Nowe nabytki

Dyskusje na wszelkie tematy związane z numizmatyką.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Nowe nabytki

Postprzez DzD » 06 Maj 2014 14:29

Jesli podobny temat już był,to nie bijcie i nie krzyczcie,proszę:) Wiem,że jest temat, w którym można pochwalić się swoją kolekcją. Ja jednak proponuję wątek, w którym pisalibyśmy o naszych najnowszych nabytkach. Podobny temat widziałem kiedyś, na którymś z anglojęzycznych for i wydał mi sie on niezwykle interesujący,a także...pouczający. Tak,tak ludzie wklejali zdjęcia i ciekawostki o monetach,które zakupili,fajna zabawa.
Jeszcze nie dotarła monetka,ale zakupiona wczoraj,zdjęcie sprzedawcy:
Image
Image

Na temat monety nie ma się co rozpisywać, srebrne 10 euro,upamiętniające rozszerzenie UE w 2004. Nakład 50 tys.,próba .925. Dołączy do mojej monety upamiętniające wejście Polski do UE. Po za tym Hiszpania,więc tak czy siak,mój target,moja grupa docelowa.

Kilka dni temu w sklepie Pani wydała mi cuś takiego: http://colnect.com/pl/coins/coin/26357-2_Pounds-I70_-_Two_Pounds-Wyspa_Man
Moneta dość sympatyczna,jak na obiegówkę z 1997 w ładny stanie,samochodziki na rewersie wyglądają dość infantylnie. Nie mogę się doszukać nakładu.
DzD

Wróć do Ogólne dyskusje o monetach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości