LITERATURA NUMIZMATYCZNA

Właśnie złapałeś kolekcjonerskiego bakcyla, a nie wiesz jak ocenić stan nowego nabytku czy opłaca się go czyścić oraz jak go bezpiecznie przechowywać? Ten dział jest dla Ciebie!

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: LITERATURA NUMIZMATYCZNA

Postprzez jch » 02 Gru 2016 19:13

platinum napisał:Poszukuje serwisów/katalogów w postaci elektronicznej dla polskich monet średnioweicznych.
Jet oczywiście świetny serwis denary.com.pl - dobre opisy, niezłe fotki, ale do formalnego katalogu trochę mu brakuje (irytuje mnie brak uporządkowania i numeracji typów dla danego władcy). A przede wszystkim - dotyczy "tylko" denarów i o brakteatach jest niewiele. Czy możecie coś polecić?

http://sredniowiecze.wcn.pl/
Zbierajmy monety!

Jurek
jch

Postprzez Torin2104 » 13 Sty 2017 14:44

Torin2104

Postprzez GRAbieżca » 09 Lut 2017 13:56

Cześć .
W ostatnim katalogu "Lucowa" pojawiała się zapowiedź , iż są prowadzone prace przygotowawcze nad kolejnym już VII tomem katalogu . Tematem kolejnego egzemplarza mają być , "duże lokalne emisje"
20170209_093632.jpg

Czy ktoś z Was posiada może informacje , czy są szanse aby katalog pojawił się już w tym roku ? Od ostatniego tomu minęło już trochę czasu bo wydanie ostatniego miało miejsce w listopadzie 2013 r. Czy to już ten czas ?

Druga część zapytania , odnośnie cennika Czesława Miłczaka .
Wydanie XI z roku 2014 było ostatnim jakie ujrzało światło dzienne ,a z moich obserwacji wynika ,że one pojawiają się w odstępach 2 - max 3 lata. A więc w tym roku ?
Kurcze nie chciałbym już kupować starego wydania XI , a ciekawi mnie jak ceny się kształtują według p. Miłczaka .Gdyż sam zatrzymałem się na etapie wydania IX z roku 2011

Ktoś ma jakieś już informacje ?

P.S jest jakaś książka / katalog na którą wyczekujecie w tym roku ?

Pozdrawiam
GRAbieżca

Miejscowość: woj.małopolskie

Postprzez talarek12 » 05 Lis 2017 00:29

Czy może ktoś wie gdzie można kupić katalog Pana Jerzego Chałupskiego? Chodzi mi o formę papierową . W necie znalazłem tylko w formie pdf.
talarek12

Postprzez Mad_Tiger » 05 Lis 2017 10:23

Nakład wyczerpany, trzeba polować na niego z drugiej ręki co sam robię bezskutecznie .... ostatnio na forum tpzn sprzedał się kilka minut przed tym jak zobaczyłem post ...

Najszybciej pozostaje ci zakupić pdf i wydrukować.
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage
ImageSprzedam trochę monet i banknotówImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Poprzednia

Wróć do Niezbędnik numizmatyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości