Uwaga na sklep Aureus na Numimarkecie

Dyskusje na wszelkie tematy związane z numizmatyką.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Uwaga na sklep Aureus na Numimarkecie

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 15 Gru 2017 22:49

Dokładnie, lepsza bolesna prawda, niż nieuczciwe kombinowanie, tego nikt nie lubi...

Dziś miałem telefon z innego znanego też tutaj sklepu, zapytali wprost, mamy przed światami mały sajgon, wysłaliśmy Panu paczkę, czy tam były oba Pana zamówienia? Naciągając rzeczywistość (czytaj: kłamiąc...) mogłem „zarobić” :roll: ponad 2k zł, tylko po co...
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez emsi » 15 Gru 2017 22:55

platinum napisał:"Klient nastawiony na dojenie sklepu"

Ale żeście wydoili ten sklep. No wiecie co, jak tak można :D
emsi

Miejscowość: WLKP

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 15 Gru 2017 22:59

można, nawet trzeba, tylko teraz czekamy na konkretne wskazówki od forumowego mistrza dojenia sklepów :lol:
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez mmz » 15 Gru 2017 23:02

Mam różne doświadczenia z Numimarket, jest taki sklep co jest w tzw. stanie nieustalonym z reklamacją, którą mu wysłałem ze trzy tygodnie temu, dla ułatwienia nie Aureus, ale loguje się na Forum i to nawet w ciągu ostatniej godziny był :). Mógłbym mu narobić wiochy (wylać swoje żale), ale ... po co, po co, po co, po co? Jeszcze poczekam, najwyżej napiszę do Numimarket, aby go ... relegowali :)
TPZN nr 101
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanensis, A.D. 1577
Awatar użytkownika
mmz

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 15 Gru 2017 23:05

I wtedy dostanie ostrzeżenie, co kolwiek to oznacza :lol:
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez mmz » 15 Gru 2017 23:07

ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka, a wtedy ... będzie miał nieczyste sumienie ;)
TPZN nr 101
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanensis, A.D. 1577
Awatar użytkownika
mmz

Postprzez tonyxxl » 15 Gru 2017 23:10

Niestety w Polsce to standard. Wystawia się niskie ceny żeby ściągnąć klienta a potem że jakiś problem, system się pomylił, anulowanie, itp. W stacjonarnych sklepach to samo: na półce promocja i przecena a jak przychodzisz do kasy to jak nie sprawdzisz to płącisz zwykłą cenę, na pytanie "CENZURA SŁOWA"? dostajesz info, że już się skończyła i bierze pan czy nie :evil: albo odpowiedź taka, że system tak pokazuje i pani nic nie może zrobić. Nawet przepraszam w takim wypadku usłyszeć to rzadkość. A przecież to jest zwykłe oszustwo i wprowadzanie w błąd. Słyszałem że np w Anglii cena na metce jest obowiązująca i kasjer ma obowiązek naliczyć tyle ile jest na półce czy towarze napisane.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez wordlord » 15 Gru 2017 23:52

tonyxxl napisał:Niestety w Polsce to standard. Wystawia się niskie ceny żeby ściągnąć klienta a potem że jakiś problem, system się pomylił, anulowanie, itp. W stacjonarnych sklepach to samo: na półce promocja i przecena a jak przychodzisz do kasy to jak nie sprawdzisz to płącisz zwykłą cenę, na pytanie "CENZURA SŁOWA"? dostajesz info, że już się skończyła i bierze pan czy nie :evil: albo odpowiedź taka, że system tak pokazuje i pani nic nie może zrobić. Nawet przepraszam w takim wypadku usłyszeć to rzadkość. A przecież to jest zwykłe oszustwo i wprowadzanie w błąd. Słyszałem że np w Anglii cena na metce jest obowiązująca i kasjer ma obowiązek naliczyć tyle ile jest na półce czy towarze napisane.

U nas też jest takie prawo. Jeśli na metce jest cena inna niż na kasie to sprzedawca ma obowiązek sprzedać Ci po cenie półkowej
https://bezprawnik.pl/inna-cena-na-polc ... ta-nizsza/
Oczywiście istnieje możliwość, że sprzedawca i tak będzie się wkręcał od obowiązku, wtedy zostaje Inspekcja Handlowa plus Rzecznik Praw Konsumenta,problem w tym, że nie każdemu się chce.

mmz napisał:Mam różne doświadczenia z Numimarket, jest taki sklep co jest w tzw. stanie nieustalonym z reklamacją, którą mu wysłałem ze trzy tygodnie temu, dla ułatwienia nie Aureus, ale loguje się na Forum i to nawet w ciągu ostatniej godziny był :). Mógłbym mu narobić wiochy (wylać swoje żale), ale ... po co, po co, po co, po co? Jeszcze poczekam, najwyżej napiszę do Numimarket, aby go ... relegowali :)

Trzy tygodnie temu składałeś reklamację? Sklep ma na udzielenie odpowiedzi 14 dni kalendarzowych. W takim razie jeśli sklep Ci nie odpowiedział to raz, że może zostać nałożona na niego kara, ale po drugie Twoje roszczenia reklamacyjne są traktowane jako zaakceptowane.

Zapewne warto by było skonsultować się z Rzecznikiem Praw Konsumenta. Numimarket też by mógł mniej przychylniej popatrzeć na taki sklep jeśli byś powiedział, ze przekracza termin rozpatrzenia reklamacji, a sprawę zamierzasz przedstawić RPK.

Ogólnie warto być fair w stosunku do sprzedawców, bo tam też są przecież ludzie popełniający błędy, ale tylko pod warunkiem, że oni też tak traktują. W przeciwnym razie warto walczyć o swoje, nawet tylko po to by nie dawać przyzwolenia dla patologicznych zachowań.
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin
<b style='color: #ff0000'>Site Admin</b>

Miejscowość: Łódź

Postprzez platinum » 16 Gru 2017 04:10

Maurycy Beniowski napisał:
A możesz podać przykładową sytuację, w której klient doi sklep? Bo trudno mi coś takiego wyobrazić.

Np domaga się finalizacji sprzedaży przedmiotu wystawionego ewidentnie omyłkowo, z błędnymi parametrami. Jeżeli ktoś sprzedawał na allegro, na pewno coś takiego mu się przytrafiło.

Wykręcanie się przez sklep i brak przyznania się do pomyłki - zgoda, jest naganne.
Dojenie jednak działa w obie strony.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 16 Gru 2017 10:03

Widzę, że znowu zabierasz głos w temacie o którym nie masz zbyt wielkiego pojęcia... Firma aureus po rozmowie z el-dziubkiem prawdopodobnie podjarała się cenami „buy it now” z ebay.com lub ebay.de i bezsensownie wycofała się także z mojej transakcji... Zanim weszła z nami w spor nie sprawdziła, ze na allegro cena końcowa aukcji tej monety to niewiele ponad 350 zł (kup teraz ostatnio to 429 zl), po odpliczeniu kosztów zostanie praktycznie dokładnie tyle za ile ja sprzedała na numimarkcpecie.. a ewentualna różnica nie pokryje utraty reputacji. Ponadto jak przyjrzysz się załączonemu w ofercie zdjeciu, widać na nim dużą plamę (możliwe, ze na monecie) wiec cena 400 zł raczej nie wchodzi w grę, swoje teorie o dojeniu, przekaz mleczarzowi. Firma, co najmniej jednego z nas, mówiąc wprost beszczelnie okłamała, przy okazji kilka razy złamała regulamin numimarketu (przy cichej jego akceptacji) i o tym jest jest ten wątek.
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez el-dziubek » 16 Gru 2017 11:25

Grześ ta plama jest na wszystkich ich zdjęciach w tym samym miejscu, więc to raczej brudny obiektyw. Z całą resztą pełna zgoda.

Jeszcze raz chyba trzeba powtórzyć, że w sytuacji nie chodzi o wyrwanie tej monety, lecz o sposób traktowania klienta przez sklep. Dla mnie nie jest to akceptowalne i po to zakładałem wątek. Aby dokładnie przyjrzeć się, gdyby ktoś z forumowiczów planował zakup u Aureus
el-dziubek

Postprzez Maurycy Beniowski » 16 Gru 2017 22:30

platinum napisał:
Maurycy Beniowski napisał:
A możesz podać przykładową sytuację, w której klient doi sklep? Bo trudno mi coś takiego wyobrazić.

Np domaga się finalizacji sprzedaży przedmiotu wystawionego ewidentnie omyłkowo, z błędnymi parametrami. Jeżeli ktoś sprzedawał na allegro, na pewno coś takiego mu się przytrafiło.

Wykręcanie się przez sklep i brak przyznania się do pomyłki - zgoda, jest naganne.
Dojenie jednak działa w obie strony.

też się zgadzam.
Awatar użytkownika
Maurycy Beniowski

Postprzez meszuzel » 17 Gru 2017 12:50

Kolego platinum chyba jednak wszedłeś w maliny.
Rozumiem sytuacje, gdzie sprzedający nie zna faktycznej wartości przedmiotu i coś o wartości np. 200 zł sprzedaje za 50 zł, no tutaj można byłoby się zgodzić, że to jakaś forma dojenia sprzedawcy czy korzystania na niewiedzy, ale sklep, który jako główną działalność ma sprzedaż monet, to chyba się na nich zna i skoro wystawił przedmiot za 250 czy 300 zł to znaczy, że taka cena jest dla niego satysfakcjonująca. Kupujący w tym przypadku nie będzie pisał i prosił aby ten sprawdził czy się aby nie pomylił, tylko wychodzi z założenia, że skoro tak wycenili to on kupuje. Transakcja została zawarta i sprzedający ma obowiązek wywiązać się z zawartej umowy.

Przypomnę, że kilka lat temu kupujący wygrał w sadzie ze sprzedawcą, tam chodziło o samochód, który kupujący nabył za jakąś cześć faktycznej wartości. Gdyby chłopaki tylko chcieli, to sprawy mają na 100% wygrane, tylko szkoda czasu na szarpanie się przy takich kwotach, lepiej tą kasę zainwestować w inną blaszkę :)
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez el-dziubek » 17 Gru 2017 13:03

Jak widać są osoby, które rozumieją nasze intencje :) Żeby tylko nie było zaraz, iż mamy jakieś fory u adminów... ;)
el-dziubek

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 17 Gru 2017 13:12

Nasza główna intencja, to pokazać, ze zakup w tym sklepie nie oznacza z automatu finalizacji... bujać się faktycznie szkoda, bo tak jak napisał wczesnej El-dziubek, kupimy w podobnej cenie. Natomiast przemilczenie i pozostawienie tej sytuacji bez komentarza, oznacza przyzwolenie na takie praktyki... A co dojenia, to jestem bardzo ciekawy, ze ile aureus je kupił od jakiegoś sprzedającego, myślę, ze tutaj można było by podyskutować o aspektach dojenia :idea:

A kolega @platinum pewnie jak coś tanio wylicytuje/kupi, to dopłaca sprzedawcy, przy współczesnych monetach np. do ceny emisyjnej :roll:
Ostatnio edytowany przez Grzegorz_Wroclaw, 17 Gru 2017 13:35, edytowano w sumie 1 raz
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez el-dziubek » 17 Gru 2017 13:33

Kolega nie licytuje, bo kupuje w oddziale warszawskim w dniu emisji :P
el-dziubek

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 17 Gru 2017 13:39

No problem ;) np. cena monet z serii SSA ustalona na początku emisji serii to 1100, płacenie 680 za ostatnią z wyemitowanych, to jest ewidentne dojenie NBP :shock: nie wspomnę już o Wacławie :mrgreen:
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez el-dziubek » 17 Gru 2017 13:47

Cena Wacława było jak najbardziej ok, bo ustalona w sprawiedliwej licytacji :P
el-dziubek

Postprzez morszczuk » 17 Gru 2017 14:40

Fc Platinum
Załączniki
IMG_20171217_102829.png
Fan Club Platinum - Boss ;)
Awatar użytkownika
morszczuk

Postprzez Mad_Tiger » 17 Gru 2017 15:13

morszczuk napisał:Fc Platinum

Lubię to!
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage
ImageSprzedam trochę monet i banknotówImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ogólne dyskusje o monetach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości