Rzeź Woli i Ochoty

Dyskusje o monetach złotych, srebrnych, Nordic Gold wydawanych po 1995 roku

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Rzeź Woli i Ochoty

Postprzez Bumer » 13 Lip 2017 18:00

Rzeź Woli i Ochoty - cena 130zł.

Na stronie NBP dostępne są wizerunki i folder.
Against Modern Football

"My nie jesteśmy politykami i w ramach obrony wizerunku nie będziemy odsuwać się od osób, które znamy wiele lat i które zrobiły wiele dla środowiska kibicowskiego. I nie obchodzi nas to, co kto robi poza stadionem. Jeśli ktoś wybiera wizerunek, a nie kolegę, to niech się trzyma z daleka od nas, bo my reprezentujemy inne wartości i zawsze tak będzie".
Bumer

Re: Rzeź Woli i Ochoty

Postprzez joxer » 13 Lip 2017 19:58

Image
Image
Joxer The Mighty
Image
Awatar użytkownika
joxer

Miejscowość: Biała Podlaska

Postprzez mustang82 » 13 Lip 2017 21:30

joxer napisał:Image
Image

Tylko niemcy mordowali???a ukraincy?
mustang82

Postprzez mmz » 14 Lip 2017 06:42

dobrze, że jest wyraźnie wskazany oprawca
mogli napisać hitlerowcy, a jednak wskazali niemców, choć gdyby dodali ukraińców i łotyszy jako oprawców, też by nie zaszkodziło
TPZN nr 101
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanensis, A.D. 1577
Awatar użytkownika
mmz

Postprzez platinum » 14 Lip 2017 06:56

mmz napisał:dobrze, że jest wyraźnie wskazany oprawca
mogli napisać hitlerowcy, a jednak wskazali niemców, choć gdyby dodali ukraińców i łotyszy jako oprawców, też by nie zaszkodziło

Niemcami jestem zaskoczony. Wraca normalność i nazywanie po imieniu sprawców, zamiast poprawności politycznej. Obawiałem się, że zamiast Niemców będą albo naziści albo co gorsza faszyści - bo to ostatnie to już jest całkowitą bzdurą, bo w Niemczech Hitlera faszystów nie było.

Z Ukraincami i Łotyszami to przesadzasz - to byli wykonawcy. Na tej samej zasadzie byli też pewnie (pojedynczy) "Polacy".
Oksyda zawsze miło widziana. Tym bardziej, ze 10 zł oksydy były tylko kilka razy.

Cena 130 zł? To już szaleństwo :-(. Nakład niższy, owszem, ale dosłownie pojedyncze lata temu za te pieniądze można było kupić 20 zł i jeszcze zostało.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez meszuzel » 14 Lip 2017 09:59

Rozumiem przekaz jaki autor chciał przedstawić na monecie, ale co oznacza ta porowata powierzchnia na całej monecie?
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez el-dziubek » 14 Lip 2017 10:36

Stawiam, ze to wina programowa, aby było widać oksyde. W realu tego nie będzie. Na zdjęciu z folderu tego ziarna już tez tak nie widać
el-dziubek

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Mad_Tiger » 14 Lip 2017 11:07

meszuzel napisał:Rozumiem przekaz jaki autor chciał przedstawić na monecie, ale co oznacza ta porowata powierzchnia na całej monecie?

Wygląda jak odlew :)
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage
ImageSprzedam trochę monet i banknotówImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Postprzez platinum » 14 Lip 2017 13:12

Mad_Tiger napisał:
meszuzel napisał:Rozumiem przekaz jaki autor chciał przedstawić na monecie, ale co oznacza ta porowata powierzchnia na całej monecie?

Gdyby nie kolor - to wygląda jak wiejski/góralski twaróg odcisnięty na tkaninie w czasie jego odsączania :-).
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez meszuzel » 14 Lip 2017 15:11

Mad_Tiger napisał:

No :) Miałem napisać, że to fals, bo powierzchnia porowata jak po odlewie, więc żeby nie kupowali :lol:
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez mmz » 14 Lip 2017 17:40

Może teraz monetę z Wołyniem? Nie zaszkodzi i też wyraźnie wskazać narodowość oprawców.
TPZN nr 101
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanensis, A.D. 1577
Awatar użytkownika
mmz

Postprzez Boatman » 15 Lip 2017 19:58

"Może teraz monetę z Wołyniem? Nie zaszkodzi i też wyraźnie wskazać narodowość oprawców."

Nie rozumiem tej Waszej ekscytacji. Mnie zmroziło, że napisali "Niemców" zamiast hitlerowców. Widać, że podła zmiana w NBP'ie ma się dobrze. Nie wiem czemu ma służyć takie nazewnictwo prócz podsycania nienawiści do kolejnego "wroga". I choć moneta mi się podoba, to przez tych "Niemców" jej nie kupuję.
Boatman

Postprzez grabarz » 15 Lip 2017 20:15

Śmieszne rzeczy piszesz. A kim byli ci hitlerowcy? Moze powinni napisac POLACY?
Awatar użytkownika
grabarz

Miejscowość: Zielona Góra / Zbąszyń

Postprzez pkas » 16 Lip 2017 00:23

To oczywiste: hitlerowcy byli nazistami. Z Niemcami - miłującymi pokój pacyfistami - nie mieli nic wspólnego ;) Ignorant albo prowokator...
Image
Awatar użytkownika
pkas

Miejscowość: Warszawa

Postprzez piotero » 16 Lip 2017 00:27

Naprawdę weszliśmy na wysoki poziom abstrakcji... kolegę zmroziło, że napisali "Niemcy", a co mieli napisać ? zielone ludziki ? A ci oprawcy to nie byli Niemcy ? Już przez tą polityczną poprawność niektórzy wypisują bzdury
piotero

Postprzez buchen » 16 Lip 2017 12:36

Mój ojciec jak wrócił z Angli, od Andersa, byl więziony bez wyroku cztery lata, przez bandytów Polaków.
To były lata 40-ste i początek 50-tych.Do śmierci bał się nam opowiadać co z nim robili.
Będzie też moneta ?
buchen

Postprzez grabarz » 16 Lip 2017 14:15

buchen napisał:Mój ojciec jak wrócił z Angli, od Andersa, byl więziony bez wyroku cztery lata, przez bandytów Polaków.
To były lata 40-ste i początek 50-tych.Do śmierci bał się nam opowiadać co z nim robili.
Będzie też moneta ?

Wspolczuje, ale co to ma wspolnego? To byli bandyci POLACY, a tamci to bandyci NIEMCY i rzeczy trzeba nazywac po imieniu.
Awatar użytkownika
grabarz

Miejscowość: Zielona Góra / Zbąszyń

Postprzez buchen » 16 Lip 2017 19:23

Będzie też moneta ?
buchen

Postprzez piotero » 16 Lip 2017 19:50

buchen napisał:Będzie też moneta ?

oczywiście także ja szczerze współczuję, i jak sobie myślę o tych czerwonych typach, które po wojnie torturowały naszych bohaterów, w tym Twojego ojca, to mnie krew zalewa ze złości, i przypominam sobie te wszystkie bzdury, brednie i niedorzeczności, że Polska Ludowa to było takie wspaniałe Państwo, trochę niesuwerenne, ale zawsze nasze, w końcu Polska itp itd. Oczywiście nie wszyscy tak uważają, ale są takie środowiska. Różne czerwono - różowe. Ciśnie się na usta, żeby Tym wszystkim, którzy relatywizują i nazywają ten twór w latach 1945-1989 Państwem Polskim, jasno powiedzieć, że była to przybudówka państwa, na krótkim pasku mocarstwa ze Wschodu, dla mnie niewiele się to różniło od czasów zaborów, może tym, że wolno było w PRL-u swobodnie mówić, pisać, tworzyć po polsku, ale i tak była cenzura pilnująca żeby treści nie naruszały bratniej przyjaźni polsko-radzieckiej. Ale to taka dygresja poza tematem, tak mnie naszło ...
A wracając do monet, to postulujesz nową serię, czy to pytanie to prowokacja, pytanie retoryczne ???
piotero

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 16 Lip 2017 20:23

Ten temat był faktycznie historycznie przemilczany, i należy mu się większy rozgłos, ale akurat czy emisja monety się temu wydatnie przysłuży, to mam wątpliwości...

A wspomniane czasy PRL. jak widać szybko zapomnieliśmy :(
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Następna

Wróć do Monety polskie - III RP po denominacji

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość