Uwaga na sklep Aureus na Numimarkecie

Dyskusje na wszelkie tematy związane z numizmatyką.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Uwaga na sklep Aureus na Numimarkecie

Postprzez el-dziubek » 15 Gru 2017 15:57

Sklep Aureus na Numimarkecie stosuje nieuczciwe praktyki wobec klientów.

Sklep w ubiegły weekend wystawił dwa wilki mongolskie (wycinanki) w cenie 250 i 300 zł. Ceny całkiem okazyjne :) Kupiłem tę za 300. Okazało się, iż sztukę za 250 zł przytulił drugi Wrocławiak forumowy :) Ani ja, ani on nie otrzymaliśmy monet. Dostajemy info, że sklep się pomylił, miał tylko jedną sztukę i sprzedał tej drugiej osobie.
O kurczaczku jaki świat jest mały, że się spotkaliśmy z ziomalem z tą samą monetą.
Aureus po obczajce stwierdził, że nie sprzeda nam monet. Po co, skoro można pogonić za 600 a może nawet 1000.
Kanciarze do napiętnowania. Dobry klient to ten, który nie korzysta z promocji. Czarna lista
el-dziubek

Miejscowość: Wrocław

Re: Uwaga na sklep Aureus na Numimarkecie

Postprzez joxer » 15 Gru 2017 17:25

może skorzystajcie z opcji kontakt z administratorem :) bo z tego co słyszałem to jest tam się trudno dostać, z polecenia i to nie zawsze pomaga
Joxer The Mighty
Image
Awatar użytkownika
joxer

Miejscowość: Biała Podlaska

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 15 Gru 2017 17:37

Żeby było ciekawiej, to przedstawiona mi wersja była taka, ze oni wcale nie mieli tych monet, czyli wystawili, sfotografowali coś przegoni nie mieli :lol: Chyba sie nie spodziewali, ze z el-dziobkiem się znamy. Nie do pominięcia jest fakt, że przez kilka dni nic się nie działo, trzymali kasę na koncie i panowała błoga cisza. Gdybym się od el-dzubka nie dowiedział jak postąpili w jego przypadku i nie zapytał co z moimi zamówieniami, to pewnie kasa leżała by tam do dziś, a ja naiwnie bym liczył na to, ze przesyłka jednak kiedyś dojdzie...

W moim przypadku łaskawie zaproponowali zwrot kasy :lol: i w ich mniemaniu rekompensatę. Ale bez pytania o moja zgodę na proponowane rozwiązanie postanowi je wcielić w życie. W takim przypadku raczej czeka się na zgodę drugiej strony transakcji. W tym sklepie niestety zasady ustala sprzedający i w imieniu kupującego podejmuje jedynie słuszne decyzje :shock: a to wszystko przy milczącej zgodzie portalu numimarket (gwoli ścisłości podobno sprzedający otrzymał ostrzeżenie :lol: ). Wydaje mi się, ze szkoda zmarnowanej reputacji za te dodatkowe kilkadziesiąt(?) złotych które można z tej monety będzie wyciągnąć :|

Inna sprawa, ze pomyłki mogą się zdążyć, i po takiej informacji zwykle odpuszczam, ale kombinowanie i tworzenie równoległych historii budzi niesmak i mój opór...
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez el-dziubek » 15 Gru 2017 17:40

Numi umywa ręce:

"Witam
Tak jak już pisałem są to jedyne jak dotąd zgłoszenia w sprawie tej firmy. Nie mamy możliwości zmusić kupującego do zapłaty za zamówiony towar jak i sklepu do wywiązania się z transakcji. Może Pan działac w oparciu o Kodeks Cywilny. Usuwamy sklep z naszego portalu gdy pojawia się wiecej skarg na daną firmę. Usuwamy firmę natychmiastowo gdy firma przyjmie pieniądze i nie wysyła towaru lub nie zwraca pieniedzy."

Jak dotąd są to jedyne zgłoszone przypadki, bo akurat trafiliśmy na siebie :) Po rozmowie telefonicznej ze sklepem nie mam złudzeń. Sklep nastawiony na dojenie klienta.
el-dziubek

Postprzez grabarz » 15 Gru 2017 18:38

Jak macie facebooka, to tam jeszcze piszcie. Pewnie ciężko będzie im się wybronić:)
Awatar użytkownika
grabarz

Miejscowość: Zielona Góra / Zbąszyń

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 15 Gru 2017 18:41

Jaki sklep? :lol: amator nie wystawia towaru którego nie ma (jeśli wierzyć w ich tłumaczenie, tylko skąd te zdjęcia :twisted: ) i nawet laik zna przybliżoną wartość monet które chce sprzedać :|

A sprzedający ma przestrzegać regulaminu numimarketu np.

3.3. Zabronione jest podawanie przez Sprzedającego niepełnych lub nieprawdziwych danych.

3.9. Sprzedający jest zobowiązany do poinformowania Kupujących o przynależnych im prawach w szczególności z tytułu zawierania umów na odległość.

teraz najważniejsze

4.3. Zabronione jest oferowanie do sprzedaży Towarów, których Sprzedający fizycznie nie posiadają, bądĽ Towarów dopiero spodziewanych, a w szczególności przedsprzedaży walorów numizmatycznych przed ich emisją.

4.12. Transakcja zostaje zawarta w momencie zakupu przedmiotu przez Kupującego z Oferty sklepowej, lub też w wyniku wygrania aukcji.

Także patrząc na regulamin, spokojnie jesteśmy w stanie wyegzekwować kupiony towar...
Ostatnio edytowany przez Grzegorz_Wroclaw, 15 Gru 2017 18:46, edytowano w sumie 1 raz
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 15 Gru 2017 18:43

grabarz napisał:Jak macie facebooka, to tam jeszcze piszcie. Pewnie ciężko będzie im się wybronić:)

jakoś ukryją/wytną... tak jak w przypadku facebooka allegro 8)

Jak el-dziubek będzie chciał to uruchomię odpowiednie tryby :wink:
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez el-dziubek » 15 Gru 2017 18:57

Jak dla mnie nosa należy utrzeć :mrgreen: A kłamstwa nie toleruję... :twisted:
el-dziubek

Postprzez el-dziubek » 15 Gru 2017 19:25

Poza tym skoro była oferta za 300 zł, to powinni sprzedać. W końcu nie na handel, tylko do kolekcji chciałem
el-dziubek

Postprzez meszuzel » 15 Gru 2017 19:42

Zgodnie z prawem transakcja została zawarta, zmusić sprzedawce do wywiązania się z niej może honor, choć z tym to już coraz trudniej lub sąd. Ale czy jest sens się bawić za takie "grosze"?
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 15 Gru 2017 20:02

No i właśnie chodzi o to, ze dajmy przyzwolenie na takie coś, bo to grosze,a potem to idzie dalej, i dalej...

Firma zaakceptowała warunki numimarketu i zgodnie z nimi ma obowiązek się z transakcj wywiązać. A kombinowanie i kręcenie, bo miało się nie wydać, to tylko pobudza do działania ;) Najbardziej dziwi mnie ciche przyzwolenie numimarketu na takie działanie, w końcu naruszony został regulamin.
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez meszuzel » 15 Gru 2017 20:56

A czy inne portale nie podchodzą w pewien sposób pobłażliwie? Prawda jest taka, że kupującym szkoda czasu i nerwów na to by szukać sprawiedliwości, a co nieuczciwsze firemki z tego korzystają.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez brodacz » 15 Gru 2017 20:57

Zbytnie naciskanie też może przynieść odmienny skutek. Znam gościa z allegro, który przez pomylke wystawił nie to co trzeba i po fali hejtu musiał zamknąć nicka o długiej i dobrej reputacji. Otworzył nowego i ci co go hejtowali zadowoleni znowu zaczęli kupować. Tyle, że drożej, bo do tej pory był najtańszy na rynku a że i towar niszowy to konkurencji niemal żadnej.
brodacz

Postprzez platinum » 15 Gru 2017 21:33

el-dziubek napisał:Jak dotąd są to jedyne zgłoszone przypadki, bo akurat trafiliśmy na siebie :) Po rozmowie telefonicznej ze sklepem nie mam złudzeń. Sklep nastawiony na dojenie klienta.

A czym się różni, co do zasady,
"Sklep nastawiony na dojenie klienta" od
"Klient nastawiony na dojenie sklepu"
?
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 15 Gru 2017 21:47

Cos próbujesz sugerować? Obaj skorzystaliśmy z oferty sprzedaży, ja jako pierwszy w sobotę rano, el-dziubek zdaje się już w niedzielę, za cenę +50zl, i ta cena była satysfakcjonujaca dla sprzedającego, i on co najmniej przy tej drugiej ofercie miał mnóstwo czasu na analizę co i za ile sprzedaje... Późniejsze dosyc pokrętne tłumaczenia (w sumie przez to, ze akurat jesteśmy w kontakcie) tylko pogrążyły sprzedającego, w przypadku mojego zakupu, to on podjął decyzje za mnie, ja’ rozwiązać problem - fajnie, prawda?
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez Bumer » 15 Gru 2017 22:01

To ten z Poznania z Głogowskiej?
Against Modern Football

"My nie jesteśmy politykami i w ramach obrony wizerunku nie będziemy odsuwać się od osób, które znamy wiele lat i które zrobiły wiele dla środowiska kibicowskiego. I nie obchodzi nas to, co kto robi poza stadionem. Jeśli ktoś wybiera wizerunek, a nie kolegę, to niech się trzyma z daleka od nas, bo my reprezentujemy inne wartości i zawsze tak będzie".
Bumer

Postprzez Enso » 15 Gru 2017 22:02

platinum napisał:A czym się różni, co do zasady,
?

Gdzie tam masz dojenie sklepu? Wystawili 2 oferty. Rozumiem, że z jedną mogli się pomylić. Dobrze, że się tutaj o tym pisze. Może niektóre firmy się trochę czasem zastanowią.
Enso

Postprzez Maurycy Beniowski » 15 Gru 2017 22:14

platinum napisał:
el-dziubek napisał:Jak dotąd są to jedyne zgłoszone przypadki, bo akurat trafiliśmy na siebie :) Po rozmowie telefonicznej ze sklepem nie mam złudzeń. Sklep nastawiony na dojenie klienta.

A czym się różni, co do zasady,
?

A możesz podać przykładową sytuację, w której klient doi sklep? Bo trudno mi coś takiego wyobrazić.
Awatar użytkownika
Maurycy Beniowski

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 15 Gru 2017 22:15

Bumer napisał:To ten z Poznania z Głogowskiej?

Dla jasności mój zakup http://www.numimarket.pl/towar?id=428714, przy okazji zrobiłem jeszcze drugi, chciałem przetestować płatnośćw sklepach tym banknotem http://www.numimarket.pl/towar?id=428686.

W ramach rekompensaty za brak monety zaproponowano mi ostatecznie zwrot kasy i ten banknot.
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez el-dziubek » 15 Gru 2017 22:43

Ja nie dostałem żadnej propozycji rekompensaty :)

Nie mam zamiaru na siłę wymuszać tego wilka za 300. W swoim czasie trafie za odpowiednią cenę. Wystarczyło powiedzieć wprost, ze źle wycenili monetę i byłoby po sprawie. Ja dostałem fałszywą informację o sprzedaży monety innej osobie. Pech sprzedawcy, ze sie z Grześkiem zgadalismy i okazało się jakie sprzedający ma podejście do klienta... Żenada!
el-dziubek

Następna

Wróć do Ogólne dyskusje o monetach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości