Inwestycja w kryptowaluty

Tu prowadzimy dyskusje o inwestowaniu w numizmaty

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Inwestycja w kryptowaluty

Postprzez Mad_Tiger » 05 Lut 2018 23:54

"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage
ImageSprzedam trochę monet i banknotówImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Postprzez mk123 » 06 Lut 2018 06:18

to chyba koniec krypto jakie znamy do tej pory.
Awatar użytkownika
mk123

Postprzez vwrafi » 06 Lut 2018 07:56

typowyfacet napisał:Ja akurat się dzisiaj załadowałem w bity po 25-28k.

Bardzo mądra decyzja, jeśli grał pan Short. Bo chyba nie na Long?
vwrafi

Postprzez brodacz » 06 Lut 2018 09:10

typowyfacet napisał:Ja akurat się dzisiaj załadowałem w bity po 25-28k.

Wiesz co to jest rogacizna?
brodacz

Postprzez leices » 06 Lut 2018 11:28

a dziś bc po 20 k
leices

Postprzez typowyfacet » 06 Lut 2018 11:43

A skąd wiecie, że nie sprzedałęm po ponad 30k, a wczoraj nie odkupiłem po 25 i 21?
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Ostatnio edytowany przez typowyfacet, 06 Lut 2018 11:48, edytowano w sumie 1 raz
typowyfacet

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez vwrafi » 06 Lut 2018 11:46

typowyfacet napisał:A skąd wiecie, że nie sprzedałęm po ponad 30k, a wczoraj nie odkupiłem po 25 i 21?

Ja nie wiem, bo nic pan nie napisał. Trzeba było napisać, że kupił pan po 25-28k, później sprzedał po 30k a teraz odkupił po 25 i 21k. Mi, jak się czegoś nie powie, to nie wiem tego.
vwrafi

Postprzez typowyfacet » 06 Lut 2018 11:52

Panie vwrafi. Nie napisałem bo to nie jest mój dzienniczek inwestycyjny.
typowyfacet

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez vwrafi » 06 Lut 2018 12:30

typowyfacet napisał:Panie vwrafi. Nie napisałem bo to nie jest mój dzienniczek inwestycyjny.

Nie ma problemu, ale sam się pan zapytał skąd wiemy, że czegoś tam pan nie zrobił. No więc odpisałem, że skąd mamy to wiedzieć, jeśli sam pan o tym nie napisał.

To teraz te kupione za 21k sprzedać jak będzie po 23k i znowu do przodu. Potem nabyć drogą kupna za 17k i sprzedać po 19k i tak aż do zera dojdzie. Dobry pomysł. Ja trochę boję się tak zrobić,bo nie wiadomo kiedy jest dobry moment na wejście a kiedy na wyjście z transakcji Long. Na short bym wszedł długoterminowo, ale tu są jakieś dziwne zasady w przeciwieństwie do rynku forex.
vwrafi

Postprzez brodacz » 06 Lut 2018 13:56

Wczoraj DJ ostro pikował, więc dziś może być poprawka. A co za tym idzie i krypto pociągnie za sobą.
brodacz

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 07 Lut 2018 10:50

Bitcoin, czyli "matka wszystkich baniek"

Możliwe, że to nie koniec spadków. Nouriel Roubini, człowiek, o którym mówi się, że przewidział ostatni wielki kryzys finansowy, twierdzi, że cena bitcoina spadnie do zera. Jego zdaniem, „matka wszystkich baniek” na bitcoinie właśnie pęka. Roubini ostrzega teraz przed tym krachem niemal wszędzie. Pisze o tym na Twitterze i do ważnego serwisu opinii Project Syndicate, opowiada o tym w wywiadzie dla Bloomberga.

Najwięcej, jego zdaniem, stracą drobni, naiwni inwestorzy. Wielu jest takich – mimo spadków, trzymają cały czas kryptowalutę, nie chcąc jej sprzedać, bo myślą, że jej cena znowu wróci na wysokie poziomy. Taka strategia ich zgubi.
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez joxer » 11 Lut 2018 11:50

Joxer The Mighty
Image
Awatar użytkownika
joxer

Miejscowość: Biała Podlaska

Postprzez grzes-w-wa » 11 Lut 2018 11:58

cyt:
Specjalny zespół ds. kryptowalut

Zespół dokładnie za miesiąc ma przestawić listę swoich rekomendacji, jak ograniczać ryzyko związane z kryptowalutami i inwestowaniem na rynku foreksowym - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki. W skład zespołu wchodzą: prezes UOKiK, prezes KNF, koordynator służb specjalnych, Prokurator Krajowy i minister spraw wewnętrznych.
-------------------
Jak zwykle, ''100 lat za murzynami''
Chcą kontrolować FOREX :shock: pod względem kryptowalut.
To ja pospolity osiłek wiem ze jak bym miał zamiar kupić BTC, to Forex była by ostatnią giełdą jakiej bym skorzystał jako pośrednika.
Co za debilizm. n/c.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez meszuzel » 11 Lut 2018 12:42

Nie rozumiem tych regulacji które zabraniają zakupu krypto. Nawet ten amber gold dla średnio rozgarniętego człowieka był podejrzany. Podobnie jest z krypto. Zakup i zabawa w zyski jest dla osób, które choć w minimalnym stopniu znają zasady ekonomii. Skoro chcą zabronić krypto, to czemu jednym ciągiem nie giełdę? Przecież tam też można stracić.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez flex » 14 Lut 2018 09:56

meszuzel napisał:Nie rozumiem tych regulacji które zabraniają zakupu krypto. Nawet ten amber gold dla średnio rozgarniętego człowieka był podejrzany. Podobnie jest z krypto. Zakup i zabawa w zyski jest dla osób, które choć w minimalnym stopniu znają zasady ekonomii. Skoro chcą zabronić krypto, to czemu jednym ciągiem nie giełdę? Przecież tam też można stracić.

Bo to ma działać jako propaganda. "Oni" pozwolili na Amber Gold ale my was chronimy. Przecież 99,99% społeczeństwa nie bierze udziału w zabawie z krypto, więc tym bardziej przyklaśnie blokadzie. Tym bardziej gdy się krypto odpowiednio przedstawi. Przestępcy, terroryzm, spekulanci, pranie brudnych pieniędzy itp Skoro to zrobili z gotówka w EU to czemu nie z kryptowalutami?
A przy okazji, faktycznie ograniczą trochę pranie brudnych pieniędzy. Przecież teraz wypranie pieniędzy z przestępstw jest bajecznie proste przy pomocy kryptowalut.
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez tonyxxl » 14 Lut 2018 11:28

flex napisał:Przecież teraz wypranie pieniędzy z przestępstw jest bajecznie proste przy pomocy kryptowalut.

Podaj jakiś konkretny przykład, bo chyba ci się myli anonimowy przelew jakiejś wartości pieniędzy poprzez krypto z praniem pieniędzy. Poza tym, na zdecydowanej większości giełd masz wdrożone procedury weryfikacji albo limitu wypłat. Także pieniądze możesz obrócić i nawet je powiększyć przy odrobinie szczęścia, tylko to ich wcale nie wypierze i nie zalegalizuje a jeszcze ślad zostanie.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez flex » 14 Lut 2018 12:25

W uproszczeniu. Kupujesz na słupa crypto za lewe pieniądze. Potem już jako ty zgłaszasz do skarbówki wykopanie krypto, płacisz podatek i masz wypraną gotówkę.
Przy większych ilościach używasz do tego firm np w rajach podatkowych.
Gdzieś o tym czytałem jakiś czas temu ale nie mogę teraz znaleźć.
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez julk1 » 14 Lut 2018 14:04

tonyxxl napisał:
flex napisał:Przecież teraz wypranie pieniędzy z przestępstw jest bajecznie proste przy pomocy kryptowalut.

Podaj jakiś konkretny przykład

A co sądzisz o tym?
http://forsal.pl/artykuly/1103871,krypt ... untow.html
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez flex » 14 Lut 2018 16:01

julk1 napisał:A co sądzisz o tym?
http://forsal.pl/artykuly/1103871,krypt ... untow.html" target="_blank

3-4% ze 100 mld to nie tak dużo w skali całej EU.
Ale nagonka na krypto rozszerza się bo banki i rządy widzą w niej spore zagrożenie.
Właśnie oliwy do ognia dolał nowy szef BIS czyli banku wszystkich banków.
Mówi o "zagrożeniu systemowym" i "konieczności działań wyprzedzających":
https://www.zerohedge.com/news/2018-02-11/bis-chief-fears-systemic-threat-bitcoin-urges-pre-emptive-action-authorities
Awatar użytkownika
flex

Postprzez tonyxxl » 14 Lut 2018 16:04

flex napisał:W uproszczeniu. Kupujesz na słupa crypto za lewe pieniądze. Potem już jako ty zgłaszasz do skarbówki wykopanie krypto, płacisz podatek i masz wypraną gotówkę.

Przecież to nie wypierze ani Tobie ani słupowi :oops: . To jest unikanie podatków.

A raje podatkowe to możesz robić prawie legalnie przez FIAT, jak masz dużo forsy to ci nawet twój bank założy konto w takim kraju.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje w monety i banknoty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości