Worek monet Bundesbanku 5 kg

Dyskusje na wszelkie tematy związane z numizmatyką.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Worek monet Bundesbanku 5 kg

Postprzez PZKW_IV » 18 Lis 2017 16:32

Swego czasu przewijał się w którymś wątku temat worka Bundesbanku z monetami. Otóż w przypływie dodatkowej gotówki i odrobiny szaleństwa rzeczony worek zakupiłem. Kosztował trochę ponad 150 zł (na licytacji). Na żywo worek nie robi dużego wrażenia - malutki. W środku ok.1300 monet (1 kg monet niezależnie od kraju to prawie zawsze ok. 220-250 monet) wychodzi więc 12-13 gr za monetę. W środku zgodnie z opisem brak marek i euro. Dużo Francji, Turcji, Anglii i Włoch, do tego Grecja, Portugalia, Hiszpania, Holandia, Belgia, Szwecja, Dania, Serbia, Jugosławia, Bułgaria, Rumunia, Węgry i parę innych krajów. Z wypełniaczy sporo jednocentówek z USA, Kanady i UE, do tego dużo ukraińskich kopiejek. Z nietypowych rzeczy znalazłem trochę żetonów. Inwestycyjnie i kolekcjonersko nie opłaca się zupełnie, ale radość z grzebania w monetach przeogromna.
Załączniki
DSC_0524.JPG
DSC_0527.JPG
DSC_0529.JPG
DSC_0530.JPG
DSC_0534.JPG
DSC_0535.JPG
DSC_0531.JPG
Awatar użytkownika
PZKW_IV

Re: Worek monet Bundesbanku 5 kg

Postprzez Jazon » 18 Lis 2017 22:14

Przeplaciles niestety za ten zlom. Przeciez to prywatne osoby pakuje w te worki popularesy i sprzedaje jelenia za wygorowana cene. Takie platikowe zapiecie bez problemu wszedzie idzie kupic.
Jazon

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 18 Lis 2017 22:20

Najtańszy sort monet kupowanych na wagę, worki bndesbanku z ebay.de plus plomby... i mamy biznes który funkcjonuje już kilka lat
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez PZKW_IV » 19 Lis 2017 08:45

Może i przepłaciłem, ale wrażenia bezcenne. Nie zbieram obiegówek ze świata - kupiłem, bo chciałem pogrzebać w monetach. Sami wychwalacie na forum tych, którzy kupują monety z pasji :D. To jestem pasjonat czy jeleń?
Awatar użytkownika
PZKW_IV

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 19 Lis 2017 09:29

Ja opisałem schemat działania, nikogo nie potępiam :) wręcz przeciwnie :)
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez Jazon » 19 Lis 2017 17:02

PZKW_IV napisał:Może i przepłaciłem, ale wrażenia bezcenne. Nie zbieram obiegówek ze świata - kupiłem, bo chciałem pogrzebać w monetach. Sami wychwalacie na forum tych, którzy kupują monety z pasji :D. To jestem pasjonat czy jeleń?

Kup normalny lot monet, gdzie widac przynajmniej ich czesc, a wyjdziesz na tym znacznie lepiej. Jak dla mnie jestes jelen, bo kupiles kota w worku. Bez obrazy :)
Jazon

Postprzez Grzesio » 19 Lis 2017 18:19

Nie jesteś jeleń .Jesteś tylko pierwszym ,który pokazał na forum co w tych workach się znajduje .Kiedyś sam miałem chęć kupić taki worek .Myślę ze wielu nowych zbieraczy obiegu świata nie kupi takiego woreczka -dzięki Tobie .
Gburem nie jestem krytykę zniosę.
Lepiej czasami być błaznem niż filozofem
http://zakretki.ikro.eu/katalog.php
Awatar użytkownika
Grzesio

Miejscowość: Mazowsze

Postprzez Kriss » 19 Lis 2017 22:20

PZKW - przede wszystkim WIELKIE DZIĘKI za to, że napisałeś o tym co można w tym worku znaleźć. Jakiś czas temu też mnie korciło by coś takiego sobie sprezentować na długie wieczory. Grzebanie w stosie monet pewnie mocno zadowalające :) a jak z rocznikami? duży rozstrzał?
Te zestawy 20kg mocno mnie korciły, ale co z tym po segregacji i wydłubaniu co ciekawszych monet dla siebie później robić? jedynie puszczać dalej w obieg na aukcjach.
Nie wiem czy to jest kupowanie kota w worku, miały być monety no i były :) inne aukcje z LOTem mogą nawet nie zawierać aktualnych zdjęć tego stosu monet, więc to też kupowanie po omacku. Z resztą i tak pod spodem tej sterty mogą być same demoludy, więc trudno tu oczekiwać jakiejkolwiek kontroli tego, co się kupuje.
Jazon - wiesz może czy takie worki są naprawdę do kupienia w banku w Niemczech? za ile one wtedy chodzą, albo czego się tam spodziewać? bardziej zróżnicowanych krajów, nominałów, starszych roczników?
Kriss

Miejscowość: Warszawa, Konin

Postprzez Jazon » 19 Lis 2017 22:46

Nie wiem i nie interesuje mnie to. Obstawiam ze jest to jakas bajeczka na jelenie. Jak cos to tez moge sprzedac podobny zestaw za ta sama cene. Ba nawet lepszy bo dorzuce monety z Azji i Ameryki Poludniowej. :) Kriss tylko jak masz na zdjeciu zlom to placisz jak za zlom. Jak masz w worku to juz wyobraznia dziala i przeplacasz, a w rzeczywistosci jest zlom :)
Jazon

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 19 Lis 2017 22:50

Weź to na chłopski rozum, przykładowe pytania (można je mnożyć):
- na jakiej podstawie bank narodowy miałby sprzedawać monety wycofane już z obiegu?
- w jaki sposób ustalana byłaby wartość takiego worka?
- gdzie niby bank miał by trzymać te tony monet?
itd...
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez Kriss » 19 Lis 2017 23:05

czyli to przekręt.... trzeba tak było od razu :)
Kriss

Miejscowość: Warszawa, Konin

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 19 Lis 2017 23:20

żaden przekręt, raczej biznes po polsku 8)
Grzegorz_Wroclaw

Wróć do Ogólne dyskusje o monetach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości