Inwestycja w kryptowaluty

Tu prowadzimy dyskusje o inwestowaniu w numizmaty

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Inwestycja w kryptowaluty

Postprzez grzes-w-wa » 08 Kwi 2018 08:05

Tony, krypto wymyślono i w prowadzono fizycznie w życie pod hasłem ''Wyjście z systemu".
Przy okazji system obrzucono fekaliami.
Reakcja systemu jest prosta i była do przewidzenia.
Czekano tylko jak ta woda w szklance zacznie się gotować.
Efekty widzimy.
-------------------
Nie twierdze że pomysł był zły, twierdze że jednak nie dopracowany.
Kowalski obracając BTC miał być ''widmo''.
Okazało się że jest rejestrowany gdzie tylko można.
Nic dziwnego że teraz robi się łapanki na cwaniaków co myśleli za złapali Pana Boga za nogi.
Reakcja i kontrreakcja.
Na tym to miało polegać od początku.
Plebs miał być wyczyszczony i tak się też stało (lub stanie).
Tu emigracja nie ma żadnego znaczenia.
xxxxxxxxxxx
Zaliczono krypto jako prawa majątkowe i leci.
To dokładnie to samo jak bym ci sprzedał 1500 zł za 1500 zł.
Ty musiałbyś zapłacić 1% PCC a ja podatek w/g stawek PIT i to bez odliczeń i kosztów.
Prawda że bzdura?
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez Mechanick » 08 Kwi 2018 09:41

tonyxxl napisał:Wydymana to zostanie jak zwykle nienażarta kasa politykierów ( czyli w sumie nasza też).

Przypomnij może te wszystkie przypadki gdy "nienażarta kasa politykierów" została wydymana przez zwykłych ludzi. Bo co wiadomości przeglądam, od dziesiątek lat, to jest dokładnie odwrotnie. Przytocz wszystkie historie gdy urzędnik/polityk skończył jak ten obywatel:
https://www.money.pl/podatki/wiadomosci ... 01764.html
Oczywiście zawsze miesiąc przed przedawnieniem sprawy by odsetki poszły maksymalne...

Zamiast wprowadzić sensowne rozwiązania to robią pod górkę i niszczą rynek.

Aparat opresji nie jest od tworzenia sensownych rozwiązań tylko od tworzenia opresji. I niszczenia sposobów na obchodzenie tej opresji.

a ci najbardziej zarobieni i tak sobie poradzą jak nie w PL to poza granica i nic nie zapłacą

Jak dokładnie sobie poradzą? Kupią sobie za krypto wehikuł czasu i wymażą historię pierdyliona transakcji na giełdach, które ich sprzedały skarbówce? Wymażą historię pierdyliona przelewów na kilku kontach bankowych z zabaw w arbitraże od 2013 roku? Rzucą w Polsce pracę, dorobek, rodzinę i uciekną na Madagaskar?
A ci niezarobieni? Czyli pozostałe 90% ?

Szkoda, że zamiast wspierać nową branżę to się ją ubija, oczywiście z korzyścią dla systemu rezerwy cząstkowej

Bo kto był w stanie przewidzieć że system rezerwy cząstkowej ubije sposoby na jego omijanie? Przecież mieli to wspierać i pomagać piłować gałąź na której siedzą. Kto był w stanie to przewidzieć ??

Gdy teraz czytam na forum bitcoina jak wydymani fani krypto głoszą bunt i rewolucję to parskam na klawiaturę. Rewolucja z użyciem Facebooka, Twittera, gniewnych emotikonów i mieczy z gier MMO... Komornik będzie przerażony...
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." - Tocqueville
Awatar użytkownika
Mechanick

Postprzez flex » 08 Kwi 2018 11:48

Tu kolejny przykład jak "nienażarta kasa politykierów" została wydymana przez zwykłych ludzi. Albo odwrotnie.
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/superwizjer-kontrowersyjny-przepis-w-ustawie-prawo-wodne,827783.html

Albo kolejny przykład prawa tworzonego na kolanie (mało prawdopodobne) albo ktoś sporo zarobił..
Od razu przypomina się "i czasopisma".
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez meszuzel » 08 Kwi 2018 13:05

Panowie, odbiegacie od tematu nieco.
Osobiście nie dziwi mnie, że bedzie nagonka na tych co zarobili na btc i innych krypto. W zasadzie to co raczyl napisać Pan Szwagier :) tutaj http://monety.pl/viewtopic.php?f=15&t=31406&start=900#p322706 zgadzam się z nim.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez grzes-w-wa » 08 Kwi 2018 13:10

meszuzel napisał:Panowie, odbiegacie od tematu nieco.
Osobiście nie dziwi mnie, że bedzie nagonka na tych co zarobili na btc i innych krypto. W zasadzie to co raczyl napisać Pan Szwagier :) tutaj http://monety.pl/viewtopic.php?f=15&t=31406&start=900#p322706 zgadzam się z nim.

To niemożliwe!
Pan Szwagier napisał taki długi post i ani razu nie padło słowo wazelina.
Niespotykane. :shock:
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez meszuzel » 08 Kwi 2018 13:24

Nie było też nic o żydach, syjonistach itd. :)

Ale trzymajmy się tematu, sorki za mój OT
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez flex » 08 Kwi 2018 13:41

Ok, to w temacie ;)
Kolejny sukces polskiej prokuratury ..
Ziobro zajął pieniądze jednej z giełd kryptowalut.
http://innpoland.pl/142509,ponad-miliard-zlotcych-moglo-pochodzic-z-handlu-narkotykami
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez tonyxxl » 08 Kwi 2018 16:48

Mechanick napisał:Przypomnij może te wszystkie przypadki gdy "nienażarta kasa politykierów" została wydymana przez zwykłych ludzi. Bo co wiadomości przeglądam, od dziesiątek lat, to jest dokładnie odwrotnie. Przytocz wszystkie historie gdy urzędnik/polityk skończył jak ten obywatel:
https://www.money.pl/podatki/wiadomosci ... 01764.html" target="_blank
Oczywiście zawsze miesiąc przed przedawnieniem sprawy by odsetki poszły maksymalne...

Ja nie mówię że konkretny polityk dostanie mniej kasy, po prostu z podatków w dłuższym okresie będzie mniej wpływów. Bo nikt normalny nie będzie się przyznawał, jeśli nie musi, do przychodów, kiedy państwo samo nie wie ile z tego ściągnąć i jak.

Mechanick napisał:Aparat opresji nie jest od tworzenia sensownych rozwiązań tylko od tworzenia opresji. I niszczenia sposobów na obchodzenie tej opresji.

Aparat opresji to jest w ustrojach totalitarnych, ponoć mamy demokrację a władza ma nam służyć? mamy się godzić na każdą głupotę? Dobre prawo popieram i propsuje, ale jak widzę burdel i łapu capu to wolę poczekać a nie lecieć jak frajer (jeśli miałbym jakieś krypto do rozliczenia ofc)
Mechanick napisał:Jak dokładnie sobie poradzą? Kupią sobie za krypto wehikuł czasu i wymażą historię pierdyliona transakcji na giełdach, które ich sprzedały skarbówce? Wymażą historię pierdyliona przelewów na kilku kontach bankowych z zabaw w arbitraże od 2013 roku? Rzucą w Polsce pracę, dorobek, rodzinę i uciekną na Madagaskar?
A ci niezarobieni? Czyli pozostałe 90% ? /quote]
Nie wiem, to pytanie do resortu finansów. Oni sami nie wiedzą z czym mają do czynienia więc metodą straszaka próbują ocenić wielkość rynku i ile z tego można wyrwać. Teoretycznie ludzie mają kasę na całym świecie, wątpię, żeby każdy przypadek byli w stanie analizować i chcieć udowadniać. Łatwiej pogrozić i postraszyć domiarami a wielu samych przyjdzie i "złoży zeznania"
Mechanick napisał:Bo kto był w stanie przewidzieć że system rezerwy cząstkowej ubije sposoby na jego omijanie? Przecież mieli to wspierać i pomagać piłować gałąź na której siedzą. Kto był w stanie to przewidzieć ??

tutaj się pogubiłem :wink:
Mechanick napisał:Gdy teraz czytam na forum bitcoina jak wydymani fani krypto głoszą bunt i rewolucję to parskam na klawiaturę. Rewolucja z użyciem Facebooka, Twittera, gniewnych emotikonów i mieczy z gier MMO... Komornik będzie przerażony...

komornik najpierw musi mieć tytuł egzekucyjny, czyli sąd musi podjąć sprawę i ogłosić o winie... to trwa a w tym czasie dużo może się zmienić w przepisach.
Swoją drogą jak to jest że w tym przypadku prawo działa wstecz? Równie dobrze mogliby ogłosić że podatek od obrotu krypto to 99% i dotyczy się to wszystkich transakcji od np 2010 roku?
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez Mechanick » 08 Kwi 2018 17:53

Bo nikt normalny nie będzie się przyznawał, jeśli nie musi, do przychodów,

Obawiam się że posiali swoje dane w tylu miejscach(giełdach, kantorach i cudzych kontach bankowych) że nie bardzo mają wyjście. Na luksus nieujawniania przychodów mogą sobie pozwolić tylko nieliczni, ci którzy zachowali anonimowość.

ponoć mamy demokrację a władza ma nam służyć?

To pewnie dlatego to my oddajemy naszym sługom połowę dochodów i jesteśmy im podporządkowani a nie odwrotnie...

komornik najpierw musi mieć tytuł egzekucyjny, czyli sąd musi podjąć sprawę i ogłosić o winie... to trwa a w tym czasie dużo może się zmienić w przepisach.

Z tego co pamiętam to moim znajomym komornik blokował konto/pensję bez żadnych spraw sądowych i ogłaszania winy. Po prostu nie zapłacili czegoś i potem się zdziwili jak szef powiedział że przyszło pismo że ma im zająć pensję.

Swoją drogą jak to jest że w tym przypadku prawo działa wstecz?

Podatek PCC istniał od kiedy sięgam pamięcią. To że wszyscy go olewają przy transakcjach nierejestrowanych w urzędach to już inna sprawa.
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." - Tocqueville
Awatar użytkownika
Mechanick

Postprzez grzes-w-wa » 08 Kwi 2018 18:40

Jedyna zagadka to dlaczego krypto walutę nie traktuje się jak inne waluty?
Podciągnięto ją pod prawa majątkowe, co dla mnie jest niezrozumiane.
To właśnie ta wykładnia powoduje takie zobowiązania podatkowe.
---------------
Jest na to jakaś podstawa prawna czy to tylko widzi mi się urzędnika (głodnego kasy nawet po trupach)
Waluta to waluta.
Za wymianę Euro w kantorze też powinny takie obciążenia ?
Za złotówki też ?
Tego pojąć nie mogę.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 08 Kwi 2018 19:08

właśnie dlatego, ze to nie są waluty 8)
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez tonyxxl » 08 Kwi 2018 19:18

Grzegorz_Wroclaw napisał:właśnie dlatego, ze to nie są waluty 8)

U nas niestety nie, póki co, ale np w Japonii np są oficjalnym środkiem płatniczym:
http://bitcoin.pl/wiadomosci/prawo-i-polityka/1208-japonia-bitcoin-oficjalnie-uznany-za-pieniadz
Awatar użytkownika
tonyxxl

Postprzez ala19831 » 08 Kwi 2018 19:22

grzes-w-wa napisał:Za wymianę Euro w kantorze też powinny takie obciążenia ?
Za złotówki też ?
Tego pojąć nie mogę.

To akurat jest jasne bo kantor daje Ci paragon czyli jest płatnikiem VAT. A zgodnie z przepisami jeśli przy takich tranzakcjach jedna z osób płaci VAT to PCC nie obowiązuje.
Mój zbiór na ucoin
Awatar użytkownika
ala19831

Postprzez tonyxxl » 08 Kwi 2018 19:25

VAT na walutach? przecie handel walutami jest zwolniony z VAT... chyba ci chodzi o dochodowy
Awatar użytkownika
tonyxxl

Postprzez grzes-w-wa » 08 Kwi 2018 19:27

tonyxxl napisał:VAT na walutach? przecie handel walutami jest zwolniony z VAT... chyba ci chodzi o dochodowy

Chodzi o PCC.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 08 Kwi 2018 19:31

W tym właśnie jest problem, że gdyby krypto miały oficjalnie status walut, to pcc by nie było - zostałby tylko podatek dochodowy...
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez tonyxxl » 08 Kwi 2018 20:02

Nie wiem czy było linkowane, ale włos się na głowie jeży od tych patologicznych pomysłów:
https://bezprawnik.pl/kryptowaluty-pcc-podatek/
Awatar użytkownika
tonyxxl

Postprzez grzes-w-wa » 08 Kwi 2018 20:11

Skutki podatkowe obrotu kryptowalutami w PIT, VAT i PCC
Publikacja: 2018.04.04 13:12
---------------------
Mamy więc datę i godzinę wykładni MF.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez tonyxxl » 08 Kwi 2018 20:17

na szczęście to jest komunikat a nie ustawa, na dzisiaj to nie jest prawo...na dzisiaj...
Awatar użytkownika
tonyxxl

Postprzez flex » 08 Kwi 2018 20:22

W tym nadzieja:
"Kryptowalute przez żadną ustawę nie jest zakwalifikowana jako prawo/dobro majątkowe.

Nas nie obowiązują interpretacje, ani wyroki sądów w sprawach innych osób, a tylko i wyłącznie ustawy.

Na dzień dzisiejszy istnieje tylko opinia, ze kryptowalutom "najblizej" byłoby do dóbr majątkowych, ale w żadnym wypadku nie jest to stwierdzenie jednoznaczne, lub chociażby poparte jakąś ustawą."
Awatar użytkownika
flex

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje w monety i banknoty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości