Złote Pandy 3g 2017 i 2018 Małpa Lunar II 1/10 oz Au

Tu zaoferujemy monety do sprzedania

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Złote Pandy 3g 2017 i 2018 Małpa Lunar II 1/10 oz Au

Postprzez mk123 » 27 Cze 2018 22:28

Może dlatego, że nikt z obecnych ich nie planuje kolekcjonować a jako bulion się "zbiera" większe, bo są tańsze za gram. Chyba, że się nie znam i są jakieś inne powody.
Może też być tak, że nikt go nie lubi i po złości nie kupują chociaż wewnętzny janusz podpowiada żeby brać, bo taniej niż u dealera.
Awatar użytkownika
mk123

Postprzez Santaks » 27 Cze 2018 22:33

mk123 napisał:Może dlatego, że nikt z obecnych ich nie planuje kolekcjonować a jako bulion się "zbiera" większe, bo są tańsze za gram. Chyba, że się nie znam i są jakieś inne powody.

Dokładnie o to mi chodzi bulion jak sama nazwa wskazuje to wartość kruszcu dlatego chętnych brak każdy woli kupić monetę o przybliżonej wartości do spot niż pozniej mieć problem ze sprzedażą monet bulionowych pseudo kolekcjonerskich (bitych bez limitu) jeżeli u znanego sprzedawcy ta sama gramaturę można kupić złota za 515zl z wysyłką gratis i nie liczyć na kolekcjonerów których w Polsce jak widać nie ma.
Awatar użytkownika
Santaks

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Pykacz » 27 Cze 2018 22:58

Santaks napisał:Ja nie rozumie ale Ty na pewno rozumiesz, więc wytłumacz dlaczego nie kupujesz tych monet ? Co stoi na przeszkodzie że nikt nie kupił tych monet od tyłu miesięcy jeżeli nie chodzi cenę ? I innych argumentów których użyłem?

To może ja Tobie odpowiem. Z tego co się orientuję Flexa interesuje tylko srebro. Ja tylko z ciekawości chcę kupić złoto ale chce zacząć od osławionej już 1oz krugerranda a potem pewnie i też mniejsze jeśli cena będzie dobra.
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój. Vabank
Pykacz

Postprzez flex » 28 Cze 2018 08:49

Santaks napisał:
mk123 napisał:Może dlatego, że nikt z obecnych ich nie planuje kolekcjonować a jako bulion się "zbiera" większe, bo są tańsze za gram. Chyba, że się nie znam i są jakieś inne powody.

Dokładnie o to mi chodzi bulion jak sama nazwa wskazuje to wartość kruszcu dlatego chętnych brak każdy woli kupić monetę o przybliżonej wartości do spot niż pozniej mieć problem ze sprzedażą monet bulionowych pseudo kolekcjonerskich (bitych bez limitu) jeżeli u znanego sprzedawcy ta sama gramaturę można kupić złota za 515zl z wysyłką gratis i nie liczyć na kolekcjonerów których w Polsce jak widać nie ma.

mk123 dokładnie wytłumaczył o co chodzi.
Ale ty wiesz lepiej :) Nawet jeżeli chodzi o znaczenie słowa bulion.
"The word "bullion" comes from the old French word bouillon, which meant "boiling", and was the term used to describe the activity of a melting house"

Pykacz napisał:To może ja Tobie odpowiem. Z tego co się orientuję Flexa interesuje tylko srebro.

Niekoniecznie. Zawsze byłem zwolennikiem dywersyfikacji ;)

Ale może już przestańmy śmiecić w wątku kolegi.
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez grzes-w-wa » 28 Cze 2018 09:04

Też jestem za tym aby dać spokój tym złotym monetom.
Kolego flex, piszesz półprawdy!
The word "bullion" comes from the old French word bouillon to jest prawda, a reszta to bzdura.
To nie ma nic wspólnego z gotowaniem ( kury na rosół :shock: ) :lol:
Bulion to zmagazynowanie czystego kruszcu w postaci inwestycyjnej, dokładnie w systemie wagowym uncji trojańskiej.
Dotyczy to wszelkich kruszców i w formie monety i w formie sztabki.
Bulionem będzie też medal i żeton o ile spełni warunki.
--------------
Oczywiście istnieje kilka wyjątków, ale to nie miejsce na wywody w tej kwestii.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Poprzednia

Wróć do Sprzedam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości