Inwestycja w kryptowaluty

Tu prowadzimy dyskusje o inwestowaniu w numizmaty

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Inwestycja w kryptowaluty

Postprzez grzes-w-wa » 25 Lis 2018 14:06

Jak byś tego nie nazwał finalnie to zwykłe G.
Nadaje do spekulacji a nie oszczedzania.
Tak jak większość hebrajskich wynalazków.
Pasterz swoje stado owiec albo strzyże albo prowadzi do rzeźni.
Innej opcji nie ma.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez skorkabezwyprawki » 25 Lis 2018 14:44

grzes-w-wa napisał:Tak jak większość hebrajskich wynalazków.

Czy to żydy wymyśliły, tego się nie dowiemy, ale jest to z pewnością eksperyment społeczny wytworzony przez jakaś agencję rządową.

Operacja się udała, zamiast drukować papier i zabierać inflacją oszczędności, zrobi się milion kryptowalut i tak odcedzi ulicę z kasy. Potem kilka komisji śledczych, rożne bezsensowne zakazy w prawie na całym świecie. W międzyczasie powie się, że to co w bankach to też na blokczajnie oparte i szafa gra.
skorkabezwyprawki

Postprzez skorkabezwyprawki » 25 Lis 2018 15:57

Dla osób znających języki obce ciekawe podsumowanie.
https://www.forbes.com/sites/petertchir ... 8d404e40ba

"Bitcoin’s Believers Are Accelerating Its Decline
Ironically, Bitcoin’s demise is being facilitated by its most passionate believers, and their lack of understanding of basic economics.
• To reiterate for the umpteenth time, this isn’t a criticism of blockchain technology, nor the theoretical concept of a cryptocurrency -- this piece is specifically focused on the decentralized ponzi scheme that is Bitcoin
• HODLers (those who advocate Holding On for Dear Life rather than sell any of their Bitcoin stash) keep on attacking cynics by asking how bitcoin can go toward zero if they hold onto their bitcoins and don’t sell? It’s quite easy: if 10 people retain 10 pieces of worthless garbage rather than throwing it out, there’s still no market bid for that garbage
• The whole concept of an asset that hinges on the Greater Fool Theory is that you need to find a greater fool to buy it off you -- if you don’t, then the implication is that you are the greatest fool and you will be left HODLing the asset as it becomes worthless
• Bitcoin has no inherent value -- it yields nothing nor can be used to produce anything -- so it depends on speculation for survival. Many might argue it’s actually a net cost to society, given the immense energy requirements to process it, but it perhaps will retain some religious attraction for a long time
• When something has no value and yields no return, and yet supply is slowly increasing, then it needs a marginal buyer to retain its price - - it doesn’t require a marginal seller
• And HODLers are compounding their own problem by refusing to use bitcoin as a transactional currency, therefore rendering it entirely speculative and completely useless in the real world. If they used it rather than HODLing, then it would just be a poorly devised cryptocurrency rather than a disastrous speculative trap."
skorkabezwyprawki

Postprzez mustang82 » 25 Lis 2018 17:29

Jesli BtC jest nic niewarty to dlaczego na stronach Apmex,Jm bulion i Provident metal mozna zaplacic Btc za zloto albo srebro?
mustang82

Postprzez grzes-w-wa » 25 Lis 2018 17:37

grzes-w-wa napisał:Nadaje do spekulacji a nie oszczedzania.

Jak je masz to możesz nimi płacić.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez skorkabezwyprawki » 25 Lis 2018 22:36

mustang82 napisał:Jesli BtC jest nic niewarty to dlaczego na stronach Apmex,Jm bulion i Provident metal mozna zaplacic Btc za zloto albo srebro?

Cena metali jest wyrażona w USD. Udostępniają płatność miedzy innymi krypto-walutami - od razu zamieniają na fiaty.
skorkabezwyprawki

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 25 Lis 2018 22:42

cena towaru jest zawsze w jakiejś walucie, którą się tylko przelicza po kursie na btc, a co z tym dalej robi apmex, to raczej tego nie wiesz, tak samo jak ja. Może od razu zamieniają, a może spekulują?
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez skorkabezwyprawki » 25 Lis 2018 23:19

Grzegorz_Wroclaw napisał:cena towaru jest zawsze w jakiejś walucie, którą się tylko przelicza po kursie na btc, a co z tym dalej robi apmex, to raczej tego nie wiesz, tak samo jak ja. Może od razu zamieniają, a może spekulują?

Korzystają z BitPay.
If you wish to pay for your order with Bitcoin or Bitcoin Cash, simply select Bitcoin/Bitcoin Cash as your payment method in checkout and submit your order. You will be presented with an embedded BitPay invoice.

BitPay to procesor płatności, zdejmuje z ciebie ryzyko kursowe. Cos tam chyba wiesz jakie są marże na PM i wiesz jaka jest zmienność kursu Bitcoin w czasie.

Co ty właściwie chciałeś powiedzieć?
skorkabezwyprawki

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 25 Lis 2018 23:23

to co powiedziałem :) cena jest w usd, jeśli przeliczają od razu przy zakupie to znaczy, ze nie spekulują :) nie sprawdzałem, ze idzie przez bitpay :oops:
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez skorkabezwyprawki » 25 Lis 2018 23:33

Grzegorz_Wroclaw napisał:to co powiedziałem :) cena jest w usd, jeśli przeliczają od razu przy zakupie to znaczy, ze nie spekulują :) nie sprawdzałem, ze idzie przez bitpay :oops:

Ja sprawdzam, zanim napisze. Gdyby wszyscy tak robili, Internet stałby się wiele fajniejszym miejscem.
skorkabezwyprawki

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 25 Lis 2018 23:37

ale wtedy ego by Tobie nie wystrzeliło...jak widać nawet ja nie zawsze wszystko sprawdzam :wink:
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez moratar » 02 Gru 2018 03:01

vwrafi napisał:Wystarczy uruchomić na kompie/telefonie niepożądaną aplikację ( wirusa ) i pufff, nie mamy naszych pieniędzy

Troche tak, trochę nie.
Jak klucz nie jest wbity w telefon to nie zniknie. Do trzymajia dużych sum każdy rozsądny użyje np ledgera. Z ledgera nikt ci tego nie sciagnie a napewno nie komornik czy zlodziej lub haker. Na talefonie trzyma sie raczej male sumy na wydatki a nie przyszla emeryture. Jak hash nie jest wbity nawet na legdera tylko np 80% klucza masz na nieśmiertelniku w sejfie, a 20% masz w glowie to nikt ci tego nie ruszy niezaleznie od nakladu pracy, i po śmierci zabierasz je ze sobą do grobu. Nie istnieje nic na świecie czego nie da sie zabrać poza krypto.

Mi, podoba się idaa posiadania czegoś czego nie da się mi zabrać jeśli, JA sie na to nie zgodzę.

Majątek do którego klucz istnieje tylko w twojej glowie, dla mnie spoko klimat
moratar

Postprzez skorkabezwyprawki » 02 Gru 2018 11:31

moratar napisał:
vwrafi napisał:Wystarczy uruchomić na kompie/telefonie niepożądaną aplikację ( wirusa ) i pufff, nie mamy naszych pieniędzy

Troche tak, trochę nie.
Jak klucz nie jest wbity w telefon to nie zniknie. Do trzymajia dużych sum każdy rozsądny użyje np ledgera. Z ledgera nikt ci tego nie sciagnie a napewno nie komornik czy zlodziej lub haker. Na talefonie trzyma sie raczej male sumy na wydatki a nie przyszla emeryture. Jak hash nie jest wbity nawet na legdera tylko np 80% klucza masz na nieśmiertelniku w sejfie, a 20% masz w glowie to nikt ci tego nie ruszy niezaleznie od nakladu pracy, i po śmierci zabierasz je ze sobą do grobu. Nie istnieje nic na świecie czego nie da sie zabrać poza krypto.

Mi, podoba się idaa posiadania czegoś czego nie da się mi zabrać jeśli, JA sie na to nie zgodzę.

Majątek do którego klucz istnieje tylko w twojej glowie, dla mnie spoko klimat

Jeżeli to o kryptowalutach, to nie tak.

Jedynym dysponentem kryptowaluty jest ktoś, kto posiada klucz prywatny przypisany do adresu, na którym znajduje się kryptowaluta. Podkreślam słowo dysponent - może dysponować.
Przesłanie kryptowaluty na inny adres oznacza, że nowym dysponentem jest ktoś, która ma dostęp do innego klucza prywatnego, przypisano do tego nowego adresu. Itd

Na telefon nie wbija się klucza (jakiego?), klucz prywatny jest potrzebny tylko w momencie , kiedy chcemy wysłać monety. A adres na jakim są kryptowaluty jest w skrócie mówiąc haszem klucza publicznego.

Dlatego w 100% bezpieczne jest "trzymanie" (wyświetlanie stanu konta) na dowolnym urządzeniu tak długo, jak nikt inny nie ma dostępu do klucza prywatnego.

Pokazanie komuś swojego klucza publicznego to tylko okazanie adresu, gdzie są krytpowaluty oraz informacja o zapisie środków na tym adresie.

Wiara wielu osób z moc kryptowalut wynika często z niezrozumienia czym to jest, jak działa oraz magicznego myślenia.

Więcej możemy o tym pisać w temacie poświęconym krypto.
skorkabezwyprawki

Postprzez brodacz » 05 Gru 2018 21:21

Przegrał życie kto nie sprzedał po 16k?
brodacz

Postprzez brodacz » 07 Gru 2018 20:04

Ci co polecali wejść w ten temat, czy mogą mi powiedzieć przy jakim kursie warto teraz kupić? Jak zejdzie do 5k zł czy dopiero na 2k?
brodacz

Postprzez mk123 » 07 Gru 2018 20:41

Wchodz jak będzie znów po 50k a sprzedawaj za 15k
Awatar użytkownika
mk123

Postprzez repek20 » 08 Gru 2018 17:11

Po co wchodzić w btc skoro on już urósł z jakichś groszy do tysięcy... czy kosztuje 2 tysiące czy 50 to i tak cena jest kosmiczna w porównaniu do ceny sprzed kilku lat...
Awatar użytkownika
repek20

Postprzez typowyfacet » 08 Gru 2018 18:56

brodacz, tu nikt nie naganiał żeby wchodzić w btc na bańce, co koledzy już wyjaśnili. Co do kursu, to wypadliśmy z dużego trójkąta zniżkującego dołem, książkowy zasięg tego spadku to około 2800-2900$. Jak będzie, tego nikt nie wie, na pewno trzeba obserwować jak będą się zachowywać w najbliższym czasie główne indeksy giełdowe i spółki technologiczne. Jak tam będzie się lała krew, to można zapomnieć o wzrostach btc, bo jest walorem bardzo dużego ryzyka.

Czytając posty Pana skorki to chyba mam deja vu. Servantes to ty??
typowyfacet

Miejscowość: Gdańsk

Poprzednia

Wróć do Inwestycje w monety i banknoty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości