Wielcy ekonomiści -Mikołaj Kopernik

Tu prowadzimy dyskusje o inwestowaniu w numizmaty

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Wielcy ekonomiści -Mikołaj Kopernik

Postprzez pennyanfre » 22 Kwi 2017 19:01

Witam serdecznie. Czy wiadomo coś na temat z ilu monet ta seria będzie się składać oraz jakie będą dalsze postacie ? Oraz Proszę o opinie pod kątem inwestycyjnym .
pennyanfre

Re: Wielcy ekonomiści -Mikołaj Kopernik

Postprzez el-dziubek » 22 Kwi 2017 19:04

Na pierwszą część pytania poszukaj odpowiedzi na nbp.pl

Inwestycyjnie nie ruszać, monety NBP to temat do kolekcjonowania, a nie inwestycji :)
el-dziubek

Miejscowość: Wrocław

Postprzez leonidas » 22 Kwi 2017 19:13

el-dziubek napisał:
Inwestycyjnie nie ruszać, monety NBP to temat do kolekcjonowania, a nie inwestycji :)

Uraziłeś tym zdaniem kilku rekinów biznesu

Gol
Awatar użytkownika
leonidas

Miejscowość: Warszawa

Postprzez el-dziubek » 22 Kwi 2017 19:19

Odkąd zbieram HR-y mówię takim rekinom "teraz to mi to lotto" :)
el-dziubek

Postprzez mk123 » 22 Kwi 2017 19:22

Zaraz royal znow zacznie naganiac
Awatar użytkownika
mk123

Postprzez el-dziubek » 22 Kwi 2017 19:23

Nie wiem czy po ostatniej nagonce i wtopie z Niezłomnymi odważy się tak szybko szum robić :)
el-dziubek

Postprzez grzes-w-wa » 22 Kwi 2017 20:02

Zrobi, na bank. Chałupa nie skończona :lol: .
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez joxer » 22 Kwi 2017 20:23

el-dziubek napisał:Nie wiem czy po ostatniej nagonce i wtopie z Niezłomnymi odważy się tak szybko szum robić :)

taka wielka wtopa to nie była, a nawet można powiedzieć, że wręcz przeciwnie :) bo nawet teraz cena wynosi ponad 10 zł powyżej emisyjnej
Joxer The Mighty
Image
Awatar użytkownika
joxer

Miejscowość: Biała Podlaska

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 22 Kwi 2017 20:25

policz dojazd do banku i czas w kolejce :)
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez ROYAL » 22 Kwi 2017 23:17

Widzę że mimo wszystko tęsknicie
Z żołnierzami było ok teraz z niecierpliwością czekam na wasze prognozy co do niezłomnych , jakoś nie mogę się doczekać a pisaliście że bedzie taniej niż w NBP (czemu czekam? pisałem w temacie Niezłomnych)
co do Kopernika to rzecz oczywista że da zarobić , zresztą nie da!!! tylko już dał !!!
wstrzymuje się czasami od głosu ponieważ jest tutaj zbyt wielu Pesymistów lub inaczej Nieudaczników życiowych lub inwestycyjnych którzy jak zranione zwierze atakują wszystko

Zresztą gosciu zadał wam konkretne pytanie na samym poczatku , a wasze odpowiedzi nijak mają się do tego a więc merytoryczna rozmowa z trolami waszego pokroju nie ma sensu
ROYAL

Postprzez mk123 » 23 Kwi 2017 12:39

Tobie dał to naganiasz, tym co kupili od Ciebie i innych mirków handlarzy już nie bardzo. Raczej stracili 'pare zl'.
Awatar użytkownika
mk123

Postprzez medyk1 » 24 Kwi 2017 09:14

Jakby nie spojrzeć to jak zwykle krótkoterminowo i w odpowiedniej ilości dało Royalowi na parę cegieł zarobić, ale jak kupił 500 szt. to raczej będzie w plecy :wink:
kłamać zdarza się rządom, bankierom, a czasem nawet audytorom. Tylko złoto mówi prawdę - Rees Mogg
Awatar użytkownika
medyk1

Miejscowość: PYRLANDIA

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 24 Kwi 2017 09:34

on ma stałych odbiorców na całą pulę, przynajmniej taka jest wersja na nasze forum ;)
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez platinum » 25 Kwi 2017 21:27

pennyanfre napisał:Czy wiadomo coś na temat z ilu monet ta seria będzie się składać

nie wiadomo
jakie będą dalsze postacie ?

nie wiadomo
Proszę o opinie pod kątem inwestycyjnym.

ja nie wiem. Dla mnie moneta i seria są totalną zagadką. Nawet nie widomo czy to będzie krótka seria, coś w stylu HJP, czy seria nieograniczona w czasie? A Może seria widmo, jak wielkie bitwy, czy polski rok obrzędowy?
Ostrzegam, że serie/monety z postaciami w dłuższej perspektywie popularnością się nie cieszyły (za wyjątkiem rzecz jasna władców i JP2). Koncepcja serii składającej się z kolejnych głów nie bardzo do mnie przemawia.
Tym bardziej, że do tej pory wiele monet takiej serii oficjalnie nie tworzyło (np muzycy, pisarze, inni twórcy kultury i sztuki).
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez pennyanfre » 26 Kwi 2017 10:51

Myślę że ta seria może mieć większy potencjał jak : niezłomni . Zwłaszcza jak każda emisja
będzie co roku. Oczywiście nic nie wiadomo o dalszych postaciach ale myślę że seria będzie się składać najwyżej z kilku a nie kilkunastu monet.
pennyanfre

Postprzez platinum » 26 Kwi 2017 14:12

[quote="pennyan] Zwłaszcza jak każda emisja będzie co roku.[/quote]
ale to jest gdybanie, na to ani nie masz wpływu ani nawet pewności, ani nawet przypuszczeń popartych przesłankami. To jest gdybanie. Celowo wskazalem serie które miały być seriami, tematyka wydawała się atrakcyjna a skończyło się tym co jest (a na dobrą sprawę nie ma pewności czy się skończyło :-):

ale myślę że seria będzie się składać najwyżej z kilku a nie kilkunastu monet.

ale każdemu z nas tak może się wydawać, albo odmiennie. I nic to nie zmieni :-). Dla mnie z "nowych" serii poważnymi (bo dosyć pewnymi, ale nadal nie w 100%) seriami są:
- SSA
- HMP
- Niezłomni
ponieważ w chwili emisji pierwszje monety była jasna deklaracja dotycząca tematyki, zarysu czasu trwania emisji, ilości monet. Jeżeli coś co jest planowane i komunikowane (również przez NBP) może ulec zmianie, to tym bardziej niepewna jest seria, dla której żadne deklaracje nie padały.
Tak jak to było (jest?) z:
- dziejami złotego - 4 tematy od 2004 do 2007 r
- histori apolskiej muzyki rozrywkowej - 5 tematów, od 2009 do 2014 r (a miało być co najmniej kilka więcej, z konkretnymi osobami)
- polski rok obrzędowy - 4 tematy, od 2001 do 2006
- wielkie bitwy - 2 tematy (tylko w 2010 r !).

Z drugiej strony trzeba przeznać, że kilka serii udało się, i nadal trwają, pomimo, że na początku nie zostały ściśle zdefiniowane (np. zwięrzęta, malarze).
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Wróć do Inwestycje w monety i banknoty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości