75r PIERWSZEGO ZRZUTU CICHOCIEMNYCH

Tu prowadzimy dyskusje o inwestowaniu w numizmaty

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: 75r PIERWSZEGO ZRZUTU CICHOCIEMNYCH

Postprzez ROYAL » 26 Lut 2017 11:41

Znów zakrzywiłeś rzeczywistość pytanie tylko w którym wymiarze teraz jesteś ?

Cały czas piszę o faktach które dzieją się na naszych oczach a ty albo cofasz się albo produkujesz sajensfikszyn odnosząc się do tematów/pozycji emisyjnych których to nie dotyczy ponieważ tak jak pisałem wczesniej potwierdzam fakt ze kupowanie wszystkich pozycji NBP jako inwestycja jest błędem

Ale są wyjatki takie jak ta pozycja w temacie Cichociemni 10zł
kolejna aukcja powyżej 200zł (nie omijam żadnej licytacji w celu zawyżenia ceny)
http://allegro.pl/10-zlotych-zrzut-cich ... 59700.html
parę osób twierdzi że cena spada tej monety , dziwi mnie takie zakłamanie które można łatwo udowodnić i co robie od paru dni

Dziwne jest tylko to że ja podaje fakty a wy tylko swoimi spostrzeżeniami próbujecie zamydlić sprawę
chcecie być poważnie traktowani to podawajcie przykłady namacalne wykresy linki itp

Inwestycja wcale nie musi być długoterminowa
zobaczcie co dzieje się z Żołnierzami już dziś na kpl 2 monet jest 60zł do przodu kto załatwił sobie w cenie emisyjnej lub około juz dziś może zbierać żniwo , a emisja dopiero jutro
ROYAL

Postprzez grzes-w-wa » 26 Lut 2017 12:08

Royal co ty chcesz udowodnić pokazując świeże ceny-napompowane na maxa?
Wiesz ile ten medalik będzie wart za 5 lat?
Tyle co dostaniesz na szrocie.
Cenę srebra.
14,4*0,925*2,3= 30 złotych.

Komu ty chcesz kit wciskać?

Prosiłem abyś pokazał ceny tych 10 zł z przed 5 lat.
A ty dajesz kolejną manipulację:
ROYAL napisał:ale proszę bardzo
http://allegro.pl/iii-rp-1990-kolekcjon ... l-1-5-0222" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank
http://allegro.pl/iii-rp-1990-kolekcjon ... l-1-5-0222" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank
jest wiele takich przykładów tylko że ty masz klapki na oczy
Niestety musisz pojąć że do inwestycji trzeba wybierać odpowiednie pozycje

Zbliżasz się do dna.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez ROYAL » 26 Lut 2017 12:17

Ja zbliżam się do dna?
oto znów twoje zakłamanie

twój wcześniejszy cytat
""Pokaż ceny monet z 3-5 lat w tył.""
a tu nagle piszesz że prosiłeś o
""Prosiłem abyś pokazał ceny tych 10 zł z przed 5 lat.""

Czemu manipulujesz słowami , przecież normalny człowiek co to czyta widzi że cos jest z tobą nie tak
ROYAL

Postprzez grzes-w-wa » 26 Lut 2017 12:25

Czy ty kojarzysz o czy jest mowa w tym wątku?
O 10 złotówkach a nie SSA w opcji jeszcze Kup Teraz.
------------------------------
Jak chcesz to wystawie na Allegro wyjętą z portfela złotówkę i wystawie ją za dwa miliony.
A link tu wrzucę żeby kopara ci opadła. Ile kosztuje złotówka z portfela.
-----------------------------
Człowieku ty naprawdę jesteś okazem.
Żyjesz z połową potylicy.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez ROYAL » 26 Lut 2017 12:30

Nawet nie będę komentował
przeczytaj uważnie co pisałeś i co Ci odpowiedziałem
Twoja kultura osobista jak i poziom intelektualny niestety nie pozwala mi na dalszą dyskusje
ROYAL

Postprzez grzes-w-wa » 26 Lut 2017 12:32

Vice Versa - niezłomny żołnierzu.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez Enso » 26 Lut 2017 14:08

Powinno być chyba : niezłomny handlarzu - spekulancie :)
Enso

Postprzez el-dziubek » 26 Lut 2017 14:50

Panowie, kolega Royal w towar wchodzi krótkoterminowo, o czym wielokrotnie i bez owijania w bawełnę informuje. I pod tym względem trzeba mu oddać, że przy Cichociemnych i pewnie żołnierzach niezłomnych się nie pomyli.
Niejednokrotnie napisał, że warto kupić po cenie emisyjnej i za niedługo sprzedać, jak balon się nadmucha. Nie rozumiem Waszego podejścia do tego klienta. Grzes kupuje taczki i zakopuje koło azora a Royal gra krótkoterminowo. Wszystko jest jasne. O co ten raban, który trwa już kilka stron??? Grzes , przecież Royal nie zachęca do kupowania teraz na allegro po zawyżonych cenach, tylko mówił, że to dobry strzał po cenie emisyjnej i niedługo po tym wyjście z tematu. I tu ma rację. Przecież nikt nie każe napalonym kolekcjonerom, którzy nie kupią teraz tematu brać po tych cenach. Można poczekać na spadki :)
Dla wielu z nas to "niezdrowa" spekulacja, ale i kierując się analogią giełdową również całkiem dobra inwestycja, dający spory zysk w niedługim czasie :) :) :)
el-dziubek

Miejscowość: Wrocław

Postprzez grzes-w-wa » 26 Lut 2017 15:05

99% ludzi tu na forum kupuje monety takie lub siakie nie po to żeby stracić tylko zarobić.
To jest normalne i leży w ludzkiej naturze.
Ale takiego naganiania to dawno nie było.
Ja osobiście nie pamiętam.
Fakt jest taki że jak była dmuchana bańka na metale w 2010 to tu mnie nie było.
---------------------
Niech handluje.
Niech zarabia.
Ale niech nie chwali się jak rżnie ludzi, jak buduje domy.
To jest po prostu wkur.....wiające.
I nie chodzi tu o zazdrość.
Swoją aktywnością w tych wątkach sam przykłada rękę do spadku cen tych monet.ITD.ITP.
Szwagier po co pisać ten wywód, wiadomo o co chodzi.
Ceny SSA w 10% spadły przez właśnie Royali, Rekinów rożnego pokroju.
Było jeszcze kilku biznesmenów ale nie chce mi się szukać ich aktorskich pseudonimów.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez el-dziubek » 26 Lut 2017 15:07

Eeeee tam spinasz się niepotrzebnie uważam. Nic tym sensownego nie osiągniesz. Ja też nie popieram tego typu inwestowania, ale w końcu to wolny kraj. Po drugiej stronie są ludzie z mózgami przecież. Jak chcą dawać się nabijać, to ich sprawa :)
el-dziubek

Miejscowość: Wrocław

Postprzez piotero » 26 Lut 2017 17:01

popieram autora poprzedniego wpisu, jaki Royal jest wiemy, kupuje i pojutrze sprzedaje, zresztą się z tym nie kryje, ale po co się tak spinać, jak posiada klientów naiwnych albo innych to jego sprawa, wolny kraj, krótkoterminowo czy jak niektórzy wolą "spekulacyjnie" będzie do przodu i to jest fakt, a niektórzy w nieskończoność swoje, że "to gównoblaszki i za 5 lat warte będą 30 zł", pomijając, że to bzdura (monety o takim nakładzie nie są obecnie po 30 zł), to Royal nigdzie nie pisze, że będzie trzymał je przez 5 lat ...
piotero

Postprzez grzes-w-wa » 26 Lut 2017 17:27

piotero napisał:...że "to gównoblaszki i za 5 lat warte będą 30 zł", pomijając, że to bzdura (monety o takim nakładzie nie są obecnie po 30 zł)...

A co tu ma nakład do rzeczy?
W Polsce te monety zbiera około 5-6 tysięcy osób. Przy kolekcji sama cena to rzecz drugoplanowa. Reszta wcześniej czy później trafi do tzw. kuwety.
Owszem po drodze jeszcze poleżą w jakimś lombardzie.
Może trafią na numimarkiet gdzie są sprzedawane w pakietach po x sztuk.
A nawet w pudelkach bankowych, nigdy nie otwieranych.
Czy to się komuś podoba czy nie ostatecznie to złom ag.
A ceny dla złomu ag są znane wszystkim.
Po nitce do kłębka i zagadka jest rozwiązana.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez piotero » 26 Lut 2017 18:54

Po pierwsze, rozumiem, że pytanie "co nakład ma do rzeczy?" jest żartem czy prowokacją intelektualną, bo nakład ma wiele do rzeczy w każdym kontekście i chyba wszyscy to rozumiemy, nakład to podstawowa zmienna przy kolekcjonerstwie, zbieractwie, inwestowaniu, spekulowaniu, dosłownie zawsze. Nakład zawsze robi różnicę.
Po drugie skąd wyciągasz tak zdecydowanie wniosek, że "zbieraczy" tego typu walorów jest 5 000-6 000, równie dobrze mogę napisać 7 000-8 000, albo 9 000-10 000 i każda z tych wersji jest równie uprawdopodobniona jak 5 000 osób, poza tym trzeba pamiętać, że oprócz konsekwentnych zbieraczy, przy tego typu emisji i pewnej reklamie i klimatowi jaki panuje wokół żołnierzy niezłomnych (i dobrze, że taki zapanował po latach kłamstw, oszczerstw i "czerwonej" wersji historii) to te monety może chcieć kupić więcej osób niż zwykle, tak mi się przynajmniej wydaje, ale mogę się mylić,
A po trzecie wnioski o pudełkach na aukcjach, portalach i gdzie indziej to wydaje mi się trafione, ale wobec tych emisji które miały nakłady 2-3 razy wyższe, a te poniżej 20 000 zawsze jakoś się rozejdą i rynek je przyjmie, inna sprawa, że można nie lubić współczesnych monet typu kolekcjonerskiego, ale to zupełnie inny temat ...
Ostatnio edytowany przez piotero, 26 Lut 2017 19:03, edytowano w sumie 1 raz
piotero

Postprzez grzes-w-wa » 26 Lut 2017 19:03

Kolego, ani to żart, ani prowokacja.
Oczywiście nie ma dokładnych i pewnych danych w tym względzie, bo być ich nie może.
Za duża zmienność.
To są szacunki ekspertów.
Oczywiście, ekspert nie równy ekspertowi.
Nawet jak 50% nakładu z 15 000 zostanie u kolekcjonerów to drugie 50% szwenda się po rynku tak długo, aż zostanie nazwane konkretnie złomem ag.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez piotero » 26 Lut 2017 19:14

Ja nie upieram się może jest i 6000, ale to trochę wróżenie z fusów,
A tak z ciekawości czemu monety z nakładami poniżej 20 000 i wyemitowane w pierwszych latach po denominacji trzymają przyzwoite ceny, nie zawrotne ale przyzwoite, czy przypadkiem gdyby tylko 5000 osób zbierało monety, to te pierwsze lustrzanki też powinny być dostępne za bezcen tak jak "super hity" lat późniejszych o nakładach 50 000 - 100 000 sztuk
piotero

Postprzez grzes-w-wa » 26 Lut 2017 19:25

Ja z góry oświadczam że nie uważam się za jakiegoś znawcę monet NBP.
Obserwuje rynek srebra tego złomowego bardzo długo i widzę co spływa z rynku.
A co spływa e realu?
Różne srebra i monety NBP również.
Nawet nie będę z tobą dyskutował o nakładach poszczególnych emisji, bo ich nie znam.
Przedstawiłem ogólnie zarys.
Nawet możesz mieć racje, tylko co z tego.
Potoku monet w złomie nie zatrzymasz.
Może nakłady są za wysokie, może przyczyny leżą gdzie indziej.
Nie wiem.
Ale fakt jest faktem.
Nie zagłębiajmy się tym złomem w postaci monet.
Bo po co? To niczego nie zmieni.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez piotero » 26 Lut 2017 19:30

Ja też ekspertem nie jestem, ale trochę znam nakłady z ostatnich lat, oczywiście nie uczę się ich na pamięć, po prostu pamiętam, choćby po uważnej lekturze katalogu i stron NBP-u.
Oczywiście wierzę w Twoje doświadczenie i na pewno masz rację w większości poruszanych kwestii, ale napisz proszę szczerze, czy wśród tego złomu trafiają się monety o nakładach poniżej 20 000 sztuk
piotero

Postprzez ROYAL » 26 Lut 2017 19:35

Chyba najlepszy tekst
""To są szacunki ekspertów""
Pytam jacy to eksperci ? kto policzył ilu mamy kolekcjonerów ?

powiem tak możemy przypuszczać ilu mamy kolekcjonerów ale czy każdy kupujący daną monetę jest kolekcjonerem ?
Wielu kupujących np Cichociemnych 10zł nie jest wcale kolekcjonerem , kupują na prezenty lub ku pamieci ponieważ w rodzinie był ktoś taki
Kupujący kierują jest różnymi aspektami dlatego śmieszy mnie taka ocena

Jutro zobaczycie jaka jest różnica miedzy emisją Towarzystwa "Sokół" a Żołnierzami obraz przed drzwiami NBP o 8 rano będzie zupełnie inny , jeśli w ogóle zobaczycie drzwi

Szkoda mi trochę Grześka ponieważ karmi się resztami które krążą za długo po rynku a już od dłuższego czasu jest na głodzie bo jako takich monet niema ,
ROYAL

Postprzez grzes-w-wa » 26 Lut 2017 19:38

Różne cuda się zdarzają.
Jeśli mowa o monetach krajowych to nie sprawdzam ich nakładów.
To mnie nie interesuje.
Tak 80% posiada cenę spot +5,10%.
Takich nie kupuje bo za drogie.
Te 20 % zostaje u mnie.
---------------
Ale spokojnie, najwięcej jest łyżek. :lol:
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez ROYAL » 02 Mar 2017 11:38

http://allegro.pl/10zl-2016-75-rocznica ... 39419.html

http://allegro.pl/zaplombowane-pudelko- ... 19541.html

Oto kolejne aukcje które skończyły się.
Kolejne dowody na to że spadek ceny Cichociemnych jest tylko w waszych wyobrażeniach
Nawet pudełko monet skończy się na sumę 2251zł

Jeśli chcecie udowadniać dalej spadek cen tej monety to podajcie przykłady a nie tylko swoje przypuszczenia

jak często bywa stabilny wzrost odnoszą monety które są ogólnie dostępne w dobie emisji im wiecej rozejdzie sie po kolekcjonerach tym pewniejszy wzrost
W takich przypadkach manipulacja/spekulacja nie jest potrzebna

przykłady
Czeski 50zł
Cichociemni 10zł
Chrzest 20zł (banknot)
teraz to widzimy na monetach Żołnierze
ROYAL

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje w monety i banknoty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości