Wyklęci przez komunistów żołnierze Niezłomni

Tu prowadzimy dyskusje o inwestowaniu w numizmaty

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Wyklęci przez komunistów żołnierze Niezłomni

Postprzez takietam » 05 Cze 2017 17:42

Akowiec był żołnierzem. Wyklęci w świetle prawa międzynarodowego - byli bandytami. No teraz to przegięcie. W styczniu 45 roku rozwiązano Armię Krajową, która była zbrojnym ramieniem Polskiego Państwa Podziemnego. Obowiązywało w czasie wojny prawo - działały sądy wojenne. Dowódcy podlegali władzy zwierzchniej. No i zabijano najeźdźców, zdrajców - a po wojnie, jak napisał medyk 1 - ścierwa? Wojna była przegrana - sojusznicy nas olali - walka z KBW, sowieckimi oddziałami, miała jakikolwiek sens. Ci co przeżyli i nie walczyli, to byli zdrajcy? Inka na wielu zdjęciach jest ze MP-40, dziwne wyposażenie sanitariuszki. Ale jej się nie czepiam - doceniam odwagę tych ludzi, choć nie rozumiem motywów. Przeczytaj historię "Ognia", "Łupaszki". wtedy pogadamy. Emisja jest po to, by wywołać kolejną rozrubę, jątrząc - "rozdrapując historyczne rany". Inka z oczywistych względów była pierwsza, bo nikogo nie zabiła - mam taką nadzieję. Ale ciężki kaliber dopiero nadchodzi. Mój "Ogień" gwałcił, mordował (nawet uciekających za granicę Żydów), powiesił bez ceregieli ciężarną kobietę. Sprawdź, ile ulic, skwerów, szkół... nosi imię "Ognia". Tego Podhalańskiego Niezłomnego Herosa. Ma swój pomnik w Zakopanem z monitoringiem, bo czerwoną farbą go parę razy "ubabrano". Dlaczego? Nie wiem. I to ja mam wyprany mózg?
takietam

Postprzez takietam » 05 Cze 2017 18:03

O to w tym wszystkim chodzi, by przypomnieć, że jedna okupacja została zastąpiona przez drugą. A w czasie okupacji się walczy.[/quote]

A tak przy okazji, też byłeś "pod tą władzą" - walczyłeś??? Zabijałeś komunistyczne ścierwa? Litości. Każdy chciał żyć, wszyscy wiedzieliśmy, że bez rozpadu Sojuzu będziemy tkwili w tym siermiężnym ustroju. Węgrzy, Czesi, Wschodni Niemcy próbowali inaczej i skutki chyba znasz. Nowa władza WCISKA NAM NOWY RODZAJ BOHATERSTWA. Ja go bezkrytycznie nie przyjmuję.
takietam

Postprzez grzes-w-wa » 05 Cze 2017 18:07

Jadą konie po betonie. :lol:
Taki boski spokój tu panował.
Tu musi się coś dziać.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 05 Cze 2017 18:11

A czemu się dziwisz? przecież cytując klasyka nikt nikogo nie przekona, ze białe jest białe, a czarne jest czarne :lol:
Mój pogląd w tym temacie wygłosiłem na początku i już się nie włączam, ale fajnie poczytać 8) :twisted:
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez takietam » 05 Cze 2017 19:21

A wracając do pieniędzy. W Numimarkecie są Wyklęci po 120 zł.
takietam

Postprzez grzes-w-wa » 05 Cze 2017 19:40

Daj znać jak będą po 10 zł.
Wtedy kupie trochę do kuwety.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez takietam » 05 Cze 2017 21:54

grzes-w-wa napisał:Daj znać jak będą po 10 zł.
Wtedy kupie trochę do kuwety.

Moim zdaniem za ostro. Na swój sposób byli to ludzie honoru. Tak przy okazji. Finowie chcieli upamiętnić setną rocznicę niepodległości, wybijając monetę przedstawiającą rozstrzeliwanie komunistów. Uznano ten projekt za skandaliczny i monet nie wprowadzono do obiegu. Narodowy Bank Polski emituje monety z podobiznami "tych co zabijali polskich komunistów", informując, że robili to, co trzeba. Brak mi słów.
takietam

Postprzez platinum » 05 Cze 2017 22:02

takietam napisał: Uznano ten projekt za skandaliczny i monet nie wprowadzono do obiegu.

Poprawnośc polityczna - czyli jedno ze źródeł zła we współczesnym świecie.

informując, że robili to, co trzeba. Brak mi słów.

Dlaczego? bo robili to co potrzeba? Jak jeden z drugim parch będzie wiedział, że jeżeli podniesie rękę na polskie państwo to zostanie rozstrzelany***, to zminimalizujemy powtórzenie się w przyszłości nieszcześć, które spotykały nas przez ostatnie ponad 200 lat ...
Nie wiem czy czegoś nie pomieszałeś, bo chodziło równiez o to:

Inka napisał:Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba

*** rozstrzelanie powinno być zarezerwowane dla ludzi honor, szlachetnie urodzonych, wojskowych. Pospólstwo wiesza się na szubienicach.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez najtsabes » 05 Cze 2017 22:17

Ogień jest czczony tylko przez oficjalne czynniki państwowe. Poza tym nikt go na Podhalu nie szanuje bo wśród jego ofiar była ludność cywilna. "Jak codziennie człowieka nie zabił to chory był". Takie są fakty.
najtsabes

Postprzez takietam » 05 Cze 2017 22:50

Moim zdaniem poczucie przyzwoitości, a nie poprawność polityczna. Czy tak trudno zrozumieć, że buduje się mit BEZKRYTYCZNEGO I BEZSENSOWNEGO BOHATERSTWA. Przecież nie zabijano tylko komunistycznych katów ale zwyczajnych urzędników, milicjantów, żołnierzy. O zbrodniach nie chcę już pisać. No i nie dające spokoju pytanie - PO CO??? CO TO DAŁO, CO ZMIENIŁO???
takietam

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 06 Cze 2017 06:34

oprócz wymienionych, zabijano też zwykłych cywilów w ich własnych domach... ale obecna pamięć historyczna jest mocno wybiórcza :roll:
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez Tuk Tukat » 06 Cze 2017 16:26

Czytając wasze wypociny mam wrażenie ,że trafiłem na forum polityczno dyskusyjne . Jedni i drudzy zabijali , rabowali , palili .Różnili się tylko wymierzaniem sprawiedliwości lepiej jest dostać kulkę w łeb od Wyklętego niż zdychać na Ubeckich torturach .
Monety SAP , Księstwo Warszawskie , II RP
Awatar użytkownika
Tuk Tukat

Postprzez leices » 07 Cze 2017 10:25

A ja lubię kontrowersyjne serie i mysle że uzbieram wszystkie monetki tej serii w końcu jak ktoś nie chce zbierać wyklętych niech nie zbiera każdy ma swoje poglądy na sprawę i nie ma co na siłę nawracać innych na swój tok myślenia szkoda nerwów
leices

Postprzez MonikaW-wa » 07 Cze 2017 22:51

żołnierze Niezłomni byli to najwięksi patrioci, którzy jako jedyni walczyli o wolną Polskę,a ci którzy ich krytykują, to tchórze, ignoranci i DEBILE.
Oni usuwali ze swoich szeregów ludzi nieuczciwych. A komuniści to były prostaki, bandyci bez honoru. Radzę posłuchać Pana Leszka Żebrowskiego, który jest autorytetem w tej dziedzinie.
A ty "takietam" nie obrażaj tych ludzi. Należało by ci napluć w ten głupi pysk, a najlepiej trzasnąć w ryj. Albo jesteś potomkiem komuchów, albo człowiekiem wyjątkowo głupim i złośliwym.
Poczytaj trochę np o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim, Ince, gen. Fildorfie.
MonikaW-wa

Postprzez el-dziubek » 08 Cze 2017 07:48

Koledzy proponuję ostudzić trochę emocje. W każdym środowisku są ludzie, a nie roboty. I każdy z tych ludzi ma indywidualny charakter. Wśród Niezłomnych niewątpliwie byli bohaterowie, ale byli też zwyrodnialcy. Tak samo wśród służbistów SS były jednostki, które pomagały Żydom. Wśród Islamistów nie każdy jest terrorystą itd.
Potępianie środowiska Niezłomnych jako całości jest wielkim błędem, ale bezgraniczne ich wynoszenie na piedestały też ma swoje granice. Bohaterów chwalmy, ale zbrodniarzy w ich środowisku również należy nazwać po imieniu. Przed osądzeniem każdego z osobna zróbmy najpierw rzetelny research i niech wikipedia nie będzie tu encyklopedią :)

Seria monet niewątpliwie z tego względu kontrowersyjna. Ale mądry ten, który potrafi podejść do tematu na chłodno :)
el-dziubek

Postprzez MonikaW-wa » 08 Cze 2017 09:00

Nie porównujmy Żołnierzy Wyklętych, do sadystów z SS.
Oczywiście,że mogły być czarne owce wśród Żołnierzy Wyklętych, ale tacy byli szybko usuwani z szeregów.Natomiast do SS byli przyjmowani ludzie psychiczni, skrzywieni na punkcie swojej wyzszości i po prostu sadyści. Tak przy okazji, to nie nazisci mordowali inne nacje, tylko niemcy. Ludzie w obozach słyszeli mowe niemiecką, a nie nazistowska. Jest to proba zwalenia zbrodni wojennych na kogoś innego tzw nazistów, a Niemcy to niby byli ofiarami
MonikaW-wa

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 08 Cze 2017 09:13

Poczytaj chociażby o tym wspomnianym wcześniej, nie był usunięty...
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez takietam » 08 Cze 2017 14:01

MonikaW-wa napisał:żołnierze Niezłomni byli to najwięksi patrioci, którzy jako jedyni walczyli o wolną Polskę,a ci którzy ich krytykują, to tchórze, ignoranci i DEBILE.
Oni usuwali ze swoich szeregów ludzi nieuczciwych. A komuniści to były prostaki, bandyci bez honoru. Radzę posłuchać Pana Leszka Żebrowskiego, który jest autorytetem w tej dziedzinie.
A ty "takietam" nie obrażaj tych ludzi. Należało by ci napluć w ten głupi pysk, a najlepiej trzasnąć w ryj. Albo jesteś potomkiem komuchów, albo człowiekiem wyjątkowo głupim i złośliwym.
Poczytaj trochę np o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim, Ince, gen. Fildorfie.

Szkoda mi czasu na dyskusję z kimś, do kogo NIC NIE DOCIERA. Nie atakowałem wszystkich - trzeba przeczytać całość zanim się kogoś "zgnoi". Jedna z postaci, która jest ujęta w tej serii, TO BANDYTA. Można się obrażać, pluć, złorzeczyć - to niczego nie zmieni. "Ogień" był bezwzględnym zabójcą, a wiarygodność moich słów można łatwo sprawdzić. MIMO BARDZO WIELU PRÓB, NIE UDAŁO SIĘ ŻADNEMU "MIEJSCU" NADAĆ IMIĘ "OGNIA". To miejscowa ludność o tym decydowała, a nie tendencyjni historycy. Hańbą jest, że ten KONKRETNY człowiek będzie miał "swoją" monetę.
takietam

Postprzez grzes-w-wa » 08 Cze 2017 15:36

MonikaW-wa napisał:Nie porównujmy Żołnierzy Wyklętych, do sadystów z SS.
Oczywiście,że mogły być czarne owce wśród Żołnierzy Wyklętych, ale tacy byli szybko usuwani z szeregów.Natomiast do SS byli przyjmowani ludzie psychiczni, skrzywieni na punkcie swojej wyzszości i po prostu sadyści. Tak przy okazji, to nie nazisci mordowali inne nacje, tylko niemcy. Ludzie w obozach słyszeli mowe niemiecką, a nie nazistowska. Jest to proba zwalenia zbrodni wojennych na kogoś innego tzw nazistów, a Niemcy to niby byli ofiarami

Co za bzdury.
Ale faaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaza,
W kierownictwie NSDAP nie było ani jednego Aryjczyka (Niemca o niebieskich oczach i blond włosach).
To wszystko żydzi przywiezieni w taczkach z Bazylei.
-------------
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez meszuzel » 08 Cze 2017 16:13

Zostawcie Niemców, nazistów, SS i inne skróty. Wątek dotyczy żołnierzy wyklętych.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje w monety i banknoty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość