Złote monety

Tu prowadzimy dyskusje o inwestowaniu w numizmaty

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Złote monety

Postprzez koziołekZM » 12 Sty 2016 12:51

Witam,
jestem tu nowy więc, pewnie troszkę minie nim te forum ogarnę :)
Przede wszystkim proszę o wyrozumiałość.

Mam pytanie odnośnie monet złotych .
Chciałbym troszkę zainwestować pieniędzy aby nie trzymać gotówki w skarpecie.
W związku z tym , że przez 20 lat kolekcjonowałem tylko i wyłącznie banknoty , wiem , że najpierw literatura ,literatura ,literatura.
Proszę jeżeli to możliwe o podanie takowej,
Nadmienię , że interesują mnie złote monety Rosji ,USA.
Będę wdzięczny o podanie również linków do pewniaków u których mógłbym zakupić takowe monety nie mam zamiaru gdzieś tam licytować i później żałować ,że kupiłem jednak jakąś podróbkę.
Pozdrawiam
serdecznie
koziołekZM
koziołekZM

Re: Złote monety

Postprzez grzes-w-wa » 12 Sty 2016 13:40

Kolego z grubej rury zaczynasz.
Jestem pełen podziwu.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez koziołekZM » 12 Sty 2016 14:18

No przecież napisałem , że jestem Nowy :)
Wiem, wiem, że linków nikt nie poda , żeby nie robić reklamy dla sprzedających , ale już sam ich namierzyłem;)
Teraz tylko przeczytać pozycję : Inwestowanie w złoto i srebro i do dzieła.
Czy pozycja Cz.Kamińskiego Monety Złote, będzie ok?
Czyli czy znajdę tam monety Rosji i USA ?
interesują mnie monety 1/4 i 1/10 oz
koziołekZM

Postprzez brodacz » 12 Sty 2016 22:45

Przy takich monetach nie musisz się wspierać literaturą. Szkoda kasy. Śmieć zawsze pozostanie śmieciem. Nawet gdy że złota. Jeśli nie stać cię na poważne monety to kupuj polskie. Przynajmniej nie przepłacisz.
brodacz

Postprzez grzes-w-wa » 13 Sty 2016 09:17

brodacz napisał:Przy takich monetach nie musisz się wspierać literaturą. Szkoda kasy. Śmieć zawsze pozostanie śmieciem. Nawet gdy że złota. Jeśli nie stać cię na poważne monety to kupuj polskie. Przynajmniej nie przepłacisz.

Przy takich monetach nie musisz się wspierać literaturą. Szkoda kasy. Złoto zawsze pozostanie złotem. Nawet gdy jest że złota. Jeśli nie stać cię na poważne monety to nie kupuj polskich. Bo przepłacisz.
Nasze krajowe złote monety w cenie spot są prawie niedostępne. A to i tak tylko stop 900. I mało rozpoznawalne w świecie.
Trzeba rozróżnić stare dolary USA i carskie ruble od obecnie bitych bulionówek. Na te pierwsze potrzebna jest wiedza, bo to numizmatyka. Na te drugie już nie bo to tylko metal Au.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez koziołekZM » 13 Sty 2016 15:30

brodacz napisał:Przy takich monetach nie musisz się wspierać literaturą. Szkoda kasy. Śmieć zawsze pozostanie śmieciem. Nawet gdy że złota. Jeśli nie stać cię na poważne monety to kupuj polskie. Przynajmniej nie przepłacisz.

Nie interesują mnie Polskie monety złote !!! Po prostu dla mnie nie mają żadnej wartości poza kruszcem.
Odnośnie literatury - 100-200-300 zł za literaturę przy zakupie np monet za 10 000zł to pikuś.
A wiedzy nabytej i wyczytanej nikt mi nie odbierze i ona nie traci w żaden sposób na wartości.
Gdybym patrzył tylko pod kątem kupić i sprzedać to może pobawiłbym się w Polskie złotka ale w ogóle mnie to nie pociąga.
Interesują mnie monety USA i Rosji carskiej, ponieważ mają to coś w sobie.
Siedząc wiele lat w banknotach widzę jak nie raz niby numizmatyk kupuje dla siebie dany banknot a za 5 minut banknot wędruje na aukcji .
Takie coś mnie nie bawi. To nie jest numizmatyka tylko typowy handel. To nie ma nic wspólnego z numizmatyką.
Dziękuję.
koziołekZM

Postprzez Troy » 13 Sty 2016 18:47

link wymoderowałem, niezgodny z regulaminem forum - meszuzel

Tej pozycji nie znam, ale domyślam się, że będzie omówiony problem bicia złotych (w gorszej próbie metalu) rubli stemplami wywiezionymi z Rosji.
http://shop.conros.ru/item/969589/14696
Ironia losu, gdy UBecy, SBecy i ich potomstwo, którzy uciekli do Szwecji lub innej Kanady, mają czelność pouczać Polaków, jak mają żyć i postępować w kwestiach kulturowych, obyczajowych, gospodarczych, z uwzględnieniem czyszczenia i patynowania monet.

Imagehttp://picasion.com/
Awatar użytkownika
Troy

Miejscowość: Ruczaj

Postprzez radek77 » 20 Kwi 2016 16:25

Pomyśl o 25 guldenów 1930 rok WMG.Jak się dobrze trafi to za 8000 zł można kupić.
tylko złoto:):):)
Awatar użytkownika
radek77

Miejscowość: Gdynia

Wróć do Inwestycje w monety i banknoty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość