Gdzie kupować, licytować

Dyskusje na wszelkie tematy związane z numizmatyką.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Gdzie kupować, licytować

Postprzez Linda84 » 05 Lis 2017 00:07

Nie chcę robić kryptoreklamy ani nikogo szykanować, ale czy możecie podzielić się informacjami na temat sklepów w których można kupić oryginalną monetę lub podać sprzedawców u których trafiliście na minę
Linda84

Re: Gdzie kupować, licytować

Postprzez Korczaszko » 05 Lis 2017 09:29

To jest trudne pytanie. Generalnie monety kupujemy wszędzie tam gdzie można je kupić :) Są to sklepy numizmatyczne, kilka z nich ma wyrobioną markę (np. WCN, Gabinet Numizmatyczny M. Niemczyka czy GNDM itp.), firmy te sprzedają monety w większości w formie aukcji. Można też kupować na portalach aukcyjnych lub stronach www (Allegro, Numimarket itp.), sprzedają tam też firmy prezentowane wyżej. Do tego giełdy, targi i sprzedaż bezpośrednia. Wszystko zależy od zasobności portfela (firmy oraz aukcję zagraniczne;)). Co do fałszywek to zdarza się najlepszym, można je spotkać nawet w slabach. Jeśli miałbyś jakieś wątpliwości co do oryginalności jakiejś monety lepiej się z kimś skonsultować.
Awatar użytkownika
Korczaszko

Postprzez hern » 05 Lis 2017 19:12

Zgadzam się z kol.Korczaszko. Temat jest niewyczerpany i każdy kolekcjoner z dłuższym stażem ma swoje doświadczenia. Trochę skomplikuję sytuację ;) Np.marka marce nierówna. Niektóre ze sklepów z tzw.wyrobioną marką rzeczywiście są rzetelne i godne zaufania, można w nich liczyć nie tylko na ofertę na odpowiednim poziomie, ale też na fachową pomoc. Inne zaś "jadą na autopilocie" i traktują drobnych i początkujących klientów w najlepszym wypadku z mieszaniną wyższości i zniecierpliwienia, a w najgorszym - "per noga". Każdy podstawi sobie teraz odpowiednie nazwy ;) No i jest jeszcze coś, o czym kol.Korczaszko nie wspomniał - u renomowanych płaci się więcej, niekiedy sporo więcej, niż za monetę w porównywalnym stanie kupioną od przygodnego sprzedawcy. Dlatego podstawowa sprawa - uczyć się, kupować literaturę, chodzić na giełdy. Nie ma lepszej szkoły od przerzucenia paru ton klaserów :)
Ostatnio edytowany przez hern 07 Lis 2017 22:07, edytowano w sumie 2 razy
Nie należy kolekcjonować niczego, co zostało stworzone z myślą o kolekcjonowaniu.
hern

Postprzez meszuzel » 06 Lis 2017 10:37

Ja tez trochę skomplikuję temat, bo kłóci się on z drugim punktem regulaminu forum KLIK, a który każdy zaakcentował. Jeśli już sie wymieniać informacjami to najszybciej poprzez PW
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Konkurs z nagrodami - Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez joxer » 06 Lis 2017 17:50

meszuzel napisał:a który każdy zaakcentował

ja go osobiście zaakceptowałem :)
Joxer The Mighty
Image
Awatar użytkownika
joxer

Miejscowość: Biała Podlaska

Postprzez Korczaszko » 06 Lis 2017 18:23

Sądzę że nasze wypowiedzi powinny być traktowane jako informacyjne, a nie krypto-reklamowe. Jest to swobodna wymiana własnych doświadczeń związanych z zakupem monet :)
Awatar użytkownika
Korczaszko

Postprzez meszuzel » 07 Lis 2017 09:48

Dlatego też temat nadal jest, ale skoro sponsor również w ofercie ma monety, to musimy akceptować jego warunki.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Konkurs z nagrodami - Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez grabarz » 07 Lis 2017 09:53

Więc piszcie gdzie ewentualnie się nacięliście. Myślę, że to nie kłóci się z regulaminem...
Awatar użytkownika
grabarz

Miejscowość: Zielona Góra / Zbąszyń

Wróć do Ogólne dyskusje o monetach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości