Inwestycja w kryptowaluty

Tu prowadzimy dyskusje o inwestowaniu w numizmaty

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Inwestycja w kryptowaluty

Postprzez repek20 » 13 Wrz 2018 01:55

przeczytałem mniej więcej cały temat i mam pytanie teoretyczne (być może już było tylko przegapiłem) .... załóżmy , że wpłacasz jakąś kwotę na tego bitbaya kupujesz za to jakiś promil tego bitcoina i później chcesz to wyjąć. czy zapłaci się podatek w absolutnie każdym razie? Jeżeli nie wypłaci się tego w danej walucie na dane konto tylko coś za to kupi to jest to sposób na ominięcie podatku? Czy jakaś ustawa (o ile jest) to reguluje? Temat bardzo ciekawy...pamiętam, że myślałem o zainwestowaniu w to w okresie wakacyjnym w ubiegłym roku jak jeszcze btc kosztował grubo poniżej 10 tysięcy PLN, ale niestety wówczas żyłka hazardzisty przegrała ze zdrowym rozsądkiem...
Awatar użytkownika
repek20

Postprzez flex » 13 Wrz 2018 09:47

LTC i ETH straciły od grudnia i stycznia po 85% :shock:
Dołek cenowy czy koniec tych crypto? BTC się jakoś trzyma.
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez tonyxxl » 13 Wrz 2018 22:00

flex napisał:LTC i ETH straciły od grudnia i stycznia po 85% :shock:
Dołek cenowy czy koniec tych crypto? BTC się jakoś trzyma.

Te co mają już jakąś solidną kapitalizację, dobry zespół devów, ciekawy pomysł na rozwój i społeczność to raczej się nie skończą. A jak spadło po 60-90% to na pewno lepiej próbować teraz wchodzić niż w grudniu...co nie znaczy, że nie może spaść o następne 90%, albo urosnąc kilka razy. Zresztą jak wszystko :wink: Wystarczy, że np Kim odpali swoją rakietkę i będą cuda. Twoje pieniądze i twoje ryzyko.
repek20 napisał:przeczytałem mniej więcej cały temat i mam pytanie teoretyczne (być może już było tylko przegapiłem) .... załóżmy , że wpłacasz jakąś kwotę na tego bitbaya kupujesz za to jakiś promil tego bitcoina i później chcesz to wyjąć. czy zapłaci się podatek w absolutnie każdym razie? Jeżeli nie wypłaci się tego w danej walucie na dane konto tylko coś za to kupi to jest to sposób na ominięcie podatku? Czy jakaś ustawa (o ile jest) to reguluje? Temat bardzo ciekawy...pamiętam, że myślałem o zainwestowaniu w to w okresie wakacyjnym w ubiegłym roku jak jeszcze btc kosztował grubo poniżej 10 tysięcy PLN, ale niestety wówczas żyłka hazardzisty przegrała ze zdrowym rozsądkiem...

Podatek płacisz w momencie wymiany/wypłaty na FIAT. Kupienie czegoś za krypto jest traktowane jako wymiana barterowa czyli de facto tak samo jak wyjście na FIAT, naliczasz podatek dochodowy od kwoty zakupu i wpisujesz do PIT'a.
Co do możliwości nie płacenia podatku to się nie wypowiem z wiadomych powodów, powiem ci tyle, że coś słyszałem, że jest wiele sposobów :wink:
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez repek20 » 14 Wrz 2018 23:12

[quote="tonyxxl"
Podatek płacisz w momencie wymiany/wypłaty na FIAT. Kupienie czegoś za krypto jest traktowane jako wymiana barterowa czyli de facto tak samo jak wyjście na FIAT, naliczasz podatek dochodowy od kwoty zakupu i wpisujesz do PIT'a.
Co do możliwości nie płacenia podatku to się nie wypowiem z wiadomych powodów, powiem ci tyle, że coś słyszałem, że jest wiele sposobów :wink:[/quote]

ja w Polsce żadnych podatków nie płaciłem nigdy, więc raczej żadnych pitów wypełniać bym nie musiał...dziwne to jakieś...jak w kantorze zamieniasz kasę to niczego nigdzie nie wpisujesz to powinno być tak samo, ale to tylko na zdrowy rozum...za mało jeszcze o tym wiem...
Awatar użytkownika
repek20

Postprzez flex » 15 Wrz 2018 11:53

repek20 napisał:ja w Polsce żadnych podatków nie płaciłem nigdy, więc raczej żadnych pitów wypełniać bym nie musiał...dziwne to jakieś...jak w kantorze zamieniasz kasę to niczego nigdzie nie wpisujesz to powinno być tak samo, ale to tylko na zdrowy rozum...za mało jeszcze o tym wiem...

Zdrowy rozum nie obowiązuje w kontaktach ze skarbówką ;)
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez Makot0072 » 29 Wrz 2018 12:18

Witajcie ;)
Jeżeli którykolwiek z forumowiczów interesuje się kryptowalutami ,bądz też chciał by rozpocząc inwestowanie w tym kierunku a dokładniej w funkcje Masternode zapraszam na kanał na Discordzie ,wytłumaczymy założymy węzeł masternode oraz rozwiążemy wszelkie inne wątpliwości :D
https://discord.gg/aWkeJHz
Kolekcjonowanie i Poszukiwanie
II RP, PRL, III RP
Awatar użytkownika
Makot0072

Miejscowość: Gliwice

Postprzez Makot0072 » 30 Wrz 2018 15:52

Przy okazji powyższej wiadomosci odbędzie się szkolenie w Gdyni w dniu 24 Listopada opis w linku poniżej
https://kursmasternodegdynia.konfeo.com/pl/groups

I mała wiadomość apropo Discorda, nie bójcie sięzadawać pytań bo to powstał ten kanał żeby rozwiać wszelkie wątpliwości :)
Kolekcjonowanie i Poszukiwanie
II RP, PRL, III RP
Awatar użytkownika
Makot0072

Miejscowość: Gliwice

Postprzez repek20 » 12 Paź 2018 18:18

nie inwestycja, a mozliwosc wygrania 15 tys bzx czyli na teraz ok. 2 tys PLN , niestety wylacznie dla posiadaczy twittera
link gdzie mozna glosowac https://twitter.com/bitebtccom/status/1 ... 11747?s=21" target="_blank" target="_blank" target="_blank koniecznie na bzx
instrukcja na obrazku
1. polubic i podac dalej post
2. sledzic konto twiterowe @bitebtccom
3. otagowanie: @BitcoinZer0X
4. komentarz: $BZX w ten sposob sie glosuje
Załączniki
Capture.PNG
Awatar użytkownika
repek20

Postprzez joxer » 25 Paź 2018 10:40

Joxer The Mighty
Image
Awatar użytkownika
joxer

Miejscowość: Biała Podlaska

Postprzez repek20 » 25 Paź 2018 18:21

hodor :D
hahaha dobre
Awatar użytkownika
repek20

Postprzez skorkabezwyprawki » 07 Lis 2018 21:03

Gdzie są ci naganiacze na krypto?
skorkabezwyprawki

Postprzez repek20 » 07 Lis 2018 22:28

olewają cię :roll:
Awatar użytkownika
repek20

Postprzez julk1 » 08 Lis 2018 00:18

skorkabezwyprawki napisał:Gdzie są ci naganiacze na krypto?

Liczą zyski :wink:
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez fenix89 » 15 Lis 2018 11:34

Kto miał zyskać to zyskał... a że historia kołem się toczy to jestem pewien że zobaczymy jeszcze nie jedną bańkę na krypto.
fenix89

Postprzez skorkabezwyprawki » 19 Lis 2018 21:10

repek20 napisał:olewają cię :roll:

Miałem nosa. Robisz interesy na tanim srebrze to i na krypto pewnie też robiłeś.

Krypto to wydmuszka do czesania frajerów, banka pękła i cisza jest. Nikt się nie podnieca, nie chce tym płacić i w ogóle temat zapomniany. Będzie kolejna, trzeba będzie znów ulicę odcedzić z pieniążków.

Gratuluje wygranym, radzę wstać od stołu, w kasynie to najlepsza strategia.
skorkabezwyprawki

Postprzez Anathael » 19 Lis 2018 21:53

skorkabezwyprawki napisał:

Miałem nosa. Robisz interesy na tanim srebrze to i na krypto pewnie też robiłeś.

Krypto to wydmuszka do czesania frajerów, banka pękła i cisza jest. Nikt się nie podnieca, nie chce tym płacić i w ogóle temat zapomniany. Będzie kolejna, trzeba będzie znów ulicę odcedzić z pieniążków.

Widzę, że kolega jest znawcą wszystkich zagadnień .... Pozazdrościć ....
Anathael

Postprzez skorkabezwyprawki » 19 Lis 2018 21:57

Anathael napisał:
Widzę, że kolega jest znawcą wszystkich zagadnień .... Pozazdrościć ....

Dziękuje.
skorkabezwyprawki

Postprzez repek20 » 19 Lis 2018 22:10

skorkabezwyprawki napisał:

dziekujemy ci za twoje cenne rady... pochwal sie jaka szkola wypuscila w swiat takiego orla :D
nikt tego nie chce uzywac mowisz? a ja slyszalem, ze w Japonii jest hotel gdzie placi sie krypto, a za obsluge robia roboty :shock:
co innego ile tych krypto jest, ile z nich to scam, czy wszystkie maja konkretne funkcje itd.
Awatar użytkownika
repek20

Postprzez skorkabezwyprawki » 19 Lis 2018 22:15

repek20 napisał:
dziekujemy ci za twoje cenne rady... pochwal sie jaka szkola wypuscila w swiat takiego orla :D
nikt tego nie chce uzywac mowisz? a ja slyszalem, ze w Japonii jest hotel gdzie placi sie krypto, a za obsluge robia roboty :shock:
co innego ile tych krypto jest, ile z nich to scam, czy wszystkie maja konkretne funkcje itd.

Takich hoteli to pewnie nawet jest kilka. Krypto maja za sobą 10 lat, w normalnym świecie to 50 lat rozwoju. Wspaniała technologia. Która nie ma żadnego zastosowania praktycznego, no chyba ze chcesz kupić heroine w sieci. Albo zamówić dziecko do sprosnych zabaw.

To jest wielka okazja dla gołodupców, żeby odmienić swój los. Wygrana na loterii.
Ostatnio edytowany przez skorkabezwyprawki, 19 Lis 2018 22:22, edytowano w sumie 1 raz
skorkabezwyprawki

Postprzez repek20 » 19 Lis 2018 22:22

obawiam sie, ze zbytnio nie trafiles w swojej konfabulacji...ja sie na krypto slabo znam...potrafie z glowy podac moze 5 krypto...napisalem ci tylko, ze niektorzy uzywaja wirtualnych walut...ja mam tylko bzx czyli bitcoin zero kupione za 100zl za grosze/szt (doslownie) wiec biznesem tego nazwac sie nie da ...jak to za 10 lat bedzie warte dolara to sie bede tym podniecal (wydam na wakacje) wczesniej nie widze powodu...
Awatar użytkownika
repek20

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje w monety i banknoty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości