Oszust na allegro - zaqqers

Dyskusje o monetach złotych, srebrnych, Nordic Gold wydawanych po 1995 roku

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Oszust na allegro - zaqqers

Postprzez kukus34 » 30 Sie 2017 18:28

Ostatnio zakupiłem u użytkownika allegro o nicku zaqqers dwie monety o wartości 300zł. Chcialbym ostrzec pozostałych forumowiczów, aby nie dokonywali zakupów u tego sprzedawcy.
Monet do dnia dzisiejszego nie otrzymałem. Zapłata była 18.08.2017r. Telefonów nie odbiera, nie odpisuje na wiadomości. Z obserwacji jego aukcji wynika, iz poszkodowanych może byc jeszcze kilka osób.
Wyslałem jemu wiadomość, iż na monety czekam do poniedzialku i w przypadku braku przesylki sprawę kieruję do allegro i na policję. W sumie to chyba odwrotnie trzeba zrobic, najpierw policja, później allegro ;)
kukus34

Re: Oszust na allegro - zaqqers

Postprzez Mad_Tiger » 30 Sie 2017 19:06

1. Poczta ma 14 dni na dostarczenie przesyłki i dopiero po tym czasie można złożyć reklamacje.
2. "Czas wysyłki do 3 dni"
3. Policz sobie kiedy najwcześniej możesz zgłaszać "przekręt".
--------------------------------------------
4. Co Cię podkusiło do zakupów od zerowego konta?
5. Nie zdziwiła Cię cena niższa niż w banku?
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage
ImageSprzedam trochę monet i banknotówImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Postprzez kukus34 » 30 Sie 2017 19:14

Mad_Tiger napisał:1. Poczta ma 14 dni na dostarczenie przesyłki i dopiero po tym czasie można złożyć reklamacje.
2. "Czas wysyłki do 3 dni"
3. Policz sobie kiedy najwcześniej możesz zgłaszać "przekręt".
--------------------------------------------
4. Co Cię podkusiło do zakupów od zerowego konta?
5. Nie zdziwiła Cię cena niższa niż w banku?

Listu nie wysłał, gdyby wysłał byłby dialog, a tu cisza.
Co do zerowego konta - to każdy kiedyś z nas miał zerowy dorobek. Kiedys trzeba zacząć. Co do niższych cen, to myślałem, że może wlaśnie w ten sposób chce złapać przychylność potencjalnych kupujących i przy okazji złapać pierwsze komentarze.
W przeszlości już kupowałem od osób, które miały kilka komentarzy i zawsze było ok. A tu gościu połasił sie na kilka stówek.
Mam nadzieję, że przemyśli sprawę i wszystko zakończy się pozytywnie.
Policje mieć na karku to nic miłego.
kukus34

Postprzez el-dziubek » 30 Sie 2017 19:17

Do 3 stówek niestety policja sprawę umorzy... Ale obym się mylił :)
Co do zerowego konta na Allegro, to przy dzisiejszym systemie, wystarczy chyba rok nic nie wystawiać i już zero w komentarzach.
el-dziubek

Miejscowość: Wrocław

Postprzez kukus34 » 30 Sie 2017 19:25

Wyczytałem w regulaminie Allegro, iż aby skorzystać z POK-u należy sprawę zgłosić na policję. A co oni zrobią, to już inna kwestia.
http://faq.allegro.pl/artykul/26317/jak ... estepstwie
kukus34

Postprzez Coins_4_U » 14 Wrz 2017 21:23

el-dziubek - skąd czerpiesz te pseudoinformacje ? tak sie składa pracuję w wymiarze sprawiedliwości - przy oszustwie policja nie robi łaski - sprawa się toczy nawet od 1 zł . Aha sceptycy niech nie piszą o tzw.znikomej społecznej szkodliwości - te rewelacje powielają niedouczeni dziennikarze śledczy nie mając pojęcia w czym rzecz. Jeśli natomiast ktoś potrzebuje pomocy w związku z " wałkiem na Allegro " - proszę o priv, chętnie pomogę.
Coins_4_U

Postprzez brodacz » 14 Wrz 2017 21:35

A ja właśnie sprzedałem drogawy banknot w niedzielę, wysłałem priorytetem w poniedziałek i ani odpowiedzi na maile ani nie odbiera telefonu czy doszedł. Nie chciałbym aby po drodze przepadł a potem to mnie oskarżanoby za oszustwo.
brodacz

Postprzez Tuk Tukat » 14 Wrz 2017 21:50

brodacz napisał:A ja właśnie sprzedałem drogawy banknot w niedzielę, wysłałem priorytetem w poniedziałek i ani odpowiedzi na maile ani nie odbiera telefonu czy doszedł. Nie chciałbym aby po drodze przepadł a potem to mnie oskarżanoby za oszustwo.

Sprawdź na e monitoringu i dowiedz się czy doszło .
Monety SAP , Księstwo Warszawskie , II RP
Awatar użytkownika
Tuk Tukat

Postprzez el-dziubek » 14 Wrz 2017 22:05

Coins_4_U napisał:el-dziubek - skąd czerpiesz te pseudoinformacje ? tak sie składa pracuję w wymiarze sprawiedliwości - przy oszustwie policja nie robi łaski - sprawa się toczy nawet od 1 zł . Aha sceptycy niech nie piszą o tzw.znikomej społecznej szkodliwości - te rewelacje powielają niedouczeni dziennikarze śledczy nie mając pojęcia w czym rzecz. Jeśli natomiast ktoś potrzebuje pomocy w związku z " wałkiem na Allegro " - proszę o priv, chętnie pomogę.

Skąd? Z autopsji. Prawdą jest, ze oszustwo, to oszustwo, ale łaskę jednak robią wielką niektórzy, ze zgłoszenie przyjmą. Tak się składa, ze mam w rodzinie policjantkę i trochę się już nasłuchałem, jak się pracuje szczególnie w małych mieścinach.

Wracając do tematu, kukus i jak się sprawa zakończyła?
el-dziubek

Miejscowość: Wrocław

Postprzez savras » 15 Wrz 2017 00:37

Tuk Tukat napisał:
brodacz napisał:A ja właśnie sprzedałem drogawy banknot w niedzielę, wysłałem priorytetem w poniedziałek i ani odpowiedzi na maile ani nie odbiera telefonu czy doszedł. Nie chciałbym aby po drodze przepadł a potem to mnie oskarżanoby za oszustwo.

Niewątpliwą wadą monitoringu poleconych jest to, że info o stanie listu aktualizuje sie dopiero po odebraniu lub zostawieniu awizo. Do tego momentu nie wiadomo nic o losach listu prócz tego, że został nadany.

W przypadku paczek jest generowane znacznie więcej pomocnego info.
savras

Postprzez kukus34 » 15 Wrz 2017 07:19

Finał jest taki, że monety otrzymałem po 21 dniach. Telefonu do samego końca nie odbierał, tak więc wytlumaczenia całej sytuacji nie znam. Po wielokrotnym pisaniu sms-ów, musiało dotrzeć do niego , że nie warto ryzykować spotkania z policją itd. Na tę chwilę ma 8 komentarzy negatywnych. W większości przypadków pieniądze po długim czasie oczekiwania, pozostałym kupującym zwrócił. Wiem, że sprzedał 10 sztuk getta z 2009r po 50zł/szt i nie ma jeszcze komentarza z tej transakcji. Ciekawe, czy z tej się wywiązał, czy też oddał pieniądze? Pewnie założy nowe konto, bo to już jest spalone.
kukus34

Postprzez Tuk Tukat » 15 Wrz 2017 08:09

savras napisał:
Tuk Tukat napisał:

Niewątpliwą wadą monitoringu poleconych jest to, że info o stanie listu aktualizuje sie dopiero po odebraniu lub zostawieniu awizo. Do tego momentu nie wiadomo nic o losach listu prócz tego, że został nadany.

W przypadku paczek jest generowane znacznie więcej pomocnego info.

Nie do końca się z tym zgodzę raz działa generuje się od razu a innym razem po doręczeniu . Wszystko zależy od tego czy nasz nr zostanie wprowadzony w system na samym począku przy nadaniu .
Monety SAP , Księstwo Warszawskie , II RP
Awatar użytkownika
Tuk Tukat

Wróć do Monety polskie - III RP po denominacji

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości