Inwestycja w kryptowaluty

Tu prowadzimy dyskusje o inwestowaniu w numizmaty

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Inwestycja w kryptowaluty

Postprzez repek20 » 13 Wrz 2018 01:55

przeczytałem mniej więcej cały temat i mam pytanie teoretyczne (być może już było tylko przegapiłem) .... załóżmy , że wpłacasz jakąś kwotę na tego bitbaya kupujesz za to jakiś promil tego bitcoina i później chcesz to wyjąć. czy zapłaci się podatek w absolutnie każdym razie? Jeżeli nie wypłaci się tego w danej walucie na dane konto tylko coś za to kupi to jest to sposób na ominięcie podatku? Czy jakaś ustawa (o ile jest) to reguluje? Temat bardzo ciekawy...pamiętam, że myślałem o zainwestowaniu w to w okresie wakacyjnym w ubiegłym roku jak jeszcze btc kosztował grubo poniżej 10 tysięcy PLN, ale niestety wówczas żyłka hazardzisty przegrała ze zdrowym rozsądkiem...
Awatar użytkownika
repek20

Postprzez flex » 13 Wrz 2018 09:47

LTC i ETH straciły od grudnia i stycznia po 85% :shock:
Dołek cenowy czy koniec tych crypto? BTC się jakoś trzyma.
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez tonyxxl » 13 Wrz 2018 22:00

flex napisał:LTC i ETH straciły od grudnia i stycznia po 85% :shock:
Dołek cenowy czy koniec tych crypto? BTC się jakoś trzyma.

Te co mają już jakąś solidną kapitalizację, dobry zespół devów, ciekawy pomysł na rozwój i społeczność to raczej się nie skończą. A jak spadło po 60-90% to na pewno lepiej próbować teraz wchodzić niż w grudniu...co nie znaczy, że nie może spaść o następne 90%, albo urosnąc kilka razy. Zresztą jak wszystko :wink: Wystarczy, że np Kim odpali swoją rakietkę i będą cuda. Twoje pieniądze i twoje ryzyko.
repek20 napisał:przeczytałem mniej więcej cały temat i mam pytanie teoretyczne (być może już było tylko przegapiłem) .... załóżmy , że wpłacasz jakąś kwotę na tego bitbaya kupujesz za to jakiś promil tego bitcoina i później chcesz to wyjąć. czy zapłaci się podatek w absolutnie każdym razie? Jeżeli nie wypłaci się tego w danej walucie na dane konto tylko coś za to kupi to jest to sposób na ominięcie podatku? Czy jakaś ustawa (o ile jest) to reguluje? Temat bardzo ciekawy...pamiętam, że myślałem o zainwestowaniu w to w okresie wakacyjnym w ubiegłym roku jak jeszcze btc kosztował grubo poniżej 10 tysięcy PLN, ale niestety wówczas żyłka hazardzisty przegrała ze zdrowym rozsądkiem...

Podatek płacisz w momencie wymiany/wypłaty na FIAT. Kupienie czegoś za krypto jest traktowane jako wymiana barterowa czyli de facto tak samo jak wyjście na FIAT, naliczasz podatek dochodowy od kwoty zakupu i wpisujesz do PIT'a.
Co do możliwości nie płacenia podatku to się nie wypowiem z wiadomych powodów, powiem ci tyle, że coś słyszałem, że jest wiele sposobów :wink:
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez repek20 » 14 Wrz 2018 23:12

[quote="tonyxxl"
Podatek płacisz w momencie wymiany/wypłaty na FIAT. Kupienie czegoś za krypto jest traktowane jako wymiana barterowa czyli de facto tak samo jak wyjście na FIAT, naliczasz podatek dochodowy od kwoty zakupu i wpisujesz do PIT'a.
Co do możliwości nie płacenia podatku to się nie wypowiem z wiadomych powodów, powiem ci tyle, że coś słyszałem, że jest wiele sposobów :wink:[/quote]

ja w Polsce żadnych podatków nie płaciłem nigdy, więc raczej żadnych pitów wypełniać bym nie musiał...dziwne to jakieś...jak w kantorze zamieniasz kasę to niczego nigdzie nie wpisujesz to powinno być tak samo, ale to tylko na zdrowy rozum...za mało jeszcze o tym wiem...
Awatar użytkownika
repek20

Postprzez flex » 15 Wrz 2018 11:53

repek20 napisał:ja w Polsce żadnych podatków nie płaciłem nigdy, więc raczej żadnych pitów wypełniać bym nie musiał...dziwne to jakieś...jak w kantorze zamieniasz kasę to niczego nigdzie nie wpisujesz to powinno być tak samo, ale to tylko na zdrowy rozum...za mało jeszcze o tym wiem...

Zdrowy rozum nie obowiązuje w kontaktach ze skarbówką ;)
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Poprzednia

Wróć do Inwestycje w monety i banknoty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości