Inwestycja w kryptowaluty

Tu prowadzimy dyskusje o inwestowaniu w numizmaty

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Inwestycja w kryptowaluty

Postprzez ala19831 » 02 Wrz 2017 08:44

No ladnie
A tymczasem BTC rekordowe 18 100 zł
Wogole wszystko do gory LTC w tydzien poszło do góry o 100%
TEMAT NA FORUM O KRYPTOWALUTACH
GIEŁDA KRYPTOWALUT

Mój zbiór na ucoin
Awatar użytkownika
ala19831

Postprzez leices » 03 Wrz 2017 13:18

zaciekawił mnie temat i znalazłem filmik który wytłumaczył mi w prostych słowach o co w tym wszystkim chodzi :)

https://www.youtube.com/watch?v=1GLKrDdmh3A

i teraz jeśli ten pan ma rację to jest to niezła okazja naszego pokolenia tylko trzeba omijać giełdy kryptowalut z daleka :)
a jeśli się myli (jakoś nie chce mi się wierzyć że te obecne bankowe molochy i państwowe instytucje pozwolą na rozwój tego typu obiegu gotówki) to dużo ludzi straci kasę
hmm dobrze że teraz nie mam tyle wolnej kasy by zastanawiać się czy w to wchodzić ale muszę przyznać że temat bardzo ciekawy
leices

Postprzez brodacz » 03 Wrz 2017 17:11

Właśnie banki dogadują szczegóły własnej kryprowaluty. To ma sens.
brodacz

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 03 Wrz 2017 17:50

raczej słaby ten sens, cała zaleta kryptowalut to anonimowość i to, ze są poza systemem :idea: normalnemu, moim zdaniem przeciętnemu śmiertelnikowi kryptowaluty są do niczego nie potrzebne :oops:
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez grzes-w-wa » 03 Wrz 2017 18:14

Grzegorz_Wroclaw napisał:... cała zaleta kryptowalut to anonimowość i to, ze są poza systemem ....

Tak jak złoto, które wydaje mi się bezpieczniejsze. Nie ma takich wahań nastrojów.
Ale dla odważnych kryptowaluty to wielka szansa na mnożenie kapitału. Myślę też że to do czasu.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez julk1 » 08 Wrz 2017 17:29

Awatar użytkownika
julk1

Postprzez brodacz » 09 Wrz 2017 08:01

A Chiny właśnie zamierzają zabronić działania firmom kryptowalutowym.
brodacz

Postprzez tonyxxl » 09 Wrz 2017 11:25

brodacz napisał:A Chiny właśnie zamierzają zabronić działania firmom kryptowalutowym.

są dwie sprawy:-Chiny (a raczej chiński rząd) zabroniły tworzenia i uczestniczenia w tzw: ICO, czyli czymś typu; mam pomysł na biznes, ale potrzebuję na niego zebrać np 20 mln $ w kryptowalucie, po czym nie ma żadnej gwarancji co dalej z tym biznesem i twórcy mogą się zawinąć z tą kasa a projekt porzucić lub stwarzać pozory rozwoju. Czyli typowy scam i wyłudzanie pieniędzy. Tak niestety często się zdarzało.
Teraz będzie trzeba będzie mieć zgodę jakiejś chińskiej instytucji typu nasz KNF, poddać się tamtejszym regulacjom i wymaganiom, żeby móc robić takie zbiórki legalnie.

druga sprawa: wczoraj po południu poszła plotka (na razie nie ma oficjalnego stanowiska władz chińskich) że Chiny zakazują działalnośći chińskich giełd gdzie handluje się kryptowalutami, kursy prawie wszystkich krypto walut poleciały w momencie o 10-20% i więcej po czym wróciły mniej więcej do poprzednich poziomów. Czyli na razie, wychodzi, że to jednak był fake news. Ale Chiny ostro mieszają ostatnio na rynku krypto, widać, że nadchodza jakieś zmiany. Co z tego wyniknie to zobaczymy.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez mk123 » 14 Wrz 2017 14:27

Jak tam? Pełne pory, czy dalej trzymacie?
mk123

Postprzez meszuzel » 14 Wrz 2017 15:12

Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez ala19831 » 14 Wrz 2017 15:23

mk123 napisał:Jak tam? Pełne pory, czy dalej trzymacie?

Zbyt mocne info by nadal je trzymać ( myślę tu o Chinach ).

A to że ktoś tam się wypowiedział to będzie i następny który powie coś na odwrót. Tylko musi to być ktoś niezależny od banków , które nic z tego nie mają i czują zagrożenie dla swojej bezwartościowej waluty.
TEMAT NA FORUM O KRYPTOWALUTACH
GIEŁDA KRYPTOWALUT

Mój zbiór na ucoin
Awatar użytkownika
ala19831

Postprzez typowyfacet » 14 Wrz 2017 17:34

Patrząc na wykres to na taką korektę zapowiadało się już jakiś czas. Taki sam kurs, jak w chwili obecnej mieliśmy 12 sierpnia, czyli około miesiąc temu.
Spadek nie jest spowodowany wypowiedzią szefa JP Morgan tylko wiadomością z Chin gdzie zamykają giełdy, na pierwszy odstrzał poszła Btcchina i trading tam zakończy się 30 września.
typowyfacet

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez flex » 18 Wrz 2017 14:29

Korekta może być większa niż się ludzie spodziewają. Chiny wprowadziły całkowity zakaz kupna i sprzedaży Bitcoina. Na razie brak oficjalnego komunikatu ale główni szefowie branży bitcoina zostali poinformowani.
http://www.zerohedge.com/news/2017-09-18/most-draconian-measures-ever-china-expands-bitcoin-crackdown-beyond-exchange-trading
Zobaczymy czy i jak oficjalny komunikat wpłynie na kurs.
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez mk123 » 18 Wrz 2017 14:33

Zrobią jedyną sluszną giełdę - państwową.
Z tego co mi się obiło, ale się tym zbytnio nie jaram, to chińczycy chyba bardzo duży udział mają w krypto. Dziwne żeby sami sobie blokowali możliwość obrotu.

Tak czy inaczej mit, że to takie super nowoczesne, nawet po resecie będzie lepsze niż złoto upadł.
Wystarczył piard z chin, zamkniecie gieldy i wyprzedaż.
mk123

Postprzez flex » 18 Wrz 2017 15:12

Kiedyś dokładnie takiej blokady się obawiałem bo byłem zdania, że przecież Chiny muszą powstrzymać ogromny odpływ kapitału. I dlatego nie wszedłem w krypto.
Jak widać wcale im się z tą blokadą nie śpieszyło. Teraz gdy Bitcoin jest uznawany oficjalnie przez inne państwa i ostatnio, jako świetny środek spekulacji to ta blokada może mu nie zaszkodzić za bardzo.
Cóż, zobaczymy.
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez tonyxxl » 18 Wrz 2017 20:08

Chiński rząd jako typowy komunistyczny aparat represji nie wyobraża sobie aby ludzie mogli decydować sami o swoich pieniądzach. Jako, że partia zawsze wie lepiej od ludzi co jest im potrzebne do szczęścia, to pod tym pozorem próbuje położyć łapę na tym rynku. Jak już wprowadzą licencję(haracze) i pełną kontrolę czyli możliwość decydowania kto może zarabiać a kto nie i ile za to trzeba zapłacić to znowu się giełdy uruchomią. Już to było przerabiane, a partyjni swoje zarobili i mają zamiar zarobić na tych zagraniach jeszcze nie raz, bo jak na razie działa to bardzo dobrze. Nie ma co się komuchami przejmować i przypadkiem sprzedawać na przecenie , jak są dołki to trzeba dokupywać, zawsze to się opłacało.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Poprzednia

Wróć do Inwestycje w monety i banknoty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości