Inwestycja w kryptowaluty

Tu prowadzimy dyskusje o inwestowaniu w numizmaty

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Inwestycja w kryptowaluty

Postprzez grzes-w-wa » 11 Lip 2017 09:42

Teraz odbywa się strzyżenie baranów.
Następnie cykl ruszy odnowa.
Najpierw kaszka manna z nieba a następnie tubka wazeliny do smarowania.
Knebel mam, ale jeszcze coś tam napiszę.
Argumenty adwersarze, a nie jazgot.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez ala19831 » 11 Lip 2017 09:44

mk123 napisał:Spokojnie, jeszcze nie pękła. Jak zjedzie o 60% to będzie można tak mówić.

W przypadku LSK to już 75% bo w szczycie było 20 zł. Teraz jest 5.30 zł.
TEMAT NA FORUM O KRYPTOWALUTACH
GIEŁDA KRYPTOWALUT
Awatar użytkownika
ala19831

Postprzez tonyxxl » 11 Lip 2017 12:44

ala19831 napisał:W przypadku LSK to już 75% bo w szczycie było 20 zł. Teraz jest 5.30 zł.

Jak już tak liczysz to w marcu był po 10 centów, dzisiaj jest po 1,50$, mamy wzrost o 1400% :roll: :lol:
Jeszcze ma z czego spadać...
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez ala19831 » 11 Lip 2017 19:52

Myślisz, że bańka zaczęła się już powyżej 10 centów za szt. ?

Jak tak dalej liczyć to imponująco wygląda wzrost procentowy przy BTC :)
GIEŁDA KRYPTOWALUT
Awatar użytkownika
ala19831

Postprzez tonyxxl » 11 Lip 2017 20:40

ala19831 napisał:Myślisz, że bańka zaczęła się już powyżej 10 centów za szt. ?

Ja nie muszę tak myśleć, to widać na wykresie. Od kwietnia zaczęło wszystko iść codziennie po kilka %, Lisk też:

Image
Awatar użytkownika
tonyxxl

Postprzez tonyxxl » 12 Lip 2017 21:04

hehe:
Awatar użytkownika
tonyxxl

Postprzez flex » 14 Lip 2017 19:45

tonyxxl napisał:hehe:

Chłopak za 2 słowa na kartonie zarobił 15 tys $ :)
http://www.zerohedge.com/news/2017-07-13/activist-who-trolled-janet-yellen-buy-bitcoin-sign-rewarded-15000-donations

Na kryptowalutach wodospad: BTC w okolicach 2200$ a ETH 200$. Prawdopodobnie chodzi o wojnę między core (deweloperzy i userzy) i minerami (głównie Chińczycy)
Cytat rygara z forum independenttrader.pl :

"Trwa walka o przejęcie kontroli nad BTC.
Z jednej strony sa użytkownicy i dotychczasowi developerzy (Core team), z drugiej chińczycy (głownie Jihan Wu z Bitmain) i Roger Ver. Sytuacja jest bardzo niedobra, bo istnieje ogromne ryzyko podziału i chaosu. Jesli padnie Bitcoin, padną prawdopodnie inne kryptowaluty, bo jeśli model zdecetralizowanej waluty nie uda się w przypadku najsilniejszej z nich, to tym bardziej mniejsze nie mają racji bytu. Dyskusje o skalowalności to tylko szum informacyjny, walka idzie o kontrolę. Problemu z przepustowością sieci tak naprawdę nie ma - zapchanie sieci jakie niedawno wystąpiło było sztucznie wywołane przez chińczyków - spamowali sieć aby wymusić na ludziach odejście od Core. Podejrzewam że stoi za tym chiński rząd (jakiś czas temu przykrócili trochę smycz chińskim giełdom, było kilka narad a teraz chińskie kopalnie i giełdy działają w dziwnie skoordynowany sposób).

Ethereum w mojej opinii to scam. Nie sądzę aby ETH przetrwało - juz dzisiaj ma problemy ze skalowalnością.
Powód obecnej wysokiej wyceny ETH to dziesiątki ICO, które tez są oszutwami. ICO to obecnie jedyna aplikacja Ethereum działająca realnie. Ethereum jako 'globalny komputer' to w ogóle jest żart - niedawno widziałem wyliczenie, z którego wynika ze uruchomienie aplikacji na platformie Ethereum jest 400 mln razy droższe niz w chmurze Amazona. Nie znam zadnego programu który byłby warty takich nakładów.
IMHO kierdy okaże się ze te wszytkie ICO to piramidy - Ethereum padnie i już się nie podniesie.
Smart Contracts to też żart, ale z innego powodu (nie ma możliwości aby algorytm działający wyłącznie w obrębie ETH mógł jednoznacznie stwierdzić, jaki jest np wynik meczu, itd).

Bitcoin stara się robić jedną rzecz dobrze, i juz samo to okazuje się niewiarygodnie trudne. ETH próbuje robić wszystko naraz.

Ja wycofuję wszystkie srodki z giełd na najblizsze tygodnie aby przeczekać czas chaosu. NIe wiem ile osób zrobi to samo, ale na pewno na rynku będzie ciekawie - z jednej strony strach powinien zbijac cenę na dawno niewidziane poziomy, z drugiej obnizona plynność (jeśli więcej osób wycofa środki z giełd) może pchac w górę. Czyli duża zmienność - raj dla tych co zostaną na giełdzie, będą zniwa dla spekulantów.

W branzy krypto imho warte zainteresowania sa tylko Bitcoin, Litecoin (spekulacyjnie) oraz Monero (jedyna prawdziwie anonimowa kryptowaluta) "
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez tonyxxl » 14 Lip 2017 20:49

eh, ten sam Trader21 co to od zawsze przeciwny krypto teraz znowu jakieś spiski widzi...
Straszył przed kupowaniem BTC jak był po kilka centów, straszył jak był po 100$, dzisiaj znowu węszy spisek chińczyków i inne cuda... widać już mu tak zostało :D
Dajcie spokój, chłop się skompromitował w temacie krypto w 100% ale dalej kombinuje, w tym temacie już nie zarobi jako ekspert to zostało straszenie duchami i teoriami bez pokrycia.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Postprzez flex » 14 Lip 2017 22:17

tonyxxl napisał:eh, ten sam Trader21 co to od zawsze przeciwny krypto teraz znowu jakieś spiski widzi...
Straszył przed kupowaniem BTC jak był po kilka centów, straszył jak był po 100$, dzisiaj znowu węszy spisek chińczyków i inne cuda... widać już mu tak zostało :D
Dajcie spokój, chłop się skompromitował w temacie krypto w 100% ale dalej kombinuje, w tym temacie już nie zarobi jako ekspert to zostało straszenie duchami i teoriami bez pokrycia.

Ale to nie zdanie Tradera21tylko komentarz rygara, który zawsze o bitcoinie dobrze pisał i jak widać z cytatu inwestował w nie :D
Co do Tradera21, zawsze pisał, że nie zna i nie zajmuje sie bitcoinem. Nie jestem jego wyznawcą, czytałem regularnie do czasu gdy blog zdryfował ze stricte ekonomicznego na geopolityczno-ekonomiczny - większa oglądalność bo domorosłych geopolityków mamy 38 mln ;) ale dryf przyciągnął też trochę oszołomów.
A Trader21 czasem się myli, czasem nie, ale ilość przydatnej (dla mnie) informacji była i nadal bywat spora. I w artykułach i w komentarzach. Pozwala spojrzeć na wiele innych punktów widzenia i wyrobić własne zdanie.
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez tonyxxl » 14 Lip 2017 22:31

flex napisał:Ale to nie zdanie Tradera21tylko komentarz rygara, który zawsze o bitcoinie dobrze pisał i jak widać z cytatu inwestował w nie :D

to sorry, nie doczytałem, ale brzmiało dokładnie jak teksty Tradera. Może ten Rygar to jakiś troll Tradera? :? ...taka teoria spiskowa :shock:
Awatar użytkownika
tonyxxl

Postprzez flex » 14 Lip 2017 23:28

tonyxxl napisał:to sorry, nie doczytałem, ale brzmiało dokładnie jak teksty Tradera. Może ten Rygar to jakiś troll Tradera? :? ...taka teoria spiskowa :shock:

To może ja też jestem trolelem Tradera? :) Taka teoria ;)
Bo nadal twierdzę uparcie, że akurat o bicoinie Trader pisał to co napisałem wcześniej. Że się nie zna i nie zajmuje sie bitcoinem.
By wierzyć w bitcoina trzeba było być trochę .
Trudno, żeby taki zwolennik austriackiej szkoły i twardych podstaw w ekonomii był również wizjonerem i ryzykantem. A takim trzeba być, żeby wierzyć w bitcoina od początku.
Awatar użytkownika
flex

Postprzez ala19831 » 16 Lip 2017 14:58

BTC już "tylko" 6 600 zł.
GIEŁDA KRYPTOWALUT
Awatar użytkownika
ala19831

Postprzez tonyxxl » 16 Lip 2017 17:16

ala19831 napisał:BTC już "tylko" 6 600 zł.

jeszcze spadnie z 500-1000zł i można kupować, w sierpniu odbicie i ponad 100% zysku na wrzesień 8)
Awatar użytkownika
tonyxxl

Postprzez ala19831 » 18 Lip 2017 16:12

A jednak urósł do 8 500 :)
Ja weszłam znowu w te LSK @ 5.15
GIEŁDA KRYPTOWALUT
Awatar użytkownika
ala19831

Postprzez ala19831 » 25 Lip 2017 16:53

Od tyg. wszystkie kryptowaluty na BitBay zgodnie poszły do góry. Dziś jeszcze bardziej zgodnie - notują spadek.
Sygnał daje BTC. Czy można się w uproszczony sposób kierować tym wyznacznikiem w stosunku do kupna/sprzedaży innych kryptowalut?

Image
GIEŁDA KRYPTOWALUT
Awatar użytkownika
ala19831

Postprzez sebo6sebo » 26 Lip 2017 13:03

tonyxxl napisał:
flex napisał:Ale to nie zdanie Tradera21tylko komentarz rygara, który zawsze o bitcoinie dobrze pisał i jak widać z cytatu inwestował w nie :D

to sorry, nie doczytałem, ale brzmiało dokładnie jak teksty Tradera. Może ten Rygar to jakiś troll Tradera? :? ...taka teoria spiskowa :shock:

Masz rację trader21 straszył przed BTC na swoich wykładach/audycjach.
sebo6sebo

Miejscowość: PalmaThePalma

Poprzednia

Wróć do Inwestycje w monety i banknoty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości