SKARBY STANISŁAWA AUGUSTA (SAP) INWESTYCJA WYRAŻANIE OPINI

Tu prowadzimy dyskusje o inwestowaniu w numizmaty

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: SKARBY STANISŁAWA AUGUSTA (SAP) INWESTYCJA WYRAŻANIE OPI

Postprzez apirat » 06 Kwi 2014 19:22

Dziwne żeby cały nakład nagle znalazł się w sprzedaży. Widziałeś kiedyś coś takiego??? Nakład rozszedł się a ludzie myślą że warto trzymać bo seria dalej wychodzi. Widzą że cena idzie do góry więc może jeszcze poczekam.

No ja wszystko rozumiem , tylko 0,25% z całego nakładu możemy obecnie kupić. Jak cena ma spaść za dany towar jak nie można go kupić? Ja rozumiem jeżeli było by możliwość kupna powiedzmy z 20k np cały czas po 300-600k monet (czyli około 10% nakładu). A tutaj z ostatnich 3 edycji możemy kupić zaledwie 15 monet(czyli 0,1%). Nie wydaje wam się że to jest trochę mało? Gdzieś ten nakład jest.

P.S. Moim zdaniem gdzie tu mówić o bańce skoro obecnie wyszło wszystkich monet łącznie 20k nakładu. Sam szlak wyniósł 30k. Cala seria jeżeli NBP nic nie zmieni wyniesie 120k. Niektóre monety w takim nakładzie NBP potrafił prawie wybić jednorazowo. A tu mówimy o całej serii.

Jeżeli w 2015 roku zwiększą się nakłady to tylko dobrze dla ludzi którzy mają pierwsze monety z serii.
apirat

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 06 Kwi 2014 19:57

zwiększenie nakładu = spadek ceny nowych emisji - po co zarzynać złotą kurę? , z drugiej strony patrząc np. 5000x600 < 10 000x450... znając naszego emitenta wybierze wersję drugą, ale wtedy jak zebrać komplet? dobić do 10 000 pierwsze emisje?
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez miserus » 06 Kwi 2014 20:09

Tak sobie pomyślałem ile kosztowałoby 5 zł z Powstania Listopadowego gdyby na rynku było 5 000 monet w I i II stanie.
miserus

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Jurex » 06 Kwi 2014 23:52

miserus napisał:Tak sobie pomyślałem ile kosztowałoby 5 zł z Powstania Listopadowego gdyby na rynku było 5 000 monet w I i II stanie.

a orientacyjnie, to ile może być na rynku tej monety?
memento mori
Awatar użytkownika
Jurex

Postprzez miserus » 07 Kwi 2014 08:37

Popatrz ile jest aukcji. Aukcje monet w I i II stanie należą do rzadkości.
miserus

Postprzez apirat » 02 Kwi 2015 22:04

Mija kolejny rok. W tym roku czekają nas jeszcze 2 monety. W przyszłym roku będziemy mieli pewnie półmetek z całej serii. Co teraz sądzicie o monetach jako cel inwestycyjny? Która z monet wam się najbardziej podoba?
apirat

Postprzez ralf09 » 03 Kwi 2015 09:05

Mija rok, od napisania przez Ciebie ostatniego postu na tym forum. Dobry sposób na badanie gustu kolekcjonerów, przed zakupem i zarobieniem :P.
Masz rozum? - Mam
Czemuż więc go nie używasz...?
Marek Aureliusz
ralf09

Postprzez apirat » 03 Kwi 2015 09:17

Dobry sposób na badanie gustu kolekcjonerów, przed zakupem i zarobieniem

Myślałem, że od tego jest właśnie forum i odpowiedni do tego dział "inwestycja w monety" , ale po Twojej (d*****) odpowiedzi zaczynam w to wątpić.
apirat

Postprzez ralf09 » 03 Kwi 2015 11:23

apirat napisał:Myślałem, że od tego jest właśnie forum i odpowiedni do tego dział "inwestycja w monety" , ale po Twojej (d*****) odpowiedzi zaczynam w to wątpić.

Dwa lata od czasu rejestracji i 15 postów, to mało, byś znał odpowiedź na pytanie "od czego jest to forum". A handlowym cwaniczkom, którzy się nie udzielają, nie wnoszą nic merytorycznego, ani pożytecznego w to i każde inne forum, mówię Wesołych Świąt :P.
Masz rozum? - Mam
Czemuż więc go nie używasz...?
Marek Aureliusz
ralf09

Postprzez meszuzel » 03 Kwi 2015 13:06

Kolego ralf09 chyba sie nieco zapędziłeś. Dział i temat zgodny z pytaniem, więc po co te uszczypliwe uwagi?

apirat napisał:Mija kolejny rok. W tym roku czekają nas jeszcze 2 monety. W przyszłym roku będziemy mieli pewnie półmetek z całej serii. Co teraz sądzicie o monetach jako cel inwestycyjny? Która z monet wam się najbardziej podoba?

Wiele osób widzi w tej serii możliwość ulokowania pieniędzy, bez obawy o to, że na tym stracą. Niestety nikt nie udzieli Ci gwarancji, że tak będzie. Kupując te monety patrz przez pryzmat kolekcji i ciesz się wtedy kiedy ta kolekcja będzie zyskiwać na wartości.
Trendy związane z monetami sie zmieniają i o ile stare monety są na topie i będą, to lustrzanki takich gwarancji nie dają.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez apirat » 03 Kwi 2015 22:04

Dwa lata od czasu rejestracji i 15 postów, to mało, byś znał odpowiedź na pytanie "od czego jest to forum".

Widocznie jestem bardziej inteligentniejszy niż ty bo ja po 15 postach już wiem do czego służy dany dział, a ty widać po 766 jeszcze się nie nauczyłeś (wnioskuje to po 2 ostatnich Twoich wypowiedziach) tak więc odsyłam do regulaminu. Dalsza dyskusja z Tobą jest zbędna tym bardziej że nic pożytecznego nie wnosisz do tematu.

Wiele osób widzi w tej serii możliwość ulokowania pieniędzy, bez obawy o to, że na tym stracą. Niestety nikt nie udzieli Ci gwarancji, że tak będzie. Kupując te monety patrz przez pryzmat kolekcji i ciesz się wtedy kiedy ta kolekcja będzie zyskiwać na wartości.

Nie ukrywam mam na chwilę obecną wszystkie monety prócz Jadwigi, ale planuje po świętach dokupić. Pierwsze 3 monety zyskały sporo na wartości. Kolejne są daleko od nich z tyłu. Ciekawi mnie tylko czy pierwsze trzy gwałtownie spadną do okolic 700-900zł bo są sztucznie napompowane , czy może pozostałe 4 zaczną w przyszłym roku szybko gonić peleton. A może spotkają się po środku. W końcu każda moneta ma ten sam nominał / nakład. Wiem jest to wróżenie, ale dlatego chciałbym poznać wasze opinie co o tym sądzicie. Ja uważam że teraz warto zacząć kupowanie Kazika. Obstawiam na przyszły rok cenę 1,2-1,5k.
apirat

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 03 Kwi 2015 22:17

apirat napisał:W końcu każda moneta ma ten sam nominał / nakład.

Ale różnią się sposobem sprzedaży (nabycia) w banku...
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez krakers656 » 03 Kwi 2015 23:13

apirat napisał:Nie ukrywam mam na chwilę obecną wszystkie monety prócz Jadwigi, ale planuje po świętach dokupić. Pierwsze 3 monety zyskały sporo na wartości. Kolejne są daleko od nich z tyłu. Ciekawi mnie tylko czy pierwsze trzy gwałtownie spadną do okolic 700-900zł bo są sztucznie napompowane , czy może pozostałe 4 zaczną w przyszłym roku szybko gonić peleton. A może spotkają się po środku. W końcu każda moneta ma ten sam nominał / nakład. Wiem jest to wróżenie, ale dlatego chciałbym poznać wasze opinie co o tym sądzicie. Ja uważam że teraz warto zacząć kupowanie Kazika. Obstawiam na przyszły rok cenę 1,2-1,5k.

Juz taki jeden obstawiał duzo wyzsze ceny za Mineral Art Kreml I Zamek,a ceny spadły.
krakers656

Postprzez Mad_Tiger » 03 Kwi 2015 23:19

Kupujcie kupujcie jak najwięcej :) Napędzajcie bańkę ile wlezie :)

Ja sobie spokojnie poczekam i pół roku po ostatniej emisji jak już wszyscy inwestorzy wyrzucą swoje egzemplarze na rynek i będzie przesyt kupię za połowę ceny emisyjnej :D
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage
ImageSprzedam trochę monet i banknotówImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Postprzez krakers656 » 03 Kwi 2015 23:30

w cenie 2 tys wolałbym złote monety 200
krakers656

Postprzez PawelIg » 04 Kwi 2015 05:00

abstrakcja
Awatar użytkownika
PawelIg

Postprzez Kulio » 25 Kwi 2015 14:21

Kurde tak sobie z ciekawości chciałem zobaczyć w jakiej cenie jest Wacław II Czeski, wchodzę na allegro a tam tylko 1 aukcja(licytacja) i cena już 2600zł i jeszcze 10 dni do końca a na numimarkecie ani olx nie ma żadnej(przynajmniej jak sprawdzałem to nie było)
Co sądzicie czy rzeczywiście jest teraz ciężko z dostępnością tej monety?
Kulio

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 25 Kwi 2015 14:49

Z dostępnością jest chyba faktycznie kiepsko, ale mimo tego uważam, że cena jest kosmiczna...
no i są tanie zamienniki ;) http://allegro.pl/moneta-medal-z-krolem ... 47838.html
Grzegorz_Wroclaw

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje w monety i banknoty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości