Inwestycja w kryptowaluty

Tu prowadzimy dyskusje o inwestowaniu w numizmaty

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Inwestycja w kryptowaluty

Postprzez flex » 14 Lut 2018 19:22

tonyxxl napisał:Przecież to nie wypierze ani Tobie ani słupowi :oops: . To jest unikanie podatków.
A raje podatkowe to możesz robić prawie legalnie przez FIAT, jak masz dużo forsy to ci nawet twój bank założy konto w takim kraju.

Jakie unikanie skoro zapłacisz podatek dochodowy? Przecież chodzi o "udowodnianie" legalności pochodzenia pieniędzy.
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez tonyxxl » 14 Lut 2018 22:48

Po to jest słup żeby właśnie nie zapłacił, bo albo nie ma już z czego zapłacić, nie ma majątku który można zająć i znika z rejestrów. A zresztą nie wiem co ci da jeśli pan słup zarobi forsę i zapłaci nawet podatek a potem odda resztę tobie pod stołem? Dalej to są Twoje nieujawnione źródła dochodu. W spadku tez ci nie przekaże raczej bo to by było żenująco proste do zakwestionowania.
Ja tu żadnego sensownego sposobu na udowodnienie legalności nie widzę.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez mk123 » 14 Lut 2018 23:01

Slup kupi krypto za lewy hajs pana X, przeleje panu X, pan X sprzeda na gieldzie, zaplaci podatek od "wykopanych" coinow i juz sa legalne
Awatar użytkownika
mk123

Postprzez flex » 14 Lut 2018 23:12

Ty kupujesz na słupa crypto za lewe pieniądze. Słup daje tylko twarz, swoje dane, skan dowodu itp i zarabia kilka złotych. Pieniędzy na crypto ani crypto nie widzi ani nawet nie wie o nich.
Ty kupione crypto zgłaszasz jako wykopane, płacisz podatek(lub nie *) i masz legalną czystą kasę. Dla niepoznaki możesz założyć firmę farmę crypto.

lub nie* - Trader21 coś pisał, że od 150k zł jest sposób żeby ominąć podatek.
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez Mechanick » 15 Lut 2018 08:26

Chyba nie wszyscy rozumieją czym jest pranie pieniędzy:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pranie_pieni%C4%99dzy
Nie ma to wiele wspólnego z unikaniem podatków. Piorący wręcz chce je zapłacić. Trudno jednak płacić podatki od haraczy czy sprzedaży narkotyków. Potrzebna jest więc pralnia by nielegalne pieniądze stały się legalne, dopiero wtedy można zapłacić podatek i oficjalnie je wydawać.
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." - Tocqueville
Awatar użytkownika
Mechanick

Postprzez tonyxxl » 15 Lut 2018 11:00

flex napisał:Ty kupione crypto zgłaszasz jako wykopane, płacisz podatek(lub nie *) i masz legalną czystą kasę. Dla niepoznaki możesz założyć firmę farmę crypto.

Kolego nie obrażaj się ale Ty chyba nie wiesz o czym mówisz...
Zgłoszenie tego jako "wykopane" to jest najgorsze co możesz zrobić. Nikt w Polsce ci tego nie zalegalizuje, bez faktycznej inwestycji, a dalej pozostaje kwestia skąd była kasa na tą inwestycję.
Narobiłbyś sobie tylko większych problemów.
Proponuję skończyć temat, bo "wrażliwy".

BTW:
BTC przebiło opór na 9400 i wraca na poziom ponad 10k, jak przebije to następny na ok 12900$, alty też do góry.
Ustawiłem się tydzień temu na ETC po 20$ i czekam na Callisto. Do 5 marca ETC powinno co najmniej utrzymać cenę. Mało kto je teraz sprzeda taniej. A potem darmowe coiny.
Na litecoina jeszcze można się załapać, też ma forka za parę dni. Okolice 300$ za LTC i darmowy Litecoin cash w proporcji 1:10 (1-2$ za sztukę powinno być).
Nie doradzam. Takie luźne info do przemyślenia.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez flex » 15 Lut 2018 13:57

tonyxxl napisał:Kolego nie obrażaj się ale Ty chyba nie wiesz o czym mówisz...
Zgłoszenie tego jako "wykopane" to jest najgorsze co możesz zrobić. Nikt w Polsce ci tego nie zalegalizuje, bez faktycznej inwestycji, a dalej pozostaje kwestia skąd była kasa na tą inwestycję.
Narobiłbyś sobie tylko większych problemów.
Proponuję skończyć temat, bo "wrażliwy".

Nie ma o co się obrażać :) Przecież Ty raczej też nie wiesz jak przestępcy piorą kasę ;)
Piszę to o czym przeczytałem i niekoniecznie jest dokładnie tak jak piszą i niekoniecznie robi się tak w Polsce. Raczej wybiera się jurysdykcje z niższymi podatkami i z mniej zaciekłym aparatem skarbowym.
Awatar użytkownika
flex

Postprzez kolczyk » 07 Mar 2018 22:55

Przez trolli na tym forum typu mk123 kasuję.
Ostatnio edytowany przez kolczyk, 18 Sie 2018 22:05, edytowano w sumie 1 raz
kolczyk

Postprzez flex » 15 Mar 2018 09:49

Bitcoin znowu poniżej 8000 $. Cenie zaszkodziła blokada przez Google reklam kryptowalut.
Ponoć na zbliżającym się szczycie G20 mają się wziąć za regulację rynku kryptowalut. Oby to były tylko plotki bo okaże się, że kolczyk znów trafił w 10kę ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez Makot0072 » 17 Mar 2018 08:27

Rok czasu tutaj nie zaglądałem i jestem w szoku ile postów napisaliście pod moim wątkiem :mrgreen:
Dałem już temat w Hyde Park tutaj dam tylko link www.satoshimarket.pl jeśli interesowały by was zakupi i sprzedaż za pomocą krypto
Kolekcjonowanie i Poszukiwanie
II RP, PRL, III RP
Awatar użytkownika
Makot0072

Miejscowość: Gliwice

Postprzez julk1 » 17 Mar 2018 18:12

A ja czekam na posty tych, którzy zarzekali się, że jak tylko cena spadnie, to oni od razu dokonają zakupu.
Czekaja na jeszcze niższe ceny? Jakie? :shock:
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez mk123 » 17 Mar 2018 18:21

Kupią jak już będzie na górce a sprzedadzą w dołku
Awatar użytkownika
mk123

Postprzez mustang82 » 17 Mar 2018 19:02

Panowie G20 i nadchodza czarne chmury co tu sie oszukiwac....ltc $155, xrp $0.65 cardano po 0.16 czuje ze dopiero nadchodzi fala informacji negatywnych
mustang82

Postprzez typowyfacet » 18 Mar 2018 15:41

julk1 napisał:A ja czekam na posty tych, którzy zarzekali się, że jak tylko cena spadnie, to oni od razu dokonają zakupu.
Czekaja na jeszcze niższe ceny? Jakie? :shock:

Kogo masz na myśli? Nie przypominam sobie żeby ktoś tu tak się zarzekał.
typowyfacet

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez julk1 » 18 Mar 2018 16:03

Rozumiem twój brak pamięci :wink:
Cofnij się kilka stron wstecz. tam znajdziesz co najmniej dwóch kandydatów do zakupu na spadkach. A jak cofniesz się do postów sprzed spadków, to znajdziesz trochę więcej :lol:
A ja nie mam nic przeciwko temu, że ktoś własne pieniądze lokuje w to co chce. Jego pieniądze, jego sprawa.
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez typowyfacet » 18 Mar 2018 16:53

Szczerze mówiąc nie chce mi się szukać, ale zaciekawiło mnie to, że akurat chcieli kupować za 7500$ szczególnie, że niedawno był spadek do 6000$.
Co było potwierdzeniem, że bańka pękła i teraz czeka nas duży zjazd, ale z odbiciami. Bo chyba nie wierzysz, że poleci linią prostą w kilka dni do np 2000$ czy niżej, ale w perspektywie roku to jest całkiem możliwe.
typowyfacet

Postprzez Makot0072 » 18 Mar 2018 17:23

Gdy inni lamentują drudzy dokupują ;) te spadki nie są niczym nowym oraz niezwykłym,zresztą kto obecnie patrzy na Btc jako inwestycje? bo chyba nikt o zdrowych zmysłach nie inwestuje teraz w niego pieniędzy licząc na mega skok.Btc również będzie drożał ale...są inne krypto warte uwagi.W tamtym roku inwestowałem w jednego "konika" który był wart ok 0.015$ ,by pod koniec roku poszybować do 0.13$.W tym roku sytuacja będzie podobna ci którzy grają na giełdach mają powód do zmartwień czy którzy inwestują długoterminowo świętują gdyż mają kolejne dni promocji i czas na zakupy.W tamtym roku gdy wszystko również świeciło na czerwono ja dokupywałem i na spokojnie czekałem bo wiedziałem że "moment odbicia" nadejdzie jeśli się wie w którą krypto pakuje się pieniądze.Jeśli ktoś kupuje "Putincoina" lub inny wytwór kryptopodobny skończy tak samo jak w wypadku zakupu gównoblaszki albo odlewu .Historia się powtarza trzeba z niej wyciągać lekcje i nie sugerować się opinią znajomych tylko swoją ,bo gdybym ja słuchał znajomych już dawno skończył bym w kartonie ;) Udanej niedzieli :)
Kolekcjonowanie i Poszukiwanie
II RP, PRL, III RP
Awatar użytkownika
Makot0072

Miejscowość: Gliwice

Postprzez grzes-w-wa » 18 Mar 2018 17:27

Makot0072 napisał:Gdy inni lamentują drudzy dokupują ;) te spadki nie są niczym nowym oraz niezwykłym,zresztą kto obecnie patrzy na Btc jako inwestycje? bo chyba nikt o zdrowych zmysłach nie inwestuje teraz w niego pieniędzy licząc na mega skok.Btc również będzie drożał ale...są inne krypto warte uwagi.W tamtym roku inwestowałem w jednego "konika" który był wart ok 0.015$ ,by pod koniec roku poszybować do 0.13$.W tym roku sytuacja będzie podobna ci którzy grają na giełdach mają powód do zmartwień czy którzy inwestują długoterminowo świętują gdyż mają kolejne dni promocji i czas na zakupy.W tamtym roku gdy wszystko również świeciło na czerwono ja dokupywałem i na spokojnie czekałem bo wiedziałem że "moment odbicia" nadejdzie jeśli się wie w którą krypto pakuje się pieniądze.Jeśli ktoś kupuje "Putincoina" lub inny wytwór kryptopodobny skończy tak samo jak w wypadku zakupu gównoblaszki albo odlewu .Historia się powtarza trzeba z niej wyciągać lekcje i nie sugerować się opinią znajomych tylko swoją ,bo gdybym ja słuchał znajomych już dawno skończył bym w kartonie ;) Udanej niedzieli :)

Sranie w banie.
Udanej niedzieli.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez typowyfacet » 18 Mar 2018 17:53

@Makot0072, polecam zobaczyć co działo się na przełomie 2013/2014, jeśli chodzi o top 100 (https://web.archive.org/web/20131229034 ... etcap.com/" target="_blank" target="_blank ), to większość kryptowalut nie istnieje praktycznie teraz. Zgadzam się z tobą, że historia lubi się powtarzać i myślę, że czeka nas spora wycinka, tak jak to miało miejsce w 2014 roku. Jeśli chodzi o zarobek to się trochę spóźniłeś, teraz czeka nas bear market i powolne wykrwawianie. Założyłeś ten wątek jak btc kosztował około 1000$, zobacz ile byś zarobił gdybyś wtedy kupił btc, zamiast inwestować w jakieś futurenety, bitcluby i dascoiny.
Ostatnio edytowany przez typowyfacet, 18 Mar 2018 18:01, edytowano w sumie 1 raz
typowyfacet

Postprzez ala19831 » 18 Mar 2018 17:56

Makot0072 napisał:Rok czasu tutaj nie zaglądałem i jestem w szoku ile postów napisaliście pod moim wątkiem :mrgreen:

Tak to dzięki takim osobistością i konstruktywnym wypowiedzią jak te

mk123 napisał:Kupią jak już będzie na górce a sprzedadzą w dołku

grzes-w-wa napisał:Sranie w banie.

To chyba z zawiści, że przeszła im (rok 2017) koło nosa prawdopodobnie najlepsza inwestycja w historii chyba czegokolwiek.
Mój zbiór na ucoin
Awatar użytkownika
ala19831

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje w monety i banknoty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości