Waga i suwmiarka - jaką wybrać?

Właśnie złapałeś kolekcjonerskiego bakcyla, a nie wiesz jak ocenić stan nowego nabytku czy opłaca się go czyścić oraz jak go bezpiecznie przechowywać? Ten dział jest dla Ciebie!

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Waga i suwmiarka - jaką wybrać?

Postprzez Claire » 02 Lip 2016 10:59

Witam,

przymierzam się, jako nowicjuszka w temacie monet, do skatalogowania moich zasobów (polskich i zagranicznych). Na pierwszy rzut oka zauważyłam, że zadanie do prostych nie będzie należało, szczególnie w przypadku monet wyglądających identycznie, ale różniących się kruszcem, z jakiego zostały wykonane albo też różnią się nieznacznie średnicą.
W związku z powyższym mam pytanie o to czy w przypadku wagi - tańsza elektroniczna byłaby wystarczająca na precyzyjny pomiar:
link wymoderowano
A jak rzecz wygląda w przypadku suwmiarki?
link wymoderowano

Pozdrawiam serdecznie

Aneta

link wymoderowano niezgodne z regulaminem forum - meszuzel
Claire

Re: Waga i suwmiarka - jaką wybrać?

Postprzez julk1 » 02 Lip 2016 21:04

Nie wiem jaki rodzaj monet chcesz ważyć i mierzyć. Dal mnie wystarczająca jest elektroniczna suwmiarka i waga, jakich pełno na Allegro, produkcji "Made in China". Ale to moje zdanie.
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez Claire » 03 Lip 2016 11:37

Witam

dziękuję za informację.

Pozdrawiam
Aneta
Claire

Postprzez Binio » 03 Lip 2016 13:38

Jak to mówią "nie ma sensu strzelać do muchy z armaty". Suwmiarka elektroniczna za 30 złotych i waga za drugie tyle spokojnie wystarczy do takich pomiarów. Przecież aptekarska dokładność nie jest potrzebna.
Binio

Postprzez Claire » 04 Lip 2016 10:33

I właśnie o to mi chodziło. Monety to tak delikatna i piękna materia, więc wolałam mieć pewność.
Dziękuję i pozdrawiam!
Claire

Wróć do Niezbędnik numizmatyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości