Inwestycja w kryptowaluty

Tu prowadzimy dyskusje o inwestowaniu w numizmaty

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Inwestycja w kryptowaluty

Postprzez mk123 » 26 Sty 2018 12:50

Ten Morawiecki to jednak dobry ancymon. Boi sie drugiego Ambergold a pod nosam najwieksza piramida w historii kraju i jakos nie slychac zeby ZUS mieli zamknąć.

A nie sorry, cos robia. Ukraincom do emerytur beda dokladac...
Awatar użytkownika
mk123

Postprzez meszuzel » 26 Sty 2018 15:24

Halo halo, to temat dotyczący krypowalut. Polityków i politykę niezwiązaną z tematem zostawiamy na inne tematy np. w Hyde Parku.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez grzes-w-wa » 26 Sty 2018 15:32

meszuzel napisał:Halo halo, to temat dotyczący krypowalut. Polityków i politykę niezwiązaną z tematem zostawiamy na inne tematy np. w Hyde Parku.
Kto mi skasował takiego ładnego posta? :evil:
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez meszuzel » 26 Sty 2018 15:37

Ja :evil: Trzymać się wątku bo będę kasował :twisted:

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez flex » 26 Sty 2018 15:47

To w temacie. Niezłe podsumowanie sytuacji na crypto przez SaxoBank:
https://stooq.pl/n/?f=1216998
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez maciekp » 26 Sty 2018 15:52

mk123 napisał:najwieksza piramida w historii kraju i jakos nie slychac zeby ZUS mieli zamknąć.

A który z wysoko rozwiniętych krajów nie ma publicznego repartycyjnego systemu emerytalnego? Oświeć mnie. Nazywanie publicznego operatora systemu repartycyjnego "piramidą finansową" to dowód na stwierdzenie prof. Mączyńskiej, jak koszmarnie niedoedukowane ekonomicznie społeczeństwo mamy.

Co do tematu krytpowalut - ciekawe, czy planeta to przetrwa. Już kilka miesięcy temu globalny system kopalń zużywał więcej energii elektrycznej, niż cała Irlandia... Tak kosztownego pieniądza ludzkość nigdy nie znała.
maciekp

Postprzez meszuzel » 27 Sty 2018 13:04

Posty dotyczące ZUS i pracowników z Ukrainy wydzieliłem TUTAJ

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez tonyxxl » 27 Sty 2018 17:38

maciekp napisał:
mk123 napisał: Tak kosztownego pieniądza ludzkość nigdy nie znała.

nie powtarzaj bajek, ile kosztuje wyprodukowanie złotej/srebrnej monety? albo nawet bulionu obiegowego? Pieniądz musi być kosztowny, to go uwiarygadnia, inaczej zostajemy z pustym zapisem, czyli pieniądze z powietrza za darmo i tyle są naprawdę warte.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez maciekp » 27 Sty 2018 21:54

Na pewno nie tak dużo, jak wytworzenie tej całej energii elektrycznej - zwłaszcza jeśli chodzi o koszty związane z eksploatacją zasobów. Wydobycie złota przez dużą część historii było relatywnie tanie. Zwłaszcza w starożytności, gdy było dużo zasobów dostępnych powierzchniowo. System "kopalń" kryptowalut jest horrendalnie nieefektywny energetycznie, i to w czasach, w których mamy tak duże zapotrzebowanie na energię.
maciekp

Postprzez tonyxxl » 28 Sty 2018 15:56

maciekp napisał:Na pewno nie tak dużo, jak wytworzenie tej całej energii elektrycznej - zwłaszcza jeśli chodzi o koszty związane z eksploatacją zasobów. Wydobycie złota przez dużą część historii było relatywnie tanie. Zwłaszcza w starożytności, gdy było dużo zasobów dostępnych powierzchniowo. System "kopalń" kryptowalut jest horrendalnie nieefektywny energetycznie, i to w czasach, w których mamy tak duże zapotrzebowanie na energię.

Wyprodukowanie uncji złota to kosz dla kopalni ok 1000$, aby obliczyć 1 BTC to trzeba zużyć podobny koszt w USD. 1 uncja złota ok 1300$, 1 BTC 10tys (na dziś).
Awatar użytkownika
tonyxxl

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 28 Sty 2018 16:04

uncja złota, jest od wieków uncją złota i ma określoną siłe nabywczą, 1 btc to dziś 10k$ za rok może 5$ lub nic
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez tonyxxl » 28 Sty 2018 16:37

Grzegorz_Wroclaw napisał:uncja złota, jest od wieków uncją złota i ma określoną siłe nabywczą, 1 btc to dziś 10k$ za rok może 5$ lub nic

albo 50tys $.. i co to ma do rzeczy? dalej koszt wydobycia 1 uncji jest w przeliczeniu na dziś (co będzie z BTC i złotem za rok to nikt nie wie) jest duuuużo większy. I to jest fakt. Pomijam praktycznie brak możliwości przesyłania i bardzo ograniczone możliwości przemieszczania się z takim pieniądzem bulionowym. Moneta obiegowa też jest droga w produkcji, wybicie powiedzmy 1 mln monet po 1zł też swoje kosztuje, a już wartości poza metalem w nim zawartym nie zwiększy, a raczej zmniejszy.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 28 Sty 2018 17:15

rozśmieszasz mnie, prześlij to cudowne BTC, jeden warunek bez pc lub smartfona/tabletu, a jeszcze prościej bez netu :lol: o płatnościach btc nie wspomnę :lol:
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez ala19831 » 28 Sty 2018 17:28

Ale czy błędem będzie jak napisze, że 1 pc 10 lat temu przypadał na kilka osób. A teraz każda osoba ma kilka rzeczy powiązanych z netem. Więc to żaden problem. A pisanie, że nie będzie neta jest mniej prawdopodobne niż zniknięcie podatków.
Mój zbiór na ucoin
Awatar użytkownika
ala19831

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 28 Sty 2018 17:40

żartujesz? przy nawet regionalnym konflikcie, jeden odpowiedni ładunek niszczy całą infrastrukturę nie tylko net, ale i elektronikę 8) nie wspominam o innych możliwościach sparaliżowania internetu...
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez grzes-w-wa » 28 Sty 2018 17:43

To prawda.
Jeden strzał z działa magnetycznego i cofamy się do ery kamienia łupanego.
Nie ma szans nawet na bajkę na dobranoc w TV. :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez maciekp » 28 Sty 2018 17:57

Już pisałem: przez większość historii koszt złota/srebra był o wiele mniejszy niż obecnie. W starożytności wiele złóż eksploatowano powierzchniowo. Przypomnę o potoku Patokl, który był dosłownie wysłany elektronem i w pół godziny po zanurzeniu w nim owczej wełny miało się złote runo - też dosłownie. Obecny koszt eksploatacji złóż złota jest już mniej istotny, bo pieniądz nie ma w nim pokrycia. Zapewnie między innymi w związku z kosztami wydobycia. Do tego ważniejsza jest kwestia zużycia kluczowych zasobów, w przypadku kryptowalut olbrzymiej ilości energii elektrycznej. Jeżeli przy stosunkowo niewielkim zasięgu ich zastosowania jest to tyle, co cużycie w całym niewielkim, ale rozwiniętym kraju takim jak Irlandia, to ile by było potrzebne przy tak powszechnym wykorzystaniu, jak np. dolar?
Że już nie wspomnę o tym, że pokrycie wartości pieniądza w złocie (parytet) to był krótki epizod w historii cywilizacji europejskiej, kilka dziesięcioleci. Wcześniej nie było pełnego pokrycia, a np. w średniowieczu prawie w ogóle nie używano w Europie złota jako kruszcu monetarnego...
maciekp

Postprzez tonyxxl » 28 Sty 2018 18:03

grzes-w-wa napisał:To prawda.
Jeden strzał z działa magnetycznego i cofamy się do ery kamienia łupanego.
Nie ma szans nawet na bajkę na dobranoc w TV. :lol: :lol: :lol:

wtedy nie martwiłbym się kryptowalutami a pieniędzmi w bankach, na giełdach, ludźmi w samolotach, szpitalach, windach itd...zresztą jaki to musiałby być ładunek żeby zniszczyć większość układów elektronicznych w nawet małym państwie? Mózgi by ludziom wyparowały :mrgreen:
Awatar użytkownika
tonyxxl

Postprzez grzes-w-wa » 28 Sty 2018 18:08

Problem w tym, że na ludzi to nie działa.
Niszczy tylko elektronikę.
Im bardziej zaawansowana tym szkody większe.
Dlatego też wojska utrzymuje centrale telefoniczne analogowe.
Tu nie potrzeba dużego ładunku. Fala robi swoje.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez tonyxxl » 28 Sty 2018 18:10

maciekp napisał:Że już nie wspomnę o tym, że pokrycie wartości pieniądza w złocie (parytet) to był krótki epizod w historii cywilizacji europejskiej, kilka dziesięcioleci. Wcześniej nie było pełnego pokrycia, a np. w średniowieczu prawie w ogóle nie używano w Europie złota jako kruszcu monetarnego...

no i mamy efekty, tylko od początku XX wieku można przytoczyć wiele przykładów gdzie odejście od parytetu jakiegokolwiek doprowadziło szybko do hiperinflacji i ruiny gospodarczej. Pieniądz produkowany za darmo to nie pieniądz, to waluta która w rękach polityków i bankierów zawsze zmierza do wartości zero.
Awatar użytkownika
tonyxxl

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje w monety i banknoty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości