Kapsle do monet 5 zł obiegowe: 24 mm / 31 mm

Właśnie złapałeś kolekcjonerskiego bakcyla, a nie wiesz jak ocenić stan nowego nabytku czy opłaca się go czyścić oraz jak go bezpiecznie przechowywać? Ten dział jest dla Ciebie!

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Kapsle do monet 5 zł obiegowe: 24 mm / 31 mm

Postprzez platinum » 14 Lis 2016 16:21

Potrzebuję dokupić na potrzeby rozwijającego się zbioru obiegowych i okolicznościowych 5 zł.
Używałem i używam kapsli mcplast (linku nie wolno wklejać na forum, ale do podanej nazwy wystarczy dodać domenę kraju ;-). Z kapsli jestem bardzo zadowolony poniważ:
- plastyk jest sensownej jakości
- średnica zewnętrzna kapsla jest taka sama jak średnica kapsla dla 2 zł NG (tj. 31 mm), pomimo, że 5 zł ma średnicę 24 mm, a 2 zł NG -- 27 mm. Dzięki temu kapsle z 5 zł mam wtej samej kasecie/palecie co "nordgoldy".

Problem jest taki, że sklep na stronie mcplast nie działa (ale strona nadal działa i widać asortyment), a wiadomość wysłana za pośrednictwem formularza na stronie też pozostała bez odzewu. Kiedyś sprzedawali na allegro, ale też ich nie widzę.

Jakieś pomysły? Może ktoś inny równiez robi takie sensowne (jakość tworzywa, szczelność) kapsle o wymiarach 24/31 mm?
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Re: Kapsle do monet 5 zł obiegowe: 24 mm / 31 mm

Postprzez Mad_Tiger » 14 Lis 2016 16:28

Kapsle Latarni są również z tym szerszym fantem i znajomy ich używa
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Postprzez meszuzel » 14 Lis 2016 16:36

platinum napisał:..Kiedyś sprzedawali na allegro, ale też ich nie widzę. Jakieś pomysły?

Na allegro nadal można kupić ich kapsle. Choćby tutaj 6322345167
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez platinum » 14 Lis 2016 16:37

Mad_Tiger napisał:Kapsle Latarni są również z tym szerszym fantem i znajomy ich używa

Nie chodzi mi o szerszy rant (o ile dobrze Cię zrozumiałem) tylko o to by kapsel w środku był wypełniony tak , by 24 mm moneta nie poruszała się, a na zewnątrz był taki sam jak dla 27 mm 2 zł.
Laternie kiedyś używałem dla 2 zł NG, ale szybko od nic uciekłem - były sporo droższe, jakościowo różnicy nie widziałem, a denerowała mnie ich konstukcja - zagłębienie w rancie. Kaseta latarni - tak, kapsle już nie :-).

Sobie przypomniałem, że mcplast swoje produkty sprzedawał pod marką "NumizmaTyk".
Na literze T siedzi sowa.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez Mad_Tiger » 14 Lis 2016 16:41

Tak, wewnętrzna mają na monetę 5 zł a zewnętrzna jak kapsle do GN - na boczku mają rowek.
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Postprzez platinum » 14 Lis 2016 16:46

meszuzel napisał:Na allegro nadal można kupić ich kapsle. Choćby tutaj 6322345167

Tak, ale to są wewnętrznie 27 milimetrowe (2 zł NG), a nie 24 mm na 5 zł. Ale to jest ta firma, bo wszystkie 2 zł NG w nie pakowałem. Wygląda, jakby ktoś stare zapasy sprzedwał.
Niby inni sprzedawcy mają coś podobnego, ale to nie to samo, bo wewnętrznie 24.5 mm a zewnętrznie 30.5 mm
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez meszuzel » 14 Lis 2016 16:55

Aj faktycznie nie doczytałem.
Może coś takiego. 4906930418 nie znam firmy.

Piątki pakuję w holdery i trzymam razem z obiegowymi, dlatego problem kapsli mam z głowy :)
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez platinum » 14 Lis 2016 17:53

meszuzel napisał:Piątki pakuję w holdery i trzymam razem z obiegowymi, dlatego problem kapsli mam z głowy :)

też pakuje w holdery, ale część :-), bo traktuję je podwójnie - i jako moenty obiegowe (te w holdery) i jako monety okolicznościowe (te idą, tak jak dwójki NG, w kapsle). Efektem dodany po kilku latach będzie możliwość porównania wpływu sposobu przechowywania monety (kapsel w kasecie kontra holder w klaserze) na jej stan.
Awatar użytkownika
platinum

Wróć do Niezbędnik numizmatyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości