Wyklęci przez komunistów żołnierze Niezłomni

Tu prowadzimy dyskusje o inwestowaniu w numizmaty

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Wyklęci przez komunistów żołnierze Niezłomni

Postprzez najtsabes » 01 Kwi 2017 00:30

Royal co Ty masz 5 lat czy wszystkich wokół za idiotów? Albo jedno i drugie. Cięzko było sprzedać te monety. Miałem tyle zaledwie co na palcach jedej ręki policzyć, a i tak sie bujałem tydzień aby znaleźć w końcu spóźnionych i niecierpliwych nabywców, tutaj to już absurd sufit przebija co Ty wypisujesz o ilościach i zarobionym hajsie. Ty i platinum to jest w ogóle jakaś hiszpańska pomarańcza szóstego sortu, że zacytuję klasyka. Bajkopisarze.

PS Sumasumarów ? Jakich sumarów? Czy to forum dla wędkarzy? Pare złoty ? Dawniej to ludzie po zawodówie lepiej pisali po "polskiemu".
najtsabes

Postprzez ROYAL » 01 Kwi 2017 18:33

najtsabes napisał:Royal co Ty masz 5 lat czy wszystkich wokół za idiotów? Albo jedno i drugie. Cięzko było sprzedać te monety. Miałem tyle zaledwie co na palcach jedej ręki policzyć, a i tak sie bujałem tydzień aby znaleźć w końcu spóźnionych i niecierpliwych nabywców, tutaj to już absurd sufit przebija co Ty wypisujesz o ilościach i zarobionym hajsie. Ty i platinum to jest w ogóle jakaś hiszpańska pomarańcza szóstego sortu, że zacytuję klasyka. Bajkopisarze.

PS Sumasumarów ? Jakich sumarów? Czy to forum dla wędkarzy? Pare złoty ? Dawniej to ludzie po zawodówie lepiej pisali po "polskiemu".

Sam widzisz że Handel monetami nie jest taki prosty , pieniądze trzeba umieć zarabiać

Szczerze to z miła chęcią wróciłbym do czasów kiedy miałem 5lat ,

Chłopaki kiedy będzie ten spadek cen bo nie mogę się doczekać :D
ROYAL

Postprzez leices » 14 Kwi 2017 08:31

no i chyba rynek się nasycił na allegro sprzedaż praktycznie się zatrzymała choć cena to prawie emisyjna hmm może chwilowy zastój
leices

Postprzez grzes-w-wa » 14 Kwi 2017 08:35

leices napisał:no i chyba rynek się nasycił na allegro sprzedaż praktycznie się zatrzymała choć cena to prawie emisyjna hmm może chwilowy zastój
A mówiłem że chętnych na te monety to około 50% nakładu!
Ci co zostali z tymi monetami mają o czym myśleć.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez demon » 14 Kwi 2017 10:31

Chętnych przybędzie z każdą kolejną emisją
demon

Postprzez mk123 » 14 Kwi 2017 10:44

Nie sądzę. Chyba, że ceny emisyjne spadną o 50%
Awatar użytkownika
mk123

Postprzez el-dziubek » 14 Kwi 2017 10:47

demon napisał:Chętnych przybędzie z każdą kolejną emisją

Chętnych na sprzedaż? :mrgreen:
el-dziubek

Miejscowość: Wrocław

Postprzez MonikaW-wa » 14 Kwi 2017 11:37

pamietam rozmowę sprzed kilku lat na temat srebrnej monety Karski. Emisyjna 98 zł. Kilka dni temu zapłaciłam mniej niz połowę, za ta monete wraz z przesyłką. Cena Nezłomnych spadnie do 60% ceny emisyjnej za 3 lata, chyba,że srebro wzrośnie.
Handlarze doskonale o tym wiedzą. NBP jest za drogie, nakłady za wysokie i ogólnie kicha
MonikaW-wa

Postprzez Town21 » 14 Kwi 2017 12:23

Jeśli srebro będzie dostatecznie drogie i nie nastąpi ogólnokrajowe olśnienie co do świetlanych perspektyw srebra to wszelkiej maści wynalazki będą miały tendencję do równania cen kruszcu.
Town21

Postprzez meszuzel » 14 Kwi 2017 12:35

Zdecydowana większość tak, ale nadal pozostaną emisje, gdzie nie kupisz ich w cenie spot nawet jak dodasz 10%.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez Town21 » 14 Kwi 2017 13:14

Oczywiście zawsze jakieś wyjątki się znajdą bo istnieją emisje ciekawsze jak np. "Zwierzaki" jednak są to wyjątki. Problem jest taki, że te emisje NBP nie są ciekawe dla klientów zagranicznych. No i zresztą nie ma co się dziwić bo tło mają one typowo narodowe.

Nim wyższe będą ceny srebra tym ludzie będą mniej chętni, żeby za to płacić mając inne alternatywy. Bo większość tego srebra NBPowskiego przyjęło formę bulionu. IMHO inwestycyjnie na wagę po cenie złomu OK. Jednak bardzo sceptyczny byłbym do większego przepłacania za współczesne wyroby kolekcjonerskie.

Zresztą na tych wyrobach nie tylko Polacy się sparzyli:

Opis z aukcji Pelari na Numi

PIEKNE MEDALE ( SZKODA NA PRZETOPIENIE )

juz sama wartosc srebra ca 360 zl

cena sklepu wysylkowego 30 lat temu 235 DM = ca 120 €= ca 520 ZL
Town21

Postprzez leices » 14 Kwi 2017 13:26

faktycznie Karski za 56 zł już dostępny chyba poczekam na kolejnych niezłomnych kilka lat pierwsze dwie już kupiłem z NBP ale nie zanosi się na cichociemnych to można poczekać na lepsze ceny :)
leices

Postprzez metalowiec » 16 Kwi 2017 20:13

Tak jak czytam dyskusje w temacie "niezłomnych" (a także w temacie SSA), to mam wrażenie, że są zawsze dwa obozy
- Ci, którzy trzymają dany walor - wychwalają jaka to super moneta, jaka okazja inwestycyjna i ile domów się za to pobuduje
- Ci, którzy go nie trzymają - mówią, że gównoblaszka i "dąży do ceny spot"

Jest to psychologicznie zrozumiałe zjawisko, bo chcemy redukować nieprzyjemny dysonans poznawczy i chwytamy się tych argumentów, które wspierają naszą pozycję. Ja mam 10 tych blaszek niezłomnych i mam nadzieję, że to zarobi, ale nie uważam, że mogę przewidzieć rynki. Rynki są nieracjonalne, bo ludzie są nieracjonalni. Planuję zacząć sprzedawać przy cenie 200 zł za sztukę, ale liczę się z tym, że może powędrować w kierunku 80 zł. Nie ma zysku bez ryzyka (no chyba, że jest się NBP, który bez praktycznie żadnego ryzyka finansowego zgarnia śmietankę za większość monet, które potem lecą na dół)

Na chwilę obecną sytuacja tak wygląda, że moneta trzyma wartość emisyjną, a nawet trochę więcej, pomimo tego, że rynek jest zalany przez hurtowników. Na samym allegro naliczyłem teraz ponad 1000 sztuk wystawionych (przy czym większość ma jeden użytkownik wystawiony, który w dodatku nie jest firmą, co jest mocno podejrzane).

Chciałbym przedstawić tutaj moją analizę czynników, które przemawiają za wzrostem i spadkiem cen. Możecie dopisać, jakie argumenty uważacie, że pominąłem? (zarówno na korzyść i niekorzyść tych monet)

Co przemawia za wzrostem ceny:
- mimo wszystko dosyć niski nakład; nie trzeba nie wiadomo jak wielkiego kapitału, żeby przejąć dużą część nakładu i nakręcić bańkę
- obecne od jakiegoś czasu w naszym kraju wzmożenie patriotyczno-nacjonalistyczne może napędzać nowych klientów na temat tych blaszek (i nie mówię tylko o rządach wiadomej partii; na długo przed ostatnimi wyborami widziałem na ulicach ludzi z bluzami "Śmierć wrogom ojczyzny" etc.)
- zainteresowanie było na początku naprawdę spore (ja sam stałem pod NBP w Poznaniu, planowałem początkowo kupić 6 sztuk, ale jak zobaczyłem jaka wielka kolejka była przed bankiem, to zwiększyłem zakup; z dobre 40-50 osób z kolejki nie kupiło; 95 % kupujących brało jedną parę, choć nie było ograniczeń w liczbie sztuk sprzedawanych)
- większość początków serii (z małymi wyjątkami) osiąga najwyższe ceny lub wyraźne wyższe niż dalsze pozycje
- malejący nakład kolejnych pozycji w tej serii może sprzyjać napędzaniu baniek na monety z tej serii, a tym samym sprzyjać napędzaniu baniek na wcześniejsze monety z serii
- mimo wszystko dużo tańsza seria niż SSA, stąd klientela może być potencjalnie większa (i potencjał do procentowego wzrostu cen też większy)
- NBP wyraźnie w tym roku zmniejszył nakłady wszystkich monet i jeśli będą dalej szli w tym kierunku, to być może będziemy mieli znowu sytuacje, że większość monet będzie trzymało cenę emisyjną, a nawet rosło (ergo: napłynie nowy kapitał spekulacyjny na rynek)

Co przemawia za spadkiem cen:
- 17 tys. to prawdopodobnie znacznie więcej niż jest kolekcjonerów z "mocną ręką", którzy chcą trzymać walor przez wiele wiele lat
- wizualnie monety są dla osób o niewybrednym guście, powiedziałbym ludowo-targowym; "XIII konkurs" z 1995 to na pewno nie jest
- na pewno 100 % nakładu poszło na rynek; może to być paradoksalnie więcej niż monet które zostały wyemitowane w ostatnich 2-3 latach, które miały deklarowane nakłady typu "do 28 tysięcy". A te w większości nie trzymają nawet ceny emisyjnej (choć na ogół są wyraźnie powyżej ceny metalu)
- spektakularna porażka kolejnych emisji SSA, którą obserwujemy, może powodować, że część kapitału inwestorów-spekulantów będzie odpływać z tego rynku (choć nie można wykluczyć, że część tego kapitału może szukać innych monet jako nowej "okazji" inwestycyjnej)

Żeby była jasność: mówię tutaj konkretnie o dwóch pierwszych monetach, inauguracyjnej i Ince. Myślę, że prędzej czy później będzie to co zwykle, czyli seria albo się znudzi, albo się nie znudzi, więc NBP dowali wyższe nakłady i ją rozwali tak czy owak.
Ostatnio edytowany przez metalowiec, 17 Kwi 2017 00:23, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
metalowiec

Miejscowość: Poznań

Postprzez Troy » 28 Kwi 2017 15:34

Ironia losu, gdy UBecy, SBecy i ich potomstwo, którzy uciekli do Szwecji lub innej Kanady, mają czelność pouczać Polaków, jak mają żyć i postępować w kwestiach kulturowych, obyczajowych, gospodarczych, z uwzględnieniem czyszczenia i patynowania monet.

Imagehttp://picasion.com/
Awatar użytkownika
Troy

Miejscowość: Ruczaj

Postprzez leices » 28 Kwi 2017 20:39

Tego sprzedawcy aukcji niezłomnych było bardzo dużo ponad 10 i w okolicy 100 skończyły się wszystkie teraz chyba na hura ten gość się wysprzedaje
leices

Postprzez Enso » 28 Kwi 2017 21:11

Royal pewnie kupuje. Pisał przecież, że to taki biznes... :lol:
Enso

Postprzez takietam » 05 Cze 2017 13:49

Nigdy nie kupię monety upamiętniającej kogoś, kto bez władzy zwierzchniej, z bronią, ustanawia swoje prawa na jakimś terenie. Do takich ludzi pasuje tylko jedna nazwa, rzadko publicznie używana. Może wyjdę na idiotę, ale przestrzegam dystrybutorów NBP, że ktoś wreszcie nie wytrzyma i zacznie tą skandaliczną serię nazywać po imieniu, a monety z B A N D Y T A M I kiepsko się sprzedają. Szczególnie polecam Józefa Kurasia " Ognia". Przeczytajcie opracowania na temat tego "NIEZŁOMNEGO BOHATERA", ręce opadają. NIE BĘDZIE PIENIĄŻKÓW Z TEJ EMISJI, TA HANIEBNA SERIA OBRAŻA UCZUCIA BARDZO WIELU POLAKÓW I JEST SKAZANA NA TOTALNĄ KLAPĘ.
takietam

Postprzez medyk1 » 05 Cze 2017 15:33

Nigdy nie kupię monety upamiętniającej kogoś, kto bez władzy zwierzchniej, z bronią, ustanawia swoje prawa na jakimś terenie. Do takich ludzi pasuje tylko jedna nazwa, rzadko publicznie używana. Może wyjdę na idiotę, ale przestrzegam dystrybutorów NBP, że ktoś wreszcie nie wytrzyma i zacznie tą skandaliczną serię nazywać po imieniu, a monety z B A N D Y T A M I kiepsko się sprzedają. Szczególnie polecam Józefa Kurasia " Ognia". Przeczytajcie opracowania na temat tego "NIEZŁOMNEGO BOHATERA", ręce opadają. NIE BĘDZIE PIENIĄŻKÓW Z TEJ EMISJI, TA HANIEBNA SERIA OBRAŻA UCZUCIA BARDZO WIELU POLAKÓW I JEST SKAZANA NA TOTALNĄ KLAPĘ.

kodomita się znalazł :twisted:
TA HANIEBNA SERIA OBRAŻA UCZUCIA BARDZO WIELU POLAKÓW
śmiesz nazywać się Polakiem broniąc komunistyczne ścierwa :roll:
pojechałeś grubo a historii uczyłeś się pewnie ze "srevn 24" :shock:
Pewnie wolałbyś monety z Gierkiem, Kiszczakiem i Jaruzelskim, ale masz do tego pełne prawo - napisz prośbę a może pisiory z kbp ją spełnią :lol:
kłamać zdarza się rządom, bankierom, a czasem nawet audytorom. Tylko złoto mówi prawdę - Rees Mogg
Awatar użytkownika
medyk1

Miejscowość: PYRLANDIA

Postprzez takietam » 05 Cze 2017 16:42

Wtopiło się na monetkach? Obrażanie mnie nie pomoże. Zabijano kobiety, starców i dzieci - może i samych komunistów ale do jasnej - ludzi, nie ścierwa!!!! I najważniejsze, PO CO? Co to dało, jaki miało sens? JÓZEF KURAŚ "OGIEŃ" Był bandytą, to sjest fakt, nie bajanie. Teraz Polskie Państwo uhonoruje GO monetą. To dramat państwa - nie mój.
takietam

Postprzez platinum » 05 Cze 2017 16:52

Twój przykład najlepiej pokazuje jak ta seria jest potrzebna. Jak komusze pranie ludziom mózgów poprzestawiało im wartości. Ochłoń, poczekaj na monetę i dopiero wtedy się wypowiadaj. Na razie jest zapowiedź monety. Poza tym to jedna z dwudziestu kilku monet.
Trzeba mieć niezły tupet, by dyskredytować całą serię na podstawie przyszłej, jednej monety z serii, i to tuż po emisji monety poświeconej wszystkim wyklętym i monety poświeconej Ince. Poczytaj sobie historie Inki, a potem przemyśl sprawę raz jeszcze.

Nigdy nie kupię monety upamiętniającej kogoś, kto bez władzy zwierzchniej, z bronią, ustanawia swoje prawa na jakimś terenie.

To przez analogie: takim kimś w czasie II Wojny byli wszyscy partyzanci na terenie GG, bo bez hitlerowskiej władzy zwierzchniej ustanawiali swoje prawa, ba nawet wyroki śmierci w oparciu o te "własne prawa" wykonywali na tych którzy zbytnio zżywali się "władzą zwierzchnią". A nawet szerze - znaczny odsetek ludności, który knuł przeciwko okupantowi (władzy zwierzchniej) i wspierał partyzantów. Ich też potępisz? Nie kupiłeś i nie kupisz nigdy monety z AK-owcem? Bądź konsekwentny. Za to kup sobie monetę z Bierutem, Stalinem, Hitlerem, Jaruzelskim - bo to była "władza zwierzchnia" - szkoda tylko, że zapomniałeś, że to była władza zwierzchnia okupacyjna i niepolska.

O to w tym wszystkim chodzi, by przypomnieć, że jedna okupacja została zastąpiona przez drugą. A w czasie okupacji się walczy.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje w monety i banknoty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości