Stary filmik o inwestowaniu w monety

Tu prowadzimy dyskusje o inwestowaniu w numizmaty

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Stary filmik o inwestowaniu w monety

Postprzez skorkabezwyprawki » 19 Maj 2016 16:42

grzes-w-wa napisał:Powiedzmy że masz rację. Powodzenia w kupowaniu miedzi niklowanej Made in Belarus. :wink:

Ze zdjęć to nie wynika, druga spawa, że te falsy sprzedają po 2 zł a nie po 20 zł. Poza mapkami jest mnóstwo innego złomu w monetach po cenach spot plus 5%. Też nie wierzyłem dopóki nie wrzuciłem w excela.

Sprawdź aukcje tutaj. Nóż 133 g próba 800 cena 99 zł Kup Teraz. (6206695232). Sprzedaje konto firma.
Ostatnio edytowany przez skorkabezwyprawki, 19 Maj 2016 17:01, edytowano w sumie 1 raz
skorkabezwyprawki

Postprzez grzes-w-wa » 19 Maj 2016 16:52

Kolego, zakończmy tą dyskusję. Sam osobiście z dwóch źródeł miałem propozycje wrzucenia na rynek Carskich Rubli, PRL, II RP i Dukatów.
Dobrze wiem co to jest i ile to kosztuje w hurcie.
Nie twierdze że wszystko to złom, ale zdecydowana większość.
Kocham spokojne życie, więc z propozycji nie skorzystałem.
Oferta wszak była kusząca.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez piotredy » 19 Maj 2016 16:58

Akurat monety PRL takie jak Mapka czy Olimpiada są a przynajmniej jeszcze rok temu były do pozyskania w cenie SPOT bez najmniejszego problemu bezpośrednio od dilera. Na allegro też te schodzi jakoś bez rewelacji. Licha próba to i zainteresowanie marne. Junk Silver 2 kategorii :lol:
piotredy

Postprzez skorkabezwyprawki » 19 Maj 2016 17:08

grzes-w-wa napisał:Kolego, zakończmy tą dyskusję. Sam osobiście z dwóch źródeł miałem propozycje wrzucenia na rynek Carskich Rubli, PRL, II RP i Dukatów.
Dobrze wiem co to jest i ile to kosztuje w hurcie.
Nie twierdze że wszystko to złom, ale zdecydowana większość.
Kocham spokojne życie, więc z propozycji nie skorzystałem.
Oferta wszak była kusząca.

Z koniem nie będę się kopał.
Nie piszę o falsach tylko o prawdziwych PRL. W tej chwili jak piszę cena spot mapki to 18,76 zl, faszystów 22,51 zł. Na allegro kupujesz pakiety 10-20 po 19 zł tej pierwszej a po 20 zł możesz kupić pewnie kilkaset szt. Próba 625 jest znośna, do kwasu się tak samo nadaje jak 800 czy 925. Falsy, o których piszesz, są po pierwsze magnetyczne, po drugie nie trzymają wagi, po trzecie są lekko cieńsze po czwarte widać szczegóły. Masz pewnie rację pisząc, że ktoś ma w hurcie lewiznę ale to nie nowość. Magnetyczne falsy 200 zł są na rynku od lat w cenie poniżej 1 zł jak dojdziesz do hurtownika.

W tej chwili na numimarkecie kupić od dilera mapki po 21 zł każdą ilość.

Po co się upierasz ? Ludzie biednieją i wyprzedają co mogą.

Przykładowa aukcja zakończona hurtowa ilość mapek (6193387605). Poniżej ceny spot.
Ostatnio edytowany przez skorkabezwyprawki, 19 Maj 2016 17:13, edytowano w sumie 1 raz
skorkabezwyprawki

Postprzez piotredy » 19 Maj 2016 17:12

No ale 21zł to jest 12% powyżej ceny SPOT. Czy to serio jest interes? Za obiegową monetę lichej próby okresu PRL? Za to max co można dać to cena SPOT...
piotredy

Postprzez skorkabezwyprawki » 19 Maj 2016 17:14

piotredy napisał:No ale 21zł to jest 12% powyżej ceny SPOT. Czy to serio jest interes? Za obiegową monetę lichej próby okresu PRL? Za to max co można dać to cena SPOT...

Wklejam ponownie na potrzeby tej odpowiedzi.
Przykładowa aukcja zakończona hurtowa ilość mapek (6193387605). Poniżej ceny spot w dniu zakupu.

Ceny na Allegro i numimarkecie nie dostosowują się do zmian kursu, dziś mamy zjazd. Cena mapki spadła o co najmniej 1 zł
Ostatnio edytowany przez skorkabezwyprawki, 19 Maj 2016 17:17, edytowano w sumie 1 raz
skorkabezwyprawki

Postprzez piotredy » 19 Maj 2016 17:17

Aukcja zakończona najprawdopodobniej przed czasem bo kupujący dogadał się bez allegro nie wiadomo po ile.

Zresztą nawet jeśli to mnie na ten typ monet serio nie bawi nawet za SPOT... Bo to badziewie jest...

Z taką zawartością srebra to już wolę srebrne Austriackie Schillingi też do dostania w cenie SPOT od dilera jako JUNK SILVER
Ostatnio edytowany przez piotredy 19 Maj 2016 17:20, edytowano w sumie 2 razy
piotredy

Postprzez grzes-w-wa » 19 Maj 2016 17:18

@ skorkabezwyprawki
Nie upieram się, tylko daje do zrozumienia że taki zakup może być gwoździem do trumny.
Same kupowanie srebra w monetach 625 to poroniony pomysł, zwłaszcza po tych cenach.
Te kopanie z koniem zostawię bez komentarza. Nie chce mi się dzisiaj walczyć z Tobą na słówka. Dzień leniwca.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez skorkabezwyprawki » 19 Maj 2016 17:20

piotredy napisał:Aukcja zakończona najprawdopodobniej przed czasem bo kupujący dogadał się bez allegro nie wiadomo po ile.

Czyli jeszcze taniej kupił ? No bo na pewno nie drożej poza Allegro ;-)

A tak na serio, ja się bawię tylko bulion na kg i zbieram co ładniejszy bulion do klasera. Pamiętam rok temu mapki było po 25-30 zł z srebro było tańsze. Naprawdę jakieś wielkie ilości teraz tego srebrnego złomu trafiły na rynek i cena poszła do spotu. Gdybym ktoś zaproponował 1000 szt mapki za 17k-18k to bym się skusił.
skorkabezwyprawki

Postprzez piotredy » 19 Maj 2016 17:22

skorkabezwyprawki napisał:. Pamiętam rok temu mapki było po 25-30 zł z srebro było tańsze. Naprawdę jakieś wielkie ilości teraz tego srebrnego złomu trafiły na rynek i cena poszła do spotu. Gdybym ktoś zaproponował 1000 szt mapki za 17k-18k to bym się skusił.

Taka cena na mapki była przed krachem na srebrze a nie po nim na dołku... Rok temu nikt kumaty ci nie zapłacił 25zł za mapkę a o 30zł nie wpominając.

Gdyby faktycznie po tyle były to sam bym opchnął co mi zostało z wcześniejszych lat i krzyżyk na drogę. :lol:

Tylko po to jeszcze ten rynek śledzę, żeby sie tego złomu pozbyć :lol:
Ostatnio edytowany przez piotredy, 19 Maj 2016 17:26, edytowano w sumie 1 raz
piotredy

Postprzez skorkabezwyprawki » 19 Maj 2016 17:25

grzes-w-wa napisał:@ skorkabezwyprawki
Nie upieram się, tylko daje do zrozumienia że taki zakup może być gwoździem do trumny.
Same kupowanie srebra w monetach 625 to poroniony pomysł, zwłaszcza po tych cenach.
Te kopanie z koniem zostawię bez komentarza. Nie chce mi się dzisiaj walczyć z Tobą na słówka. Dzień leniwca.

Akurat cenie Twoje wpisy, ale masz manierę upierania się, kiedy nie trzeba. Nie rozumiem, dlaczego kupienie srebra 625 w cenie spot lub spot +5% to zły pomysł. Kupujesz bez marży i odsprzedasz bez marży albo na złom albo komuś innemu. Twoje srebro 625 ZAWSZE będzie tańsze od wszystkich 999 bo ktoś za nie płacił VAT i marżę dilerską. Jeżeli masz odzyskać z tego srebro, to każda próba poza 999 musi iść najpierw do kwasu więc koszt będzie podobny.

Chętnie posłucham Twoich argumentów, dlaczego nie kupować srebra 625 i podobnego złomu. Bo widzisz, do mnie przemawiają liczby i widzę w historii Allegro, że ludzie kupują i sprzedają złom w dużych ilościach a nie widzę, żeby duże ilości typowych bulionówek tak szły.
skorkabezwyprawki

Postprzez grzes-w-wa » 19 Maj 2016 17:52

Srebro 625 w cenie spot +5% ma w sobie dużo ryzyka. Wystarczy że na 10 monet dostaniesz jednego falsa i już jest pozamiatane.
Ponad to to licha próba. Jak mam ryzykować na PRL-u to lepiej kupić widelec lub łyżkę próby 800 w innym dziale Allegro.
Zbieranie metali nie kończy się na monetach.
Tylko do tego potrzebna jest też wiedza i doświadczenie.
Podsumowując, dziś kupić metal w dobrej cenie nie jest łatwo.
Sam znam producenta biżuterii, który z braku surowca na rynku kupował bulionówki (jakiś żółwie) u dealera.
Na Allegro styki odpalone, czyli srebro techniczne też chcą po 1,90 za gram. A to stop 800 zanieczyszczony spoiwem.
Nie jest tak ślicznie jak to się opisuje.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez piotredy » 19 Maj 2016 17:57

Na Allegro styki odpalone, czyli srebro techniczne też chcą po 1,90 za gram. A to stop 800 zanieczyszczony spoiwem

Heh zazwyczaj zanieczyszczone kadmem, który jest toksyczny... No i weź tu sobie kupuj biżuterię od Januszów Biznesu :lol:
piotredy

Postprzez brodacz » 19 Maj 2016 19:09

Ale mnie zaskoczyliście mapofalsami. Nigdy bym nie przypuszczał, że ktoś chciałby to podrabiac. Aż zacznę się rozglądać by namierzyć.
brodacz

Postprzez piotredy » 19 Maj 2016 19:44

Przecież w dziale z falsami była o tym dyskusja
piotredy

Postprzez skorkabezwyprawki » 19 Maj 2016 21:12

grzes-w-wa napisał:Srebro 625 w cenie spot +5% ma w sobie dużo ryzyka. Wystarczy że na 10 monet dostaniesz jednego falsa i już jest pozamiatane.
Ponad to to licha próba. Jak mam ryzykować na PRL-u to lepiej kupić widelec lub łyżkę próby 800 w innym dziale Allegro.
Zbieranie metali nie kończy się na monetach.
Tylko do tego potrzebna jest też wiedza i doświadczenie.
Podsumowując, dziś kupić metal w dobrej cenie nie jest łatwo.
Sam znam producenta biżuterii, który z braku surowca na rynku kupował bulionówki (jakiś żółwie) u dealera.
Na Allegro styki odpalone, czyli srebro techniczne też chcą po 1,90 za gram. A to stop 800 zanieczyszczony spoiwem.
Nie jest tak ślicznie jak to się opisuje.

Zgadzam się, że 1 fals na 10 zabija ten zakup. Ale znów wrócę do tego, co pisałem, wszystkie falsy jakie miałem w ręku (kilkadziesiąt) albo na magnes reagowały = FALS albo reagowały na magnes słabiej niż srebro czyli FALS ale po drugiej próbie magnesem na rampie. Test magnesem jest pierwszym testem jaki robię z każdą monetą i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Dlatego moim zdaniem ryzyko przejścia przez (moje) ręce falsa 200 zł PRL jest zerowe. Te falsy 200 zł, które są na rynku są akurat magnetyczne.

Co do widelców czy łyżek, zapewne muszę się kierować próbą, ale tutaj muszę się opierać na źródłach, pewnie da się je odnaleźć, ale bądźmy szczerzy, mamy min 30-40 europejskich krajów co najmniej 300 lat do tyłu, czyli źródła mogą być przeogromne. Nie będę zakraplał każdej łyżki ;-)

Skup sreber od osób fizycznych wydaje się najlepszym rozwiązaniem, bo ustawia się np 70-80% poniżej spot i trafi się wszystko. I chyba na tym się da zarobić niezależnie od popytu na srebro.
skorkabezwyprawki

Postprzez skorkabezwyprawki » 19 Maj 2016 21:13

brodacz napisał:Ale mnie zaskoczyliście mapofalsami. Nigdy bym nie przypuszczał, że ktoś chciałby to podrabiac. Aż zacznę się rozglądać by namierzyć.

Falsy mapek są magnetyczne. Do wykrycia od razu.
skorkabezwyprawki

Postprzez grzes-w-wa » 19 Maj 2016 21:50

skorkabezwyprawki napisał:Co do widelców czy łyżek, zapewne muszę się kierować próbą, ale tutaj muszę się opierać na źródłach, pewnie da się je odnaleźć, ale bądźmy szczerzy, mamy min 30-40 europejskich krajów co najmniej 300 lat do tyłu, czyli źródła mogą być przeogromne. Nie będę zakraplał każdej łyżki ;-)

Jasne że nie.
Na początek wystarczy: Austro-Węgry i Austria, Prusy i Niemcy, Rosja i ZSRR, Polska pod zaborami, II RP, PRL i III RP.
Tyle wystarczy aby zbrakło Ci kasy.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez skorkabezwyprawki » 19 Maj 2016 22:36

Jak często ktoś wycina oryginalną próbę i bije nową ? Wydaje mi się to najtańszym sposobem fałszowania srebrnej zastawy.
skorkabezwyprawki

Postprzez grzes-w-wa » 20 Maj 2016 06:33

Nie spotkałem się z takim procederem.
Nie mówię tu o zastawach, bo te mają odpowiednie ceny.
Raczej chodzi o rozkompletowane lub uszkodzone sztućce.
np. wyjedzony czerpak łyżki.
Cztery widelce i dwie łyżki w ofercie to tylko złom ag. Można się pokusić o cenę 1-1,3 za gram.
Waga ich może przekroczyć nawet 20 mapek.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje w monety i banknoty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości