Monety z Papieżem

Tu prowadzimy dyskusje o inwestowaniu w numizmaty

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Monety z Papieżem

Postprzez Maniek2406 » 07 Cze 2016 19:39

Witam mam prośbę
W jakie monety z Papieżem Janem Pawłem II polecacie zakupić żebym nie stracił
Gdzie można zakupić taka monetę co mam w awatarze bo szukam i znaleść nie mogę
MANIEK
Awatar użytkownika
Maniek2406

Miejscowość: Grabów nad Prosną

Re: Monety z Papieżem

Postprzez emsi » 07 Cze 2016 20:35

Ale wiary?
emsi

Miejscowość: WLKP

Postprzez nowicjusz19 » 07 Cze 2016 21:46

Maniek2406 napisał:Gdzie można zakupić taka monetę co mam w awatarze bo szukam i znaleść nie mogę

to nie moneta.....
Numizmat "Papież Polak" srebro 999,9
Link wymoderowano, niezgodny z regulaminem forum - meszuzel
Awatar użytkownika
nowicjusz19

Postprzez szerszenallegro » 07 Cze 2016 23:51

Moim zdaniem monety z Papierzami a szczególnie z Janem Pawłem II to nie temat inwestycyjny. Większość czegokolwiek dostępnego na rynku jest mocno przewartościowana, gdyż sprzedawcy polują na osoby prywatne robiące prezenty na komunię, czy dzień dziadka/babci lub osób religijnych z różnych powodów i mocno zawyżają cenę z uwagi na sentyment do tej postaci. Czego przykładem może być np ten numizmat z Twojego zdjęcia który jest około 10 razy droższy niż srebro w nim zawarte. Są to też monety czy numizmaty dostępne zazwyczaj w ogromnych nakładach co dodatkowo obniża wartość inwestycyjną.
Zbieram okolicznościowe monety brytyjskie
Awatar użytkownika
szerszenallegro

Postprzez MonikaW-wa » 08 Cze 2016 11:41

Monety z Janem Pawłem II to jest temat inwestycyjny. Warto jednak kupować z renomowanych źródeł i nie w cenie emisyjnej. Polecam NBP . Zainteresowały mnie również monety z Francji MdP. Mają duuuzy potencjał inwestycyjny ze względu na niskie nakłady i popularna walutę euro (510 mln mieszkancow)
MonikaW-wa

Postprzez skorkabezwyprawki » 08 Cze 2016 13:33

Monety z Papierzem kupowane są przez babcie dla wnuczków, na komunie itp. To są zakupy impulsowe, kiedyś reklamy tego badziewia szły w małych stacjach TV zaraz w niedziele po mszach. Nabito chyba setki tysięcy medalików i monet. Ciężko to odsprzedać w cenie złomu. Z monetami Euro bym uważał, bo rozpad strefy EURO spowoduje, że będą warte tyle ile PRL. EURO nie jest walutą narodową.
skorkabezwyprawki

Postprzez MonikaW-wa » 08 Cze 2016 14:02

Juz mozni tego świata zadbaja,aby strefa euro się nie rozpadła - zobaczysz
Pisze tak, mimo,że jestem kompletnie przeciw UE.
Tylko ... co ja mogę :(
MonikaW-wa

Postprzez meszuzel » 08 Cze 2016 15:20

skorkabezwyprawki napisał:Monety z Papierzem kupowane są przez babcie dla wnuczków, na komunie itp.

Ja monetę z Papieżem kupiłem dla chrześniaka, jako dodatek do koperty, a dziadkiem nie jestem ... babcią też nie :)
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez skorkabezwyprawki » 08 Cze 2016 17:20

meszuzel napisał:
skorkabezwyprawki napisał:Monety z Papierzem kupowane są przez babcie dla wnuczków, na komunie itp.

Ja monetę z Papieżem kupiłem dla chrześniaka, jako dodatek do koperty, a dziadkiem nie jestem ... babcią też nie :)

;-) ale wpadłem wygląda jak Pieprz. Allegro i numimarket szybko prawdę mówi co się dzieje z temacie monety z Papieżem.
skorkabezwyprawki

Postprzez meszuzel » 08 Cze 2016 19:54

Teraz cena wszelkich numizmatów z wizerunkiem naszego Papieża jest w pewnym stopniu nadmuchana, ale wróci do to normy.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez platinum » 08 Cze 2016 23:09

meszuzel napisał:Teraz cena wszelkich numizmatów z wizerunkiem naszego Papieża jest w pewnym stopniu nadmuchana, ale wróci do to normy.

Obyś się nie zdziwił :-). To nie takie proste. Wszak osoba, z czasme, po śmierci obrasta legendą, a okazji do emisji kolejnych monet ubywa. Możę jakieś badzo okrągłe rocznice w stylu 100 lat urodziny/śmierci/beatyfikacji/kanonizacji.
Dążę do tego, że oprócz moent które przez lata były wybijane, na nowe nie za bardzo można liczyć.

Chbya , że masz na myśli coroczne nadmuchanie z powodu sezonu komunijnego ;). Tu zgoda. Trochę spadnie, potem znowu wzrośnie.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez meszuzel » 09 Cze 2016 09:02

platinum napisał:Chbya , że masz na myśli coroczne nadmuchanie z powodu sezonu komunijnego ;). Tu zgoda. Trochę spadnie, potem znowu wzrośnie.

Dokładnie to miałem na myśli.
Nie obserwuję jak zachowują się dane monety z Papieżem rok do roku powiedzmy we wrześniu, czy wartość ich wzrasta czy spada. Pewne natomiast jest że większe zainteresowanie w maju i końcu kwietnia wynika z komunii.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Wróć do Inwestycje w monety i banknoty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość