Inwestycja w kryptowaluty

Tu prowadzimy dyskusje o inwestowaniu w numizmaty

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Inwestycja w kryptowaluty

Postprzez grzes-w-wa » 02 Lut 2018 15:06

Jednoręki bandyta wpadł do kasyna zebrać to co mu się słusznie należy. :lol:
I tak długo czekał. :wink:
Pozwolił co bystrzejszym myknąć z parkietu. :wink:
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez Enso » 02 Lut 2018 15:08

Ciekawe jakiej narodowości jest ten bandyta? :wink:
Enso

Postprzez grzes-w-wa » 02 Lut 2018 15:09

Jak to jakiej?
Przecież nie Palestyńczyk!
--------------------
A jak ktoś nie zdążył uciec to w HP kolega Triplex oferuje specjalną maść.
Badania mówią że działa i uspakaja.
Dla użytkowników forum jest promocja:
big sale -70%
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez meszuzel » 02 Lut 2018 16:14

Nie mieszajmy polityki w ten spekulacyjny wątek.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez typowyfacet » 02 Lut 2018 18:22

Ja akurat się dzisiaj załadowałem w bity po 25-28k.
typowyfacet

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez tonyxxl » 02 Lut 2018 22:10

typowyfacet napisał:Ja akurat się dzisiaj załadowałem w bity po 25-28k.

ambitnie, ja przeczekam chyba weekend i poobserwuję jak się sprawy potoczą, w BTC to raczej nie wejdę ale w ETH jak odrobi i dojdzie pod 1000$ to odkupię. Na razie nerwówka i ciężko wyczuć moment na zmianę kierunku.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez typowyfacet » 03 Lut 2018 01:38

Nie wiem czy ambitnie, ale mam fiaty na giełdach, które czekają na duże spadki. Nawet jak spadnie sporo poniżej ceny mojego zakupu, to i tak wiem że wyjdę na zero. Stosunek risk/reward jest po mojej stronie. No, ale forum o monetach nie jest miejscem do rozmowy o takich rzeczach. Jednak fajnie obserwować ten rynek i mam nadzieję że taka bania będzie na srebrze i złocie :)
typowyfacet

Postprzez brodacz » 03 Lut 2018 09:25

Czyli jak pójdzie w górę to stracisz na fiatach i też wyjdziesz na 0... Genialny umysł.
brodacz

Postprzez typowyfacet » 03 Lut 2018 10:04

Jak pójdzie w górę, a myślę, że 10000-11000 jest w zasięgu, to fajnie zarobię. Jak pójdzie w dół i przebije ostatni dołek to i tak później odbije co najmniej ceny mojego zakupu. Ta bania nie urosła w jeden dzień i też nie pęknie odrazu. Będą odbicia i nadzieje dla holderów, że to tylko korekta. Z drugiej strony to może być tylko korekta. https://pl.tradingview.com/x/PkOJ8b96/
typowyfacet

Postprzez Mechanick » 03 Lut 2018 11:01

Bańkę 2017 można już chyba ogłosić za zakończoną. Teraz pora na kolejną porcję emocji dla inwestorów - rozliczenie tego wszystkiego ze skarbówką :wink:
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." - Tocqueville
Awatar użytkownika
Mechanick

Postprzez grzes-w-wa » 03 Lut 2018 11:04

A i uciec nie ma gdzie.
Ciężkie czasy nadchodzą.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez vwrafi » 03 Lut 2018 11:17

typowyfacet napisał:Jak pójdzie w górę, a myślę, że 10000-11000 jest w zasięgu, to fajnie zarobię. Jak pójdzie w dół i przebije ostatni dołek to i tak później odbije co najmniej ceny mojego zakupu. Ta bania nie urosła w jeden dzień i też nie pęknie odrazu. Będą odbicia i nadzieje dla holderów, że to tylko korekta. Z drugiej strony to może być tylko korekta. https://pl.tradingview.com/x/PkOJ8b96/

Do tej pory wszystko się nakręcało, gdyż ludzie wierzyli, iż kryptowaluty to pieniądz przyszłości. Miało być szybko i tanio. Ostatnie tygodnie pokazały jednak, że przelewy międzybitcoinowe są mega drogie i mega wolne. Do tego dochodzi fakt, że bardzo łatwo je stracić. Jak wejdziemy na polskie forum o bitcoinie, to jest tam bardzo wiele postów o kradzieży bitcoinów i innych kryptowalut z giełd. Ja wiem, że to wina użytkowników, bo nie mieli dwustopniowej weryfikacji, ale na podstawie ostatnich doniesień o spectre i meltdown trzeba założyć, że ktoś wymyśli sposób, który pozwoli mu na kradzież kryptowalut bez wiedzy użytkowników. Za bardzo to wszystko jest podatne na kradzież bez żadnych konsekwencji ( pełna anonimowość ) i nie wyobrażam sobie trzymać pieniądze w portfelu, który co jakiś czas będę musiał sprawdzać, aktualizować, zabezpieczać, czytać fora typu niebezpiecznik i cały czas się martwić, czy ktoś mnie nie okrada.

Ale jako instrument do spekulacji, to czemu nie :D Po prostu trzeba założyć, że bitcoin to taka zabawa " Pójdzie w górę, czy pójdzie w dół - obstaw wynik i zarób fortunę ". Tylko wtedy część zysków powinna iść na sport jak w totolotku.
vwrafi

Postprzez typowyfacet » 03 Lut 2018 12:43

Mechanick napisał:Bańkę 2017 można już chyba ogłosić za zakończoną. Teraz pora na kolejną porcję emocji dla inwestorów - rozliczenie tego wszystkiego ze skarbówką :wink:

Tym się nie martw, każdy kto dużo zarobił przecież wie, że trzeba to rozliczyć żeby jakoś wydać te pieniądze. Nasz rząd ma niedługo ustosunkować się do krypto i wprowadzić regulacje. Według mnie to pójdzie w kierunku bana i ostrych regulacji, a kasa milionerów pójdzie zagranicę. Uczciwi którzy sie rozliczyli będą mieli kontrole i będą sie musieli tłumaczyć przed fiskusem czemu nie są biedni. Bo według pisu biedny polak to dobry polak, a jak ma kase to na pewno złodziej.
typowyfacet

Postprzez Mechanick » 03 Lut 2018 13:51

każdy kto dużo zarobił przecież wie, że trzeba to rozliczyć żeby jakoś wydać te pieniądze.

Problemem jest raczej to JAK się w ogóle rozliczyć. Co nie jest oczywiste jak widać po 58 stronach wątku:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... start=1140

Ci co kupili anonimowo, nie zostawili na giełdach(i cudzych kontach) swoich danych i wyszli z BTC z użyciem anonimowego złota(czy gotówki) mogą raczej spać spokojnie. Pozostali przez lata będą mieć dreszczyk emocji otwierając skrzynkę na listy:
http://gospodarka.dziennik.pl/podatki/a ... ienie.html
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." - Tocqueville
Awatar użytkownika
Mechanick

Postprzez tonyxxl » 03 Lut 2018 13:59

typowyfacet napisał:
Mechanick napisał:Bo według pisu biedny polak to dobry polak, a jak ma kase to na pewno złodziej.

no chyba że ksiądz albo radny pis :D
Ale tak dla sprawiedliwości to trzeba oddać że to samo było w poprzednich rządach, teraz trochę zmieniły się tylko wąskie kręgi nietykalnych.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez ala19831 » 03 Lut 2018 15:45

Mechanick napisał:
każdy kto dużo zarobił przecież wie, że trzeba to rozliczyć żeby jakoś wydać te pieniądze.

Problemem jest raczej to JAK się w ogóle rozliczyć. Co nie jest oczywiste jak widać po 58 stronach wątku:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... start=1140" target="_blank

Ci co kupili anonimowo, nie zostawili na giełdach(i cudzych kontach) swoich danych i wyszli z BTC z użyciem anonimowego złota(czy gotówki) mogą raczej spać spokojnie. Pozostali przez lata będą mieć dreszczyk emocji otwierając skrzynkę na listy:
http://gospodarka.dziennik.pl/podatki/a ... ienie.html" target="_blank

A Twój przypadek to opcja 1 czy 2 ?
Mój zbiór na ucoin
Awatar użytkownika
ala19831

Postprzez flex » 04 Lut 2018 00:06

ala19831 napisał:
A Twój przypadek to opcja 1 czy 2 ?

A Ty ze skarbówki, że tak bez żenady pytasz ?
Opcja 3. Dorobił się na etacie w Biedronce. To wersja oficjalna.

Mechanick napisał:Problemem jest raczej to JAK się w ogóle rozliczyć. Co nie jest oczywiste jak widać po 58 stronach wątku:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... start=1140" target="_blank" target="_blank

Cóż, chciałbym mieć takie problemy :)
Ale jeżeli zarobiłeś 150k zł i więcej zgłoś się do Tradera21. Ponoć zna dobre rozwiązanie.

tonyxxl napisał:no chyba że ksiądz albo radny pis :D
Ale tak dla sprawiedliwości to trzeba oddać że to samo było w poprzednich rządach, teraz trochę zmieniły się tylko wąskie kręgi nietykalnych.

Masz rację. Tyle, że rządy się zmieniają a ksiądz zawsze przy kasie ;)
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez julk1 » 04 Lut 2018 03:31

Podobno inwestowanie w kryptowaluty, odciągało od zakupów złota i srebra. Ciekawe jak utrzyma się w dłuższym czasie bessa na kryptowalutach, to czy ceny metali pójdą w górę.
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez flex » 05 Lut 2018 19:51

julk1 napisał:Podobno inwestowanie w kryptowaluty, odciągało od zakupów złota i srebra. Ciekawe jak utrzyma się w dłuższym czasie bessa na kryptowalutach, to czy ceny metali pójdą w górę.

No to PM już powinny iść w górę bo cena bitcoina od ponad miesiąca spada. Już 7180 $
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez flex » 05 Lut 2018 22:20

Ponoć takie zjazdy crypto są na skutek całkowitej blokady przez Chiny wszelkich zagranicznych serwisów internetowych związanych z handlem kryptowalutami i ICO.
http://www.scmp.com/business/banking-finance/article/2132009/china-stamp-out-cryptocurrency-trading-completely-ban
Wygląda poważnie.
Chińczycy mają chyba nóż na gardle, może ich banki tracą płynność a odpływ pieniądza przez kryptowaluty nie pomaga.
Awatar użytkownika
flex

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje w monety i banknoty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość