Inwestycja w kryptowaluty

Tu prowadzimy dyskusje o inwestowaniu w numizmaty

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Inwestycja w kryptowaluty

Postprzez mk123 » 17 Gru 2017 12:46

Skoro mozna przejrzec portfele to ile jest takich gdzie od kilku lat sie kisi jakas duza ilosc? Zapomniane, ktos zmarl itp. Co z nimi? Tam grube miliony musza lezec.
Awatar użytkownika
mk123

Postprzez platinum » 17 Gru 2017 13:21

https://businessinsider.com.pl/finanse/kryptowaluty/kurs-bitcoina-grozne-skutki-kryptowalut-alfred-adamiec-komentuje/0wkv7x1
To jest dobre:
Już obecnie pojawiają się przypadki, jak ujawnił przedstawiciel Komisji Nadzoru w Alabamie, zaciągania pożyczek hipotecznych na zakup bitcoinów - pisze

Co do wprowadzenia kontraktów terminowych na BTC, to wydaje mi się, że w średniej perspektywie spowoduje to duze ruchy up-down na kursie BTC. Albo inwestorzy się prezrzucą na instrument pochodny, albo jeszcze bardziej prawdopodobne, nowy kapital wejdzie w derywaty i będzie czesał naiwnych manipulując kursem instrumentu bazowego.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez tonyxxl » 17 Gru 2017 14:01

mk123 napisał:Skoro mozna przejrzec portfele to ile jest takich gdzie od kilku lat sie kisi jakas duza ilosc? Zapomniane, ktos zmarl itp. Co z nimi? Tam grube miliony musza lezec.

To samo co z każdym innym schowanym, zakopanym czy zaginionym majątkiem o którym właściciel nikomu nie powiedział: leży zapomniany i nieużywany. Tylko że dodatkowo w przypadku BTC przypadkowe "odnalezienie" jest mniej więcej tak prawdopodobne jak zderzenie się dwóch tych samych atomów rok po roku na dwóch końcach galaktyki.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 17 Gru 2017 14:48

14 osób usłyszało zarzuty w sprawie dotyczącej obrotu fikcyjnymi fakturami VAT. Jest to precedensowa sprawa w Polsce, bo oszustwo odbywało się przy użyciu witryn internetowych, a pieniądze z tego procederu były przeznaczane na zakup wirtualnej waluty - bitcoina.

http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35 ... okWrocLink
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez mk123 » 17 Gru 2017 15:40

tonyxxl napisał:
mk123 napisał:Skoro mozna przejrzec portfele to ile jest takich gdzie od kilku lat sie kisi jakas duza ilosc? Zapomniane, ktos zmarl itp. Co z nimi? Tam grube miliony musza lezec.

To samo co z każdym innym schowanym, zakopanym czy zaginionym majątkiem o którym właściciel nikomu nie powiedział: leży zapomniany i nieużywany. Tylko że dodatkowo w przypadku BTC przypadkowe "odnalezienie" jest mniej więcej tak prawdopodobne jak zderzenie się dwóch tych samych atomów rok po roku na dwóch końcach galaktyki.

Papierow dodrukuja. Bitcoina niby ma byc skonczona ilosc a lists takich portfeli sie ciagle bedzie powiekszac.
A co tam najwyzej kolejnego forka zrobia :lol:
Awatar użytkownika
mk123

Postprzez skorkabezwyprawki » 17 Gru 2017 20:14

tonyxxl napisał:To samo co z każdym innym schowanym, zakopanym czy zaginionym majątkiem o którym właściciel nikomu nie powiedział: leży zapomniany i nieużywany. Tylko że dodatkowo w przypadku BTC przypadkowe "odnalezienie" jest mniej więcej tak prawdopodobne jak zderzenie się dwóch tych samych atomów rok po roku na dwóch końcach galaktyki.

Przykład błędny.

Końce galaktyki są oddalone od siebie o więcej niż o rok świetlny, zatem zdarzenie polegające na zderzeniu się tych samych dwóch atomów na dwóch końcach galaktyki rok po roku jest zdarzeniem niemożliwym. Prawdopodobieństwo jest równe zero.

Natomiast kolizja adresów w sieci Bitcoin jest zdarzeniem o prawdopodobieństwie większym od zera.

Warto na przyszłość przemyśleć wpis przed klikaniem w klawiaturę.
skorkabezwyprawki

Postprzez tonyxxl » 17 Gru 2017 21:44

Przemyśl zanim znowu zaczniesz filozofować. Inni zrozumieli że to było celowe wyolbrzymienie a ten liczy z wikipedią :roll: :lol:
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez platinum » 17 Gru 2017 23:44

tonyxxl napisał:Przemyśl zanim znowu zaczniesz filozofować. Inni zrozumieli że to było celowe wyolbrzymienie a ten liczy z wikipedią :roll: :lol:

Tony - szczerze? to świadczyło raczej o braku elementarnej wiedzy z Twojej strony. Lub o infantylizmie :-).
Znajdowanie adekwatnych a przede wszystkim sensownych porównań to też sztuka.
Inaczej to mamy humanistyczny bełkot.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez julk1 » 18 Gru 2017 00:36

Szanowni Państwo, przez zakupem/sprzedażą BTC kupcie świecę, a już w przyszłym tygodniu szczęście i bogactwo uśmiechnie się do Was :) :) :)
http://twoje-piekno.pl/tajemnica-bogactwa/news
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez skorkabezwyprawki » 18 Gru 2017 01:35

tonyxxl napisał:Przemyśl zanim znowu zaczniesz filozofować. Inni zrozumieli że to było celowe wyolbrzymienie a ten liczy z wikipedią :roll: :lol:

Nie wiem co inni zrozumieli.

Tonnyxxl nie mam Twojej mocy, żeby zgadywać co ludzie maja w głowie.

Wiemy, że zmyślasz.
skorkabezwyprawki

Postprzez meszuzel » 19 Gru 2017 19:36

Wczoraj późnym wieczorem przeczytałem (nie pamiętam gdzie) o jakichś strasznych spadkach na btc, rano sprawdzam a tu rośnie,
teraz zerknąłem btc kichnął i pruje w górę :) obecnie 66550
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez skorkabezwyprawki » 19 Gru 2017 20:31

Ja już wierze w 100k USD za monetę. Nie mam więcej niż 1000zl w BTC w tym momencie, ale takie obserwowanie jest ekscytujące. Bardziej mi zależy, żeby nie stracić niż zarobić.

Rodzi się nowa elita finansowa, tak tak szybko zarobili, tak stracą.
skorkabezwyprawki

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 19 Gru 2017 21:28

Dziś czytałem, z całość bańki napędza azja i końca nie widać, w tej sytuacji 100k jest całkiem realne :roll:
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez meszuzel » 19 Gru 2017 21:29

Z Azji szczególnie Japończycy, czy tak faktycznie jest ?
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez brodacz » 19 Gru 2017 22:14

Już trzecia doba tędu bocznego. Myślę, że ten trend potrzyma do 2.01 i znowu wystrzeli. Teraz ludzie realizują zyski na święta i potem na Sylwka. Paryż, Bangkok te sprawy a potem czas inwestycji.
brodacz

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 19 Gru 2017 22:19

meszuzel napisał:Z Azji szczególnie Japończycy, czy tak faktycznie jest ?

ja czytałem, ze koreańczycy, artykuł z wall street journal ciekawsze fragmenty

„Bitcoinowa gorączka” w Azji ma kilka przyczyn. Pierwsza: choć Azjaci – zwłaszcza Chińczycy i Koreańczycy z Południa – są coraz zamożniejsi, to nie mają wielu okazji do szybkiego zarobienia na giełdzie dużych pieniędzy. Powód? Rynek nieruchomości jest drogi, a akcje są w pełni wyceniane i przewidywalne. Po drugie, zdaniem wielu Azjaci lepiej od innych przyswajają ideę kryptowalut – zwłaszcza młodzi, którzy dorastali w świecie zakupów przez internet i płatności mobilnych.

Jeszcze rok temu to w Chinach odbywał się największy obrót bitcoinami na świecie. Jednak gdy Pekin zamknął giełdy kryptowalut i zdelegalizował fundraising za ich pomocą, ciężar transakcji przeniósł się do Japonii, Korei Południowej i Wietnamu.

Z danych firmy badawczej CryptoCompare z listopada wynika, że to właśnie te trzy kraje odpowiadają za prawie 80 proc. światowego obrotu bitcoinami (choć w ciągu ostatnich kilku tygodni udział USA nieco wzrósł).
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez platinum » 19 Gru 2017 22:22

Awatar użytkownika
platinum

Postprzez skorkabezwyprawki » 19 Gru 2017 23:33

Korci, żeby takiego 1 BTC kupić a potem eldorado. A za chwilę przychodzi zdrowy rozum... ;-)
skorkabezwyprawki

Postprzez Troy » 20 Gru 2017 00:05

Ale jest jeszcze cała paleta krypto mających lepsze przebitki
https://pl.investing.com/analysis/6-kry ... -200218904

Albo takie cóś, znowu śpiewka o rewolucyjnej, technologii, ale pewnie krótkoterminowo, pozwoli dobrze zarobić
https://pl.investing.com/analysis/czym- ... -200218854
Ironia losu, gdy UBecy, SBecy i ich potomstwo, którzy uciekli do Szwecji lub innej Kanady, mają czelność pouczać Polaków, jak mają żyć i postępować w kwestiach kulturowych, obyczajowych, gospodarczych, z uwzględnieniem czyszczenia i patynowania monet.

Imagehttp://picasion.com/
Awatar użytkownika
Troy

Miejscowość: Ruczaj

Postprzez platinum » 21 Gru 2017 21:43

BTC spadło do 55 kPLN, a tu cisza?
Lecimy dalej w dół, czy czas wchodzić?
Awatar użytkownika
platinum

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje w monety i banknoty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości