Stary filmik o inwestowaniu w monety

Tu prowadzimy dyskusje o inwestowaniu w numizmaty

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Stary filmik o inwestowaniu w monety

Postprzez Mad_Tiger » 12 Maj 2016 20:14

Nie wiem gdzie wrzucić więc tutaj ;)

Film podpatrzyłem na forum TPZN :)

Stopa zwrotu z sokoła była 300-400 % a dziś :?:
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage
ImageSprzedam trochę monet i banknotówImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Re: Stary filmik o inwestowaniu w monety

Postprzez brodacz » 14 Maj 2016 08:08

Oj też złapałem kilku lepiejwiedzących na zwierzątka. Gość z białym kołnierzykiem, który kupił jeże za 3500 patrzył na mnie jak na debila gdy mu je odstępowałem. Jeszcze uprzedzalem, ze to niezbyt dobry zakup. Fakt, 2 tygodnie później poszedł na Allegro za 5100 ale nie sądzę aby to był ten :-)
brodacz

Postprzez Enso » 14 Maj 2016 13:26

Ciekawe czy taka hossa wróci. Wiadomo, że ciężko będzie żeby poszło aż tak do góry, ale w końcu musi chyba odbić od dna.
Enso

Postprzez grabarz » 14 Maj 2016 15:47

Pytanie czy to już dno?:D
Awatar użytkownika
grabarz

Miejscowość: Zielona Góra / Zbąszyń

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 14 Maj 2016 16:15

grabarz napisał:Pytanie czy to już dno?:D

Chyba poniżej ceny spot ag już cieżko zejść ;)
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez grabarz » 14 Maj 2016 16:52

Tak ale sporo monet jeszcze jako taka cenę trzyma... Poza tym są tematy które trochę się bronią. Zresztą pożyjemy zobaczymy. Może faktycznie trochę to ruszy.
Awatar użytkownika
grabarz

Miejscowość: Zielona Góra / Zbąszyń

Postprzez piotredy » 19 Maj 2016 12:14

Tylko i wyłącznie kwestia ceny srebra. Ludzie sparzyli się i to ostro. Ja tam osobiście jestem zadowolony z tego faktu bo mogę za bardzo małe pieniądze kupować monety, które kiedyś były bardzo drogie.

Moda na 100% wróci pytanie tylko kiedy? rok, dwa, dziesięć?
piotredy

Postprzez Enso » 19 Maj 2016 12:23

piotredy napisał:Tylko i wyłącznie kwestia ceny srebra. Ludzie sparzyli się i to ostro. Ja tam osobiście jestem zadowolony z tego faktu bo mogę za bardzo małe pieniądze kupować monety, które kiedyś były bardzo drogie.

Moda na 100% wróci pytanie tylko kiedy? rok, dwa, dziesięć?

To prawda. Takiego sokoła, szlak bursztynowy czy inne hity teraz można kupić za grosze w porównaniu z tamtymi cenami. Nikt w tamtych latach nawet w najczarniejszych koszmarach nie przewidywał, że aż tak to poleci. Moim zdaniem dotknęło to dna i kilku metrów mułu, a przyczyniła się niewątpliwie temu właśnie bardzo niska cena srebra. Wydaje się więc, że jest to dobry moment na zakupy. Od dna musi kiedyś odbić.
Enso

Postprzez piotredy » 19 Maj 2016 12:40

Całkiem możliwe nawet, że jesteśmy już po dołku. Tak z perspektywy widzę, że 1-1,5 roku temu można było kupić eleganckie srebrne monety historyczne w cenie złomu na kilogramy. Monety takie jak Reichsmarki, srebrne liry, szwajcarskie franki często z lat 30-40... Srebro srebrem no ale takie monety w ładnych stanach po cenie złomu na kilogramy to już gruba przesada i mózgiem nie trzeba być, żeby wiedzieć, że coś tu nie gra. Rynek w pewnym momencie traci kompletnie swój rozum. Tak było w 2011 roku podczas bicia szczytów gdzie ludzie okropnie przepłacali. Tak też było w 2015 gdzie według mnie ludzie sprzedawali za psie pieniądze piękne monety.
piotredy

Postprzez Enso » 19 Maj 2016 12:59

Coś jak to?
http://5.allegroimg.pl/original/16/62/06/31/43/6206314325

Cena kup teraz 3070 zł
Nie jestem do końca pewien czy ten akurat zakup by się opłacił.

Link zamieniłem na fotkę - meszuzel
Enso

Postprzez grzes-w-wa » 19 Maj 2016 13:13

Enso napisał:Nie jestem do końca pewien czy ten akurat zakup by się opłacił.

W przeliczeniu na Ag 999 ta moneta ma 12,5 grama.
W realu to Ag 900 o wadze 13,889 grama.
W DE bez problemów do kupienia za 7-8 Euro.
Teraz wystarczy dobrze policzyć czy to dobry strzał czy nie.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez piotredy » 19 Maj 2016 13:17

No można tak powiedzieć płaciłem jakieś 1,90 za gram tej monety to jedna wyszła jakieś 23,75 to ten zestaw po tych pieniądzach musiałby kosztować jakieś 2500... Za tyle uważam, że warto jakoś wielkich obaw co do nich nie mam.

Najładniejsze wybrałem do własnej kolekcji a resztę sprzedam z zyskiem bez najmniejszego problemu.

Kupiłem też 3kg srebrnych franków 1/2 Franka - 1 Frank - 2 Franki - 5 Franków coś takiego z mixem dat:
http://en.numista.com/catalogue/pieces194.html

. One akurat były w stanie okołomenniczym. Chyba szybko z obiegu musiały zniknąć. Ja tam z tego zadowolony jestem 2zł za gram. Tak buduję swoją kolekcję bo kupuje tanio ale muszę brać hurtem wybieram najładniejsze a resztę w miarę możliwości sprzedaję z zyskiem.
piotredy

Postprzez grzes-w-wa » 19 Maj 2016 13:25

To drogo!
1,90 za gram Ag 900?
Sprzedający chyba się cieszył? Co?
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez piotredy » 19 Maj 2016 13:26

Ceny zawsze podaję za próbę 999 :) Bo jaki jest sens podawać cenę srebra w innych proprocjach?

W DE bez problemów do kupienia za 7-8 Euro.

No w Polsce po 31-35zł też bez problemu do kupienia :lol:

Wcale tak daleko jechać nie musisz. Kto by się tam przejmował, że to 2,50 za gram. Za tyle to sam bym to sprzedał :lol:

Cała zabawa polega na tym, że zazwyczaj są to monety ze skupów gdzie ludzi nie zawsze interesuje wartość kolekcjonerska. Nie są one przebrane z takiego pakietu można wyłowić bardzo ładne stany monet i niektóre rzadsze warianty reichsmarek : (katedra z datą lub inna ze swastyką).

Tylko umowa z dilerem jest prosta po cenie SPOT ale całość bez marudzenia. Mnie osobiście takie monety bardziej cieszą jak współczesne świecidełka.

Gdyby chodziło o samo srebro to bym się w to nie bawił. Chodzi mi po prostu o dostęp do ładnych monet, w dobrych cenach.
piotredy

Postprzez Makot0072 » 19 Maj 2016 14:10

Nie wiem dlaczego większosć twierdzi że "musi się odbić od dna" Jakieś podparcie czymkolwiek? Do czego piję a do tego że przykładowo sreberka PRL-u mają znacznie niższe nakłady a i tak są do pozyskania jak grosze PRL daaawno temu się skończył i jakoś nie ma odbicia a w przypadku III RP będzie raczej to samo gdyż już większośc się sparzyła ,nikomu nie będzie się chciało tego pchać do cen sprzed 5-6 Lat.Nie wiadomo co nam szykuje NBP raczej pomijam temat euro bo to nie przejdzie przynajmniej przez kilka najbliższych lat.Przydała by się solidna restrukturyzacja całego systemu monetarnego i powrót do nakładów i emisji sprzed 15-20 lat ,bo tak to jedynie będziemy mieli chwilowe wzrosty poszczególnych monet gdy będzie rocznica lub wydarzenie tematyczne
Kolekcjonowanie i Poszukiwanie
II RP, PRL, III RP
Awatar użytkownika
Makot0072

Miejscowość: Gliwice

Postprzez piotredy » 19 Maj 2016 14:19

Kwestia tylko i wyłącznie cen srebra według mnie. Prawdopodobieństwo, że srebro po pojechaniu -70% straci kolejne 70% jest małe. Najwięcej straciły monety oparte na kruszcu (bulionowe i inne wynalazki współczesne NBP). Najmniej straciły monety historyczne (nim rzadsze tym mniej).

Jako inwestycja samo srebro szczerze nie wiem. Jednak w połączeniu z monetą historyczną i obecnymi cenami to dla mnie są bardzo dobre ceny na powiększanie kolekcji.

Z punktu widzenia inwestora to według mnie inwestycja marna.

Z punktu widzenia kolekcjonera to potencjalny zysk będzie jedynie przy okazji.
piotredy

Postprzez skorkabezwyprawki » 19 Maj 2016 14:48

Z ciekawości posprawdzałem po ile schodzą money w pakietach na Allegro w licytacjach. Nie mówię o cenach Kup Teraz od dilerów, bo to najczęściej jest powyżej spot i 23%. Średnia cena sprzedaży z kilkudziesięciu aukcji z ostatnich 10 dni to jakieś 6% ponad spot. Do tego trzeba doliczyć przesyłkę czyli max 1% więcej. Jeżeli ktoś ma czas, może nakupić mapek, olimpiad, faszyzmu, franków, marek itp za cenę spot +7%.

W obecnej chwili da się kupić bulionówkę 1 uncje za 80 zł. Różnica 13% ;-)
skorkabezwyprawki

Postprzez grzes-w-wa » 19 Maj 2016 16:01

Mapek? Chyba tych bitych na Białorusi. :D
Co to za biznes kupowania po sztuce lub dwóch? Zarobi tylko poczta na przesyłkach.
Ani to biznes dla kupującego, ani dla sprzedającego
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez skorkabezwyprawki » 19 Maj 2016 16:31

grzes-w-wa napisał:Mapek? Chyba tych bitych na Białorusi. :D
Co to za biznes kupowania po sztuce lub dwóch? Zarobi tylko poczta na przesyłkach.
Ani to biznes dla kupującego, ani dla sprzedającego

Zobacz ile się skończyło aukcji na Allegro w ciagu ostatnich 10 dni. Pakiety od 10 do 20 szt PRL 200zl próba 625 i 750. Słowa kluczowe mam ci podać, czy jesteś wystarczająco kumaty ? Na numimarkecie podobnie.
skorkabezwyprawki

Postprzez grzes-w-wa » 19 Maj 2016 16:36

Powiedzmy że masz rację. Powodzenia w kupowaniu miedzi niklowanej Made in Belarus. :wink:
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Następna

Wróć do Inwestycje w monety i banknoty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość