Stary filmik o inwestowaniu w monety

Tu prowadzimy dyskusje o inwestowaniu w numizmaty

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Stary filmik o inwestowaniu w monety

Postprzez skorkabezwyprawki » 20 Maj 2016 10:21

Nie wiem, czy na rynku można hurtowo kupić złom srebra w łīżkach i podobnych w cenie 1-1,3 grama. Głośno myśląc, to daje ogromną lukę w rynku i efektem tego powinny być firmy/sklepy itp oferujące ogromne ilości tanich, nawet poniżej spot albo w cenie spot, sztabek. Skupują srebro za 50-70&, robią sztabki a ich całkowita marża to 10%. W cenie są duże koszty przetworzenia, doliczenia VATu itp. Ale rynek jest inny. Szybko schodzą mapki i bulion w cenie spot + 23%. Plus walory numizmatyczne ze srebrem.
skorkabezwyprawki

Postprzez grzes-w-wa » 20 Maj 2016 16:19

Robienie sztabek w kraju jest nieopłacalne. Wszystkie mennice te prywatne działające na rynku srebra delikatnie mówiąc, poproszono o wyjazd na wyspy.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez skorkabezwyprawki » 20 Maj 2016 16:27

grzes-w-wa napisał:Robienie sztabek w kraju jest nieopłacalne. Wszystkie mennice te prywatne działające na rynku srebra delikatnie mówiąc, poproszono o wyjazd na wyspy.

Miałem na myśli interes życia. Kupujesz hurtem srebro za 60% ceny. Doliczasz 10% na rafinacje. Drugie 10% na bicie. Doliczasz VAT 23%. Zostaje ci 11% marży do ceny VAT. Sprzedajesz sztabki za 95% ceny spot (z Vatem) i masz najtańsze srebro 999 na rynku. Zarabiasz 6% mając najtańszy na rynku towar. Kupią od ciebie po cenie 98% spotu wszyscy dilerzy.

Ale tak nie jest. Zatem nie da się kupić srebra w cenie 60% poniżej spot. Bo wszystko inne da się zrobić jak napisałem.
skorkabezwyprawki

Postprzez grzes-w-wa » 20 Maj 2016 17:00

Kolego, dla mnie i 60% to drogo.
A nawet jak bym miał złom Ag za darmo, to nie jest powód abym je za darmo rozdawał. Prezenty robił itd. Mnie nikt prezentów nie daje. Jak chcę kupić sobie rolkę monet z Australii to muszę sporo się na główkować, aby plan zakupu zrealizować.
Jest określona przez PANA Z PEJSAMI cena spot i to jest cyferka której się trzymajmy.
Jak chcesz być Świętym Mikołajem to masz okazję zaistnieć.
Życzę Ci powodzenia.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez skorkabezwyprawki » 20 Maj 2016 21:16

@grzes-w-wa nie mam pojęcia właściwie o czym ty piszesz już teraz.
skorkabezwyprawki

Postprzez grzes-w-wa » 20 Maj 2016 21:51

skorkabezwyprawki napisał:Miałem na myśli interes życia. Kupujesz hurtem srebro za 60% ceny. Doliczasz 10% na rafinacje. Drugie 10% na bicie. Doliczasz VAT 23%. Zostaje ci 11% marży do ceny VAT. Sprzedajesz sztabki za 95% ceny spot (z Vatem) i masz najtańsze srebro 999 na rynku. Zarabiasz 6% mając najtańszy na rynku towar. Kupią od ciebie po cenie 98% spotu wszyscy dilerzy.

:wink: :wink: :wink:
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez skorkabezwyprawki » 21 Maj 2016 00:26

No tak to już wiemy, że rynek nie zaciągnie tego nawet taniego towaru. Dziś myślałem, że mapki są rozwiązaniem dla srebra po cenie 50usd za uncję. Normalna uncjówka będzie po 250zl a mapka po 80zł. Jeżeli to się wydaży przed inflacją skokową, kogo będzie stać na zakupy ?
skorkabezwyprawki

Postprzez grzes-w-wa » 21 Maj 2016 04:52

Za dużo kolego myślisz. Myśliwym zostaniesz.
Potraktuj to jako systematyczne oszczędzanie. Co miesiąc 500 w metal.
Z różnymi przekształceniami po drodze.
-----------------------------------------------
złom-żwir-sztabki-sprzedaż-euro-myszki-bank ziemski.
------------------------------------------------
Warto zwrócić uwagę, ze z chwilą nabycia złomu stajesz się posiadaczem metalu w formie stopu.
Już ten złom działa jako zabezpieczenie kapitału.
Dalsze działanie to chęć posiadania czegoś ładniejszego, łatwiej zbywalnego, szlachetniejszego, tzw srebra premium.
Wielkie pole do popisu. Pokazania inwencji twórczej. Rozwijania własnego hobby.
20160412_221705.jpg
P1010002.JPG
PSI (4).JPG
2000.jpg

Jak będzie potrzebna ekstra kasa to się te walory sprzeda, a jak nie to niech tam ''gniją''(w banku ziemskim)
A czy to będzie 50 USD to zobaczymy w dniu sprzedaży.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez Troy » 21 Maj 2016 10:55

skorkabezwyprawki napisał:
brodacz napisał:Ale mnie zaskoczyliście mapofalsami. Nigdy bym nie przypuszczał, że ktoś chciałby to podrabiac. Aż zacznę się rozglądać by namierzyć.

Falsy mapek są magnetyczne. Do wykrycia od razu.

Może te współczesne (zagraniczne), ale "z epoki" już nie, choć na szczęście jest ich mało, na tyle mało, że są droższe od oryginału. Nie mniej jest materiał (diamagnetyczny), kiedyś używane matryce i w razie potrzeby (czyli dużego ruchu na polskim monetowym złomie srebra), produkcja może wrócić.
Ironia losu, gdy UBecy, SBecy i ich potomstwo, którzy uciekli do Szwecji lub innej Kanady, mają czelność pouczać Polaków, jak mają żyć i postępować w kwestiach kulturowych, obyczajowych, gospodarczych, z uwzględnieniem czyszczenia i patynowania monet.

Imagehttp://picasion.com/
Awatar użytkownika
Troy

Miejscowość: Ruczaj

Postprzez skorkabezwyprawki » 21 Maj 2016 11:25

Już kiedyś pisałem, że podróbki srebra innym materiałem diamagnetycznym od razu wychodzą na srebrnej rampie. Szybkość zjeżdżania jest inna. Tak wiec taki fals można wykryć od razu.
skorkabezwyprawki

Postprzez piotredy » 21 Maj 2016 11:35

grzes-w-wa napisał:Jak będzie potrzebna ekstra kasa to się te walory sprzeda, a jak nie to niech tam ''gniją''(w banku ziemskim)

To właśnie różni inwestora od chomika. Upierdzielić kapitał w kawałku metalu każdy potrafi. Za to trochę nagimnastykować i pogłówkować się trzeba, żeby ten kapitał sensownie pomnożyć.
piotredy

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 21 Maj 2016 12:27

fajnie, że na forum mamy kogoś kto nigdy nie wtopił :roll:, osobiście nie znam takiego inwestora, ale teraz przynajmniej wirtualnie ;) A kapitał pomnożyć tez można przez liczbę mniejszą od jedności :lol:
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez skorkabezwyprawki » 21 Maj 2016 14:09

Grzegorz_Wroclaw napisał:fajnie, że na forum mamy kogoś kto nigdy nie wtopił :roll:, osobiście nie znam takiego inwestora, ale teraz przynajmniej wirtualnie ;) A kapitał pomnożyć tez można przez liczbę mniejszą od jedności :lol:

Zaczynam mieć podejrzenia, że na forum jest atmosfera do zachęcania do zakupów współczesnego bulionu, który jak wszyscy wiem, jest ładny, świecący, dobrze się prezentuje w kasetkach ale posiada pewną cechę, która polega na tym, że jak tanio byłby nie kupowany, posiada zawszę premię w okolicach 23% albo w górę. Świat doskonały nie jest i pozbycie się srebra w tej chwili nie jest tak łatwe jak go kupienie.

Empirycznie sprawdziłem, że mapki jest równie łatwo kupić jak i sprzedać przy cenie zbliżonej do spot plus i minus i to w ilościach hurtowych. Empirycznie sprawdziłem, że współczesny bulion można kupić bez problemu w cenach powyżej 23% spot w każdej ilości, w cenach 4% w sposób bardzo umiarkowany, w cenach 20% ponad spot na allegro w okazji.

Współczesny bulion jest nie sprzedawany w cenie powyżej 20% na allegro i całkowicie w skupie złomu w cenie spot -2%. Dilerzy wezmą z marżą 5% ale tylko w komis a to może trwać miesiącami.

Całe życie zarabiałem ręcami i głową a spekulacja to raczej zabawa, ale sorry, zarabiać to się da na złomie srebrnym i na rzadkich okazach. A ładne bulionówki to rynek tak mały, że można sobie 50 tygodniowo sprzedać, ale za to nie da się ani zakąsić ani wypić.
Ostatnio edytowany przez skorkabezwyprawki, 21 Maj 2016 14:33, edytowano w sumie 1 raz
skorkabezwyprawki

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 21 Maj 2016 14:20

mylisz chyba srebrne i złote monety bulionowe z bilonem :) co do,inwestycyjnych aspektów kupowania srebra wypowiadałem się już wielokrotnie, to nie jest żadna inwestycja, to tylko i wyłącznie jedna z form zabezpieczenia kapitału...
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez skorkabezwyprawki » 21 Maj 2016 14:47

Oto przykład z Allegro.

6211494490
skorkabezwyprawki

Postprzez Troy » 21 Maj 2016 16:46

piotredy napisał:
grzes-w-wa napisał:Jak będzie potrzebna ekstra kasa to się te walory sprzeda, a jak nie to niech tam ''gniją''(w banku ziemskim)

To właśnie różni inwestora od chomika. Upierdzielić kapitał w kawałku metalu każdy potrafi. Za to trochę nagimnastykować i pogłówkować się trzeba, żeby ten kapitał sensownie pomnożyć.

A nie wpadłeś na to, że są inne formy zarabiania, zwiększania kapitału z odpowiednią nadwyżką, która można zachomikować fizycznym metalem?

skorkabezwyprawki napisał:Już kiedyś pisałem, że podróbki srebra innym materiałem diamagnetycznym od razu wychodzą na srebrnej rampie. Szybkość zjeżdżania jest inna. Tak wiec taki fals można wykryć od razu.

Już to sobie wyobrażam jak idę do lombardu czy na giełdę z "rampą magnetyczną". Falsy rozpoznaje się na "rzut oka", a nie zabawą w przedszkole.
Załączniki
DSC_0139.JPG
DSC_0140.JPG
Ironia losu, gdy UBecy, SBecy i ich potomstwo, którzy uciekli do Szwecji lub innej Kanady, mają czelność pouczać Polaków, jak mają żyć i postępować w kwestiach kulturowych, obyczajowych, gospodarczych, z uwzględnieniem czyszczenia i patynowania monet.

Awatar użytkownika
Troy

Postprzez skorkabezwyprawki » 21 Maj 2016 17:24

Zaczynam coraz bardziej odnosić wrażanie, że zza klawiaturami siedzą sami znawcy podróbek współczesnego srebra w monetach. Pierwszym testem na falsy jest magnes, bo statystycznie rzecz biorąc wszystkie "stare" falsy są magnetyczne. Ostatnio dopiero zaczęli dawać inne diamagnetyki, ale te odpadają na ślizgawce. Na pierwszy rzut oka to możesz sobie w domu monety rozpoznawać ,ale jak kupujesz setki albo tysiące, bo przecież mówimy o inwestycji albo zabezpieczeniu a nie o zakupach za 200 zł, prawda ? No chyba, że temat dotyczyć jak inwestować ;-) 200 zł miesięcznie. Podobną bzdurę rozpoczął dosyć poczytny bloger finansowy ale nie zostawili na nim suchej nitki. No ale jeżeli ktoś myśli, że odkładając 200 zł miesięcznie zbuduje kapitał.... to krzyż na drogę.
skorkabezwyprawki

Postprzez grzes-w-wa » 21 Maj 2016 17:45

A dlaczego nie!
Nawet odkładając 100 zł miesięcznie przez 40 lat można uzbierać dość potężny kapitał.
Trzeba tylko zadbać aby oprzeć się inflacji.
Nie muszą być to metale. Może być to waluta. Choć ta jest pod wpływem banksterki.
Tu każdy może decydować sam.

Każde oszczędzanie to plus.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez skorkabezwyprawki » 21 Maj 2016 18:16

grzes-w-wa napisał:A dlaczego nie!
Nawet odkładając 100 zł miesięcznie przez 40 lat można uzbierać dość potężny kapitał.
Trzeba tylko zadbać aby oprzeć się inflacji.
Nie muszą być to metale. Może być to waluta. Choć ta jest pod wpływem banksterki.
Tu każdy może decydować sam.

Każde oszczędzanie to plus.

Ale teraz popłynąłeś. Po 40 latach gdyby nie istniała inflacja, to w oparciu o procent składany przy zwrocie 5% (rocznie) masz zwrot z kapitału 8-9 razy. Czyli oszczędzasz 100 miesięcznie i masz jakieś 9tys na koniec. Odsetki naliczam raz w roku. Przy 10% rocznie masz zwrot 50 razy. Ale średnia stopa zwrotu 10% przy braku informacji przez 40 lat to fikcja. Zresztą, co maiłby ten bidak z tych 50 tys idąc na emeryturę ? Na ile lat mu to starczy ? Na jeden samochód ;-)

Oszczędzanie jest bardzo ważne i zdrowe. Ale oszukiwaniem ludzi jest mówienie im, że z takich kwot coś będą mieli. Jak ktoś jest biedy to nie stanie się bogatszy dodając 100 zł na miesiąc w jakieś oszczędzania. Ale fakt, to może poprawić samopoczucie ;-) Nie ma cudów, bogatym można być ciężko pracując i ucząc się. A oszczędzamy na lepszy jacht albo samochód albo na wycieczkę na Hawaje.

PS
Na allegro 20 Filrharmonii za 1570 zł (6206443880). Żaden diler nie ma tak tanio. I brak chętnych.
skorkabezwyprawki

Postprzez Troy » 21 Maj 2016 19:18

skorkabezwyprawki napisał:Zaczynam coraz bardziej odnosić wrażanie, że zza klawiaturami siedzą sami znawcy podróbek współczesnego srebra w monetach. Pierwszym testem na falsy jest magnes, bo statystycznie rzecz biorąc wszystkie "stare" falsy są magnetyczne. Ostatnio dopiero zaczęli dawać inne diamagnetyki, ale te odpadają na ślizgawce. Na pierwszy rzut oka to możesz sobie w domu monety rozpoznawać ,ale jak kupujesz setki albo tysiące, bo przecież mówimy o inwestycji albo zabezpieczeniu a nie o zakupach za 200 zł, prawda ? No chyba, że temat dotyczyć jak inwestować ;-) 200 zł miesięcznie. Podobną bzdurę rozpoczął dosyć poczytny bloger finansowy ale nie zostawili na nim suchej nitki. No ale jeżeli ktoś myśli, że odkładając 200 zł miesięcznie zbuduje kapitał.... to krzyż na drogę.

Nieskromnie pisząc, trafiłeś, przejrzyj moje wpisy, falsy bulionówek i złomu monetarnego, to mój konik. Staram się zdobywać, po egzemplarzu pojawiających się na rynku kopii, tak aby mieć w tym dobre rozeznanie.
106.JPG

Robię to w swoim interesie, bo często kupuję na giełdach staroci tego typu srebrny złom.

Może zrobimy zawody, weźmy 100 szt złomu PRL, niezależny "sędzia" dorzuci tam kilka falsów, a potem sprawdzimy taki zbiór na swoje sposoby, mi wystarczy aby je oglądać, wiem czego szukać, Ty możesz iść do piaskownicy i pobawić się na zjeżdżalni. Zobaczymy, jaka będzie nasza skuteczność wykrycia falsów i no czas takiego "badania".
Idzie lato, może zrobimy jakiś forumowy zlot, wtedy piszę się na powyższy eksperyment.

To było w 2002 r. ale do dziś pamiętam wykłady z wyceny lasów, gdy wykładowca zapewniała, że są w Polsce ludzie potrafiący "na oko" wycenić drzewostan szczegółową metodą brakarską (dotyczy to lasów gdzie nie ma planów, lub uproszczonych planów urządzenia lasu czyli lasy Skarbu Państwa ale nie Lasów Państwowych np poligony, lasy komunalne no i prywatne). Oczywiście wątpiłem w skuteczność takiego "pomiaru". Aż miałem przyjemność spotkać takiego gościa, który w jeden dzień wycenił 18 ha las, który powstał z sukcesji naturalnej w dawnym korycie rzeki, a ja z kolegą dla draki przez tydzień wiązaliśmy wstążeczki na każdym drzewie na obszarze 2 ha i jeszcze kolega geodeta sprawdzał wysokość drzew. Różnice w wyniku w m3 były pomijalne.

Także wprawne oko ma znaczenie.

Awatar użytkownika
Troy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje w monety i banknoty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości