Żołnierze niezłomni – Witold Pilecki „Witold”

Dyskusje o monetach złotych, srebrnych, Nordic Gold wydawanych po 1995 roku

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Żołnierze niezłomni – Witold Pilecki „Witold”

Postprzez takietam » 28 Wrz 2017 20:28

MASOCHISTYCZNYM portfelem.
takietam

Postprzez platinum » 28 Wrz 2017 20:43

takietam napisał:Tematyka jest ściśle polityczna - dla mnie żołnierze wyklęci zabijający komunistów - POLAKÓW -( robili to co trzeba )... brzmi obrzydliwie i obraźliwie. No i kosmiczne ceny... brak słów.

nie mieszajmy ideologii i ekonomii. Sam sobie zaprzeczasz - jak zabijali komunistów, to nie mogli zabijać Polaków. Jak zabijali Polaków to nie mogli zabijać komunistów. Temat nie jest polityczny a historyczny.
I nie przekręcaj (zakładam, że nieumyślnie): nie robili to co trzeba tylko: "zachowali się tak jak trzeba". I hasło to wzięło się od słów zamordowanej przez komunistów-niepolaków nastolatki ps "Inki", która prosiła, by jej babci przekazać, że "zachowała się tak jak trzeba" (nie poszła na współpracę z komunistami-niepolakami, nikogo nie sypnęła). Po to jest właśnie ta seria, by edukować tych co nie kojarzą podstawowych faktów historycznych.

Co do ekonomii to chodziło mi o to, że możemy mieć pobożne życzenia, ale monety o cenie jaka by Tobie odpowiadała to były dawno dawno temu i teraz jest to nierealne. A i pamietajmy - że te 60 zł w 2010 roku to było jednak więcej kasy niż teraz 60 zł. Powtórzę - monety są drogie, ale jeżeli widzę, że kilak lat temu za podobne pieniądze mogłem kupić monetę o nakładzie 40 K, a teraz za prawie taką samą kwotę mogę kupić monetę o nakładzie 15K to trochę to mniej boli. Chociaz - może za 2-3 lata to samo powiem - kupując za 130 zł 10 zł o nakładzie 5 K :-). W każdym razie - w którymś momencie zaczniemy szorować po dnie. Tylko nadal nie wiemy kiedy.
Ktoś, może nawet Ty, napisał że kluczowe jest by dystrybutorzy przestali kartonami kupować monety. I to ma sens.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 28 Wrz 2017 20:49

Odniosę się tylko do pierwszej części (drugie i trzecie zdanie) - mogli, mogli, i niestety tak robili...
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez platinum » 28 Wrz 2017 20:59

Grzegorz_Wroclaw napisał:Odniosę się tylko do pierwszej części (drugie i trzecie zdanie) - mogli, mogli, i niestety tak robili...

Grzesiu, ale to się wzajemie wyklucza, więc nie mogli. To, że ktoś był "polskojęzyczny", nie oznacza, że był Polakiem.
Komuniści, szczególnie lata 20-30 w Polsce to była Rosyjska dywersja. Na szczęście, wtedy (przed wojną) Polskie Państwo w miarę skutecznie sobie z tym radziło: gdy było spotkanie 3 "komunistów" to dwóch z nich było agentami policji :-). I porządek był. A że przedwojenni komuniści, np z KPP byli przodkami niektórych notabli z PRL czy nawet z III RP to już inna sprawa :P.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 28 Wrz 2017 21:08

oczywiście nasza forumowa Α i Ω... :roll:
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez najtsabes » 28 Wrz 2017 21:36

Z komunistami polskimi przed wojną to sobie Stalin poradził. Dlatego w czasie wojny musiał odbudować struktury polskiej partii komunistycznej od podstaw. Państwo polskie raczej kilku z nich ochroniło przed stalinowskimi czystkami poprzez więzienie. Taki paradoks. Ponadto w samej PZPR było sporo umiarkowanych politycznie ludzi, ktorzy doceniali choćby dzialalnośc PPSu i mieli wizję soft jeżeli chodzi o system polityczny. Komunista komuniście nierówny. Nie wszyscy komuniści byli bandytami, podobnie jak i nie wszyscy wyklęci byli szlachetnymi szermierzami woności.

Historia nie jest czarno-biała.
najtsabes

Postprzez MonikaW-wa » 29 Wrz 2017 11:57

Mam nadzieję,że nikt z tego grona nie będzie oczerniał Rotmistrza Witolda Pileckiego. Dla mnie jest największym bohaterem.
Sama moneta - ładna,temat rewelacyjny, tylko jak zwykle moneta zbyt droga, a szkoda.
MonikaW-wa

Postprzez najtsabes » 29 Wrz 2017 12:40

MonikaW-wa napisał:Mam nadzieję,że nikt z tego grona nie będzie oczerniał Rotmistrza Witolda Pileckiego. Dla mnie jest największym bohaterem.
Sama moneta - ładna,temat rewelacyjny, tylko jak zwykle moneta zbyt droga, a szkoda.

To oczywiste Tomaszu, że rotmistrz Witold Pilecki jest bohaterem narodowym i trudno w to wątpić.

Birofilistyka wydaje się mniej kosztownym hobby. Kogo przerasta finansowo kolekcjonowanie monet może rewolucyjnie zmienić charakter i profil swojej kolekcji w innym kierunku, choćby piwnym.
najtsabes

Postprzez takietam » 29 Wrz 2017 13:10

nie mieszajmy ideologii i ekonomii. Sam sobie zaprzeczasz - jak zabijali komunistów, to nie mogli zabijać Polaków. Jak zabijali Polaków to nie mogli zabijać komunistów. Temat nie jest polityczny a historyczny.
I nie przekręcaj (zakładam, że nieumyślnie): nie robili to co trzeba tylko: "zachowali się tak jak trzeba". I hasło to wzięło się od słów zamordowanej przez komunistów-niepolaków nastolatki ps "Inki", która prosiła, by jej babci przekazać, że "zachowała się tak jak trzeba" (nie poszła na współpracę z komunistami-niepolakami, nikogo nie sypnęła). Po to jest właśnie ta seria, by edukować tych co nie kojarzą podstawowych faktów historycznych.

Totalna kołomyja. Bełkotem nie zakryje się historycznej prawdy. Wyklęci zabijali? Oczywiście że tak, KOGO? Polskich komunistów, czyli powtarzam pytanie, kogo? Ci ludzie nie byli Polakami? Medyk napisał mi kiedyś, że to było "bydło". I NAJOHYDNIEJSZA STRONA CAŁEJ TEJ SERII - WSZYSTKIM "WYKLĘTYM" PRZYPISANO SŁOWA "INKI" - "Zachowali się tak jak trzeba". Czyli zabijając ludzi o innych poglądach politycznych, robi się to co trzeba? Ja osobiście poczekam na monetę z tym co zachowywał się tak jak trzeba - Józefem Kurasiem "Ogniem". BANDYTĄ, Nie lepszy był "Łupaszka". Mordercy zachowywali się tak jak trzeba!!!!!!!! Pięknie. Wybełkocz coś na ich temat. Ale tylko i wyłącznie o "Ogniu" i "Łupaszce".
Zakłamywanie historii jest jak zwykle edukacją dla tych co nie kojarzą faktów. Już to kiedyś przerabiałem - komuchy także miały swoją wersję historii.
takietam

Postprzez Alex » 29 Wrz 2017 21:54

Mój zbiór na uCoin :-)
Awatar użytkownika
Alex

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez Mad_Tiger » 29 Wrz 2017 22:05

Alex napisał:

Jak już podrzucasz filmik to jest również i drugi:

"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage
ImageSprzedam trochę monet i banknotówImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Poprzednia

Wróć do Monety polskie - III RP po denominacji

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość