SKARBY STANISŁAWA AUGUSTA (SAP) INWESTYCJA WYRAŻANIE OPINI

Tu prowadzimy dyskusje o inwestowaniu w numizmaty

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: SKARBY STANISŁAWA AUGUSTA (SAP) INWESTYCJA WYRAŻANIE OPI

Postprzez platinum » 14 Lis 2017 11:42

el-dziubek napisał:Ba są i półuncjowe Ag :) Kto zabroni bogatym tyle płacić ;)

Ba, średniowieczne denary czy brakteaty, o masie 0,1-0,5 g chodzą po kilka tysięcy :P. To się nazywa przepłacaniem za Ag.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez el-dziubek » 05 Gru 2017 09:53

Zygmunt August w sklepach do kupienia jest za 680 zł. Słabiutko z tym premium. Chyba trzeba zacząć gromadzić środki, bo mam przeczucie, że moje 400 zł/szt. może nie być żartem i zacznę na powrót zbierać niedługo te serię :) A to przecież mój geliebte HR :mrgreen:
el-dziubek

Miejscowość: Wrocław

Postprzez platinum » 05 Gru 2017 14:39

Ja jestem bardzo ciekawy i cen i nakładów monet w przyszłym roku ...
Wiem, że jest plan i w nim są nakłady, ale plan isntieje od kilku miesięcy, a realia zmieniają się z miesiąca na miesiąc i NBP nie może udawać, że tego nie widzi.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez ala19831 » 05 Gru 2017 14:48

A nie jest tak, że NBP ma podpisane umowy na te monety?
I nie będą się liczyć z tym, że firmy nie będą miały na nie zbytu?
Mój zbiór na ucoin
Awatar użytkownika
ala19831

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 05 Gru 2017 16:24

umowy są raczej na rok :idea:
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez platinum » 05 Gru 2017 16:39

To jest cośo co pytałem z miesiąc temu - jak tam przebiega podpisywanie z NBP firm na przyszły rok przez firmy numizmatyczne? :-).
Ktoś może się podzielić doświadczeniami? Czy ktokolwiek potrzebuje jeszcze podpisywać umowę z NBP?
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 05 Gru 2017 17:16

Te kilka procent zniżki piechotą nie chodzi, firmy które oferują abonamenty, raczej nie tracą (jeśli są w stanie w miarę dokładnie oszacować potrzeby).
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez platinum » 05 Gru 2017 18:08

No własnie pytanie czy są. Jeżęli plotka głosiła, że w poprzednich latach firmy podpisywały umowy praktycznie dla SSA, frukta z SSA skończyły się.
Funkcjonuje jeszcze na rynku coś takiego jak abonament?
Bo w sumie teraz to abonament jest prawie na www.kolekcjoner.nbp.pl - niemal każda moneta z tego roku do kupienia ;-).
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez Igorek » 05 Gru 2017 18:29

Igorek napisał:zacznie się po nowym roku oj zacznie - cena wystrzeli pod niebiosa i nadejdzie kres korekty
wszystkie sreberka poszybują do góry - 20 zł SUM znowu podskoczy do 8000 zł JELONEK ROGACZ bez problemu osiągnie 4500zł
SZLAK BURSZTYNOWY śmigać będzie po 4000zł , i aż strach pomyśleć po ile będzie seria SKARBÓW STANISŁAWA śmigała
obstawiam że po 5000zł minimum za monetę
widzę że SERIAL - pod tytułem MODA NA SUKCES trwa :P
więc i ja po raz kolejny napisze że ten medalikowo Gówno - Szajs nie powinien kosztować więcej niż 500zł
wszystko co powyżej to czysta naiwność Ludzka i wiara w Bajki że zawsze będzie już tak dobrze nam wszystkim :D :D

to jeden z moich postów z 2015 roku - brutalne ale prawdziwe :wink:
Awatar użytkownika
Igorek

Postprzez domus_2006 » 08 Gru 2017 07:41

Igorek napisał:
Igorek napisał:zacznie się po nowym roku oj zacznie - cena wystrzeli pod niebiosa i nadejdzie kres korekty
wszystkie sreberka poszybują do góry - 20 zł SUM znowu podskoczy do 8000 zł JELONEK ROGACZ bez problemu osiągnie 4500zł
SZLAK BURSZTYNOWY śmigać będzie po 4000zł , i aż strach pomyśleć po ile będzie seria SKARBÓW STANISŁAWA śmigała
obstawiam że po 5000zł minimum za monetę
widzę że SERIAL - pod tytułem MODA NA SUKCES trwa :P
więc i ja po raz kolejny napisze że ten medalikowo Gówno - Szajs nie powinien kosztować więcej niż 500zł
wszystko co powyżej to czysta naiwność Ludzka i wiara w Bajki że zawsze będzie już tak dobrze nam wszystkim :D :D

to jeden z moich postów z 2015 roku - brutalne ale prawdziwe :wink:

Masz racje to co piszesz :) A co sądzisz o pierwszych sześciu monetach ? :) Lubie takie gówienka co dają zarobić :) pozdrawiam Kermit :lol:
"ko ko dżambo i do przodu"
Awatar użytkownika
domus_2006

Miejscowość: Szczecin

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 08 Gru 2017 07:51

ale te pierwsze sześć tez raczej ciagle powoli spada, i ograniczył bym się raczej do pierwszych trzech, a nie 6 8) Na chwilę obecną seria inwestycyjnie umarła :| co nie oznacza, ze kiedyś tam, cytując klasyka min. za 8 lat :)
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez domus_2006 » 09 Gru 2017 07:33

Grzegorz_Wroclaw napisał:ale te pierwsze sześć tez raczej ciagle powoli spada, i ograniczył bym się raczej do pierwszych trzech, a nie 6 8) Na chwilę obecną seria inwestycyjnie umarła :| co nie oznacza, ze kiedyś tam, cytując klasyka min. za 8 lat :)

Te pierwsze ,troszkę spadają ... Ja mam zakupione 4 x Bolesława ,1 sztukę Wacława i 3 sztuki Jadwigi. Obserwuje cały czas jak się potoczą losy serii . Jak na razie mam negatywne odczucia ze względu na ostatnie wydania. Na razie mam plan trzymać to co mam do końca serii. Mam nadzieję cichą , że jak seria się skończy to Bolesław , Wacław i Jadwiga pójdą w górę. Fajnie by było ... :roll: :)
"ko ko dżambo i do przodu"
Awatar użytkownika
domus_2006

Miejscowość: Szczecin

Postprzez joxer » 09 Gru 2017 11:09

ja tam jeszcze nie bawię się w zbieranie ssa, ale zastanawiam się nad obecnym rocznikiem i nad przyszłymi emisjami, w ramach uzupełnienia roczników :) ale z krótkiego czasu co je obserwuje (ostatnie kilka monet), to jak ktoś je wrzuci na licytację na allegro to cena zawsze jest powyżej emisyjnej, powyżej 700 zł :) co ciekawe na numimarkecie można je troszkę poniżej emisyjnej kupić z opcją negocjacji ceny, czyli chyba tak tragicznie nie jest, zwłaszcza jak się weźmie pod uwagę to, że faktyczna wartość takiej monety to około 120 zł
Joxer The Mighty
Image
Awatar użytkownika
joxer

Miejscowość: Biała Podlaska

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 09 Gru 2017 11:23

myslisz pojęcia... ewentualnie wartość srebra w tej monecie to 120 zł, wartość monety to coś innego.
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez platinum » 09 Gru 2017 11:36

Zasłyszana plotka, więc podpytuje: czy to prawda, że teraz to się opłaca inwestować w SSA, ale w wersji Au (złoto)? Ktoś się spotkał z ruchani (np akumulacją, podbijaniem ceny) na wersji złotej monet z tej serii?
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez el-dziubek » 09 Gru 2017 11:53

Kompletnie nie opłaca się inwestować w złote SSA. Obecna sytuacja z brakiem dostępności to czysta spekulacja. W Polsce te serie zbiera kilkanaście, może kilkadziesiąt osób i one je kupują na bieżąco. 2-uncjowa moneta zwłaszcza przy tak długiej serii jest zbyt mało płynna, a to kłoci się z rozsądną inwestycją.
Natomiast gdyby było mnie stać, to złoto bym kupował czysto kolekcjonersko. Stosunek ceny do kruszcu jest nieporównywalnie lepszy niż przy srebrze. A seria piękna
el-dziubek

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 09 Gru 2017 12:12

a ceny transakcyjne nie odbiegają od ceny emisyjnej. A na złotym ssa. nawiększy biznes mają firmy z umowami z nbp (-5% ceny emisyjnej, co na ssa daje już ładne pieniądze), stąd może wynikać niedobór w okienkach nbp...

Przy dobrym układzie z dystrybutorem nbp, ssa au da się u niego kupić poniżej ceny emisyjnej nbp.
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez hopsia » 09 Gru 2017 13:02

Nie stać mnie na takie inwestycje ale z tego co zaobserwowałem od Jagiellończyka każdy po emisji króla chciałby od razu zarobić 1500zł.Czy to jest numi czy olx nie wspominając sklepów numizmatycznych.
Awatar użytkownika
hopsia

Miejscowość: Sosnowiec

Postprzez platinum » 09 Gru 2017 13:07

hopsia napisał:od Jagiellończyka każdy po emisji króla chciałby od razu zarobić 1500zł.

Rozumiem, że na Au?
Bo dla Ag 1,5kPLN to tylko na Chrobrym i Wacławie była/jest szansa zarobić.
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez hopsia » 09 Gru 2017 13:28

Oczywiście że pisałem o Au :D
Awatar użytkownika
hopsia

Miejscowość: Sosnowiec

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje w monety i banknoty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości