Inwestycja w kryptowaluty

Tu prowadzimy dyskusje o inwestowaniu w numizmaty

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Inwestycja w kryptowaluty

Postprzez skorkabezwyprawki » 19 Mar 2018 14:17

@moratar

Prawo emisji pieniądza ma suweren i to on przy pomocy przemocy wymusza użycie tego pieniądza na swoim i nie swoim terytorium. Dlatego w Polandi płacisz pln a nie dukatami z kaczorem Donaldem. Kilka krajów poszło z dymem, bo mieli wizje handlu ropą za nie-dolary.

Ludzie maja wyprane mózgi, ta cała banksterka zaciera ręce i sie cieszy, ze rośnie popyt na fiaty, ponieważ prekariat potrzebuje fiatow, żeby kupić krypto. To jest naprawdę genialny rozbój, ludzie kupują krypto, piszą marksistowskie odezwy o nowym wolnym świecie, a ci na świeczniku zbierają to co materialne.

Z twojego opisu wynika, ze chcesz krypto, bo sie po prostu boisz aparatu przemocy, ze ci zabierze rzeczy materialne. I dlatego ty i podobni pakują się w zapis cyfrowy. Ale tacy jak ty nic nie zrobią z krypto, jak im zaczną bobmby na łeb spadać, bo jak to sie zacznie dziać, to będziesz musiał kupic chleb ale krypto nie przyjmą.

Krypto to skok na kasę, wyleszczenie prekariatu. Zreszta popatrz, kto sie interesuje krypto. To młodsze pokolenie, bez perspektyw, z mózgami zrytym przez marsistowska szkole, w której nie uczy sie historii tylko opowiada o równości, pedałach i gender. Ludzie sie łapią krypto, bo to przez ostatnie lata dawało zarobek, czy sie stoi czy sie leży.

To jest balonik. Najadłeś sie za krypto, bo ktoś chciał krypto od ciebie. Ponzi działa tak długo, jak ktoś chce kupować.
skorkabezwyprawki

Postprzez skorkabezwyprawki » 19 Mar 2018 14:45

Wracając do G20 i bredzeniu, że to ma wpływ na krytpowaluty. Proszę przeczytać te wpisy ;-) Źródło na forum bitcoin w temacie

Mt Gox odpowiedzialny za crash bitcoina z $20k do $6k?
autor wpisów:nomenomen_token

Abstrahując od tego czy opisana sytuacja z Syndykiem to prawda czy tylko takie "urbanlegend" to zmiana kursu przy użyciu 6 tys. BTC jest jak najbardziej możliwa a to dlatego, że większość ruchu na giełdach jest FAKEOWY wykreowany przez automatyczne skrypty giełdy należące do Mafi i działający jako pralnia - Bitfinex z Tetherem to prawie 40% obrotu całym Bitcoinem / USD lub przez USDT. Już to tłumaczyłem ale powtórzę - Mafia ma TRZY najpoważniejsze problemy 1. Nadmiar gotówki - to są całe TIRy drobnych nominałów z dziwek i handlu dragami . 2. Przesłanie ich w dowolne miejsce na świecie . 3. Zalegalizowanie kasy tak żeby można było ja w końcu skonsumować i cieszyć się bogactwem oraz opłacać wpływy polityczne . Przypomnę tylko że taki Escobar w latach 80/90 potrafił wytworzyć dochód rzędu 1/3-1/2 całej KOLUMBII i to wszystko w gotowiźnie którą później zakopywał całymi ciężarówkami
Wszystkie 3 świetnie adresuje kryptowaluta a giełdy to w większości PRALNIE - działające na zasadzie takiej :
przez drobne wpłaty gotówkowe ( na poczcie , we wpłatomatach, nierejestrowanych wpłatach poniżej 15 000 USD ( takie prawo w USA ) ) wpłaca się gotówkę na konta giełd tam tworzy fikcyjne konta. Później już zostaje tylko włączyć "pralkę" w lewo - w prawo i przychodzi CZYSTA jak łza prowizja "Maker / Taker " plus dodatkowe opłaty ( bo faktycznie na tych giełdach nie zachodzą transakcje na krypto tylko czysto WIRTUALNE transakcje w obszarze systemu giełdy ) . Koszty pokrywają ludziska co się pod nie podczepią bo widzą, że tam juz ruch duży . Kurs jest dla Mafii wtórny bo kompensowany jest wielkością obrotu - jeśli łącznie zakładamy koszty 1% to robimy ruch 100 razy i mamy kasę UPRANĄ, giełda ma czyste ręce bo ta gotówka co jest włożona na konta przecież NIE JEST ICH ;) a od prowizji placą elegancko wszystkie podatki ( oczywiście pomniejszając je kosztami luksusowaych samochodów dla zarządów, wielu podróży etc... ) . Łatwo to sprawdzić - po prostu przeglądając dane z ksiąg krypto - przecież FAKTYCZNYCH transakcji ( unikalne ) jest raptem 150-200 TYS globalnie - to oznacza , że użytkowane faktycznie poza giełdami sprowadza się MAX do kilkunastu tys. ludzi ( adresów ) GLOBALNIE - Dlaczego ? odpowiedź jest prosta bo żeby była Unikalna Transakcja to trzeba dwóch stron - czyli 2 adresów , a przecież każdy adres może zawierać wiele transakcji dziennie. Do tego większość tych transakcji to WEJŚCIE / WYJŚCIE z giełdy na zimny portfel ( szacuje że jakieś 90% ) to daje naprawdę SZOKUJĄCO MAŁE faktyczne użycie Bitcoina nawet jako środka lokaty kapitału - 10-20 TYS. ludzi dziennie GLOBALNIE !!! to śmiech na sali. A teraz sprawdźcie sobie MEDIANĘ i średnią wartość transakcji w księdze BTC - wychodzi, że większość to trasakcje o wartości około 0,08 BTC ( czyli 800 USD ) natomiast ŚREDNIA to już 6,1 BTC - to oznacza że występuje dość sporo GIGANTYCZNYCH transakcji. Patrząc na wykres Unikalnych transakcji to człowieka ogarnia śmiech - od grudnia 2017 spadły ponad 2 krotnie i są na poziomie 3 kwartału 2015 roku do tego mediana opłaty to spadła od szczytu kilkunastokrotnie - jakoś nie przysporzyło to użytkowników, tymaczasem wartość obrotu wyrażona w USD jakoś dzielnie się trzyma ;)

To nie żadna "teoria" to są FAKTY wystarczy użyć google i sprawdzić KIM jest J.L Van Der Velde czyli CEO obu Bitfinex i Tethera . Kto w jego imieniu zakładał spółkę w podwarszawskich Michałowicach w domku jednorodzinnym - podpowiem Ivan Molina Lee - offshoreman z Panamy - wcześniej działał na zlecenie Palazzolo vel Kolbachenko np. w spółce Forsys Metal ( wszystko w Panamapapers też można sprawdzić) . Natomiast J.L Van Der Velde to spadochroniarz z PAG asia - agresywnego funduszu inwestującego w nieruchomości w Azji stworzonego przez Charlsa Toppino ( jego brat jest w zarządzie cały czas niejaki J-P Toppino ) Toppino to zacna włoska rodzinka z Key West / Miami . a Charles jest powiązany dość mocno z Eeastdil spółką a właściwie bankiem inwestycyjnym wchodzącą w skład Wells Fargo ( tego samego który na początku działania Bitfinex i Tethera ) pozakładał klientom tej giełdy konta ;) które później zamroził - niby bitfinex chciał się z nimi sądzić ale się szybko pogodzili i sprawy NIE MA ;) . Tether to super narzędzie bo za gotówkę w USD mozna sobie zrobić wymianę 1:1 na USDT które deponują ;) - sprytne deponuejsz gotówkę i masz USDT do szybiej wymiany na 40-50% wszystkich giełd krypto świata ( chyba lepszego narzędzia pralniczego to nie ma ) . Reasumując cała ta zabawa jest pod dyktando CosaNostry - i póki oni mają w tym interes to kurs BTC nigdy nie spadnie do ZERA oczywiście im zalezy na rozgłosie bo im się płynność podnosi na świecie i bez walizek gotówki mogą jeździć z kraju do kraju i na lokalnych giełdach sobie BTC czy inne krytpo wymieniać . Podejrzewam też , że taki S.Suszek w Polsce ma wspólników ( o których tylko wspomina - żaden się nie ujawnił ) którzy też należą do podobnej rodzinki ;)

HAHA - to , że nie jest i nigdy nie był używany na większą skalę do transferów to oczywiste - gdy był to unikalne transakcje globalnie szły by w setki milionów dziennie . Ja przecież wyraźnie napisałem - że nawet w celach inwestycyjnych ( typu dwóch ludzi spotyka się w ciemnej ulicy i przekazuje sobie BTC ) czy wejścia wyjscia na giełdę te transakcje SPADAJĄ GWAŁTOWNIE i jest ich śmiesznie mało jak na skalę globalną. Porównał bym to do tego , że złotem też nikt nie płaci codziennie ale złoto jest przedmiotem transakcji i ich liczba jest globalnie spora i w miarę stała z tendencją wzrostową ( w miarę bogacenia się chińczyków i hindusów ) a tu proszę w przypadku BTC i innych krypto spada i to z poziomów mizernych.

Zresztą podaj mi w takim razie która krypto / token realizuje jakoś więcej transakcji globalnie od BTC ( 200 K. unikalnych transakcji / 24 h ) może :
- Litecoin 35 K - upps!! - nie
- Dash 7,5 K - ojojojjj !! - też nie
- Bitcoin cash 18,5 K - no znowu nie
- Ripple 845 K - popatrz tutaj tak 4 razy więcej od BTC - ale jest duże ale bo to transakcje WEWNĄTRZ BANKOWE do rozliczeń
- Eth 660 K - też więcej niż BTC ale tutaj jest grube przekłamanie bo leadger ETH obejmuje wszystkie tokeny na nim postawione czyli jakieś 500-600 innych krypto ;) to grubo nie ?

Naprawdę proszę, żebyście oderwali się od dyskusji na temat kursu - on jest wtórny. Apeluje proszę skupcie się na REALNYCH unikalnych transakcjach na BTC - a one jak powtarzam od grudnia 2017 r spadają ostro w dół i obecnie są na poziomie z 2015 r gdy kurs był 300 USD _ to one są wyznacznikiem WARTOŚCI użytkowej. To UŻYTECZNNOŚĆ BTC a za nim i wszytkich innych krytpo ( popatrzcie jak bardzo silnie są skorelowane skoro przy każdym spadku BTC zyskuje on udział w całym rynku - czyli inne spadają znacznie silniej niż BTC ) . Te unikalne transakcje faktycznie świadczą o tym, że BTC jest w odwrocie bo trudno sobie wyoborazić , ze inwestujący w BTC trzymają swoje środki tylko na gieładach ( śmiem twierdzić, że wraz ze wzrostem posiadaczy BTC wzrastał by mocno udział tych co trzymają go na własnych adresach a nie jako wirtualny zapis w systemach giełdowych - wszystkie poradniki inwestowania dla początkujących w crypto klepią o tym żeby nie trzymać kasy na giełdach ) . Poza tym wszystkim KTO MI WYTŁUMACZY dlaczego BTC ma np. w ostatniej dobie tylko 170 000 unikalnych transakcji globalnie - przecież to SZOKUJĄCO MAŁO !!!. Transakcja jak powtarzam to angażowanie min 2 adresów , a każdy przecież z nich może wykonać wiele transakcji na dobę. To daje obraz MAKSYMALNIE 85 000 ( realnie musi to być może 50-60 TYS. z racji duplikowania się adresów ) unikalnych adresów dziennie. Jeśli przyjmiemy konserwatywnie, że przeciętny inwestor w BTC ma średnio 1,5 adresów do transakcji na BTC ( w celach dywersyfikacji ryzyka ) to wychodzi ŻENUJĄCA liczba 40-45 tyś REALNYCH UŻYTKOWNIKÓW GLOBALNIE DZIENNIE. Ja rozumiem, że BTC nie jest używane do transakcji kupowania przysłowiowej "kawy" ( choć ostatnio opłaty transakcyjne spadły drastycznie tak samo jak czas potwierdzenia ) ale tylko o transakcjach Wejścia / Wyjścia na giełdę , czy czystej akumulacji kapitału. Na tej podstawie śmiem twierdzić , że na krytpo siedzią tylko "staży wyjadacze" nie ma napływu świerzych inwestorów nawet spekulacyjnych. A o dziwo wolumen transakcji ( nie tych na giełdach tylko tych przeliczonych z transakcji na ledger - wysłany BTC) wyrażony w BTC ( poza krótkim okresem dwóch miesięcy 11.17 - 01.18 )utrzymuje się na podobnym poziomie czy to przy kursie 10 czy 3 TYS USD co to oznacza ? - ano jedno wzrasta ilość bardzo dużych transakcji - takich zupełnie nie związanych z użytecznością.
skorkabezwyprawki

Postprzez mustang82 » 19 Mar 2018 15:17

W tym artykule juz jest blad w USA powyzej 10tys tranzakcje sa rejestrowane tzn podawane ale niemusza byc skad taka suma 15tys???
mustang82

Postprzez grzes-w-wa » 19 Mar 2018 15:19

W europie jest 15 k €
Błąd w sztuce.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez mustang82 » 19 Mar 2018 15:56

grzes-w-wa napisał:W europie jest 15 k €
Błąd w sztuce.

Myslalem ze 3tys w Europie
mustang82

Postprzez moratar » 19 Mar 2018 16:33

Wszystko jest względne. Dla większości ludzi, krypto to może być skok na kasę. Dla mnie to możliwość wyrwania się z systemu przymusowej inflacji pieniądza.
Suweren nie musi mieć prawa emisji pieniądza - to zawsze była, jest i będzie pięta achillesowa systemu tworząca korupcję i przyczyniająca się do samozniszczenia systemu.
Żaden aparat przymusu nie zmusi mnie abym sprzedawał moje usługi za fiaty - liczę w krypto i ich żądam ich za moją pracę. Czym więcej ludzi zrobi tak jak jak tym bliżej końca systemu wyzysku trwającego od początku cywilizacji.
Dla mnie jest to lepszy pieniądz niż to co istniało do tej pory.

Od dawna wkurzało mnie to że nie dam rady zaoszczędzić na starość, a system będzie mnie wyzyskiwał mamiąc nierealną obietnicą godziwej emerytury. To nie państwa powinno troszczyć się o starszyznę ale dzieci. Nie etyczne jest życie teraz na koszt przyszłości. Czym teraz więcej nakradną aby było obecnym ludziom lepiej tym gorzej będzie później - czym później system upadnie tym bardziej dotkliwy będzie upadek.

Każdy kto łudzi się że można żyć na kredyt i kredyt spłacać biorąc kolejny kredyt - nie może być zdrowy umysłowo.
moratar

Postprzez skorkabezwyprawki » 19 Mar 2018 16:44

mustang82 napisał:W tym artykule juz jest blad w USA powyzej 10tys tranzakcje sa rejestrowane tzn podawane ale niemusza byc skad taka suma 15tys???

Tak ale to nie jest istotne dla sensu.

moratar napisał:Wszystko jest względne. Dla większości ludzi, krypto to może być skok na kasę. Dla mnie to możliwość wyrwania się z systemu przymusowej inflacji pieniądza.
Suweren nie musi mieć prawa emisji pieniądza - to zawsze była, jest i będzie pięta achillesowa systemu tworząca korupcję i przyczyniająca się do samozniszczenia systemu.
Żaden aparat przymusu nie zmusi mnie abym sprzedawał moje usługi za fiaty - liczę w krypto i ich żądam ich za moją pracę. Czym więcej ludzi zrobi tak jak jak tym bliżej końca systemu wyzysku trwającego od początku cywilizacji.
Dla mnie jest to lepszy pieniądz niż to co istniało do tej pory.

Od dawna wkurzało mnie to że nie dam rady zaoszczędzić na starość, a system będzie mnie wyzyskiwał mamiąc nierealną obietnicą godziwej emerytury. To nie państwa powinno troszczyć się o starszyznę ale dzieci. Nie etyczne jest życie teraz na koszt przyszłości. Czym teraz więcej nakradną aby było obecnym ludziom lepiej tym gorzej będzie później - czym później system upadnie tym bardziej dotkliwy będzie upadek.

Każdy kto łudzi się że można żyć na kredyt i kredyt spłacać biorąc kolejny kredyt - nie może być zdrowy umysłowo.

Ty chyba nie rozumiesz, ze myślisz jak lewak. Tak, to prawda, mnóstwo ludzi nazywa się wolnościowcami ale są naprawdę marksistami. W tym co piszesz jest tak dużo zaprzeczeń, czy ty tego nie widzisz? Ja w tobie widzę osobę zagubioną, która boi się otaczającego świata, ponieważ każdy przedsiębiorczy człowiek musi być złodziejem. Dla ciebie Państwo, które daje ci z twoich podatków bezpłatną służbę zdrowia, policję, szkolnictwo, drogi, parki itp jest jakimś wrogiem. Uważasz, że stworzysz jakiś swój mały świat i będzie dobrze ale..

Ale po kolei.

Suweren nie musi mieć prawa emisji pieniądza Zaraz po tym następne hasło to precz z państwami narodowymi. Prawo do emisji pieniądza i aparat przemocy nie powoduje upadku systemu, co ty bredzisz? Chcesz być obywatelem świata? ;-)

Żaden aparat przymusu nie zmusi mnie abym sprzedawał moje usługi za fiaty - liczę w krypto i ich żądam ich za moją pracę. Żądasz? Jeżeli żądasz i dostajesz to stosujesz przemoc. Nie neguje tego, ale właśnie stałeś się suwerenem, który ustala w jakiej walucie przyjmie zapłatę. Ale bądźmy konsekwentni, jesteś suwerenem, to teraz zapewnij za swoje pieniądze ochronę własności, zdrowia, edukacje dzieciom itp. Bo widzisz, skoro ty chcesz być suwerenem, to płać za to, bo ja nie chce płacić za twoje zachcianki. Rozumiesz już dziurę w swoim rozumowaniu?

Od dawna wkurzało mnie to że nie dam rady zaoszczędzić na starość. Ja daję i mam nadzieję, że będę dawał dalej. I nie oglądam się za siebie. Masz 2 etaty? 3 fakultety? znasz 4 języki? Z tym jest łatwiej oszczędzać na emeryturę.

To nie państwa powinno troszczyć się o starszyznę ale dzieci. To ile masz dzieci? Bo ja mam 5 (pięcioro).

Każdy kto łudzi się że można żyć na kredyt i kredyt spłacać biorąc kolejny kredyt - nie może być zdrowy umysłowo. Hitler tak uważał i rozpoczął 2 wojnę światowa - postanowił, ze nie spłaci kredytów. I co? Nikt go nie uważa za chorego na głowę.

Dam ci radę. Życie od zawsze to dżungla i przetrwanie. Dożyliśmy czasów, że w miarę łatwo jest dożyc do pełnoletności i dalej się rozwijać. Przy okazji wprowadzono do szkół marksizm i zrobiono w głowach dzieciaków siano. Oni uważają ,ze trzeba im stworzyć warunki do rozwoju a to g... prawda. Masz sam się rozepchnąć, poturbować kilku, zabrać im co ich i mieć więcej. Ludzie nie są równi, jedni są bogatsi a inni biedni. Ty mentalnie jesteś w tej biedocie.

Zastanów się nad tym.
skorkabezwyprawki

Postprzez meszuzel » 20 Mar 2018 10:44

Temat oczyszczony, proszę o dyskusję ściśle związaną z krypto. Nie wchodźcie w rozważania na temat struktur i funkcjonowania państwa.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez kolczyk » 20 Mar 2018 15:22

Przez trolli na tym forum typu mk123 kasuję.
Ostatnio edytowany przez kolczyk, 18 Sie 2018 22:03, edytowano w sumie 1 raz
kolczyk

Postprzez moratar » 22 Mar 2018 13:59

skorkabezwyprawki napisał:każdy przedsiębiorczy człowiek musi być złodziejem. Dla ciebie Państwo, które daje ci z twoich podatków bezpłatną służbę zdrowia, policję, szkolnictwo, drogi, parki itp jest jakimś wrogiem.

Nie przedsiębiorca jest złodziejem tylko państwo.
Może tobie zapewniają służbę zdrowia, szkolnictwo itd.

Leczenie w publicznej służbie zdrowia to przecież samobójstwo. Od 20 lat każdą wizytę lekarską/szpitalną mam płatną. Szkoła to tylko pranie mózgów aby żyć jako niewolnik. Drogi? haha. Policja? Nie rozśmieszaj mnie. Wystarczy nie ograniczać prawa do posiadania broni.

To że za usługi żądam zapłaty w kryto to jest dla ciebie przemoc ? :) Czyli jak idziesz do restauracji i każą ci zapłacić w PLN to jest to dla ciebie przemoc. Chyba coś zaburzoną percepcję masz kolego.

Jak ktoś chce mojej pracy/usług to musi zapłacić w krypto - nie pasuje to niech idzie gdzie indziej. Prawo wyboru jest właśnie odwrotnością przymusu.

Argumentacja że życie na kredyt skończyło się WW2 i śmiercią milionów ludzi dowodzi że nie da się żyć na kredyt i spłacać kredytu kolejnym kredytem. Miło mi że się tu zgadzamy.

Wycieczki personalne są oznaką braku argumentacji, inteligencji i niedojrzałości, tworzą niepotrzebny offtopic, więc staraj się ich unikać np: "Ile masz dzieci", "mentalnie jesteś w biedocie", "myślisz jak lewak".

skorkabezwyprawki napisał:W tym co piszesz jest tak dużo zaprzeczeń, czy ty tego nie widzisz?

Nie każdy zrozumie, nie oczekuje tego, a jeśli nie rozumie to już nie mój problem.

moratar napisał:
skorkabezwyprawki napisał:każdy przedsiębiorczy człowiek musi być złodziejem. Dla ciebie Państwo, które daje ci z twoich podatków bezpłatną służbę zdrowia, policję, szkolnictwo, drogi, parki itp jest jakimś wrogiem.

Nie przedsiębiorca jest złodziejem tylko państwo.

Leczenie w publicznej służbie zdrowia to przecież samobójstwo. Od 20 lat każdą wizytę lekarską/szpitalną mam płatną. Szkoła to tylko pranie mózgów aby żyć jako niewolnik. Drogi? haha. Policja? Nie rozśmieszaj mnie. Wystarczy nie ograniczać prawa do posiadania broni.

To że za usługi żądam zapłaty w kryto to jest dla ciebie przemoc ? :) Czyli jak idziesz do restauracji i każą ci zapłacić w PLN to jest to dla ciebie przemoc. Chyba coś zaburzoną percepcję masz kolego.

Jak ktoś chce mojej pracy/usług to musi zapłacić w krypto - nie pasuje to niech idzie gdzie indziej. Prawo wyboru jest właśnie odwrotnością przymusu.

Argumentacja że życie na kredyt skończyło się WW2 i śmiercią milionów ludzi dowodzi że nie da się żyć na kredyt i spłacać kredytu kolejnym kredytem. Miło mi że się tu zgadzamy.

Wycieczki personalne są oznaką braku argumentacji, inteligencji i niedojrzałości, tworzą niepotrzebny offtopic, więc staraj się ich unikać np: "Ile masz dzieci", "mentalnie jesteś w biedocie", "myślisz jak lewak".

skorkabezwyprawki napisał:W tym co piszesz jest tak dużo zaprzeczeń, czy ty tego nie widzisz?

Nie każdy zrozumie, nie oczekuje tego, a jeśli nie rozumie to już nie mój problem.

Niektórzy rozumieją dopiero rzeczy po fakcie. Wg mnie, lepiej kupować plotki i sprzedawać fakty. Póki co krypto to plotki. A to że pociąg odjechał i jest już na 3-ej stacji a nie na pierwszej to nie oznacza że to koniec trasy.
moratar

Postprzez meszuzel » 22 Mar 2018 15:06

moratar napisał:Jak ktoś chce mojej pracy/usług to musi zapłacić w krypto - nie pasuje to niech idzie gdzie indziej. Prawo wyboru jest właśnie odwrotnością przymusu.

Ale chyba nie zauważasz podstawowego problemu. W grudniu, kiedy był szczyt 1 BTC jest czymś innym niż 1BTC dziś. Czy naprawdę chciałbyś mieć płacone w BTC czy jakiejkolwiek innej krypto?
Obecna forma tej "waluty" jest nie do przyjęcia w obecnym świecie.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez skorkabezwyprawki » 22 Mar 2018 15:08

moratar napisał:Nie przedsiębiorca jest złodziejem tylko państwo.

No tak zapewniają mi, żyje w Polsce. W jakim kraju żyjesz?

moratar napisał:Leczenie w publicznej służbie zdrowia to przecież samobójstwo. Od 20 lat każdą wizytę lekarską/szpitalną mam płatną. Szkoła to tylko pranie mózgów aby żyć jako niewolnik. Drogi? haha. Policja? Nie rozśmieszaj mnie. Wystarczy nie ograniczać prawa do posiadania broni.

Ja tez czasami ogladam TVN i czytam onet.pl tam ciagle trabia jak z obecnego rzadu jest zle, ale o morderstewach w szpitalach nie pisza tak czesto. A czy ty byles kiedys w panstwowej sluzbie zdrowia w UK na przyklad? Bo gdybys byl, to bys chwali nasza panstwowa sluzbe zdrowia.
Szkola panstwowa to pranie mozgow? Masz platna prywatna, korzystasz ty albo twoje dzieci? Prosze, nie pisz ze cie nie stac.
Nie ograniczac prawa do poosiadania broni? Ok, ale pod jedym warunkiem. Musi istniec kara smierci - jezeli taka bedzie, to prawo do posiadania broni. Jezeli nie, to nie.

moratar napisał:To że za usługi żądam zapłaty w kryto to jest dla ciebie przemoc ? :) Czyli jak idziesz do restauracji i każą ci zapłacić w PLN to jest to dla ciebie przemoc. Chyba coś zaburzoną percepcję masz kolego.

Tak, wymuszasz na innych. To samo robi Panstwo, tutaj sie niczym nie roznisz. Napisalem, ze tego nie neguje - czy potrafisz czytac i rozumiec? Napisalem, skoro jestes suwerenem, to zapewnij sobie wszystko a nie zyj na moj koszt.
Prawo wyboru mowisz? Wolnosc do czy od? Odrozniasz?

moratar napisał:Wycieczki personalne są oznaką braku argumentacji, inteligencji i niedojrzałości, tworzą niepotrzebny offtopic, więc staraj się ich unikać np: "Ile masz dzieci", "mentalnie jesteś w biedocie", "myślisz jak lewak".

Nazywam cie lewakiem, bo tak myslisz. To ocena tworczosci. Nie napisalem ze ci z geby smierdzi albo masz tluste wlosy, to tego nie zaobserwowalem. Spytalem, ile masz dzieci, bo rzucasz haslami, ze dzieci powinny utrzymac rodzicow. Spytalem, co zrobiles juz w tym kierunku. Bo od gadania dzieci nie przybywa.

moratar napisał:

Kazdy tak jak tym moze sobie cos napisac, nawet jezeli nie ma to sensu, ale jak mu sie wskaze, ze w tym nie ma logiki, to odpisuje, ze to nie jego problem. I jak tu zyc panie?
skorkabezwyprawki

Postprzez mustang82 » 22 Mar 2018 15:43

Jakos sobie niewyobrazam zeby w polsce mozna bylo kupic bron legalnie w sklepie tak jak w USA niestety zabory, potem okres sanacji(Marszalek bal sie o swoja dupe i niebylo powszechnej broni)potem okupacja i komunizm a teraz lewacka Unia, a pozatym tylko patrzec jak nastepny prezydent Usa wprowadzi masowe regulacje.....
mustang82

Postprzez moratar » 25 Mar 2018 06:02

Odnośnie BTC obecnie wystarczają opłaty za transakcje 1-2satoshi/byte czyli na PLN jest to od 7 do 14 groszy za 'przelew'. Dzięki temu że rozwija się technologia i weszły nody lighting network, mocno spadł koszt transakcji.
Pewnie można żyć w świece TVN i onetu i myśleć że się coś wie, a czasem można wyjrzeć przez okno internetu i zobaczyć co się dzieje na świecie - postępu nie zatrzymamy.
Wg mnie warto inwestować w przyszłość.

Dużo się człowiek uczy jak założy własną firmę, a jeszcze więcej jak go ZUS okradnie, lub sąd zarządzi niezgodnie z obowiązującym prawem bo takie są odgórne wytyczne. Można sobie gdybać jaką to mamy demokrację i jakie sądy są niezawistne, i politycy jacy to są wspaniali patrioci, a potem przychodzi życie i się człowiek budzi. Krypto to dar dla ludzkości, porównywalny z wynalezieniem ognia. Tego dżina nie zagna się już do butelki.

skorkabezwyprawki - wez sobie coś na uspokojenie, to nie jest forum do oceniania innych tu piszących, wycieczki personalne nic nie wnoszą.
moratar

Postprzez grzes-w-wa » 25 Mar 2018 06:21

moratar napisał:Pewnie można żyć w świece TVN i onetu i myśleć że się coś wie, a czasem można wyjrzeć przez okno internetu i zobaczyć co się dzieje na świecie - postępu nie zatrzymamy.
Wg mnie warto inwestować w przyszłość.

Bez urazy kolego, ale w jaką przyszłość ty inwestujesz?
Tą cyfrową?
W tą co właśnie właściciele TVN-u i Onetu mają pod kontrolą?
Przyjdzie czas że wyłączą ci chipa zaszytego pod skórą i w jednej chwili jak byłeś kimś tak staniesz się niczym. (celowo nie napisałem nikim)
Stracisz kasę i tożsamość.
Zostaniesz ludzkim odpadkiem.
Chyba oglądałeś filmy jak poluje się na nieposłusznych?
Jak po złapaniu się ich utylizuje.
CPW9EXNUwAE2PmX.jpg

Zastanów się do czego ten świat zmierza?
Może jestem starej daty człowiekiem i wielu kwestii nie ogarniam, ale po co jesteś zwolennikiem tych zmian również zrozumieć nie mogę.
-------------------
Starczy, nie będę rozwijał tematu dalej, bo jest niedziela i chce mieć ciśnienie w normie.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez meszuzel » 25 Mar 2018 11:40

moratar napisał:Krypto to dar dla ludzkości, porównywalny z wynalezieniem ognia. Tego dżina nie zagna się już do butelki.

Ogień dla ludzi, nawet współczesnego świata, to fundament funkcjonowania, a krypto określiłbym jako odpad po ognisku. Chyba, że masz na myśli technologię Blockchain, to tą osobiście porównałbym ... do tranzystora.
Krypto w tej formie, to zguba ludzkości a technologia Blockchain nieodpowiednio pokierowana końcem świata. Tak to widzę ja.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez grzes-w-wa » 25 Mar 2018 12:28

Technologia Blockchain zadziała jak ją ludzie zaakceptują.
Jak zostanie odrzucona powszechnie to umrze naturalną śmiercią.
Była i się zmyła. :wink:
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez meszuzel » 25 Mar 2018 12:49

Zacytuję Ciebie. Błąd logiczny.
Technologia blockchain już jest i nie potrzebuje niczyjej akceptacji.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez tonyxxl » 25 Mar 2018 13:39

grzes-w-wa napisał:Bez urazy kolego, ale w jaką przyszłość ty inwestujesz?
Tą cyfrową?

Grześ Ty jak zwykle czarno biało widzisz świat :? Nikt nie zna przyszłości ani kierunku w jakim się potoczy technologia, za dużo zmiennych.
Ciekawy artykuł nieco obrazujący co kiedyś "musiało się" stać:
http://joemonster.org/art/24895
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez skorkabezwyprawki » 26 Mar 2018 01:15

meszuzel napisał:Zacytuję Ciebie. Błąd logiczny.
Technologia blockchain już jest i nie potrzebuje niczyjej akceptacji.

Na słowie blockchain robi sie teraz pieniądze. Poza kryptowalutami nie istnieje jeszcze żaden działający projekt, który by technologi blockchain wykorzystywał, mimo, ze o tym sie trąbi. Blockchain potrzebuje tego, co w bitcoinie nazywamy miningiem - dlatego bitcoin jako kryptowaluta ma sens, bo ktoś jest opłacany za zatwierdź ile transakcji. Blockchain, które powstają komercyjnie, są tylko z nazwy. To,są zwykle bazy SQL, tylko w chmurze.
skorkabezwyprawki

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje w monety i banknoty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości