Skarby Stanisława Augusta” – Zygmunt August

Dyskusje o monetach złotych, srebrnych, Nordic Gold wydawanych po 1995 roku

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Skarby Stanisława Augusta” – Zygmunt August

Postprzez nomada9767 » 07 Gru 2017 16:28

Byłem dziś około 11:30 - kilkanaście osób stało w kolejce, a potem systematycznie pojedyncze dochodziły. Zainteresowanie wyraźnie większe niż np. przy ostatnich ŻW, ale chyba nie tak duże jak przy ostatnich emisjach SSP i Historii Monety Polskiej.
A w ramach - do kasy NBP w Poznaniu przyjechało kilka sztuk poprzedniej edycji SSP, Zygmunt Stary 50zł. Gdyby ktoś chciał się zaopatrzyć po cenie emisyjnej, to ma taką możliwość.
nomada9767

Postprzez platinum » 07 Gru 2017 21:39

W wawie o 7 było około 100 osób w kolejce, i do 8 mniej więcej było tyle samo oczekujących.
Wpuszczono nas do banku o 7:45 (chociaż nei było bardzo zimno i nie padało, to jednak bardzo ładny gest NBP).
Kolejka posuwała się niemiłosiernie wolno. Tylko dwie kasy.
Sprzedawano więcej niż 1 monetę SSA per osoba - czyli wróciło to co ostanio miało miejsce dla Kazimierza Wielkiego.
Miałem numer powyżej 40, ale przy dotarciu do okienka zauważyłem, że pani miała wysprzedanych nie tylko kilka pudełek Ag ale 1 jedno pudełgo Au (w pudełk jest 10 albo 12 monete). Tak było w jednej kasie. Jeżeli w drugiej było podobnie to jestem w szoku, bo na niecałe 50 osób by zeszło szacunkowo 20 sztuk Au (a na pewno co najmniej 10), to nie jest to normalne.
Podobnie w kolekcjonerze - o ile Ag jeszcze jest dostępne to Au znikneło parę minut po 8. Podobno spekuła kupuje Au, bo jest niski nakład i monety znikają i są podejrzenia, że wybijają ich bardzo mało (lekko ponad 100 szt.).

Co do samej monety - jest bardzo ładna (w przeciwieństwie do dzisiejszego Talara HMP). Skromnie uważam, że to jeden z bardziej udanych wizerunków na SSA (pewnie to zasługa medali-pierwowzorów).
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez stork » 09 Gru 2017 00:20

Czy gdzieś ktoś widział Au? Nie sposób dostać tej monety jeśli się normalnie pracuje i nie ma czasu na koczowanie pod bankiem albo przegapi godzinę 8:00 w Kolekcjonerze :/
stork

Postprzez pszalbie » 09 Gru 2017 12:38

Są na OLX i numimarkecie. Najtaniej po 13.5k
pszalbie

Poprzednia

Wróć do Monety polskie - III RP po denominacji

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość