20 zł Legiony Polskie

Tu prowadzimy dyskusje o inwestowaniu w numizmaty

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: 20 zł Legiony Polskie

Postprzez meszuzel » 15 Sie 2014 11:43

takietam napisał:Moderator wyśmiewający forumowicza. To g.... nie moderator. A Słowackiego znowu ktoś "zwinął".

Przeczytaj cały wątek nim wysuniesz pochopny wniosek.

takietam napisał:... rynek banknotów kolekcjonerskich jest olewany przez sklepy numizmatyczne. I wcale się nie dziwię. Do roku 2013 nie było nawet informacji, czy w ogóle wychodzi jakiś banknot, plan emisyjny nie istniał. Teraz mamy zapowiedź emisyjną na rok przyszły.
I na koniec - konsolidacja na rynku banknotów trwała kilka lat, ceny są bardzo stabilne, więc jeśli ktoś ładnie to rozegra, to wywołanie "owczego pędu" nie będzie wcale trudnym zadaniem. Chciwość i strach, bla, bla, bla...

Fakt, temat banknotów jest pomijany, ale głównie przez kolekcjonerów. Ci nie są zainteresowani banknotami stąd sklepy szczególnie o nie może nie zabiegają. Liczba osób zbierających banknoty spośród kolekcjonerów zainteresowanych propozycjami NBP jest niewielka. Więc jeśli jest banknot z nakładem 50 tyś to kto ma to kupić jak walą cenę 60 zł.
Banknot Niepodległościowy ładnie zszedł bo temat ciekawy, graficznie ten banknot wygląda dobrze i cena 15 zł, emisja w 2008r kiedy to koniunktura związana z monetami była rozpędzona jeszcze mocno. Te czynniki absolutnie wpłynęły na to, że nie ma go w "źródełku".

Wykupywanie przez jedną osobę dużej części nakładu np. Słowackiego (który jest dostępny w sklepie) jest niczym innym jak spekulacją. Może to oczywiście spowodować chwilowy wzrost wartości bo owczy pęd oczywiście może zadziałać, ale później spadek jest pewny.
Szansą na wzrosty banknotów jest wzrost liczby kolekcjonerów. Czy widzisz takie szanse?
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez takietam » 15 Sie 2014 12:01

Dokładniej przeczytaj, mój tekst. Jedno mnie złości - mieszacie z błotem kogoś, kto ma może i wybujałe ego, ale wcale nie bredzi. Osobiście dałbym głowę, że polimer zniknie błyskawicznie ze sklepu Kolekcjonera i... już kuźwa nie miałbym głowy. A "rynek" znam i to bardzo dobrze.
takietam

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 15 Sie 2014 12:05

jeśli ktoś wykupuje, to nie po to zeby płacić nimi w sklepach :) - wczesniej lub pózniej pojawią się na rynku i cena zjedzie porównywalne do innych banknotów i polimer nie bedzie tutaj mieć większego znaczenia...
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez takietam » 15 Sie 2014 12:42

No i tutaj bardzo się różnimy. Polimer albo pociągnie rynek w górę i wtedy zdjęcie Słowackiego i Skłodowskiej może być całkiem niegłupim pomysłem, albo nie stanie się nic. Ale o tym to już nie my zdecydujemy. Pożyjemy, zobaczymy.
takietam

Postprzez Uszy1201(Stary-Sklep) » 15 Sie 2014 12:59

takietam napisał:I tu się zgadzamy. Ale bez urazy, robisz to samo co kozer, tylko on wokół tego robi wiele szumu. Jednak facet ma tupet i to mi się podoba.

Z czym robie to samo co on?
Uszy1201(Stary-Sklep)

Postprzez takietam » 15 Sie 2014 13:04

Też chce zarobić, tylko on inwestuje "na dłużej". Inna sprawa, czy dobrze lokuje kasę.
takietam

Postprzez Uszy1201(Stary-Sklep) » 15 Sie 2014 13:15

Ja nie inwestuje jak nie jestem pewien na 100 procent, a on snuje bajki, nie porównuj mnie do niego, nieraz sprzedam monetę choć jeszcze jej nie mam i zapłacę tymi pieniędzmi za nią osobie od której kupuje, a nie kupuję i czekam 10 lat aż coś może zarobie albo i nie no bo chyba nie myslisz że wczesniej bedzie coś wiecej wart ten banknot.
Uszy1201(Stary-Sklep)

Postprzez meszuzel » 15 Sie 2014 13:31

takietam napisał:Dokładniej przeczytaj, mój tekst. Jedno mnie złości - mieszacie z błotem kogoś, kto ma może i wybujałe ego, ale wcale nie bredzi. Osobiście dałbym głowę, że polimer zniknie błyskawicznie ze sklepu Kolekcjonera i... już kuźwa nie miałbym głowy. A "rynek" znam i to bardzo dobrze.

Nie przesadzaj. Nikogo nie mieszałem z błotem. Przechwalał się, że wykupił Słowackiego to mu wytknąłem błąd w tym samym tonie jaki on zastosował.
Nie ma sensu prowadzić dyskusji personalnych. Ja odpuszczam.

Co do banknotu.
Wątpię by polimer był lokomotywą, która ruszy rynek banknotów. Jeśli pojawi się większe zainteresowanie to jednostkami. Banknoty kolekcjonerskie w zasadzie nie istnieją. Wyemitowano do tej pory 6 szt więc to żadna kolekcja.
Niech w każdym planie emisyjnym co rok będzie choć jeden to kiedyś zacznie się budować grupa kolekcjonerów.
Póki co banknot systematycznie spada. Na allegro można kupić już po 63 zł i nadal jest w kolekcjonerze. To, że pojawi się poniżej emisyjnej jest pewne na 100%.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez takietam » 15 Sie 2014 18:44

A Słowackiego znowu ktoś "wyczyścił". Nie radzę wierzyć we wszystko co widzisz. Jest po 63 zł, bo ktoś chce byś w to uwierzył. 15 sztuk jest po to, by sprawdzić rynek. A co do kozera, przegiąłeś i wiesz o tym doskonale. Facet może być niezły. Podkreślam, może.
takietam

Postprzez takietam » 15 Sie 2014 18:46

Uszy1201 napisał:Ja nie inwestuje jak nie jestem pewien na 100 procent, a on snuje bajki, nie porównuj mnie do niego, nieraz sprzedam monetę choć jeszcze jej nie mam i zapłacę tymi pieniędzmi za nią osobie od której kupuje, a nie kupuję i czekam 10 lat aż coś może zarobie albo i nie no bo chyba nie myslisz że wczesniej bedzie coś wiecej wart ten banknot.

Banknot ze Słowackim kosztował już 65 zł. Ktoś "mocny" go zbiera. Więc może być różnie.
takietam

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 15 Sie 2014 18:58

jak uzbiera calosc to ugotuje na nim zupę... :-) a pózniej sprzeda za pol ceny... - przy takich nakładach wykupowanie nic nie da... do tego po takim czasie od rozpoczęcia sprzedazy, gdzie większość zainteresowanych juz go ma. Rozumiem, ze ktoś moze wykupić 5000 nakład monet/banknotów w pierwszych miesiącach po emisji i próbować spekulować...
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez takietam » 15 Sie 2014 19:04

Za Piłsudskiego z 2008 roku dwa tygodnie temu wystarczyły 43, 44 zł, dzisiaj płacą 60. Niezła zupka.
takietam

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 15 Sie 2014 19:37

ale jazda... sprzedawaj szybko, bo zaraz wróci do normy,. Jak była emisja monet kanonizacji, to ludzie (omyłkowo) płacili tyle samo za beatyfikację....
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez takietam » 15 Sie 2014 20:06

Oj chyba szkoda czasu na pierdoły.
takietam

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 15 Sie 2014 20:12

dokładnie, tylko nie potrafisz tego dostrzec...
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez takietam » 15 Sie 2014 20:17

Nie zamierzam dyskutować na tym poziomie. Tu jest miejsce na rozmowy o inwestycjach, a nie odpowiadanie frustratom, którzy niczego mądrego nie są w stanie napisać, poza wypisywaniem "bzdetów".
takietam

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 15 Sie 2014 21:27

dyskusja najcześciej polega na przedstawieniu argumentów, a nie gdybaniu... Jeśli argumenty innych cię nie przekonują, to inwestuj i pochwał się zyskami / stratami za jakiś czas.
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez takietam » 15 Sie 2014 22:04

Grzegorz_Wroclaw napisał:ale jazda... sprzedawaj szybko, bo zaraz wróci do normy,. Jak była emisja monet kanonizacji, to ludzie (omyłkowo) płacili tyle samo za beatyfikację....

I to są argumenty? Ktoś wykupił sporą ilość Słowackiego. I błyskawicznie zdejmuje kolejne pule. Czy to jest ktoś kogo należy lekceważyć? Można oczywiście pisać o niedorajdach, które nie potrafią odróżniać monet.Tylko po co???????
takietam

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 15 Sie 2014 22:34

a moze spójrz trochę szerzej i zobacz na wątek, bo to są własnie argumenty do twojego wpisu w sprawie Piłsudskiego 1998 r., a obecna emisja to... sprawdź czyj jest wizerunek na banknocie... jak widać niektórzy mogą też nie odróżniać banknotów i go kupują. A na dyskusje, co do oplacalńości tego zakupu naprawdę szkoda czasu.
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez takietam » 15 Sie 2014 22:50

Zaiste tracisz czas, bo banknotami zajmuje się od lat. I byle barachła sobie wcisnąć nie dam. Wzrosty muszą mieć jakiś sensowny przebieg. Piłsudski z 2008 roku drożeje o prawie 50 %, znika banknot z 80000 nakładem, leżący ładnych parę lat w Kolekcjonerze. Jeśli wykupiony zostanie w całości, to może być moment na "dorobienie paru groszy". To mnie intryguje, a nie jakieś pyskówki.
takietam

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje w monety i banknoty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 8 gości