Stary filmik o inwestowaniu w monety

Tu prowadzimy dyskusje o inwestowaniu w numizmaty

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Stary filmik o inwestowaniu w monety

Postprzez skorkabezwyprawki » 21 Maj 2016 21:35

@Troy nie chodzę po giełdach staroci, bo mnie na to nie stać. Mam bardzo małego czasu bo bardzo dużo pracuje. Mój czas jest bardzo cenny i dlatego preferuje wszelkie zachowania, gdzie np. nie muszę odbiegać od komputera albo jechać 15 km w korkach, żeby poszperać wśród starych medali albo sztućców i platerów. Jeżeli kupuje, to od razu tyle ile się do paczki zmieści albo za tyle ile mam na karcie do końca limitu. Więc ja, mam swoje sposoby i najszybszym z nich jest magnes. I stosuje go, ponieważ walory. które ja kupuje, najczęściej są fałszowane falsami magnetycznymi.

Być może jesteś lepszym ekspertem, ale c oz tego ? Ja zanim kupię, planuje jak to sprzedać. Uważam, że ryzyko zakupu 200 zł PRL jest minimalne, bo primo robię to przez Allegro, gdzie mogę reklamować transakcje, mogę zrobić charge back na karcie kredytowej, secundo sprawdzanie mapek zajmuje mi 2 minuty na 100szt i tercjo Mapki się od ręki odsprzedaje jeżeli nie z zyskiem to bez straty.

Czego wszystkiego nie mogę powiedzieć o zwykłym bulionie, który żeby poszedł szybko, musi być sprzedany ze stratą 10%

To co piszę, opieram na doświadczeniach. Konkretnie, kupuje, sprzedaje, sprawdzam, zapisuje, liczę notuje. Stawiam pytanie, następnie realizuje zadanie i wyciągam wnioski. Nazwij to trybem zadaniowym.

Cenię rady innych, ale nie zastąpi mi to myślenia i własnego działania.
skorkabezwyprawki

Postprzez Troy » 21 Maj 2016 22:18

skorkabezwyprawki napisał: Uważam, że ryzyko zakupu 200 zł PRL jest minimalne, bo primo robię to przez Allegro, gdzie mogę reklamować transakcje, mogę zrobić charge back na karcie kredytowej, secundo sprawdzanie mapek zajmuje mi 2 minuty na 100szt i tercjo Mapki się od ręki odsprzedaje jeżeli nie z zyskiem to bez straty.

Czego wszystkiego nie mogę powiedzieć o zwykłym bulionie, który żeby poszedł szybko, musi być sprzedany ze stratą 10%

Też zaczynałem na allegro, ale na giełdzie jest taniej.

Właśnie, to jest przewaga junk silvera nad bulionem, cholerny VAT.
Ironia losu, gdy UBecy, SBecy i ich potomstwo, którzy uciekli do Szwecji lub innej Kanady, mają czelność pouczać Polaków, jak mają żyć i postępować w kwestiach kulturowych, obyczajowych, gospodarczych, z uwzględnieniem czyszczenia i patynowania monet.

Imagehttp://picasion.com/
Awatar użytkownika
Troy

Miejscowość: Ruczaj

Postprzez grzes-w-wa » 22 Maj 2016 06:39

Troy napisał:Też zaczynałem na allegro, ale na giełdzie jest taniej.

:shock:
Którego de facto w realu nie ma. To tak trochę sprostowania. :wink:
Bulionówki na rynku wtórnym nie posiadają żadnych ukrytych podatków. :roll:
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez Troy » 22 Maj 2016 10:19

grzes-w-wa napisał:
Troy napisał:Też zaczynałem na allegro, ale na giełdzie jest taniej.

:shock:
Którego de facto w realu nie ma. To tak trochę sprostowania. :wink:
Bulionówki na rynku wtórnym nie posiadają żadnych ukrytych podatków. :roll:

Co z tego, że na towar używany nie ma VATu prósz VAT marży? Jeśli na wtórnym rynku narzut sprzedawcy wynosi 21% (spot 65 zł, a najtajniej bulionówka 79 zł), wychodzi praktycznie na to samo.
Ironia losu, gdy UBecy, SBecy i ich potomstwo, którzy uciekli do Szwecji lub innej Kanady, mają czelność pouczać Polaków, jak mają żyć i postępować w kwestiach kulturowych, obyczajowych, gospodarczych, z uwzględnieniem czyszczenia i patynowania monet.

Awatar użytkownika
Troy

Postprzez grzes-w-wa » 22 Maj 2016 11:08

To że w sumie wartość jest podobna to nie znaczy że narzucona marża wynosi 21%.
W skład tych 21% wchodzi:
Bicie w mennicy i to na nasze warunki to koszt co najmniej 10 zł.
Reszta to dystrybucja i marża dealerska.
Dealer na srebrze zarabia 1-2 zł.
Proszę abyśmy się trzymali faktów i nie wałkowali bzdetów o vacie którego nie ma.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez Troy » 22 Maj 2016 13:10

Grzegorz, jak cię lubię, to nie przekonasz mnie w tej kwestii.
Twierdzę, ze wysokość narzutu na srebrnym bulionie najbardziej skorelowana jest wysokością VATu z rynku pierwotnego, koszty wytworzenia i dystrybucji niestety mają mniejsze znaczenie.

Gdyby ten narzut zależał jedynie od kosztów, to np marża od 10 oz Ag i małej monety Au byłaby podobna, a jednak nowe małe złotka: dukaty, półsuwereny kupisz z niższą marżą.

Albo zobacz z jaką marżą kupisz europejską bulionówke w USA, na dziś 9,7%.
095.jpg

A z garażowej mennicy 6%.
096.jpg

Dopóki nasz rynek srebra będzie płytki jak "głębia umysłu Swetru", musimy pogodzić się z drakońskimi marżami.

Awatar użytkownika
Troy

Postprzez grzes-w-wa » 22 Maj 2016 13:52

Mylisz pojęcia.
Też trzymam kciuki za Ciebie, ale nie popadajmy w paranoje.
Rozmawiamy o jednej uncji, a puce po 10 uncji zostaw w spokoju.
Przy wybiciu krążka powstaje ubytek metalu, około 0,3 grama.
W przypadku srebra to 60 groszy, przy złocie to 40 złotych.
Zobacz jak z niczego powstają koszty produkcji.
Jeszcze jak że złotego krążka usuniesz grad powstały przy wycinaniu blachy!
Tylko dodawać.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez skorkabezwyprawki » 22 Maj 2016 14:45

grzes-w-wa napisał:Mylisz pojęcia.
Też trzymam kciuki za Ciebie, ale nie popadajmy w paranoje.
Rozmawiamy o jednej uncji, a puce po 10 uncji zostaw w spokoju.
Przy wybiciu krążka powstaje ubytek metalu, około 0,3 grama.
W przypadku srebra to 60 groszy, przy złocie to 40 złotych.
Zobacz jak z niczego powstają koszty produkcji.
Jeszcze jak że złotego krążka usuniesz grad powstały przy wycinaniu blachy!
Tylko dodawać.

Nie mogę się zgodzić. Monety się bije w nadmiarowej blasze, tak, ze końcowy produkt idzie wagowo do 1 uncji. Nadmiar się zbiera i topi. Inaczej sie bije krążki pod Warszawą a inaczej w mennicy.

Żadna mennica nie zarabia na biciu monet bitych w tysiącach albo milionach. Zarabia się na opcjach np. srebra albo złota. Oni de facto wprowadzają na rynek srebro albo złoto, które można byłoby tylko trzymać w magazynach.
skorkabezwyprawki

Postprzez Troy » 22 Maj 2016 14:48

No właśnie, przy biciu złotych monet mamy wyższe koszty, a finalnie mniejszą marżę, przy porównywalnej wartości 10 oz Ag - suweren Au.

No to inaczej, bulionówkę na rynku pierwotnym można dziś zamówić z marżą 27%, czyli z tego: 23% haraczu dla państwa, na pozostałe koszty wytworzenia i dystrybucji zostaje 4%, jak te 4% ma się do rynku wtórnego? Pytanie retoryczne.

Awatar użytkownika
Troy

Postprzez skorkabezwyprawki » 22 Maj 2016 14:52

grzes-w-wa napisał:To że w sumie wartość jest podobna to nie znaczy że narzucona marża wynosi 21%.
W skład tych 21% wchodzi:
Bicie w mennicy i to na nasze warunki to koszt co najmniej 10 zł.
Reszta to dystrybucja i marża dealerska.
Dealer na srebrze zarabia 1-2 zł.
Proszę abyśmy się trzymali faktów i nie wałkowali bzdetów o vacie którego nie ma.

Moj znajomy diler najlepiej zarabia na srebrze. Min 15 %. 90% srebrnego bulionu pochodzi z komisu, on nie inwestuje praktycznie żadnych swoich środków. Na złocie wyciąga max 5 % i pobyt jest znikomy. Najlepiej się bije po kieszeni ludzi z ulicy oni płacą za uncje srebra 90-100 zł ale to detal. Minusem tego biznesu są częste kontrole z US i konieczność chodzenia z bronią do obrony własnej. Rynek kruszców w Polsce jest delikatnie mówiąc znikomy i obstawiony przez 10-20 dilerów posiadających 80% udziału w rynku.
skorkabezwyprawki

Postprzez skorkabezwyprawki » 22 Maj 2016 14:54

Troy napisał:No właśnie, przy biciu złotych monet mamy wyższe koszty, a finalnie mniejszą marżę, przy porównywalnej wartości 10 oz Ag - suweren Au.

No to inaczej, bulionówkę na rynku pierwotnym można dziś zamówić z marżą 27%, czyli z tego: 23% haraczu dla państwa, na pozostałe koszty wytworzenia i dystrybucji zostaje 4%, jak te 4% ma się do rynku wtórnego? Pytanie retoryczne.

Na Allegro kupujesz dziś bulion dziś po 77zł, u dilera za 80zł. Ilości 1-20 szt.
skorkabezwyprawki

Postprzez grzes-w-wa » 22 Maj 2016 15:07

Troy napisał:No właśnie, przy biciu złotych monet mamy wyższe koszty, a finalnie mniejszą marżę

Nie wiem czy marża dealerska 0,7% na złocie jest mniej niż 4% na srebrze.
Wystarczy to przeliczyć od spot obu metali i z pewnością te 0,7 będzie wyższą kwotą.

Troy napisał:No to inaczej, bulionówkę na rynku pierwotnym można dziś zamówić z marżą 27%

Daj tu rzut ekranu z bulionówką z pełnym Vatem gdzie całość wychodzi 27 %.
Oczywiście od polskiego rynku.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez Troy » 22 Maj 2016 17:06

MS z upustem T21, filharmoniki 2016, odbiór w Krk.

Awatar użytkownika
Troy

Postprzez grzes-w-wa » 22 Maj 2016 17:20

Troy napisał:MS z upustem T21, filharmoniki 2016, odbiór w Krk.

To nie jest z pełnym 23% vatem tylko vatmarża. :shock:

Najtańsza uncja z pełnym vatem to 95 zł i to jest sztabka.
Monety będą jeszcze droższe.
Nie ma co się przekonywać. Czas iść na Olimpie na browar. Jakąś karkóweczkę do tego drygnąć. Z chrzanem , tak dla zdrowotności. :lol:
Miłego. :wink:
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez skorkabezwyprawki » 22 Maj 2016 18:00

Niektórzy chyba myślą, że posiedli jakąś wiedzę tajemną na temat rynku srebra w naszym umęczonym kraju. Nic bardziej mylnego, to rynek niszowy a rynki takie charakteryzują się tym, że mają niską kapitalizację, rozproszone podmioty i generalnie jest to rynek partyzancki. Takie rynki się zdobywa kapitałem. Temat 200 zł PRL mnie zainteresował i wystarczyło 48h aby dotrzeć do Gabinetu Numizmatycznego w dużym mieście, gdzie zaproponowano po krótkich negocjacjach monety mapka PRL w cenie 17 zł/szt przy zakupie 1000 szt. Sprzedawca z rozbrajającą szczerością wyjaśnił, że może mieć każdą ilość tych monet ale nie ma sposobu na sprzedaż tego. To jest towar, który zalega. Schodzi na Allegro po 20zł/szt ale nie 1000 tylko po 10-20. Ludzie nie mają na to pieniędzy, to jest towar dla ciułaczy.

Kupię w tym tygodniu ten zestaw i wrzucę zdjęcia niedowiarkom. Cena ok 10% poniżej spot. I tylko dlatego mogę kupić tanio, bo mam kapitał. To jedyna moja "siła" na tym rynku. Nie ma tajemnic w srebrze i złocie, śa tylko ludzie, którzy mają kasę na ruchy. A reszta jest do dojenia.
skorkabezwyprawki

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 22 Maj 2016 18:13

Na tym rynku 17.000 PLN to jest potężny kapitał :lol:
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez piotredy » 22 Maj 2016 19:36

skorkabezwyprawki napisał:
Kupię w tym tygodniu ten zestaw i wrzucę zdjęcia niedowiarkom. Cena ok 10% poniżej spot. I tylko dlatego mogę kupić tanio, bo mam kapitał. To jedyna moja "siła" na tym rynku. Nie ma tajemnic w srebrze i złocie, śa tylko ludzie, którzy mają kasę na ruchy. A reszta jest do dojenia.

No jesteś gość skoro posiadasz 17000zł :lol: Poważny gracz nie ma co :lol:

Srebrny boss :lol: :lol:

Nie wiem czemu służą te twoje puste przechwałki jednak serio skończ tym bo na nikim wrażenia takimi tekstami nie robisz.

Swoją drogą jeszcze nigdy nie dodałem nikogo do ignorowanych jednak poziom żenady zmusił mnie, żebym dodał twój nick to listy ignorowanych. sorry

Innym radzę zrobić to samo.
piotredy

Postprzez skorkabezwyprawki » 22 Maj 2016 20:15

piotredy napisał:No jesteś gość skoro posiadasz 17000zł :lol: Poważny gracz nie ma co :lol:

Srebrny boss :lol: :lol:

Nie wiem czemu służą te twoje puste przechwałki jednak serio skończ tym bo na nikim wrażenia takimi tekstami nie robisz.

Swoją drogą jeszcze nigdy nie dodałem nikogo do ignorowanych jednak poziom żenady zmusił mnie, żebym dodał twój nick to listy ignorowanych. sorry

Innym radzę zrobić to samo.

Zawsze mnie zastanawiało, spod jakiego kamienia wychodzą ci ludzie, którzy próbują liczyć cudze pieniądze. Bo od zawsze była domena lewaków i socjalistów.

Sporo tu inwestorów w srebro, proszę bardzo panowie, można kupić za spot -10% sreberko w monetach, mało szanowanych na tym forum bo tylko ładne bulionówki się liczą, ale można. Tylko akurat trza mieć gotóweczkę w poniedziałek 17 tys. ;-)

Naprawdę są tylko tacy gracze, co potrafią się w 10 zrzucać na małpy w sklepie w DDR ? ;-)

@piotredy
Szkoda, że tego nie przeczytasz. Jesteś barwną postacią ww komentarzach na forum Cynika. Kupujesz u niego płatne raporty. Sorry Winetou, ale ty tylko potrafisz powtarzać za innymi. Włącz myślenie i przestań nabijać kasę cwaniakom. Te super blogi pseudo blogi służą jednemu - nabijania kasy od leszczy.
skorkabezwyprawki

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 22 Maj 2016 20:26

Sorry, ale sam się podkładasz rzucając kwotami... zachowaj je dla siebie i nikt Ci nie będzie nic liczył :roll: a te podane są raczej skromne :|
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez skorkabezwyprawki » 22 Maj 2016 20:31

Grzegorz_Wroclaw napisał:Sorry, ale sam się podkładasz rzucając kwotami... zachowaj je dla siebie i nikt Ci nie będzie nic liczył :roll: a te podane są raczej skromne :|

Chlopie, nie licz!
skorkabezwyprawki

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje w monety i banknoty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Niedzwiedz oraz 4 gości