Arctowski i Dobrowolski - czestotliwosc odpadania cyrkonii

Dyskusje o monetach złotych, srebrnych, Nordic Gold wydawanych po 1995 roku

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Arctowski i Dobrowolski - czestotliwosc odpadania cyrkonii

Postprzez monetownik » 02 Sty 2009 13:51

Mysle ze warto poruszyc ten temat - jak czesto w Arctowskim odpada cyrkonia?

ja poprzednio juz jedna odpadnieta dostalem i doklejanie superglue przez mojego tescia zniszczylo monete (reakcja chemiczna oparow kleju ze srebrem)

Teraz zamowilem kolejne 5 szt z czego 2 szt mi przyszly z latajaca cyrkonia

tak wiec u mnie "skutecznosc" odpadania cyrkonii to 50%

Oprocz tego na allegro od czasu do zcasu sprzedawcy tez wystawiaja takie latawce za bezcen i pare osob po poprzednim temacie tez mnie sie pytalo czy starac sie przyklejac czy nie

Jesli wszedzie jest tak jak u mnie to za chwile polowa nakladu Arctowskiego bedzie bez cyrkonii....
Awatar użytkownika
monetownik

Miejscowość: Vratislavia

Postprzez Thomas » 02 Sty 2009 13:58

o ja cie...
mam 2 sztuki, 1 w kaplsu i 1 w slabie, na razie się trzymają...
Ale nawet nie pójdę sprawdzić bo możne odlecą

ciekawe czy można reklamacje złożyć w w MP ? :) (naiwny)
Thomas
Image
Boinc@Poland, przyłącz się : http://www.boincatpoland.org/
Awatar użytkownika
Thomas

Miejscowość: Warszawa

Postprzez KamiLPArsenal » 02 Sty 2009 14:14

Jak ktoś tylko kolekcjonuje to opłaca mu się kupić z bublem za bezcen i póżniej czymś przykleić.
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today.

What is essential is invisible to the eye

viewtopic.php?p=118513#118513

viewtopic.php?p=119193#119193
Awatar użytkownika
KamiLPArsenal

Miejscowość: Wrocław

Postprzez monetownik » 02 Sty 2009 14:33

KamiLPArsenal napisał:Jak ktoś tylko kolekcjonuje to opłaca mu się kupić z bublem za bezcen i póżniej czymś przykleić.

a powiesz mi czym? bo kropelka czy superglue to nie najlepszy pomysl - srebro po tym nabiera niebieskiego nalotu a cyrkonia matowieje

Mi na szczescie te odpadniete teraz 2 szt udalo sie zareklamowac - wina - niezabezpieczone monety w kopercie - po prostu wrzucone w koperte i niczym nie owiniete wiec niezle lataly
Awatar użytkownika
monetownik

Postprzez Grzesio » 02 Sty 2009 14:45

U mnie się w kapslu trzyma ,natomiast kula Pekin to te jak ja nazywam pa złotko na kulce było jakby odklejone .I co -klej lupa i naprzód , a ze klej był typu (super glue).To tak mi wyszło ze kupiłem sobie nowy egzemplarz do kolekcji .A to monetę zostawię sobie jako eksperymentalno i popatrzę co z niej będzie w przyszłości . Co do monety Rafała to ktoś już pisał ze ma podobne problemy i czy to da się przykleić ?Chyba ktoś proponował -jubilera.

Ps ; Koledzy jedna kule z nakładu można odpisać :lol:
Gburem nie jestem krytykę zniosę.
Lepiej czasami być błaznem niż filozofem
http://zakretki.ikro.eu/katalog.php
Awatar użytkownika
Grzesio

Miejscowość: Mazowsze

Postprzez Iwan455 » 02 Sty 2009 15:07

to mnie nastraszyliście, ja właśnie kupiłem 3 szt. i czekam aż przyjdą pocztą
Iwan455

Postprzez abbazabba » 02 Sty 2009 15:39

Ja też czekam.Zobaczymy.Niech marekk napisze jakim klejem to robią w mennicy.
"Wiem,że nic nie wiem,bo myślę więc jestem,albowiem nic co ludzkie nie jest mi obce"
Awatar użytkownika
abbazabba

Miejscowość: Kraków

Postprzez Thomas » 02 Sty 2009 15:42

takim co wietrzeje chyba :)
Thomas
Image
Boinc@Poland, przyłącz się : http://www.boincatpoland.org/
Awatar użytkownika
Thomas

Postprzez tygrysm2 » 02 Sty 2009 16:05

Mi przyszła kopalnia soli w Wieliczce z odpadniętą cyrkonią. Przesyłka kurierska, dobrze zabezpieczona, nie miałem się do czego przyczepić jeśli chodzi o sprzedającego.

Najpierw szukałem jubilera, który się tym zajmie: część się nie podjęła bo nie pracują w srebrze, tylko w złocie. A część się nie podjęła gdyż stwierdzili że nie mają dostatecznie bezpiecznego kleju by być pewnymi że nic się nie zniszczy. Znalazłem jedną firmę która stwierdziła że nie ma sprawy, naprawią mi tą monetę (Świat Złota, CH Reduta w Warszawie). Przyniosłem monetę i cyrkonię, pokazałem co i jak, gdzie ma byc ta cyrkonia. Pani wzięła monetę i chciała ją wyciągnąć z kapsla i położyć na ręku. Na szczęście jej zabrałem zawczasu tą monętę. Pani zdziwiona czemu nie można dotykać monet stwierdziła że nawet jak ona nie dotknie to ktoś klejący tą cyrkonię będzie musiał ją wyciągnąć z kapsla, więc jest duże ryzyko że będą paluchy/zadrapania. Pani stwierdziła tez że nie gwarantuje mi że moneta się nie pobrudzi klejem w widocznym miejscu. Tak więc w tym momencie się poddałem, zabrałem monetę i stwierdziłem że nie oddam żadnemu jubilerowi, bo nie znają się oni na monetach, tylko by wszystko macali, a ci co się znają się nie podejmują. Swoją drogą ciekawe jak by się podjęli i dowiedzieli się o szczegółach typu nie dotykać/nie zabrudzić ile by zawołali za taką usługę.

Monetę naprawiłem sam. Nie użyłem kleju błyskawicznego, bo wiem że niszczy monety. Użyłem dwustronnej taśmy klejącej 3M Scotch (jest do kupienia na allegro). Cyrkonia się trzyma, wygląda dobrze, kapslem nikt nie trzęsie, jest ok. Tylko oczywiście monety już nie sprzedam ;)
świetlik
tygrysm2

Postprzez abbazabba » 02 Sty 2009 16:11

Trzeba zapytać tych magików co robią swarovskiego na GN'ach,czym to kleją. :lol:
"Wiem,że nic nie wiem,bo myślę więc jestem,albowiem nic co ludzkie nie jest mi obce"
Awatar użytkownika
abbazabba

Postprzez monetownik » 02 Sty 2009 16:20

abbazabba napisał:Trzeba zapytać tych magików co robią swarovskiego na GN'ach,czym to kleją. :lol:

kamyki swarovskiego nakleic gdziekolwiek to nie problem - jest taka specjalna wersja kamykow co sie nazywa hotfix - rozgrzewasz i przykladasz i potem sie trzyma dosyc dobrze (wiem bo w rodzinie mam osoby zajmujace sie bizuteria artystyczna ze swarovskim)
Awatar użytkownika
monetownik

Postprzez Prankster » 02 Sty 2009 16:20

Jak to czym. Te "kryształki" są samoprzylepne, wystarczy odkleić folijkę ze spodu i przytknąć.
Wiceprezes TPZN
Sieradzki Klub Kolekcjonera i Hobbysty
Awatar użytkownika
Prankster

Miejscowość: Sieradz

Postprzez norbi » 02 Sty 2009 20:29

Hmmm ja sam się zastanawiam nad kupnem monetki Arctowski i Dobrowolski .... mam nadzieje że kupię taka z nieodpadającą cyrkonią :D
Pozdrawiam !

"Żyję się tylko raz.
Ale jeżeli żyje się dobrze,
ten raz wystarczy."
Benjamin Franklin
Awatar użytkownika
norbi

Postprzez monetownik » 02 Sty 2009 20:33

norbi napisał:Hmmm ja sam się zastanawiam nad kupnem monetki Arctowski i Dobrowolski .... mam nadzieje że kupię taka z nieodpadającą cyrkonią :D

ale tak wlasciwie to na zdrowy rozum na Arctowskiego powinny byc 2 ceny w katalogach :) Wersja z cyrkonia i bez :) - naklad bez cyrkonii - szacowany na x tys... NISKI NAKLAD - UNIKAT!!! :)
Awatar użytkownika
monetownik

Postprzez Anax » 02 Sty 2009 20:53

RafalPD napisał:ale tak wlasciwie to na zdrowy rozum na Arctowskiego powinny byc 2 ceny w katalogach Wersja z cyrkonia i bez - naklad bez cyrkonii - szacowany na x tys... NISKI NAKLAD - UNIKAT!!!

O takkk, ja już lecę i poodrywam cyrkonie w swoich monetach :lol: . Będę miał unikaty :lol:
Image
http://www.numibyd.pl
Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
Anax

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez olesia » 02 Sty 2009 22:26

Witam,
kiedyś otrzymałem kupioną na Allegro "Kopalnię Soli w Wieliczce" z odpadniętą cyrkonią! Zadzoniłem do miennicy i połączyli mnie z jakimś kierownikiem czy nawet dyrektorem produkcji (spoko koleś :D ) zaprosił mnie do Mennicy - powidział, że mi przykleją! A że do Warszawki mam daleko zapytałem jaki klej mogę użyć - polecił mi "Loctite 496" w mennicy też tym kleją! Co prawda nie mogę podzielić się swoimi doświadczeniami z zastosowania tego kleju, bo ostatecznie sprzedawca wymienił mi monetę na nową z trwale przyklejoną cyrkonią, ale myślę że klej jest spoko....
pozdrawiam
olesia

Miejscowość: Kościan/Wrocław/Szczecin

Postprzez abbazabba » 02 Sty 2009 22:46

No musi być dobry skoro kosztuje netto 85 zł za tubeczkę.
Awatar użytkownika
abbazabba

Postprzez dawid111 » 02 Sty 2009 22:59

No to cena powala...

PS. Znalazłem w zakończonych 50ml za 20zł...
Awatar użytkownika
dawid111

Miejscowość: Ząbki

Postprzez abbazabba » 02 Sty 2009 23:33

Ciekawe czy oryginalny.Nie wydaje mi się.Daj linka.
Awatar użytkownika
abbazabba

Następna

Wróć do Monety polskie - III RP po denominacji

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości