20 zł Legiony Polskie

Tu prowadzimy dyskusje o inwestowaniu w numizmaty

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: 20 zł Legiony Polskie

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 15 Sie 2014 22:55

takietam napisał:Zaiste tracisz czas, bo banknotami zajmuje się od lat.

to tak jak każdy (co najmniej klika sztuk nosi w portfelu) :).
Inwestuj, powodzenia, i życzę jak najwiekszych zysków.
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez takietam » 15 Sie 2014 23:04

Mam nadzieję, że nie przesadziłem. Oczywiście życzę tego samego. Powodzenia.
takietam

Postprzez Uszy1201(Stary-Sklep) » 16 Sie 2014 11:00

meszuzel napisał:Nie odpowiedziałeś na pytanie jakie zadałem kilka postów wyżej.
...jak ma się stopa zwrotu na tym banknocie, którą to precyzyjnie wyliczyłeś na 2,5% dziennie ?

Kolega kozer to taki specjalista który nie umie odpowiedzieć na to pytanie, milczy jak grób. Spec od siedmiu boleści.
Uszy1201(Stary-Sklep)

Postprzez meszuzel » 16 Sie 2014 13:47

takietam napisał:A Słowackiego znowu ktoś "wyczyścił". Nie radzę wierzyć we wszystko co widzisz. Jest po 63 zł, bo ktoś chce byś w to uwierzył. 15 sztuk jest po to, by sprawdzić rynek.

Póki co nie ma, bo wolne. Dorzucą na początku tyg. a może już nie będzie ?
Jakie tam sprawdzanie rynku. Kolejna sprzedaż to 64,80 zł i jest dostępne 374 szt. niżej ponad 130 szt w cenie 63,99. Nie ma zainteresowania bo cena idiotyczna, grupa zainteresowanych osób niewielka, bo wakacje, bo inwestorzy / spekulanci nie widzą sensu kupowania czegoś co w najbliższym czasie nie rokuje przychodów.
Wzrost wartości banknotu Niepodległościowego spowodowany pojawieniem się w "ofercie" Legionów. Wróci do normy za jakiś czas. No chyba, że zadziała przedświąteczna gorączka, ale na to trzeba poczekać kilka miesięcy.
Badać rynek można jeśli nie ma waloru u emitenta a jako takie zainteresowanie budzi on u klientów. Wtedy można wyskoczyć z wysoką ceną i zobaczyć jak bedzie. Ale nie w tym przypadku. Emitent ma pełne kartony, allegro aż od tego kipi. Jeszcze trochę to będą zainteresowani tym by jak najmniej stracić.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez takietam » 16 Sie 2014 20:10

Jest maleńki problem - banknotu niepodległościowego nie ma w sklepach. Jest w kilku ale po parę sztuk. Spadek oczywiście jest możliwy, ale nie bardzo ma kto sprzedawać. Jest dwóch na Allu po ok 60 zł (50 szt.). Jest coś nie tak ze sprzedażą w Kolekcjonerze Legionów, bo przez prawie cały tydzień po emisji ludzie płacili 65 zł. A obroty były na prawdę bardzo duże. Ponoć koszt przesyłki odstrasza kupujących niewielkie ilości (wiesz może coś o tym?). No i ilość "wejść" na sprzedawane banknoty na Allu jest bardzo duża. Ludzie czekają na spadek ceny, to oczywiste.
takietam

Postprzez kozer » 16 Sie 2014 20:38

takietam jest jednym nielicznych z tego wątku potrafiących podejść do tematu inwestycji merytorycznie i bez uprzedzania się.Szacunek. Kwestia banknotów, inwestycji to jest horyzont wieloletni a nie kilkudniowy.Po co analizować dziś oferty na Słowackim? Jeśli okazało się, że na stałe wypadł z kolekcjonera, należy moim zdaniem najwcześniej włączyć allegro przy okazji sprzedaży i promocji Długosza w przyszłym roku, bo wtedy znowu zacznie się ruch i przybędzie nowym kolekcjonerów banknotów.
"Stopa zwrotu" na Piłsudskim, którą podałem Szanowny Moderatorze była ironicznym wywodem w odpowiedzi na kompletnie debilny wpis, że " nikt jeszcze na żadnym banknocie nic nie zarobił". Odsyłam do handlarzy, którzy handlują i na banknotach i na monetach, warto posłuchać na czym tracą a na czym zarabiają.
Co do aktywności na forum, niestety sporo tu mentalności szujowato-kibolskiej , przy sporze jeden na jeden tchórz, jak podłączają się inni po jego stronie to bohater.

Ocho przeczytałem kawałek wątku i niezłe kamieniowanko sobie tutaj urządzaliście. Jakie dno. TakieTam jeszcze większy Szacunek, mało jest ludzi potrafiących nie podłączyć się gdy 10 bohaterów kopie jednego. Dno Panowie "kolekcjonerzy", dno.

Posty połączyłem - meszuzel
Ostatnio edytowany przez kozer, 16 Sie 2014 21:05, edytowano w sumie 1 raz
kozer

Postprzez Uszy1201(Stary-Sklep) » 16 Sie 2014 21:49

Tobie jak do przedszkolaka jeden post nie dwa jeden pod drugim, wyłaczam się z dyskusji bo to nie ma sensu.
Uszy1201(Stary-Sklep)

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 16 Sie 2014 22:15

Uszy1201 napisał:Tobie jak do przedszkolaka jeden post nie dwa jeden pod drugim, wyłaczam się z dyskusji bo to nie ma sensu.

to są akurat tacy dyskutanci z którymi MUSISZ mieć takie same poglądy jak oni... Argumenty nie mają znaczenia, ważny jest tylko punkt widzenia (ale pod warunkiem, z jest zbieżny z tym przez nich przedstawionym).
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez kozer » 16 Sie 2014 22:25

Grzegorz_Wroclaw napisał:jak uzbiera calosc to ugotuje na nim zupę... :-) a pózniej sprzeda za pol ceny... - przy takich nakładach wykupowanie nic nie da... do tego po takim czasie od rozpoczęcia sprzedazy, gdzie większość zainteresowanych juz go ma. Rozumiem, ze ktoś moze wykupić 5000 nakład monet/banknotów w pierwszych miesiącach po emisji i próbować spekulować...
Grzegorz_Wroclaw napisał:ale jazda... sprzedawaj szybko, bo zaraz wróci do normy,. Jak była emisja monet kanonizacji, to ludzie (omyłkowo) płacili tyle samo za beatyfikację....

no włączyłeś się do dyskusji z myślą nawiązaniu dyskusji, merytorycznymi argumentami, nie oceniając od razu poglądów innych i nie chcąc wyładować jakichś frustracji.
Przecież te cytaty wyżej świadczą o tym, że jesteś bardzo ograniczony intelektualnie, i wprawdzie formułą wszelkich forów jest to, że nie likwiduje się intelektualnego planktonu, to jednak musisz mieć tego świadomość, bo obiektywnie to napisałeś.
DNO.
kozer

Postprzez lolo » 16 Sie 2014 22:39

Kozer- jesteś bezczelny, może i masz jakąś wiedzę, ale jakimś dziwnym cudem nie chcesz podawać żadnych argumentów q wszystkich którzy się z tobą nie zgadzają atakujesz. Wiesz co jest dnem? Twoja postawa. Zarejestrowałeś się tu bo nie masz przyjaciół? Czy usiłujesz pokazać wszystkim jaki jesteś wspaniały? To forum to nie twój prywatny folwark więc może panuj trochę nad tym co robisz. Szczerze się dziwię adminom bo na każdym normalnym forum już dawno dostałbyś bana. Ten wątek już chyba nie ma sensu, więc stawiam wniosek o zamknięcie go.
http://moja-numizmatyka.blogspot.com --> zachęcam do dyskusji ;)
lolo

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 17 Sie 2014 09:39

to obecnie typowy problem na forach - dzieci są na wakacjach :)
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez meszuzel » 17 Sie 2014 11:46

Sam watek dotyczący inwestowania w banknoty jest ciekawy. Marzy mi się dyskusja merytoryczna w działach związanych z inwestycjami, ale każdy kto jest na tym forum powiedzmy ... 2 - 3 lata wie ilu tutaj było inwestorów i "znafcóf" tematu.

kozer napisał:Co do aktywności na forum, niestety sporo tu mentalności szujowato-kibolskiej , przy sporze jeden na jeden tchórz, jak podłączają się inni po jego stronie to bohater.

Nie masz racji, zapraszam do innych działów, gdzie toczy się dyskusja merytoryczna.

takietam napisał:Spadek oczywiście jest możliwy, ale nie bardzo ma kto sprzedawać. Jest dwóch na Allu po ok 60 zł (50 szt.). Jest coś nie tak ze sprzedażą w Kolekcjonerze Legionów, bo przez prawie cały tydzień po emisji ludzie płacili 65 zł. A obroty były na prawdę bardzo duże. Ponoć koszt przesyłki odstrasza kupujących niewielkie ilości (wiesz może coś o tym?). No i ilość "wejść" na sprzedawane banknoty na Allu jest bardzo duża. Ludzie czekają na spadek ceny, to oczywiste.

Wysyłka z kolekcjonera to koszt 21 zł plus cena banknotu 60 zł tworzy to 81 zł. Oczywiście jeśli ktoś zamawia dużą partię to koszty pięknie się niwelują i wtedy jest to opłacalne przy wysyłce z kolekcjonera. Na allegro z kosztami transportu można kupić za nieco ponad 70 zł więc warto.

Nie wiem w jakiej ilości banknot niepodległościowy jest w sklepach i allegro. Ale to był gigantyczny nakład i nie wyparował. Jestem absolutnie przekonany o tym, że ktoś ma to zachomikowane w dużych ilościach i w odpowiednim czasie wypłynie. Można oczywiście zakładać, że jakaś niewielka część tych banknotów weszła do obiegu z którego została wyłowiona. Ale taki jest już w stanie dalekim od UNC.
Daleki jestem od twierdzenia, że wzrost wartości któregoś z banknotów pociągnie za sobą wzrost liczby nowych kolekcjonerów.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez takietam » 17 Sie 2014 23:13

Dzięki za informację o Kolekcjonerze. Nie banknot się liczy, tylko możliwość zarobienia paru groszy. Zobaczymy co stało się ze Słowackim.
takietam

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 18 Sie 2014 10:56

meszuzel napisał:Nie wiem w jakiej ilości banknot niepodległościowy jest w sklepach

Przy okazji i z czystej ciekawości sprawdziłem, w NBP Wrocław zarówno Słowacki jak i Legiony są dostępne (bez limitów)
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez kozer » 20 Sie 2014 15:03

co się stało ze 100szt Słowackiego na Allegro po 49zł? Ze dwa dni temu były, zastanawiam się czy wycofane czy kupione.
Coś mało tego Słowackiego na Allegro po tym jak zszedł z kolekcjonera, ciekawe jak będzie chodził przy emisji Długosza w przyszłym roku...
kozer

Postprzez meszuzel » 20 Sie 2014 15:15

Dowiemy się jak bedzie wyemitowany kolejny banknot.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez kozer » 20 Sie 2014 15:19

Słowacki wchodził w 2009r. po cenie 29zł, jak mniemam dziś nie byłoby problemu z upłynnieniem większej ilości sztuk w cenie np. 46zł za sztukę(jak ktoś ma większą ilość to się polecam).
Wychodzi na to, że mimo obiegowej opinii panującej na tym forum mówiącej, że banknoty to szajs na którym nie dało się zarobić, mamy tu naprawdę przyzwoite stopy zwrotu. Szczególnie jak porównamy je z sreberkami.
Piłsudski z 2008r. po 15zł, jeszcze w tym samym roku można było sprzedać znacznie powyżej 60zł. Ktoś powie, że nie dało się kupić dużo, ale przecież na allegro po 20zł można było się porządnie obkupić i niektórzy to zrobili.
Słowacki w 2009r. po 29zł, dziś lekko 45 i wygląda na to, że dopiero zaczyna wzrost w związku z wypadnięciem z rynku pierwotnego.
Następny w kolejce Legiony lub Konopnicka. Ciekawe jaki będzie nakład Długosza, w planach niby 30k,ale Legiony też miały 30k.
kozer

Postprzez ZiZuM » 20 Sie 2014 21:25

kozer napisał:(...) Następny w kolejce Legiony lub Konopnicka. (...)

Z pewnością ta ostatnia emisja będzie miała największy wzrost :wink:
"... Jeśli masz cel. I okazję. Jedyną w życiu. By ziścić każde swe marzenie. Chwilę, która wszystko zmieni. Chwytaj ją."
Awatar użytkownika
ZiZuM

Miejscowość: Nowy Sącz

Postprzez kozer » 02 Wrz 2014 15:19

Grzegorz_Wroclaw napisał:Przy okazji i z czystej ciekawości sprawdziłem, w NBP Wrocław zarówno Słowacki jak i Legiony są dostępne (bez limitów)

Wszystko co dobre szybko się kończy. Słowackiego pożegnaliśmy na stałe z Kolekcjonera. Na allegro też mizeria.
kozer

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 02 Wrz 2014 16:50

sprawdzałes w oddziałach - kolekcjoner (i Allegro) to nie wszystko... na numimarkecie od ręki od 40 zł (po 45 mnóstwo ofert)
Grzegorz_Wroclaw

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje w monety i banknoty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości