miec prosto z banku, i nie mam nic przeciwko nim. Do tego zapewniam Cię, że kapsel przed włożeniem do pudełka, jak i moneta był przez kogoś dotykany...

Sorry Grzegorz, ale jakoś nie wierzę że kupisz ją za 80-100 zł, no chyba że firmę prowadzi szwagier, i jest ci winny litra dobrej whiskey, a to że są monety dotykane w Mennicy jakoś mi nie przeszkadza, nie odwracaj kota ogonem, nie porównuj dotykania w Mennicy przy produkcji przez przeszkolonych pracowników w rękawiczkach do rynku wtórnego, bo to śmieszne. A czy to nie pachnie spekulacją, że zamiast kupić za państwową cenę u emitenta, szukasz osoby która straci na tej monecie i sprzeda Ci ją taniej ?
piotero

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 13 Paź 2015 16:28

nie to zdrowy rozsądek, który i Tobie polecam, spekulacja była by wtedy gdybym ją kupił tanio i sprzedał drogo :) a ja ją kupię tanio i wsadzę do skrzynki z 2015 :) Widzisz, ty mi nie wierzysz, a ja Tobie wierzę, ponieważ nie mam powodów, by Ci nie wierzyć.

Chcesz to dam Ci namiar na firmę z Wrocławia, gdzie zamówisz cały 2016 (oczywiscie bez SSA) z min. 2% rabatem..., a ja sobie spokojnie poczekam i za 1-2 lata i kupię sobie u niego pszczołę za ~100 zł. Prawie nie kupuje od osób prywatnych, m. in. ze względów które tu podnosisz :) (chodzi oczywiscie o monety kolekcjonerskie).

Żubr 2013 - 110 zł
Konik Polski - 139 zł
ceny sklepowe, emisyjna 140 zł. O ile taniej można kupić licytując pewnie wiesz...
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez Mario - monety » 13 Paź 2015 17:56

Bzzzz . . . nikt nie ma pewności na 100% że moneta z NBP czy kupiona za połowe tej ceny że moneta nie ma jakiś rys i nie koniecznie ktoś musiał to zrobić a ryski , zabrudzenia wyszły przy produkcji. Oczywiście liczą się tylko monety NGC , PCGS PF70 , MS70 . Jak mam taką monete , takiego zwierzaka w ręce z tych dwóch firm z notą 70 to jestem niemal pewny na 1000% że ta moneta nie ma ani najmniejszej ryseczki i jest IDEAŁEM i takie się tylko liczą.
Mario - monety

Postprzez meszuzel » 13 Paź 2015 18:09

Mario - monety bzdury piszesz. Twoją wyrocznią są amerykańskie firmy, które gradują falsy, czyszczone monety przechodzą u nich jako nieczyszczone. Wiele sie jeszcze musisz nauczyć.
Nie odpowiadaj mi tutaj, jeśli chcesz koniecznie to na PW.

Co do pszczoły i zakupu z drugiej ręki. Wile zależy od sprzedawcy, znaleźć dobrego nie sprawi kłopotu, poza tym moneta, która była dotykana, bez kłopotu można rozpoznać mając ją w dłoni, podobnie jeśli chodzi o czyszczenie, ale tutaj potrzebna jest nieco większa wiedza.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez Troy » 13 Paź 2015 18:29

piotero napisał:... że zamiast kupić za państwową cenę u emitenta

Cały problem polega na tym że cena emitenta jest bandycka i nie trzeba być prorokiem, aby przestrzegać, że rynek ją zweryfikuje w dół, vide Żubr i Konik.

Mario - monety napisał:Oczywiście liczą się tylko monety NGC , PCGS PF70 , MS70

Bez przesady PF69, to też ideał, oznacza jedynie, że graderowi żona nie dała noc wcześniej.
Ironia losu, gdy UBecy, SBecy i ich potomstwo, którzy uciekli do Szwecji lub innej Kanady, mają czelność pouczać Polaków, jak mają żyć i postępować w kwestiach kulturowych, obyczajowych, gospodarczych, z uwzględnieniem czyszczenia i patynowania monet.

Imagehttp://picasion.com/
Awatar użytkownika
Troy

Miejscowość: Ruczaj

PoprzedniaNastępna

Wróć do Monety polskie - III RP po denominacji

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości