Monety z The Perth Mint Australia

Tu prowadzimy dyskusje o inwestowaniu w numizmaty

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Monety z The Perth Mint Australia

Postprzez anik93 » 11 Sie 2015 18:12

Witam, jestem ciekaw waszego zdania na temat inwestowania w monety z mennicy The Perth Mint Australia np. w serie takie jak:
- Disney,
- Star Trek,
- Deadly and Dangerous,
- Gods of Olympus.
Czy innych monet/serii z tej mennicy z nakładem do 5tys?
Co myślicie np. o zainwestowaniu w tą monetę DRAGON AND HIS NINE SONS 2015 5OZ SILVER nakład 1tys. cena 302E?
anik93

Re: Monety z The Perth Mint Australia

Postprzez xweganx » 11 Sie 2015 21:30

Jak dla mnie to nie są monety tylko zwykłe świecidełka...
xweganx

Miejscowość: Sosnowiec

Postprzez wordlord » 11 Sie 2015 23:47

Temat przeniosłem do działu inwestycji.
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin
<b style='color: #ff0000'>Site Admin</b>

Miejscowość: Łódź

Postprzez julk1 » 12 Sie 2015 00:05

Uważam, że na tych monetach możesz tylko stracić. Poobserwuj na Allegro podobne monety z poprzednich lat i zobacz jaka była ich cena w mennicy a jaka na Allegro.
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez Mad_Tiger » 12 Sie 2015 00:45

Disney? Zawsze jest na topie :) wśród dzieci :P

Star Trek? Wolę Gwiezdne Wojny :P

Śmiertelne i groźne? Jak sama nazwa wskazuje targniesz się na życie patrząc jak ich ceny spadają :P

Bogowie Olimpu? Ten temat jest ciekawy i to bardzo :) Zawartość srebra jest dość przyziemna ale cena ... Olimpijska :P

Ta inwestycja to na ile ma być? Miesiąc? Dwa? Czy kilka lat?
Takie błyskotki to moda jest chwilowa ... jakieś poważniejsze tematy to może moda będzie dłuższa.

Jeżeli chodzi o długookresową inwestycję w monety kolekcjonerskie to ja nie widzę najmniejszego sensu ... Kupuj zwykły bulion po cenie srebra.

Krótko okresowa inwestycja to tak, jest taka pewna seria monet na której można zarobić i ludzie na niej zarabiają ale uważam, że jest zbyt dużo spekulacji aby długo trzymać te monety bo z dnia na dzień może wszystko rypnąć :P
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage

Sponsorem awatara jest Tiger Restart: http://tigerpower.pl/instytutrestartu/#head
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Postprzez anik93 » 12 Sie 2015 17:02

Monetami z tej mennicy nie interesuję się aż tak bardzo i mam mało monet z owej mennicy (dokładnie dwie, jedna z wymienionej przeze mnie serii z olimpu, druga to nowy nabytek moneta z zegarkiem).

Ogólnie mówiąc to wybrałem owe serie od najsłabszej do najgorszej moim zdaniem do inwestowania. A jeśli chodzi o Deadly and Dangerous to ta seria na ebay-u trzyma się nieźle i myślę właśnie nad kupnem najnowszej monety.

Też czytałem na forum anglojęzycznym że monety z tej mennicy to tylko na krótki czas inwestować bo później zostają zapomniane...

A i jeszcze najnowsza moneta ze star trek-a mnie zaskoczyła Spock w ofercie przedsprzedaży w mennicy niedostępna. Czy oni mają jakąś taktykę w stylu pół nakładu teraz pół na premierę?

P.S. Też wolę Gwiezdne wojny.
anik93

Postprzez Mechanick » 15 Sie 2015 14:15

Zamiast kupować wynalazki z Myszką Miki radzę brać sprawdzone i popularne serie, które przez ostatnie 20 lat potwierdziły że dobrze trzymają cenę. Jak coś działa to tego nie naprawiaj.
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." - Alexis de Tocqueville
"Prawda to prawda, nawet jeśli nikt w nią nie wierzy. Kłamstwo to kłamstwo, nawet jeśli wszyscy w nie wierzą."
Awatar użytkownika
Mechanick

Postprzez el-dziubek » 09 Cze 2016 07:08

Ma ktoś informacje czy wizerunek kangura z Perth zapoczątkowany w tym roku w bulionie będzie się zmieniał?
el-dziubek

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Bogumił » 14 Cze 2016 05:45

Też mnie to zaciekawiło. Napisałem szybkie pytanie na info@perthmint.com.au i otrzymałem równie szybką odpowiedź:
"Thanks you for your enquiry
The design of the Kangaroo 1oz silver bullion coin will remain the same design in the foreseeable future".

A szkoda...
Bogumił

Postprzez tonyxxl » 20 Wrz 2016 06:00

Mechanick napisał:Zamiast kupować wynalazki z Myszką Miki radzę brać sprawdzone i popularne serie, które przez ostatnie 20 lat potwierdziły że dobrze trzymają cenę. Jak coś działa to tego nie naprawiaj.

nie do końca byłbym taki pewien. Jeśli mieszkasz w Polsce i tu handlujesz to pewnie masz racje, ale biorąc pod uwagę cały świat to już mam duże wątpliwości. To tak jak z naszym papieżem, u nas bardzo popularny i praktycznie każdy coś z z JP2 ma, albo jakieś katastrofy wojenne czy PRL. Na zachodzie wcale nikt się tym nie zachwyca, za to taka monetka ze Star trek'a to już może być duża gratka dla np amerykanów czy naszych zachodnich sąsiadów. Niski nakład (5tys) zapewne nie nasyci rynku. Bardzo możliwe że te nisko nakładowe okolicznościowe serie popkulturowe dadzą zarobić więcej niż lunary. Pewności nie ma, ale stracić raczej też się nie straci. Moim zdanie warto mieć po 1 sztuce. Sam się zastanawiam nad deltą ze ST albo deską z powrotu do przyszłości:) , poszło tylko 2015 w nakładzie, a taki gadżet wygląda świetnie na półce. Na e-bay widać że schodzą z zyskiem a ceny rosną.
Image
Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez grzes-w-wa » 20 Wrz 2016 06:47

tonyxxl napisał:nie do końca byłbym taki pewien. Jeśli mieszkasz w Polsce i tu handlujesz to pewnie masz racje, ale biorąc pod uwagę cały świat to już mam duże wątpliwości..... Bardzo możliwe że te nisko nakładowe okolicznościowe serie popkulturowe dadzą zarobić więcej niż lunary. Pewności nie ma, ale stracić raczej też się nie straci. Moim zdanie warto mieć po 1 sztuce....

Po jednej sztuce śmiało możesz kupić. Ale to nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek inwestowaniem tylko kolekcjonowaniem.
Kolega Mechanick ma racje. Jeśli kupujesz srebro, to w kupuj to co kupują miliony ludzi na całym świecie (bulion lub bulion premium).
Nie ma sensu iść pod prąd.
W każdym kraju wypuszczane są wynalazki.
I w Australii i w Polsce.
Monetki ładne i trzymające cenę wraz z modą.
Moda mija i...wtopa. :wink:
Jednak nic nie będę ci sugerował. Wiesz co robisz.
Twoje akwarium i twoje rybki.
Liberalny rząd nie lubi posiadaczy metali, bo to ludzie wolni z własnym, prawdziwym pieniądzem.
UWAGA: Oglądanie TVN 24 i CNN może doprowadzić do choroby psychicznej.
https://otozloto.pl/funcs.php?name=prze ... d=19726638
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Wróć do Inwestycje w monety i banknoty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 1 gość