Quardum Leuchtrum + Pudełko Intercept

Właśnie złapałeś kolekcjonerskiego bakcyla, a nie wiesz jak ocenić stan nowego nabytku czy opłaca się go czyścić oraz jak go bezpiecznie przechowywać? Ten dział jest dla Ciebie!

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Quardum Leuchtrum + Pudełko Intercept

Postprzez michalzipTychy12 » 25 Kwi 2016 17:06

Witam jestem nowy na forum , więc się przedstawie na imię mam Michał kolekcjonuje monety okolicznościowe oraz kolekcjonerskie z głównym naciskiem na 10,20 złotówki, .
A teraz wracając do tematu co sądzicie o tej technologii intercept zastosowanej w tych pudełkach. Kapsle quardum czytałem wasze opinie w różnych wątkach tu poruszanych , że nie polecacie do lustrzanek ale ja postanowiłem zaryzykować przepakowałem moje 10 złotówki w quardum i spakowałem do pudełka intercept, moneta w tym kapslu prezentuje się świetnie a niby dają 15 lat gwarancji na patynowanie srebra w tym pudełku co o tym sądzicie ???

Pozdrawiam Michał M.
michalzipTychy12

Re: Quardum Leuchtrum + Pudełko Intercept

Postprzez Makot0072 » 25 Kwi 2016 17:53

Kwestia gustu bo wiadomo każdy ma inny,zwykłe 10-tki i 20-tki można trzymać w kapslach na zwykłej palecie w przypadku droższych walorów można zastanowić się nad ogradowaniem (Nie w Polsce) a same Quadrum-y to kwestia estetyki
Kolekcjonowanie i Poszukiwanie
II RP, PRL, III RP
Awatar użytkownika
Makot0072

Miejscowość: Gliwice

Postprzez meszuzel » 25 Kwi 2016 19:18

Kapsle quadrum nie polecamy dla osób, które drżą na myśl o pojawieniu się patyny na monetach :) Osobiście mam w quadrumach trochę monet srebrnych i nic im nie dolega, ale to zwykłe kapsle quadrum.
Osobiście miałbym obawy czy pakować monety w kapsle, które w swoim składzie mają coś co ma powstrzymywać patynę. Przecież ta substancja nie bedzie działaś wiecznie. Z czasem to zabezpieczenie będzie słabsze, i co później. Jak wpłynie to na powierzchnie monety?

Uważam, że lepszym rozwiązaniem byłby zakup zwykłych quadrumów i stworzenie warunków przechowywania, które ograniczą pojawienie się patyny do maximum. Koledzy wspominali o pochłaniaczach wilgoci, które działają, to jest jakaś alternatywa wspomagająca ograniczenie wilgoci w powietrzu.
To, że patyna pojawi sie na monetach jest pewne, oswój się z tą myślą, a mniej wydasz kasy na coś co ma tylko uspokoić twoja głowę na jakiś czas.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez michalzipTychy12 » 25 Kwi 2016 20:04

Patyny na monecie się raczej nie boje nie jest to dla mnie straszna rzecz wiadomo , że sreberka wyglądają ładniej bez niej ale to jest proces nieunikniony. Chciałem właśnie poznać waszą opinie o tej całej technologii Intercept bo kupując te pudełko kierowałem się właśnie do stworzenia dobrych warunków dla monet , ale nie spojrzałem na to z tej strony co napisałeś . Zwiodła mnie trochę ta ich reklama aktywnej ochrony 15 lat.
A myślałem żeby kupić drewniany kufer z tymi szufladami (paletami).

Pozdrawiam Michał M.
michalzipTychy12

Postprzez DagonX » 25 Kwi 2016 23:27

Michał, a możesz zrobić jakieś fotki jak to się prezentuje i tutaj wrzucić? :)

DagonX 8)
Polub bloga na Fb:
Image
Awatar użytkownika
DagonX
Expert

Miejscowość: z jedynego miasta w Polsce

Postprzez wordlord » 25 Kwi 2016 23:32

Na filmie opisują, że produkty Intercept zawdzięczają swa własciwości jedyne cząsteczką miedzi. Cząsteczki te mają oznaczenie Cu+, którym określa się miedź przeciwdrobnoustrojową. W takim razie raczej nie zaszkodzą monetą, niemniej jednak podobnie jak meszuzel nie ufałbym takim gadżetom tylko zadbał o ogólne warunki przechowywania.
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin
<b style='color: #ff0000'>Site Admin</b>

Miejscowość: Łódź

Postprzez brodacz » 26 Kwi 2016 07:47

wordlord napisał: zawdzięczają właściwie jedyne cząsteczką miedzi. nie zaszkodzą monetą.

Mi klawiatura Google też tak przekłamuje. Warto po napisaniu przeczytać przed wrzuceniem, bo hejterow tu nie brak.
brodacz

Postprzez michalzipTychy12 » 26 Kwi 2016 16:11

DagonX napisał:Michał, a możesz zrobić jakieś fotki jak to się prezentuje i tutaj wrzucić? :)

DagonX 8)

Pokazywać zbytnio nie ma co tego pudełka twarde tektura wyłożony w środku takim czarnym materiałem intercept , jak dla mnie też to jest twarda tektura . Chyba , że lustrzanki chciał byś zobaczyć w quardumach mogę ci przesłać parę fotek jeszcze nie doszedłem do tego jak umieścić zdjęcie na forum. Muszę doczytać pewnie mowa gdzieś jest o tym;) .

Coraz bardziej przekonuję się , że ochrona monet w tym pudełku nie była trafiona praktycznie nie mogę się cieszyć zbiorem . Potrzebowałem czasu by do tego dojść :)

Pozdrawiam Michał M.
michalzipTychy12

Postprzez Mad_Tiger » 26 Kwi 2016 16:23

Pytasz o same quadrumy intercepst:
Image
czy o dodatkowo takie specjalne pudełko:
Image

Jeżeli chodzi o quadrum to w zależności ile monet będziesz pakował cenowo różnica będzie mała lub wielka (zwykły 1,40 zł a interceps około 5 zł).
Jeżeli chodzi o pudło to nie wiem czy jest sens dodatkowo je kupować- albo to albo to :)

Ja trzymam kilka monet w quadrumach zwykłych oraz kilka w everslabach (ta sama pianka, tak mi się wydaje) i nic się monetą nie dzieje ;) a leżą również na zwykłej paletce za 9 zł.

michalzipTychy12 napisał: jeszcze nie doszedłem do tego jak umieścić zdjęcie na forum. Muszę doczytać pewnie mowa gdzieś jest o tym;) .

Pisząc posta w "pełnym edytorze" poniżej masz zakładki "opcje" i "dodaj załącznik" resztę już powinieneś się domyślić :)
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Postprzez michalzipTychy12 » 26 Kwi 2016 17:15

Pytałem raczej o wasze opinie o całej tej technologii intercept ...

Dzięki za podpowiedź ;)

Pozdrawiam Michał
michalzipTychy12

Postprzez wtk » 05 Sty 2017 23:10

Bardzo ciekawe to pudełko!! :)
Monety to hobby, pasja a nie inwestycja!!!

http://pl.ucoin.net/ ---> wtk
Awatar użytkownika
wtk

Miejscowość: okolice Wrocławia

Postprzez Vader » 05 Sty 2017 23:32

I jak tanio wychodzi w porównaniu do pudełek po butach ;-)
Image
Awatar użytkownika
Vader

Miejscowość: Warszawa

Postprzez wtk » 05 Sty 2017 23:35

U mnie wciąż w modzie okładki, strony i holdery od Leuchtturma! ;)
Monety to hobby, pasja a nie inwestycja!!!

http://pl.ucoin.net/ ---> wtk
Awatar użytkownika
wtk

Miejscowość: okolice Wrocławia

Wróć do Niezbędnik numizmatyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość